search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old January 30th, 2007, 08:01 PM   #21
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 15930

Mniejszy problem z trasowaniem, oni chcą ją najpierw wybudować jako jednojezdniową Przynajmniej takie miast jak Ostrów Wlkp. zasługuje od razu na obwodnicę 2x2....
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 30th, 2007, 08:15 PM   #22
sector
Registered User

sector's Avatar

Likes (Received): 50

Hmmm a jakie jest to "globalne trasowanie S11". Pytam z ciekawosci, bo nie wiem naprawde o co chodzi...
Co to 2 pasow to oczywiscie, ze Ostrow zasluguje na 4 pasy i powinno sie tak od poczatku ta obwodnice robic, ale... Lepiej miec 2 pasy niz nie miec nic
sector no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2007, 08:31 PM   #23
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Originally Posted by Luki_SL View Post
Mniejszy problem z trasowaniem, oni chcą ją najpierw wybudować jako jednojezdniową Przynajmniej takie miast jak Ostrów Wlkp. zasługuje od razu na obwodnicę 2x2....
pewnie, że tej wielkości miasta na to zasługują ...ale rzeczywistość jest inna - Toruń i S10...
Dobrze, że w ogóle cos sie dzieje z S11.
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2007, 08:54 PM   #24
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 11

patrząc niewiele dalej ... Górzów Wlkp, Zielona Góra, Legnica ... :].
mikeleg no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2007, 12:09 AM   #25
jacentyy
Registered User

Likes (Received): 21

Quote:
Originally Posted by sector View Post
Hmmm a jakie jest to "globalne trasowanie S11". Pytam z ciekawosci, bo nie wiem naprawde o co chodzi...
Co to 2 pasow to oczywiscie, ze Ostrow zasluguje na 4 pasy i powinno sie tak od poczatku ta obwodnice robic, ale... Lepiej miec 2 pasy niz nie miec nic
Potraktowanie tej drogi jako calosci i takie jej wytyczenie, zeby co chwile nie miala "garbow" , czyli tuz przed miastem lukiem w bok a za miastem powrot do starego sladu.
Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem budowania takich obwodnic jako Ski nawet jednojezdniowe.
Jezeli jest pilna potrzeba budowy "obwodnicy" to albo budowac ja tak jak mniej wiecej tutaj wytyczono, ale klasy G lub GP z wezlami czesciowo bezkolizyjnymi na kierunku glownym (WB) na wazniejzych skrzyzowaniach z innymi drogami krajowymi lub odrazu budowac kawalki Ski, ale wytyczonej dla calosci, bez takich "garbow".

Last edited by jacentyy; January 31st, 2007 at 12:14 AM.
jacentyy no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2007, 12:19 AM   #26
jacentyy
Registered User

Quote:
Hmmm..
A tak przy okazji, czy bywasz czasem moze w okolicach Przygodzic ? Chodzi mi o most, ktory calkiewm niedawno byl tam budowany (w ciagu DK-11).
Old January 31st, 2007, 09:36 AM   #27
sector
Registered User

sector's Avatar

Hmmm, ale ona nie ma garbow Zobacz na dlugosci tych odcinkow. Tam sa tylko lekkie luki. Tak samo na calym jej odcinku wszystkie skrzyzowania i zjazdy beda BEZKOLIZYJNE. Nowe mosty i wiadukty beda powstana odrazu pod 4 pasy ruchu.

Co do Przygodzic i tego malego mostku na baryczy to oczywiscie wiem gdzie to jest. No chyba,z e chodzi Ci o ten wiadukt NAD torami kolejowymi miedzy Przygodzicami a Antoninem? Sprecuzyj.
Old January 31st, 2007, 10:16 AM   #28
jacentyy
Registered User

Quote:
Hmmm, ale ona nie ma garbow Zobacz na dlugosci tych odcinkow.
No wlasnie patrze i widze garb
Np na tej mapie zaprezentowanej przez Ciebie (oryginalnie ze strony powiatu)
cala obwodnica jest takim garbem http://www.sector.osw.pl/ostrow/obwodnica1.gif

Quote:
Co do Przygodzic i tego malego mostku na baryczy to oczywiscie wiem gdzie to jest.
Właśnie chodzi mi o ten mostek drogowy. Czy bywasz tam moze czasem ? Jezeli tak czy mozna by Cie bylo prosic o sfotografowanie tego obiektu ?
Old January 31st, 2007, 10:49 AM   #29
sector
Registered User

sector's Avatar

No tak, ale jak taki garb wyeliminowac? Zeby obwodnica Ostrowa nie miala garbu musiala by sie zaczynac min. 30km przed i konczyc 30km za miastem Zapewniam, ze to sa bardzo lagodne luki i nie trzeba bedzie nigdzie zwalniac.

