daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Zagranica

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 20th, 2010, 07:56 PM   #41
erykko
Registered User

erykko's Avatar

Likes (Received): 999

Quote:
Originally Posted by Ja-ros View Post
Ten telewizorek to co to za szpiegowskie oko?
Trochę brzydki obraz Anglii się tu maluje, a od osób które przebywały TYLKO w Londynie zawsze słyszę mega dobre opinie o kulturze na ulicy, kulturze jazdy i wielu innych aspektach zycia.
Londyn nie odzwierciedla do końca tego kraju. Jeśli pogadasz z samymi Anglikami to w większości powiedzą, że Londyn nie jest najlepszym reprezentantem Anglii. I taka jest prawda, sam też kiedyś byłem w stolicy i szczerze powiedziawszy zazdrościłem Londyńczykom pod wieloma względami. Teraz, gdy odwiedziłem nieco inną część WB mam na temat Wysp trochę inne zdanie. W Londynie jest porządek, jest w miarę czysto itp. Jeśli pojedziesz chociażby do Leeds najpierw zapewne zwrócisz uwagę na wszechobecny brud, naprawdę Polska nie ma się czego wstydzić. Bez problemu w trakcie pobytu spotkasz szczury (ja widziałem kilka, 2 przebiegły mi któregoś dnia ulicę, a jeden buszował w ogródku). Praktycznie każdy ogródek ma swojego szczura Jeśli będziesz chciał przejechać się autobusem to przyzwyczaj się do chodzenia slalomem. Podczas mojego popytu 6-krotnie jechałem piętrowcem. Wsiadam sobie o godz. 14.00, a tam wszędzie walają się już bilety, papierki po batonikach, można spotkać też butelki. Nie chcę myśleć, co się tam dzieje wieczorami. Normą są ludzie wyrzucający śmieci z jadącego samochodu. To jest to, co najbardziej odrzuca przeciętnego Europejczyka. Postaram się jeszcze trochę napisać, gdy wrzucę już wszystkie zdjęcia.
erykko no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 21st, 2010, 12:13 AM   #42
Marcino
Prymas Aprilis

Marcino's Avatar

Likes (Received): 2025

Podpisuję się pod tym wszystkim, co wyżej napisał erykko rękoma i nogami. Mocno generalizując, Londyn to Europa, a reszta z drobnymi wyjątkami, to Wielka Brytania Niesamowicie dziwny kraj i mentalność jego mieszkańców. Mnie zaskoczył pod wieloma względami. Do tej pory nie mogę go zrozumieć. Wielu Brytyjczyków pewne negatywne zjawiska tłumaczy działaniami "żelaznej damy". Wątpię, aby rzucanie śmieci tam, gdzie się akurat stoi, można było wytłumaczyć niegdysiejszą polityką Margaret Thatcher, ale chyba wszystkiego można dowieść... Fakt, że jeśli chodzi o czystość i architekturę historyczną dużych miast (co podkreślam), to w Polsce jest z tym lepiej. Wizerunek prowincji, to mega plus dla wysp
"Zasada numer pierwsza: Nie będziesz pouczał króla swego." - Król Julian
Marcino está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 21st, 2010, 02:16 AM   #43
geogregor
Registered User

geogregor's Avatar

Likes (Received): 18075

A ja sie musze z takim negatywnym obrazem Anglii nie zgodzic. Oczywiscie Londyn to osobna historia i rzeczywiscie nie oddaje tego kraju ale tez ma swoje problemy, nie idealizowalbym tego miasta. Ale czy Paryz nie ma problemow? Albo Nowy Jork?
Co do prowincji to mieszkalem kilka misiecy na szkockiej wsi a do tego zjezdzilem UK (z wyjatkiem Polnocnej Irlandii) wszerz i wzdluz w ciagu ostatnich 6 lat. Sa w UK beznadziejne okolice ale sa tez i fantastyczne. Kornwalia, Lake District, gory Walii, Cotswolds, wybrzeze Yorkshire (i generalnie wybrzeze) no i oczywiscie wiekszosc Szkocji. To sa wszystko fantastyczne okolice. A miasta? Edynburg, York, Cambridge, Chester, Bath, Bristol i wiele wiele innych sa po prostu fantastyczne. Z duzych miast lubie osobiscie Manchester gdzie spedzilem kilka tygodni, w Birmingham czy Sheffield bylem przejazdem po jednym dniu i nie mam sie do czego przyczepic ani czym zachwycac (chociaz podobaja mie sie rewitalizacje terenow nad kanalami w Birmingham). W Leeds akurat nie bylem wiec nie moge sie wypowiadac.
Co do oznaczenia drog to mi jezdzi sie tutaj znacznie przyjemniej niz w Polsce. Moze dlatego ze w sumie malo jezdzilem w Polsce. Zdecydowanie podoba mi sie tutaj kultura jazdy, nie ma szalonego wyprzedzania, wszyscy grzecznie sobie jada ale z drugiej strony w miare dynamicznie a nie tak leniwie jak np w USA. Do oznaczen trzeba sie po prostu przyzwyczaic. Oznaczenia namalowane na asfalcie bardzo sie przydaja jak rondo ma tak z 5 pasow (jak ktos korzystal kiedys z serwisow w Bishop Stortford kolo Stanstead to wie o czym mowie)
Oczywiscie jest tutaj mnostwo dziwnych zwyczajow o ktorych mozna by ksiazke napisac ale to powoduje ze jest to dla mnie tak fascynujacy kraj.
geogregor no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2010, 02:42 AM   #44
Marcino
Prymas Aprilis

Marcino's Avatar

Likes (Received): 2025

Moja opinia na temat UK na pewno nie jest stricte negatywna. Zgadzam się, że jest to ciekawy i fascynujący kraj. Trudno jednak przemilczeć kwestie czystości oraz problemów społecznych (szczególnie dotyczy to młodego pokolenia), które wg moich obserwacji mają tu większe natężenie niż w pozostałych krajach UE i niewątpliwie mogą negatywnie wpływać na odbiór Wielkiej Brytanii.
Co do wizerunku miast, to w dużej mierze rzecz gustu. Wymienione przez Ciebie miasta są warte odwiedzenia, ale jest tu też całe mnóstwo miast, które w porównaniu z naszymi wypadają bardzo blado. Moim zdaniem oczywiście, gdyż nie roszczę sobie praw do wydawania wiążących opinii w tej kwestii
"Zasada numer pierwsza: Nie będziesz pouczał króla swego." - Król Julian
Marcino está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 21st, 2010, 08:48 AM   #45
erykko
Registered User

erykko's Avatar

Ogólnie rzecz biorąc małe miasteczka to często perełki. Natomiast większe miasta mogą być ciekawe, ale nie na dłuższą metę. Jeśli ktoś będzie się wypierał na Wyspy to najlepiej niech wyszukuje właśnie mieściny. Godne polecenia są też wiejskie okolice, które czasami przypominają krajobrazem jakieś filmowe sceny.
Old September 21st, 2010, 09:10 AM   #46
erykko
Registered User

erykko's Avatar

Kolejny rzut oka na ten autobus z ciekawym umiejscowieniem przedniej osi. W jednej z dzielnic Leeds można było spotkać namiastkę BRT. Na środku ulicy zrobiono betonową drogę, którą mogły poruszać się tylko autobusy ze względu na duży rozstaw kół. W związku z tym pojazdy były wyposażone w gumowe kółka po bokach, które miały przeciwdziałać obijaniu. Zdjęć nie mam, ale na tym forum już się takie pojawiały.

Jeszcze raz spójrzcie na rondo, które zostało wyprodukowane najmniejszym nakładem kosztów.

Mała rzeka, trochę przypominała mi lubelską Czechówkę.

A taki znak przy niej stał.

Spójrzcie na to. Zwężenie przy wejściu do parku. Teoretycznie ma uniemożliwić ucieczkę motocyklistom. W praktyce skutecznie utrudnia życie rowerzystom. Cykliści nie mają tu łatwego życia, o czym będę jeszcze wspominać.
Old September 21st, 2010, 05:15 PM   #47
Ja-ros
Registered User

Ja-ros's Avatar

Likes (Received): 17

Dziwne te ronda, wykonanie jakiegoś podwyższenia, wysepki nie jest chyba tak drogie, a Wielka Brytania to niby biedny kraj nie jest. Czekam na więcej zdjęć i opisów.
Ja-ros no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2010, 07:25 PM   #48
geogregor
Registered User

geogregor's Avatar

Quote:
Originally Posted by Ja-ros View Post
Dziwne te ronda, wykonanie jakiegoś podwyższenia, wysepki nie jest chyba tak drogie, a Wielka Brytania to niby biedny kraj nie jest. Czekam na więcej zdjęć i opisów.
Ale po co? Chodzi o to zeby ludzie wiedzieli jaka jest organizacja rychu a nie zeby ich fizycznie zmusic do jazdy w kolko. Takie ronda stosuje sie czesto na drogach lokalnych lub osiedlowych a takze tam gdzie nie ma miejsa na duze normalne rondo. Ma ono tez ta zalete ze jak trzeba to bez problemu przejada po nim duze zestawy ciezarowe.
Old September 22nd, 2010, 08:23 PM   #49
erykko
Registered User

erykko's Avatar

Tutaj dość ciekawy przykład uprzywilejowania ruchu rowerowego. Ogólnie rzecz biorąc takie zwężenia ulicy są dość popularne w WB. Czasami są jednostronne, czasami obustronne. Mają pełnić tą samą funkcję, co progi zwalniające.

Progi zwalniające w wydaniu angielskim. Samochody z szerokim rozstawem kół dają radę. Z tej racji, że są to samoróbki z asfaltu, czasami zdarza się, że taki próg jest źle wyprofilowany i trzeba go poprawiać lub likwidować. W Leeds było już kilkadziesiąt takich przypadków. Te progi zostały spłaszczone.

Kolejny napis na ulicy. Tym razem ma to związek ze szkołą położoną w pobliżu, dodam że szkoła była katolicka.

Budki telefoniczne wcale nie muszą być czerwone. Ale gdzie się podział telefon? Widocznie komuś się przydał... taka okolica.
Old September 23rd, 2010, 09:06 AM   #50
erykko
Registered User

erykko's Avatar

Nareszcie pojawił się jakiś kościół anglikański. Wyglądem nie grzeszy, jeden z wielu...

Wiernych też nie ma dużo patrząc na ilość mszy.

Skrzynka na listy należąca do państwowej poczty.

Najśmieszniejsze rozwiązanie. Podświetlane znaki pionowe. Anglicy jeszcze nie wpadli na pomysł robienia odblaskowych znaków

Taka podwójna linia, która wyłoni się przed nami oznacza, że mamy ustąpić pierwszeństwa. W tym przypadku zostało to jeszcze podkreślone trójkątem. Natomiast droga z pierwszeństwem przejazdu nie jest w żaden sposób oznakowana.

Jeszcze jeden raz spójrzmy na piętrowca. Jedzie on z okolic mieszkań socjalnych. Po drugiej stronie był jakiś mały park, ale z wiadomych przyczyn o tej porze nie chciałem tam wchodzić. Tym bardziej, że miałem rower i trzeba by się było gimnastykować (park miał takie samo wejście jakie wcześniej pokazywałem).
Old September 23rd, 2010, 10:41 PM   #51
oliniusz
Registered User

Likes (Received): 266

Co do czystości w angielskich autobusach: http://www.youtube.com/watch?v=GH8Ozgga32Y

Ogólnie w moim mieście (Tamworth) jest spokojnie, ale np. w Birmingham na trasach okrężnych wsiadają sobie takie ludziki do double deckera i tak jeżdżą w kółko - leci sobie muzyka, palą się fajki ...i fajnie jest

Last edited by oliniusz; September 23rd, 2010 at 10:59 PM.
oliniusz no está en línea   Reply With Quote
Old September 23rd, 2010, 11:04 PM   #52
erykko
Registered User

erykko's Avatar

Quote:
Originally Posted by oliniusz View Post
Co do czystości w angielskich autobusach: http://www.youtube.com/watch?v=GH8Ozgga32Y

Ogólnie w moim mieście (Tamworth) jest spokojnie, ale np. w Birmingham na trasach okrężnych wsiadają sobie takie ludziki do double deckera i tak jeżdżą w kółko - leci sobie muzyka, palą się fajki ...i fajnie jest
W Leeds bywa podobnie, jak wsiada wesołe towarzystwo z muzą puszczaną z telefonu. Piwko i fajki i jest impreza. Tym samym można obalić kolejny argument, który zachwala sprzedaż biletów przez kierowcę. Kierowcy w niektórych sytuacjach najzwyczajniej w świecie się boją i wpuszczają taką młodzież do autobusu.

A ten filmik to jeszcze nic w porównaniu z tym, co widziałem na linii 49.
Old September 24th, 2010, 12:40 AM   #53
oliniusz
Registered User

Likes (Received): 266

Quote:
Originally Posted by erykko View Post
Tym samym można obalić kolejny argument, który zachwala sprzedaż biletów przez kierowcę. Kierowcy w niektórych sytuacjach najzwyczajniej w świecie się boją i wpuszczają taką młodzież do autobusu.
Nie dziwię się, po tysiącach godzin zmienia się sposób myślenia. U mnie w arrivie ja jestem odpowiedzialny za kasę i raczej wszystkich zatrzymujemy, ale czasem już szkoda sił. Tam, gdzie wrzucasz odliczone pieniądze, kierowca nie jest od sprawdzania i jemu to bardziej wisi. Od tego są inspektorzy, ale w niektóre miejsca w Birmingham zapuszczają się zawsze razem z policją.
oliniusz no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2010, 01:13 AM   #54
Adamusxp
Registered User

Adamusxp's Avatar

Likes (Received): 38

W wielu kwestiach, w bardzo wielu kwestiach mógłbym z Tobą polemizować. Byłeś jak sam napisałeś 2 tygonie w Leeds i piszesz jakbyś wszystko wiedzał. Ja w Leeds mieszkałem 3 lata i myslę że mój obraz miasta jest prawdziwszy. Postaram się zapostowac jakieś fotki i przedstawić mój punkt widzenia w wolnym czasie.
Adamusxp no está en línea   Reply With Quote
Old September 24th, 2010, 08:50 AM   #55
erykko
Registered User

erykko's Avatar

...

Last edited by erykko; September 25th, 2010 at 09:05 AM.
Old September 24th, 2010, 09:00 AM   #56
erykko
Registered User

erykko's Avatar

Oto coś czego się w Polsce jeszcze raczej nie stosuje. Śluza rowerowa. Mam wrażenie, że od mojego ostatniego popytu w Leeds trochę tych pasów rowerowych na ulicy przybyło. Niestety normą jest zastawianie pasów rowerowych, dość często kierowcy stają też na śluzach. Może to jest powód małej ilości rowerzystów?

Dość ciekawy sygnalizator na przejściu dla pieszych. Ni z gruchy, ni z pietruchy pojawia się znak roweru. Zaznaczam, że wcześniej nie było żadnej informacji, że w tym miejscu przebiega ścieżka rowerowa (ani pionowej, ani poziomej)! Dosyć dziwne rozwiązanie. W ogóle jeśli chodzi o DDR to widziałem tylko 4 znaki pionowe w centrum miasta (okolice Royal Museum). Naprawdę nie wiem skąd ludzie wiedzą, w którym miejscu jest DDR.

Tak są oznakowane przejścia dla pieszych z sygnalizatorem. Jeśli nie ma sygnalizatora przejście dla pieszych nie jest w ogóle oznakowane.

Przyciski na przejściach dla pieszych. Podoba mi się to, że są zunifikowane, bo w Lublinie można spotkać chyba kilka rodzajów. O ile się nie mylę to chyba nawet w Londynie były takie same.

Kolejne progi zwalniające, tym razem bardziej wypukłe.
Old September 25th, 2010, 04:20 AM   #57
geogregor
Registered User

geogregor's Avatar

Zlituj sie czlowieku i zmniejsz te fotki a najlepiej wykasuj podwojne posty.
A tak wogole to nie chce sie czepiac ale fotki swiatel ulicznych, zdemolowanej budki telofonicznej czy progow zwalniajacych robia sie po pewnym czasie nudne a na dodatek zupelnie nie oddaja klimatu miasta. To tak jakby ktos relacjonujac Lublin robil fotki aut zaparkowanych gdzie popadnie (trawniki, skwerki, chodniki), blokersow na laweczkach pod blokami i dziury w ulicach. Tez wyjdzie z tego Bangladesz nieprawdaz?

Masz jakies ciekawsze fotki?
Old September 25th, 2010, 09:16 AM   #58
erykko
Registered User

erykko's Avatar

Tak niestety wygląda część przystanków w Leeds.

Dosyć ciekawy widok. Garaże w Anglii nie są zbyt popularne.

Tabliczka dotycząca sprzedaży domu.

Klasyczny budynek mieszkalny.

Mam jeszcze sporo zdjęć, głównie z centrum miasta z mojego poprzedniego popytu. Jednak wszystkie są ze mną. Dodam tylko, że centrum nie jest perłą architektoniczną. Na uwagę zasługuje wspominany już ratusz. Moją uwagę przykuła także budowla bazaru. Oryginalny, stary budynek, w którym znajdziemy wszystko to, co na polskich targowiskach. Oczywiście w lepszej formie.

Jakby ktoś był ciekawy to daję kilka zdjęć z internetu.
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...ate_Market.jpg
http://www.gands.co.uk/files/368.print.jpg
http://www.richarddonkin.com/blog/up...ent-740915.jpg
Old September 25th, 2010, 09:33 AM   #59
erykko
Registered User

erykko's Avatar

Miałem jeszcze pojechać nad Morze Północne i porobić trochę zdjęć, niestety ze względu na pogodę nic nie wypaliło.

Wrzucę chociaż kilka ujęć lotniskowych i samolotowych. Airbus A320.

Old September 25th, 2010, 08:18 PM   #60
geogregor
Registered User

geogregor's Avatar

Quote:
Originally Posted by erykko View Post

Jeszcze raz. Nie chce sie czepiac ale co dwie powyzsze fotki maja wspolnego z Leeds czy Wielka Brytania??
Kawal skrzydla, dwoch kolesi w odblaskowych kamizelkach i wozki bagazowe. Moze w watku lotniczym mialoby to sens ale tutaj???

Reply

Tags
leeds, united kingdom

Thread Tools

Posting Rules