daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 26th, 2006, 09:16 PM   #41
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16823

Wtedy to już DK11 będzie się jeździło o niebo lepiej niż obecnie
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 26th, 2006, 10:24 PM   #42
ziMer
Registered User

ziMer's Avatar

Likes (Received): 352

a my w Kołobrzegu też chcemy wkońcu obwodnice! bo to po czym sie teraz jeździ to jest tragedia ....
ziMer no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2006, 09:44 PM   #43
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Ekspresowa S-11 po 2013 roku

leh
2006-11-03, ostatnia aktualizacja 2006-11-03 19:12

Minister transportu przedstawił plan rozwoju transportu w Wielkopolsce
Minister Jerzy Polaczek, który odwiedził wczoraj Poznań, nie pozostawił złudzeń. - Droga nr 11 nie została przygotowana, by wprowadzić ją do sieci korytarzy transeuropejskich, które będą drogami ekspresowymi - powiedział.

Nie oznacza to jednak, że w najbliższych latach na przebiegającym przez Wielkopolskę odcinku trasy nic się nie będzie działo. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza remontować "jedenastkę", a także budować (już w standardzie drogi ekspresowej) obwodnice kilku miast, m.in. Poznania, Ostrowa, Jarocina, Ujścia. - Żeby mówić o budowie drogi ekspresowej na całej trasie z Koszalina do Bytomia, musimy najpierw znaleźć dla niej nowy przebieg - tłumaczył Polaczek. Dotyczy to aż 80 proc. długości całej trasy.

Minister przywiózł jednak także dobre wiadomości. Do 2013 r. za pieniądze pochodzące z programu "Infrastruktura i środowisko" (pieniądze z UE) drogowcy wybudują w Wielkopolsce odcinek drogi ekspresowej S-5, od węzła autostradowego pod Kleszczewem do wschodniej granicy województwa i dalej, przez Gniezno i Żnin, do miejscowości Nowe Marzy z węzłem autostrady A1. Polaczek zapewnił też, że rząd chce do końca roku zakończyć negocjacje z Autostradą Wielkopolską SA, by spółka ta w przyszłym roku mogła zacząć budowę autostrady A2 z Nowego Tomyśla do granicy z Niemcami.
(...)
gazeta.pl/poznan
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama

Last edited by smar; November 3rd, 2006 at 09:49 PM.
smar no está en línea   Reply With Quote
Old November 4th, 2006, 08:17 PM   #44
mmjp
Inspired by Poznań?!

mmjp's Avatar

Likes (Received): 533

Quote:
Minister przywiózł jednak także dobre wiadomości. Do 2013 r. za pieniądze pochodzące z programu "Infrastruktura i środowisko" (pieniądze z UE) drogowcy wybudują w Wielkopolsce odcinek drogi ekspresowej S-5, od węzła autostradowego pod Kleszczewem do wschodniej granicy województwa i dalej, przez Gniezno i Żnin, do miejscowości Nowe Marzy z węzłem autostrady A1.
To dla mnie lekka nowość, zaskoczeni ale za to miłe.
mmjp no está en línea   Reply With Quote
Old November 30th, 2006, 08:53 PM   #45
ziMer
Registered User

ziMer's Avatar

Likes (Received): 352

takie może swieże info ...

Plany dla ekspresowej "11" na wybrzeżu

Trwają prace projektowe nad dostosowaniem drogi krajowej nr 11 do parametr?w drogi ekspresowej na odcinkach: Koszalin-Kołobrzeg oraz od Koszalina do granic wojew?dztwa.

Eksperci z Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych przy Generalnym Dyrektorze Dr?g Krajowych i Autostrad w Warszawie uznali, że droga nr 11 na odcinku między Kołobrzegiem a Koszalinem nie nadaje się do dalszej rozbudowy. Rozpatrywane jest wytyczenie od podstaw trasy przebiegu drogi ekspresowej na tym odcinku. Punktem końcowym trasy ma być port morski w Kołobrzegu.

