daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Zagranica

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 3rd, 2013, 10:56 PM   #81
erykko
Registered User

erykko's Avatar

Likes (Received): 999

11.

12.

13.

14.

15.

Cdn ...
erykko no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 3rd, 2013, 10:57 PM   #82
erykko
Registered User

erykko's Avatar

16.

17.

18.

19.

20.

Cdn ...
Old September 3rd, 2013, 10:58 PM   #83
erykko
Registered User

erykko's Avatar

21.

22.

23.

24.

25.

Cdn ...
Old September 3rd, 2013, 11:00 PM   #84
erykko
Registered User

erykko's Avatar

26.

27.

28.

29.

30.

Cdn ...
Old September 3rd, 2013, 11:01 PM   #85
erykko
Registered User

erykko's Avatar

31.

32.

33.

34.

35.

Cdn ...
Old September 3rd, 2013, 11:02 PM   #86
erykko
Registered User

erykko's Avatar

36.

37.

38.

39.

40.

Cdn ...
Old September 3rd, 2013, 11:03 PM   #87
erykko
Registered User

erykko's Avatar

41.

42.

43.

44.

45.

Cdn ...
Old September 3rd, 2013, 11:04 PM   #88
erykko
Registered User

erykko's Avatar

46.

47.

48.

49.

50.

Cdn ...
Old September 3rd, 2013, 11:09 PM   #89
erykko
Registered User

erykko's Avatar

51.

52.

53.

54.

55.

Cdn ...
Old September 3rd, 2013, 11:10 PM   #90
erykko
Registered User

erykko's Avatar

56.

57.

Fotorelacja wstawiona automatycznie.
Old May 15th, 2014, 02:08 PM   #91
skamil
Registered User

skamil's Avatar

Likes (Received): 331

@erykko

Odgrzewam niezlego kotleta z tym watkiem, ale nie moge wytrzymac czytajac mase krzywdzacych i wyssanych z palca zarzutow.

Twoja pierwsza fotorelacja z komentarzami bardzo przypomina opisy czarnej afryki oczyma dziewietnastowiecznych misjonarzy. Nie bede czepial kazdego szczegolu, ale jak juz cos piszesz to moze najpierw poszukalbys czegos na temat. Np. podswietlane znaki, coz 'boki zrywac, jakie wynalazki'. Zapoznaj sie moze z legislacja dotyczaca oznaczenia w UK to dowiesz sie kiedy i gdzie wladze lokalne maja obowiazek montowac podswietlane znaki, rozumiem, ze noca to nie podrozowales, bo faktycznie w ogle 'nie slyszano' tu o odblaskowych znakach. To samo dotyczy tzw mini-rond, czyli tych skrzyzowan z kropka po srodku, nie pomyslales ze takie rozwiazanie uplynnia na drogach i jest stosowane zamiast skrzyzowania rownorzednego? Odwrocone wiaty przystankowe tez sa ustawione 'nie wiadomo dlaczego'. Widze ze nie oberwales nigdy woda spod kol przejezdzajacego auta stojac na przystanku. A tego o slabym oznakowaniu pionowym oraz slabej kulturze jazdy, ktora przyczynia sie do jakiejs ogromnej ilosci wypadkow, ktora brytyjczycy powoduja za granica to juz w ogole nie wiem skad wziales tego kwiatka. Radze przejrzec statystyki policyjne dotyczace ofiar na jezdniach. Dowiesz sie ze w UK ginie jedna z najmniejszych ilosci osob na drogach na SWIECIE, mimo ogromnego ruchu. Wiec ich oznakowanie nie jest chyba takie mylace, a dojazdy na autostrade niebezpieczne. Ocena kultury jazdy jest oczywiscie bardzo subiektywnym tematem, ale moim zdaniem w UK jezdzi sie bezstresowo i swietnie. Do tego maja pelno swietnych wynalazkow, ktore przydaly by sie w polsce, na przyklad ronda turbinowe, o ktorych nie wspomniales.

Jesli chodzi o rozlozenie geograficzne, to osobiscie odlaczylbym Doncaster od Leeds, jako ze Donney jest czescia South Yorkshire, a Leeds West Yorkshire. Ich historia oraz realia spoleczno-ekonomiczne oraz geograficzne sa bardzo rozne.

Zeby nie byc typowym saczacym zolc krytykantem postaram sie wrzucic w ciagu lilku dni kilka wlasnych zdjec z okolic Leeds, gdyz jak widze z Twojej foto-relacji pominales wiele interesujacych miejsc w regionie, ktore swoja wartoscia znacznie przewyzszaja te zapadle turystyczne dziury, ktore przedstawiles na swoich zdjeciach jak np. Halifax.

geogregor, odyseush liked this post
skamil no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2014, 10:36 PM   #92
skamil
Registered User

skamil's Avatar

Żeby nie być gołosłownym wrzucam kilka zdjęć mojego autorstwa z okolic Leeds. Niestety nie wygrzebałem ich zbyt dużo, gdyż West Yorkshire nie jest mi raczej po drodze. Jednakże przeglądając stare śmiecie znalazłem wiele ciekawych fotografii z Północy Anglii, więc może kiedyś... w innym wątku.

Szosa i zielone wzgórza skąpane w popołudniowym słońcu.

Senna wioska u stóp Yorkshire Dales

Old May 15th, 2014, 10:40 PM   #93
skamil
Registered User

skamil's Avatar

Pociąg Northern Rail przecina senną dolinę. Swoją drogą w Yorkshire są chyba tylko dwie zelektryfikowane linie. Już wiem czemu jeszcze nie spotkałem kobiety o imieniu Elektryfikacja. Na fotografii Class 142 Pacer, swoja drogą polskie zespoły trakcyjne to przy tym cud techniki.

Old May 15th, 2014, 10:45 PM   #94
skamil
Registered User

skamil's Avatar

Góra wraz z naturalnym elementem krajobrazu, który przypomina instalacje sztuki nowoczesnej.

Inna góra w porze kwitnienia wrzosów

Ścieżka na górę. Fajne trawersy.

Old May 15th, 2014, 10:58 PM   #95
skamil
Registered User

skamil's Avatar

No i fotosik z góry

i inny w innym kierunku. Zwracam uwagę na brak zabudowań. To skutek restrykcyjnej polityki przestrzennej, która zabrania budowania nowych obiektów na terenach niezurbanizowanych, w tzw. green belts.

I aby tradycji tego wątku stało się zadość, zdjęcie lotnicze. To akurat trochę daleko od Leeds, Longendale Reservoirs przy A628 i okalające je wrzosowiska w niskim zimowym słońcu na podejściu do Manchester Airport.

Tak jak pisałem wyżej, postaram się wyszperać więcej.

W każdym razie każdemu turyście w Yorkshire polecany jest jeszcze jeden lokalny produkt, który produkowany jest na hektolitry w lokalnych mikro-browarach. Świetna jakość Bitters i Ale'i, ciemnego i pełnego jak miód piwa.

geogregor liked this post

Last edited by skamil; May 15th, 2014 at 11:10 PM. Reason: additional info
Old May 17th, 2014, 03:51 PM   #96
erykko
Registered User

erykko's Avatar

Quote:
Originally Posted by skamil View Post
@erykko

Odgrzewam niezlego kotleta z tym watkiem, ale nie moge wytrzymac czytajac mase krzywdzacych i wyssanych z palca zarzutow.

Twoja pierwsza fotorelacja z komentarzami bardzo przypomina opisy czarnej afryki oczyma dziewietnastowiecznych misjonarzy. Nie bede czepial kazdego szczegolu, ale jak juz cos piszesz to moze najpierw poszukalbys czegos na temat. Np. podswietlane znaki, coz 'boki zrywac, jakie wynalazki'. Zapoznaj sie moze z legislacja dotyczaca oznaczenia w UK to dowiesz sie kiedy i gdzie wladze lokalne maja obowiazek montowac podswietlane znaki, rozumiem, ze noca to nie podrozowales, bo faktycznie w ogle 'nie slyszano' tu o odblaskowych znakach. To samo dotyczy tzw mini-rond, czyli tych skrzyzowan z kropka po srodku, nie pomyslales ze takie rozwiazanie uplynnia na drogach i jest stosowane zamiast skrzyzowania rownorzednego? Odwrocone wiaty przystankowe tez sa ustawione 'nie wiadomo dlaczego'. Widze ze nie oberwales nigdy woda spod kol przejezdzajacego auta stojac na przystanku. A tego o slabym oznakowaniu pionowym oraz slabej kulturze jazdy, ktora przyczynia sie do jakiejs ogromnej ilosci wypadkow, ktora brytyjczycy powoduja za granica to juz w ogole nie wiem skad wziales tego kwiatka. Radze przejrzec statystyki policyjne dotyczace ofiar na jezdniach. Dowiesz sie ze w UK ginie jedna z najmniejszych ilosci osob na drogach na SWIECIE, mimo ogromnego ruchu. Wiec ich oznakowanie nie jest chyba takie mylace, a dojazdy na autostrade niebezpieczne. Ocena kultury jazdy jest oczywiscie bardzo subiektywnym tematem, ale moim zdaniem w UK jezdzi sie bezstresowo i swietnie. Do tego maja pelno swietnych wynalazkow, ktore przydaly by sie w polsce, na przyklad ronda turbinowe, o ktorych nie wspomniales.

Jesli chodzi o rozlozenie geograficzne, to osobiscie odlaczylbym Doncaster od Leeds, jako ze Donney jest czescia South Yorkshire, a Leeds West Yorkshire. Ich historia oraz realia spoleczno-ekonomiczne oraz geograficzne sa bardzo rozne.

Zeby nie byc typowym saczacym zolc krytykantem postaram sie wrzucic w ciagu lilku dni kilka wlasnych zdjec z okolic Leeds, gdyz jak widze z Twojej foto-relacji pominales wiele interesujacych miejsc w regionie, ktore swoja wartoscia znacznie przewyzszaja te zapadle turystyczne dziury, ktore przedstawiles na swoich zdjeciach jak np. Halifax.
No to po kolei. Jak pisałem to nie był wątek do końca na serio. Bardziej chodziło o pokazanie pewnych rozwiązań, czy pewnych różnic, więc nie wiem o co to oburzenie. Naprawdę nie każdy uwielbia biegać tylko po muzeach, a zwyczajnie niektórzy (tak jak ja) lubią takie pierdoły jak odwrócone przystanki itp. I to jest coś co ich urzeka w innych krajach, właśnie rozwiązania, których u siebie nie spotkają. Ruch lewostronny chociażby to coś co do mnie przemawia. A czemu nie pokazałem wszystkiego? Otóż byłem tutaj u rodziny, a zwiedzanie to tylko dodatek, naprawdę nie przyjechałem tam tylko jeździć po miejscowościach turystycznych. Jednak tak jak wspomniałem, większość dużych miast nie ma takiego klimatu jak niektóre małe miejscowości nadmorskie, gdzie rzeczywiście domy są w stylu bardzo angielskim i bardzo starym, a gdzie chodząc można znaleźć takie kwiatki jak np. wędzone ryby w gazetach. Dlatego tak jak pisałem, polecam czasami zawitać do tych mniejszych miejscowości, z tym że trzeba ich troszkę poszukać, ale warto! Mi chodzenie po takich miasteczkach przypominało miejscami klimaty znane z Harrego Pottera.

Reply

Tags
leeds, united kingdom

Thread Tools

Posting Rules