Co do mostku, to gdyby bylo lato to po pracy zrobil bym sobei wycieczke rowerowa i cyknal fotke. Obecnie jednak jak koncze prace jest juz ciemno. Moze uda mi sie w weekend wyskoczyc tam autem, ale nie moge objecac na 100%
Old January 31st, 2007, 12:23 PM   #30
jacentyy
Registered User

Quote:
No tak, ale jak taki garb wyeliminowac? Zeby obwodnica Ostrowa nie miala garbu musiala by sie zaczynac min. 30km przed i konczyc 30km za miastem Zapewniam, ze to sa bardzo lagodne luki i nie trzeba bedzie nigdzie zwalniac.
Dlatego wlasnie pisze, ze takie cos jest oderwane od globalnego trasowania. I wg mnie jezeli to ma byc Ska to jest to bledne podejscie. Takie cos jak jest na tej mapie to powinna to byc jednojezdniowa droga klasy G lub Gp, a nie droga klasy S.

Quote:
Moze uda mi sie w weekend wyskoczyc tam autem, ale nie moge objecac na 100%
Bede wdzieczny
Old March 5th, 2007, 02:45 PM   #31
sector
Registered User

sector's Avatar

Mam informacje z ostatniej chwili doyczaca szerokosci tej trasy. Otoz obwodnica ta owszem bedzie na razie mala tylko jeda jezdnie (w pasy ruchu) ale w okolicach wezlow bedzie OD POCZATKU miala doceowa szerokosc - czyli 4 pasy ruchu (5m pas rozdzielajacy + z kazdej strony jezdnia 3.5m + pas awaryjny 2.5m + pobocze). Zastanawia mnie tylko wezel na wylocie na Kalisz. Czy podczas jego budowy trasa nr. 25 bedzie w jego okolicy miala tez 4 pasy ruchu? Biorac pod uwage fakt, ze wezel ten to typowa "konyczynka" to raczej tak. Przemawia za tym tez fakt, ze budowana wlasnie obwodnica Skalmierzyc tez w ciagu drogi 25 Kalisz - Ostrow bedzie miala wszystkie wiadukty tez skonstruowane na 4 pasy - choc tam akura na razie nie zostana wykorzystane, bo trasa bedzie miala 2 pasy.

ps. na tej samej zasadzie beda budowane inne obwodnice w ciagu S-11 czyli obwodnica Jarocina i kepna. 4 pasy w okolicach wezlow, a resta na razie 2 pasy. "Najpierw chcemy wyprowadzic ruch z centrum miast, a potem polaczymy wezly 4 pasmowymi trasami". Pelne 4 pasy ruchu beda odrazu budowane na S11 w nastepnej kolejnosci na odcinku Kornik - Sroda Wlkp.
Old April 24th, 2007, 03:14 PM   #32
sector
Registered User

sector's Avatar

http://tvp.pl/780,20070424489676.strona

Cos jednak sie mimo wszystko ruszy w S11, glownei chodzi o wypowiedz dyrektora GDDKiA o tym, ze w tym roku jednak, tak jak zapowiadano ma ruszyc obwodnica Ostrowa.
Old May 21st, 2007, 08:08 PM   #33
sector
Registered User

sector's Avatar

Zielone światło dla obwodnicy

źródło www.rc.fm

"Obwodnica Ostrowa ma zielone światło w Ministerstwie Transportu - jeśli tylko wojewoda wyda pozwolenie na budowę - w kasie resortu powinny się znaleźć pieniądze na realizację pierwszego, 6-kilometrowego etapu inwestycji.

Lokalni samorządowcy obawiali się opóźnienia budowy - choćby ze względu na priorytetowe zadania związane z organizacją Euro 2012. Obwodnica powinna być budowana zgodnie z planem - takie zapewnienia padły z ust Bogusława Kowalczyka, wiceministra transportu, który gościł dziś w Ostrowie i Kaliszu:

- "Mogę zapewnić, że ta inwestycja jest jedna z najważniejszych i Euro 2012 nie jest zagrożeniem dla niej, ale raczej atutem. Ostrów leży pomiędzy dwoma dużymi ośrodkami, pomiędzy którymi przemieszczać się będą turyści, sportowcy i kibice".

Pierwszy etap budowy obwodnicy powinien ruszyć wiosną 2008 roku. Włodzimierz Jędrzejak, starosta ostrowski tymczasem twierdzi, że prace przygotowawcze do inwestycji są już bardzo zaawansowane, a pozwolenia na budowę możemy się spodziewać już w sierpniu.

Pierwszy etap przedsięwzięcia szacowano na około 70 milionów złotych - czy w związku z galopującymi cenami materiałów i robocizny kwota będzie aktualna - okaże się dopiero w trakcie wyłaniania wykonawcy."

Jesli prace nie rozpoczna sie w tym roku to uczciwie tzreba powiedziec, ze zostalismy oszukani! Mam nadzieje, ze starostwa Jedrzejak ma racje i za okolo 2 miesiace bedzie przetarg
Old May 21st, 2007, 08:13 PM   #34
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Minister obiecuje, radni się cieszą

W ciągu najbliższych 3-4 miesięcy wyjaśni się ostatecznie sprawa finansowania obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. Wiceminister transportu Bogusław kowalski zapewniał w poniedziałek w Ostrowie, że jeśli uda się do tego czasu uzyskać pozwolenie na budowę, to inwestycja znajdzie się w rządowym planie zawierającym priorytetowe dla rządu projekty drogowe.

Wiceminister Kowalski podkreślał wzorową współpracę przy przygotowaniu inwestycji między Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad a powiatem ostrowskim. Samorząd powiatowy między innymi powołał grupę ekspertów do koordynacji inwestycji, zadbał o uzgodnienia geodezyjne i wykupy gruntów.

Do dziś jednak nie było wiadome, czy i kiedy będą pieniądze na budowę. Na razie bowiem, z potrzebnych co najmniej ok. 70 milionów na wykonanie I etapu obwodnicy, jest zagwarantowane tylko ok. 8 mln zł.

Wiceminister Kowalski uspokajał ostrowskich samorządowców, że pieniądze będą, kiedy tylko inwestor uzyska pozwolenie na budowę. Do czerwca będzie gotowy wniosek o to pozwolenie i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to we wrześniu pozwolenie zostanie wydane. Wtedy - według zapewnień wiceministra - rząd przeznaczy na inwestycję potrzebne pieniądze.

Prace przy budowie I etapu obwodnicy będą się wówczas mogły zacząć na początku przyszłego roku.

Źródło:
www.radiomerkury.pl
Old May 25th, 2007, 01:00 PM   #35
sector
Registered User

sector's Avatar

Oto odpowiedz jaka otrzymalem od GDDKiA w Poznaniu:

"Odpowiadając na zapytanie w sprawie jw . Generalna
Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu informuje, Ŝe rozpoczęcie
budowy I etapu obwodnicy m. Ostrowa Wlkp. w ciągu drogi krajowej nr S11 przewidziane
jest w roku bieŜącym. W chwili obecnej trwają jeszcze wykupy nieruchomości. Rozpoczęcie
robót budowlano – montaŜowych przewiduje się w m-cu wrześniu br. po uprzednim wybraniu
w drodze przetargu wykonawcy robót.
Barbara Świgoń
Naczelnik Wydziału Planowania GDDKiA O/Poznań"
Old June 28th, 2007, 09:36 AM   #36
krooll
Registered User

Likes (Received): 1

oby zaczeli w tym wrzesniu. bo jak nie teraz to juz chyba nigdy

jak myslicie, kto wygra przetarg? pewnie Skanska co? zaczeli budowe na wylocie z Poznania to beda chcieli zajac sie caloscia S11. ale to chyba dobrze by bylo gdyby Skanska za to odpowiadala
krooll no está en línea   Reply With Quote
Old June 28th, 2007, 09:43 AM   #37
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Originally Posted by krooll View Post
oby zaczeli w tym wrzesniu. bo jak nie teraz to juz chyba nigdy

jak myslicie, kto wygra przetarg? pewnie Skanska co? zaczeli budowe na wylocie z Poznania to beda chcieli zajac sie caloscia S11. ale to chyba dobrze by bylo gdyby Skanska za to odpowiadala
to właściwie nie ma żadnego znaczenia. W przetargu na obw. Kórnika (S11) zaproponowali wyższą cenę niż Budimex Dromex, więc nie wiadomo (a tu jest jeszcze bliżej do miejsca budowy - właściwie nie musieliby przenosić bazy).
Jeśli przetarg będzie trwał (a nawet go jeszcze nie ogłoszono) tyle, co na S11 koło Poznania, to witaj 2008 roku... czego nie życzę
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old June 28th, 2007, 09:59 AM   #38
sector
Registered User

sector's Avatar

Niestety wiosna 2008 to coraz realniejszy termin, zamiast jesien 2007
Chyba maja jakies problemy z wywlaszczeniem ostatnich dzialek. Nie wiem w czym lezy problem. Czy w powolnych decyzjach Wojewody czy jaies zawirowania prawne czy opor wlascicieli? Jesli to ostatnie to podajcie mi tylko adres, ja juz to zalatwie Pewnie sie nigdy nie dowiemy co to za problem. W kazdym razie ostatnie oficjalne informacje ze strony GDDKiA sa takie, ze jesli tylko do wrzesnia beda juz wszystkie dzialki wykupione to ODRAZU ma byc zezwolenie na budowe i ogloszenie przetargu. Swoja droga ciekawe czy beda robic analizy kosztowe w roznicy ceny budowy w calosc 2 jezdni w porownaniu do wersji z 2 jezdniami tylko w okolicach wezlow? Takie sztukowanie i dobudowywanie 2 jezdni "pozniej" chyba jest troche bez sesnu. Taniej pewnie w ogolnym rozrachunu wyjdzie zrobienie tego raz a pozadnie.
Old June 28th, 2007, 03:45 PM   #39
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Swoja droga ciekawe czy beda robic analizy kosztowe w roznicy ceny budowy w calosc 2 jezdni w porownaniu do wersji z 2 jezdniami tylko w okolicach wezlow? Takie sztukowanie i dobudowywanie 2 jezdni "pozniej" chyba jest troche bez sesnu. Taniej pewnie w ogolnym rozrachunu wyjdzie zrobienie tego raz a pozadnie.
Robią analizy co do tego kiedy bedzie potrzebny drugi pas - jeżeli to nie jest koniecznością np. w przeciągu 10 lat budujemy jeden pas - niestety tak jest !!
Old July 5th, 2007, 10:48 AM   #40
sector
Registered User

sector's Avatar

Ponoc sa juz w koncu uregulowane sprawy wlasnosciowe i wszystkie grunty pod obwodnice przygotowane.
Teraz tylko czekamy na podpis Wojewody Wielkopolskiego pod zgoda na budowe. GDDKiA zapewnia, ze jesli tylko bedzie zezwolenie to oglosza przetarg na wykonawce.
Starosta Ostrowski liczy, ze jesli pozwolenie na budowe bedzie wydane w tym miesiacu, to sa realne szanse, ze we wrzesniu moze juz byc wyloniony wyknawca budowlany. Wtedy pierwsze prace nad budowa obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego mogly by sie rozpoczac jeszcze w tym roku.

Sprawa obwodnicy Ostrowa w ciagu 11 (S11) ciagnie sie juz okolo 30 lat(!!!) wiec ciezko byc mimo takich zapewnien optymista. Jednak jesli GDDKiA faktycznie oglosi przetarg, mozna bedzie juz chyba powoli otwierac szampana!

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s11, obwodnica, ostrów wielkopolski, s11, wielkopolskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules