daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > City Development > Bratislava

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 7 votes, 5.00 average.
Old July 21st, 2010, 10:27 AM   #1
aquila
dialnice.info ::..

aquila's Avatar

Likes (Received): 620

[Bratislava] Samospráva | Local Government

kedze som tu podobnu temu nenasiel a nehodi sa to do temy o slovenskej politike, tak sup ho sem

blizsia sa nam komunalne volby a su tu momentalne nasledujuce vychodiska ..

- poslednych 8 rokov bola cista katastrofa pre bratislavu co sa zahustovania tyka, znefunkcovania MHD, vyplieskanie penazi urctenych pre elektricku na predrazeny tunel v podobe stadiona, vymeny pozemkov, vdaka ktorym dosla bratislava o miliardy korun a dalsich "sikovnych" veci

- realitny mafiozo durkovsky aj napriek KDHackemu heslo jedno kreslo stale sedi aj v parlamente aj na mieste primatora krasne berie dva platy.. ta poslanecka umunita sa mu hodi po vsetkych tych spreneverach

- branko de la zahradnik "akoze" sam odstupil z funkcii a ze sa nechce venovat politike, pricom este pred nedavnom "chcel vymenit opotrebovanych politikov".. akurat si nevsimol, ze sam je opotrebovana figurka .. tak dufam, ze ta banda z DPB pojde definitivne prec ..

- SDKU postavila asi snad najhorsieho mozneho kandidata, pani Vasaryovu, ktoru si sice ako herecku vazim, ale uz bola snad vo vsetkych moznych volbach (prezidentskych, parlamentnych, zupnych) a teraz sa chysta aj do kumunalnej politiky a sup ho rovno za primatorku bratislavy ... co na tom, ze sa v bratislave ani nenarodila (je z banskej stiavnice) a vie velke nic o komunalnej politike ..

- Ftacnik ako nezavysli.. ale mozno s podporou SMERu.. v petrzalke sice neurobil ziadne terno, ale aspon sa tam neroztrhlo vrece s developermi, nerozpredal moc majetku, a paradoxne asi najlepsi kandidat na primatora a ked sa priznam, aj ked som stredopravy volic, asi by som skor dal jemu hlas ako vasaryovej ..

- Kalinak ... ze vraj ma fesi kovosrotak kandidovat za SMER, ale neni to iste.. nechame sa prekvapit, ale dokazal by zamiest karty .. resp by paradoxne znizil uspesch ftacnika ..

mno a ide sa diskutovat

p.s. milan, ty nejsi ani z bratislavy, ani tu nebyvas, tak sa aspon v tejto teme nevyjadruj o svojich bludoch.. tych threadoch co si znicil je tu aj tak dost. dik za pochopenie
aquila no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old July 21st, 2010, 10:44 AM   #2
Phill
.

dík za thread, práve včera som o jeho založení premýšľal (vzhľadom na blížiace sa voľby)

btw, kde si nechal Budaja?
Phill no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2010, 11:03 AM   #3
Strummer
lost in the supermarket

Strummer's Avatar

Likes (Received): 717

Ako primator zatial pre mna vyzera najlepsie Ftacnik, ale mna skor trapi starosta Ruzinova

Phill: Budaj radsej nie, tito vecni disidenti su dost nepredvidatelni a nebezpecni ludia... ale teraz ked si ho spomenul, tak som si spomenul na jednu zaujimavu knizku, ktoru mam este doma, asi si ju precitam znova po 23 rokoch, som zvedavy kolko z toho je este stale aktualne.
Old July 21st, 2010, 11:16 AM   #4
aquila

aquila's Avatar

phil, budaja som zabudol, ale aj tak je to len taka figurka a v tomto dost suhlasim so strummerom .. to su sialene postavicky miestami .. vid aj OKS na kandidatke MOST-HID ..

kazdopadne aby sme boli kompletny aj komunisti niekoho chcu postavit a o dalsich stranach neviem ..

KDH sa nevyjadrilo, ani SaS ani Most .. a na spolocnu kandidatku to nevyzera, lebo SDKU (ne)tradicne navrhlo ostatnych pred hotovu vec a zase to prehraju ako to prehrali s STBakom Kukanom a umoznili tak staremu Ujovi byt 10 rokov na mierku ..

SDKU je hanba na komunalnej aj statnej urovni.. tvrdim uz dlho, ich personalan politika snad vyjma fresa je katastrofa
Old July 21st, 2010, 11:24 AM   #5
NuSo
Registered User

Likes (Received): 42

No, že by mal byť práve Budaj nepredvídateľný alebo nebodaj nebezpečný to je teda naozaj vtip dnešného dňa . Jeho si z týchto možných kandidátov vážim najviac a tým pádom by som mu dal šancu, aj keď je pravda, že naozaj neviem čomu sa v posledných rokoch čo odišiel z vysokej politiky ( opravte ma ak sa mýlim ) venuje.
NuSo no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2010, 11:34 AM   #6
Phill
.

Quote:
Originally Posted by NuSo View Post
aj keď je pravda, že naozaj neviem čomu sa v posledných rokoch čo odišiel z vysokej politiky ( opravte ma ak sa mýlim ) venuje.
mestský poslanec

Strummer, prečo Ftáčnik?

inak som zvedavý koho vymenujú ostatné strany. Ale Ftáčnik určite nie. Mne ten chlap príde ako brzda rozvoja.
aj to jeho bránenie sa povrchovému variantu eliny v Petržalke

http://www.ftacnik2010.sk/
http://www.ftacnik2010.sk/blog/220-c...t-alebo-strana

Last edited by Phill; July 21st, 2010 at 12:41 PM.
Phill no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2010, 11:40 AM   #7
NuSo
Registered User

Likes (Received): 42

No tak to nie je také zlé. Tréning má, taktiku hádam nezabudol . Uvidíme.
NuSo no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2010, 12:38 PM   #8
aquila

aquila's Avatar

ftacnik ma aspon aku taku skusenost, ale co sa tyka kandidatov v bratislave je to tradicne bieda... moj tip bude, ze sa za 4 roky ani len nezakopne do elektricky.. stary most predrazene zrekonstruuju ako lavku pre pesich a bude s dopravou len horsie, o rozsireni tomasikovej, severnej tangente, alebo hocicoho zo ZAKOSu si mozeme nechat len snivat ..
Old July 21st, 2010, 02:15 PM   #9
zaq-
nobody

Likes (Received): 553

Quote:
Originally Posted by aquila View Post

p.s. milan, ty nejsi ani z bratislavy, ani tu nebyvas, tak sa aspon v tejto teme nevyjadruj o svojich bludoch.. tych threadoch co si znicil je tu aj tak dost. dik za pochopenie

Aquila, vedel som, ze priemerny Slovak potrebuje k svojmu zivotu vatru zvrchovanosti a Madara a Cecha ako nepriatelov statu, aj ked ma hole gate,
co som vsak doteraz nevedel, to je fakt,
ze priemerny Bratislavcan potrebuje k svojmu zivotu mat pocit, ze Bratislava je naozaj mesto a nie dedina
a ze priemerny Bratislavcan je nieco ovela viac, ako je priemerny Slovak a priemerny Slovak sa na temu Bratislavy nemoze vyjadrovat, pretoze nie je Bratislavcan.

Este si mohol do toho dodatku uviest pojem ,,priemerneho vychodnara'', ktory je pre priemerneho Bratislavcana synonymom a prvotnou pricinou vsetkeho zla, ktore sa v Bratislave udeje a zaroven prvotnou pricinou vsetkeho toho, co rozlisuje Bratislavu od skutocneho mesta - od vystavby az po malomestiacke myslenie Bratislavcanov.
Old July 21st, 2010, 02:19 PM   #10
luky133
Registered User

Likes (Received): 82

Ja som skôr zvedavý či sa podarí skoncovať s vládou Hanulíkovej v Karlovej Vsi. Kto tam býva vie, že sa nič nezmenilo a kto písal aspoň zopár krát na miestny úrad vie, že 98% e-mailov si ani nevšímajú až potom keď problém zverejníte niekde na internete, že neodpovedajú zrazu príde odpoveď... Keď sme pri tom schválili im eurofondy na prestavbu námestia, ktorá mala začať začiatkom júla a stále nič... Nepredpokladám, že sa aj niečo stane resp. tesne pred voľbami.
luky133 no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2010, 02:58 PM   #11
aquila

aquila's Avatar

myslim, ze obdobny "problem" je vo viacerych MC .. aj tak moc velke nadeje na zmenu tomu nedavam ..
Old July 21st, 2010, 03:19 PM   #12
nikopol
Registered User

Likes (Received): 330

Taktiez dufam ze z Dubravky konecne vypadne ten stary komunista Sandtner, o kandidature fesiho som pocul tiez ale sance mu nedavam, taktiez KDH ma postavit vlastneho kandidata podla ich vyjadrenia ale ten je dopredu odsudeny na neuspech. SaS a Most pravdepodobne podporia Vasaryovu (neviem si predstavit ze by podporili Ftacnika), ale vie si niekto predstavit Vasaryovu ako silnu primatorku ktora bude vediet po 4 roky odolavat lobbingu developerov? Lebo ja ani nahodou, zo vsetkych menovanych vyzera najlepsie Ftacnik aj ked to je tiez skor volbou mensieho zla. A este jedna vec v ktoru skryto dufam - cistky v predstavenstve DPB a nasadenie konecne schopnych manazerov a nie politickych kandidatov ako Zahradnik.
nikopol no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2010, 09:22 PM   #13
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Likes (Received): 605

No ja som síce pravicový volič ale Vasaryová mi teda nemá čo v komunálnej politike ponúknuť okrem hereckého úsmevu a plným pollitrom oroseného v ruke v Postřižinách.
Ako najvhodnejší kandidát pre mňa mi príde Ftáčnik aj keď s podporou SMER-u čo by som v tomto prípade vedel prežiť, keďže komunálne voľby aj tak vždy nekopírujú parlametné koalície ale sú skôr známe rôznymi nemožnými zlepencami na podporu kandidátov.
Ako ružinovčan by som videl na mieste Drozda niekoho iného, po Kubovičovi to teda nebola žiadna zmena k lepšiemu.
KLEPETO no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2010, 09:30 PM   #14
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Quote:
Originally Posted by zaq- View Post
Aquila, vedel som, ze priemerny Slovak potrebuje k svojmu zivotu vatru zvrchovanosti a Madara a Cecha ako nepriatelov statu, aj ked ma hole gate,
co som vsak doteraz nevedel, to je fakt,
ze priemerny Bratislavcan potrebuje k svojmu zivotu mat pocit, ze Bratislava je naozaj mesto a nie dedina
a ze priemerny Bratislavcan je nieco ovela viac, ako je priemerny Slovak a priemerny Slovak sa na temu Bratislavy nemoze vyjadrovat, pretoze nie je Bratislavcan.

Este si mohol do toho dodatku uviest pojem ,,priemerneho vychodnara'', ktory je pre priemerneho Bratislavcana synonymom a prvotnou pricinou vsetkeho zla, ktore sa v Bratislave udeje a zaroven prvotnou pricinou vsetkeho toho, co rozlisuje Bratislavu od skutocneho mesta - od vystavby az po malomestiacke myslenie Bratislavcanov.

Neschvalujem aquilovu poznámku, ktorý je tým malomeštiackym Bratislavčanom, ale nechápem prečo si sa nechal nachytať na takúto provokáciu ako priemerný Slovák s holými gaťami so svojim Čechom, Maďarom a vatrou. Evidente ani dlhší pobyt v zahraničí ti tieto vlastnosti nepotlačil alebo to bude tým, že aj Íri sú taký malomeštiaci s holými gaťami?
Old July 21st, 2010, 11:55 PM   #15
aquila

aquila's Avatar

ta poznamka bola specialne adresovana vyslovene milanovi, a ako som sa bal stalo sa, ze sa snazi znicit dalsi thread .. kazdy iny prispevok a rozumny k teme od hocikoho samozrejme uvitam nielen ja .. to len an porozumenie .. nic, ale uz som si povedal na milana je skoda fakt reagovat.. okey spat k teme ..
Old July 21st, 2010, 11:59 PM   #16
KLEPETO
Registered User

KLEPETO's Avatar

Quote:
ta poznamka bola specialne adresovana vyslovene milanovi, a ako som sa bal stalo sa, ze sa snazi znicit dalsi thread .. kazdy iny prispevok a rozumny k teme od hocikoho samozrejme uvitam nielen ja .. to len an porozumenie .. nic, ale uz som si povedal na milana je skoda fakt reagovat.. okey spat k teme ..
Ja som tu poznámku so svojim malomeštiackym zmýšľaním priemerného bratislavčana pochopil.
Old July 22nd, 2010, 10:21 AM   #17
hurahura
urban voyer

Likes (Received): 17

Quote:
kedze som tu podobnu temu nenasiel a nehodi sa to do temy o slovenskej politike, tak sup ho sem

- SDKU postavila asi snad najhorsieho mozneho kandidata, pani Vasaryovu, ktoru si sice ako herecku vazim, ale uz bola snad vo vsetkych moznych volbach (prezidentskych, parlamentnych, zupnych) a teraz sa chysta aj do kumunalnej politiky a sup ho rovno za primatorku bratislavy ... co na tom, ze sa v bratislave ani nenarodila (je z banskej stiavnice) a vie velke nic o komunalnej politike ..

-)
to ze sa nenarodila v BA je aky argument? podmienkou je trvale bydlisko. A Vasaryova zije v BA uz naozaj velmi dlho. TO nie je pripad Hagaryho v Presove, ktory sa tam dostahoval pred volbami. Btw: Ftacnik tiez byva v starom meste a nie v Petrzalke napr. ....
Kazdopadne si tiez myslim ze nie je vhodna kandidatka do exekutivy. Vasaryova by bola skvela na reprezentaciu - naozaj do diplomatickych sluzieb alebo na ministerstvo.... ale primator by mal byt hlavne vykonna funkcia.
hurahura no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2010, 11:36 AM   #18
zaq-
nobody

Likes (Received): 553

Vdaka Hurahura, to som si nevsimol

Nech tento thread dostane po tom nestastnom uvode ten spravny spad.

Last edited by zaq-; August 12th, 2010 at 09:23 PM.
zaq- no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2010, 06:25 PM   #19
aquila

aquila's Avatar

tak mame dalsieho kandidata ... a zatial asi najlepsieho

http://bratislava.sme.sk/c/5503799/h...primatora.html
Old August 12th, 2010, 09:50 PM   #20
luky133
Registered User

Likes (Received): 82

Na mojej stránke, ktorú mám uvedenú aj v podpise mám aj volebnú rubriku. Zatiaľ je v nej minimum nakoľko je skoro avšak časom chcem priniesť informácie o každom kandidátovi na starostu, primátora a poslanca preto by som chcel každému zaslať aj niekoľko otázok napr. typu Prečo by Vás mali voliť?, Čo chcete zlepšiť v Bratislave? atď a preto ma napadlo či by ste nejaké otázky nevymysleli aj vy a ak budú dobré tak sa ich spýtam. Otázky mi môžete kľudne posielať aj na súkromnú správu.
luky133 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules