search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura kolejowa

Infrastruktura kolejowa Koleje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old Today, 12:56 AM   #46901
KarolZubel
Registered User

KarolZubel's Avatar

Likes (Received): 1921

Panowie, mam małe pytanie. Wczoraj kupiłem dwa bilety na poniedziałkowy kurs EIP5400 relacji Gdynia Główna - Berlin na odcinek Gdynia - Zbąszynek. Mój wyjazd niestety został odwołany a bilety zostały mi w rękach, czy mam szanse na całkowity zwrot gotówki za odwołanie biletów z miejscówkami w dniu dzisiejszym w kasach PKPIC?

Sponsored Links
Old Today, 02:05 AM   #46902
Admc
Registered User

Likes (Received): 376

Kolega chyba coś namieszał z tymi numerami, nie wiedziałem że pendolino jeździ do Berlina

Jeżeli wyjazd nie został odwołany z winy kolei to niestety zostanie potrącone 20% odstępnego. Możesz też wymienić bilet na inny (jeżeli kupowałeś w kasie) to wtedy nie będzie tej opłaty.
Old Today, 03:06 AM   #46903
Kamil1000
Registered User

Likes (Received): 112

Quote:
Originally Posted by Angulo View Post
A nie jest czasem tak że kupując bilet przez PKP IC jest się automatycznie kierowany do polskiego wagonu?
Faktycznie, nie da się nawet wskazać miejsca w tym konkretnym wagonie, przynajmniej przy próbie zakupu przez internet na stronie PKP IC. Dla Silesii jadącej z Polski, gdzie rezerwacje obsługuje PKP, jest komunikat "Nie przewidziane żądanie dot. miejsc/anulowania", natomiast dla powracającej, gdzie rezerwacje obsługuje ČD, jest komunikat "Niezgodność usługi i żądanych miejsc". Bez wskazywania przydziela miejsca w wagonach polskich. Z drugiej strony nikt nie zmusza do siedzenia na miejscu wskazanym na miejscówce.
Kamil1000 está en línea ahora   Reply With Quote
Old Today, 07:10 AM   #46904
kruczek44
Registered User

Likes (Received): 206

Quote:
Originally Posted by Admc View Post
Jeżeli wyjazd nie został odwołany z winy kolei to niestety zostanie potrącone 20% odstępnego.
Kiedy podnieśli odstępne z 15% na 20%? Przy ostatniej zmianie, gdy podnieśli ceny biletów (bo to de facto podwyżka - w większości przypadków płaci się teraz drożej mimo nie zmienionej ceny bazowej) przesuwając terminy oferty wcześniej-taniej? Czy jakoś wcześniej?
kruczek44 no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 09:45 AM   #46905
dedek818
Registered User

Likes (Received): 16

Quote:
Originally Posted by kruczek44 View Post
Kiedy podnieśli odstępne z 15% na 20%? Przy ostatniej zmianie, gdy podnieśli ceny biletów (bo to de facto podwyżka - w większości przypadków płaci się teraz drożej mimo nie zmienionej ceny bazowej) przesuwając terminy oferty wcześniej-taniej? Czy jakoś wcześniej?
Wcześniej. Mi potrącali 20% w listopadzie zeszłego roku.
dedek818 no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 10:40 AM   #46906
Kuba MK
PKP S.A.

Likes (Received): 159

Dzisiaj od godziny 06:40 awaria systemu sprzedaży biletów, zarówno w kasach jak i przez system e-IC, bilety na pociągi TLK/IC/EIC wystawiane bez gwarancji miejsca do siedzenia.
Kuba MK no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
intercity, kolej

Thread Tools

Posting Rules