Przebudowa odcinka od Koszalina (w okolicach Manowa) do granicy wojew?dztwa będzie przebiegała na istniejącym odcinku drogi z uwzględnieniem obwodnic miast: Bobolice i Szczecinek. Prace planistyczne przewidują budowę kilkudziesięciu przejść ekologicznych i przepust?w dla zwierząt. W pierwszej kolejności ma powstać obwodnica Szczecinka oraz dwujezdniowy odcinek drogi od Koszalina do Bobolic. Komisja rozpatrując liczbę i lokalizację węzł?w drogowych przewidzianych do obsługi Szczecinka uwzględniła potrzeby komunikacyjne podstrefy ekonomicznej miasta. Komisja zleciła dalsze prace planistyczne dla tego odcinka drogi.

no to czeka nas budowa zupełnie nowej drogi od podstaw na odcinku Kołobrzeg-Koszalin ;D ale tylko kiedy .... ?
ziMer no está en línea   Reply With Quote
Old December 1st, 2006, 12:47 AM   #46
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by ziMer View Post
t
no to czeka nas budowa zupełnie nowej drogi od podstaw na odcinku Kołobrzeg-Koszalin ;D ale tylko kiedy .... ?
I w jakim przekroju ?
Old December 1st, 2006, 12:49 AM   #47
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1435

2x2

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2006, 09:59 PM   #48
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

"PIS powiedziało Wielkopolsce 'nie'!"

artykuł z Głosu Wlkp

najważniejsze, jesli chodzi o S11 (płakać sie chce... ), nie dali na:
- drogę Poznań-Kępno (to jeszcze ok, całość ma byc po 2013),
- obwodnicę Ostrowa Wlkp (mój komentarz: sku#v#$yny!),
- drogę Kępno-Ostrzeszów,
- obwodnicę Kępna (mój komentarz: sku#v#$yny!),
- obwodnicę Jarocina (...),
- obwodnice Piły (ok, jakaś namiastka jest),
- wykup gruntów i projekt obwodnic Ujścia i Obornik Wlkp.

Dali tylko troche na kawałek S5; mam nadzieję, że chociaz na obw Poznania w ramach S11 coś przeznaczyli... (chociaż nic o tym nie było).

Przepraszam za wzburzenie, ale to jest przegięcie - żal mi szczególnie Ostrowa i Kępna oraz Ujścia...
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old December 19th, 2006, 11:35 PM   #49
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by smar View Post
).

Przepraszam za wzburzenie, ale to jest przegięcie - żal mi szczególnie Ostrowa i Kępna oraz Ujścia...
No coż to zemsta PiS w Wlkp sromotnie przegrał i teraz się mści
Old December 19th, 2006, 11:36 PM   #50
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 11

Nie wiem jak, ale Ostrow i Kepno leza na skrzyzowaniu dwoch waznych DK i powinny dostać obwodnice (szczególnie Ostrow, przez który przejazd jest lipny)... Twoj komentarz chyba pasuje tutaj :/
Old December 19th, 2006, 11:49 PM   #51
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by mikeleg View Post
Twoj komentarz chyba pasuje tutaj :/
Ale jest jeszcze szansa - budżet dopiero przyjął Sejm - jeszcze Senat może zrobić troche poprawek - tak było np. w zeszłym roku z kasą na obw. Konina na terenie Starego Miasta - dopiero Senat załatwił - i jeszcze jedna możliwośc - pieniądze z KFD
Old December 29th, 2006, 06:02 PM   #52
stasieks1
LR 110

stasieks1's Avatar

Likes (Received): 5

Na swieta udalem sie do rodziny do Koszalina, przy okazji cyknalem fotki remontu 11 miedzy Ujsciem a Chodzieżą.

Fajnie ze remontuja, szkoda ze pojedyncze odcinki.

stasieks1 no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2006, 06:15 PM   #53
holy
Registered User

Likes (Received): 46

i szkoda, że to tylko 300 metrów.
holy no está en línea   Reply With Quote
Old December 29th, 2006, 10:50 PM   #54
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Jest to ten odcinek, który widać z linii kolejowej Szczecinek-Poznań??
Old December 30th, 2006, 08:28 PM   #55
Bocian
ptak wędrowny

Bocian's Avatar

Likes (Received): 57

Nie, z linii kolejowej Szczecinek - Piła - Poznań widać wiele miejsc na tej drodze, ale akurat nie to.
Bocian no está en línea   Reply With Quote
Old December 31st, 2006, 03:23 PM   #56
brongomr
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by smar View Post
"PIS powiedziało Wielkopolsce 'nie'!"

artykuł z Głosu Wlkp

najważniejsze, jesli chodzi o S11 (płakać sie chce... ), nie dali na:
- drogę Poznań-Kępno (to jeszcze ok, całość ma byc po 2013),
- obwodnicę Ostrowa Wlkp (mój komentarz: sku#v#$yny!),
- drogę Kępno-Ostrzeszów,
- obwodnicę Kępna (mój komentarz: sku#v#$yny!),
- obwodnicę Jarocina (...),
- obwodnice Piły (ok, jakaś namiastka jest),
- wykup gruntów i projekt obwodnic Ujścia i Obornik Wlkp.

Dali tylko troche na kawałek S5; mam nadzieję, że chociaz na obw Poznania w ramach S11 coś przeznaczyli... (chociaż nic o tym nie było).

Ciekawe jak głosowali wielkopolscy posłowe PIS w tej sprawie, czy realizowali wolę wyborców, mieszkańców Wielkopolski, dzięki którym są posłami, czy też głosowali zgodnie z wytycznymi Jarosława Kaczyńskiego.
brongomr no está en línea   Reply With Quote
Old December 31st, 2006, 03:30 PM   #57
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Raczej według wytycznych drugiego rządzącego w Kaczogrodzie normalka,po co im drogi i tak wszędzie latają... (i w przenośni i dosłownie za nasze pieniądze..)
Old January 10th, 2007, 08:52 AM   #58
Bolek
Registered User

Likes (Received): 130

9 stycznia 2007 - 18:00

Obwodnica niezgody
Nadal nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa objazdu Olesna. Przebieg trasy wybrał wojewoda, ale nie podoba się on części mieszkańców.

Według pierwotnych planów, budowa obwodnicy Olesna miała się rozpocząć już w tym roku. Po trzech latach pierwsze tiry wjechałyby na nią w Starym Oleśnie, a wyjechały w Łomnicy, szerokim łukiem omijając miasto. Wiadomo już, że plany te spaliły na panewce.

Okazuje się, że sprawa wróciła do punktu wyjścia. Ciągle nie wiadomo, jaką trasą zostanie poprowadzony objazd.

Wprawdzie w październiku ubiegłego roku wojewoda opolski Bogdan Tomaszek zaakceptował 23-kilometrowy wariant południowy, ale nie podoba się on ani części mieszkańców, ani Sylwestrowi Lewickiemu, nowemu burmistrzowi Olesna.

- Obwodnica od południa omijałaby miasto z daleka, a przecież ten objazd powinien stanowić element przyciągający do nas inwestorów - mówi Lewicki. Burmistrz planuje stworzyć przy obwodnicy tereny inwestycyjne. Problem w tym, że po stronie południowej gmina nie ma gruntów pod biznes.
- Dlatego dla gminy obwodnica północna byłaby korzystniejsza - przekonuje Lewicki.

Burmistrz zastrzega jednak, że trzeba również zbudować łącznik obwodnicy z ulicą Dobrodzieńską, który wyprowadziłby z miasta setki tirów jadących na Śląsk.
Wariant północny ucieszyłby mieszkańców Łowoszowa, którzy dotąd najgłośniej protestowali przeciwko wersji południowej. Odcięłaby ona bowiem kilka domów od reszty wsi.

Na obwodnicę jak na zbawienie czekają mieszkańcy ul. Kluczborskiej, leżącej w ciągu drogi krajowej nr 11.

- Mamy już dość tirów, które niszczą nasze domy i zdrowie - mówi Urszula Bensz, jedna mieszkanek tej ulicy.
Opinia:
Kwiecień 2005> projektanci proponują mieszkańcom Olesna cztery wersje obwodnicy (trzy południowe i jedną północną)

Wrzesień 2005> prezentacja ostatecznej, piątej wersji (południowej), zaplanowanej po uwzględnieniu wniosków mieszkańców

Wrzesień 2005> powstają komitety protestacyjne przeciw wybranemu wariantowi

Luty 2006> projektanci sporządzają trzy nowe projekty północne

Październik 2006> wojewoda zatwierdza obwodnicę południową, rekomendowaną przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad

Mirosław Dragon
[email protected]
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/arti...9018/-1/powiat
Bolek no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2007, 09:44 AM   #59
Fiolet
Registered User

Quote:
Originally Posted by stasieks1 View Post
Na swieta udalem sie do rodziny do Koszalina, przy okazji cyknalem fotki remontu 11 miedzy Ujsciem a Chodzieżą.
Ja jechałem DK 11 przed Sylwestrem i zaraz w Nowy Rok na odcinku Jastrowie -Poznań - nocą. Dosyć przyjemna dorga, ale w kontekście wątku to dziwi mnie polityka rządów - czyli budowa dróg o lepszym standardzie tylko tam gdzie jest ruch tranzytowy lub ciężarowy. Jedynie dorga do "kurortu" Zakopane jest w przebudowie.
Uważam, że dla turystów też można coś zorbić, przecież jest logiczne, że jak by był lepszy dojazd nad morze to więcej ludzi pokusiłoby się o wyjazd nad nasze morze plus jeszcze weekendowi plażowicze, a to dja więszą sprzedaż nad morzem i większe wpływy z podatków - ale niestety w Polsce tak nie jest. Ale tacy Chorwaci czują że dobre drogi to więcej przyjeżdających nad Adriatyk. Niechodzi mi tutaj o porównanie Polsi do Chorwcji ale jedynie o postępowanie polityków. Nie chodzi mi też o budowę sieci autostrad nad Bałtyk, ale relatywnie tanią S to mogliby wybudować, labo chociaż koleiny zlikwidować i poszerzyć. Mino wszystko popieram budowę S11 nad morze.
Fiolet no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2007, 05:36 PM   #60
TF
TF

TF's Avatar

DROGI - S11 do europejskiego korytarza

Droga S11 od Kołobrzegu przez Piłę, Poznań, Ostrów do Katowic nie jest w europejskiej sieci dróg. Tak do tej pory obecny rząd tłumaczył pominięcie tego ważnego szlaku komunikacyjnego w planach inwestycyjnych. Teraz wojewoda wnioskuje o włączenie dwóch wielkopolskich dróg do Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T. To zwiększa nasze szanse na unijne dotacje.

Wojewoda Wielkopolski złożył wniosek do Ministra Transportu o włączenie drogi S10 od Szczecina do Piły i drogi S11 od Piły przez Poznań, Środę, Jarocin, Pleszew, Ostrów, Kępno, Kluczbork, Lubliniec, Tarnowskie Góry do Katowic do Transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T.
Tak wyznaczony dodatkowy korytarz transportowy umożliwi lepsze połączenie północy Wielkopolski z korytarzami transportowymi w Europie w kierunku: Hamburg, Rostock, Berlin i dalej z innymi aglomeracjami zachodnimi.
-------
Głos Wielkopolski
TF no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
bytom, droga ekspresowa, ekspresówka-s11, kołobrzeg, opolskie, poznań, s11, wielkopolskie

Thread Tools

Posting Rules