search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie > » Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 44 votes, 5.00 average.
Old September 17th, 2011, 06:09 PM   #41
Zegarkowy
level UP

Zegarkowy's Avatar

Likes (Received): 24473

61.

62.

63.
Zegarkowy no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 17th, 2011, 06:10 PM   #42
Zegarkowy
level UP

Zegarkowy's Avatar

64.

65.

66.
Old September 17th, 2011, 06:10 PM   #43
Zegarkowy
level UP

Zegarkowy's Avatar

67.

68.

69.
Old September 17th, 2011, 06:11 PM   #44
Zegarkowy
level UP

Zegarkowy's Avatar

70.

71.

72.
Old September 17th, 2011, 06:12 PM   #45
Zegarkowy
level UP

Zegarkowy's Avatar

...i na deser taki oto widoczek... gdy już wracałem do domu. Jest pięknie

73.

Był klimat? Był, i to zarąbisty. Kto był ten wie, kto nie był niech żałuje i szykuje się na 'za rok'.
Jeśli ktoś z Was nie życzy sobie publikacji swojego wizerunku, piszcie na PM numer zdjęcia to od razu usunę... ale myślę, że na takich fotach to aż miło być i nie będzie takich próśb

Last edited by Zegarkowy; September 17th, 2011 at 07:53 PM.
Old September 17th, 2011, 07:42 PM   #46
dannie
Lublinensis Civitatis

dannie's Avatar

Likes (Received): 602

Zegarkowy, respekt!

Genialne zdjęcia Aż trudno będzie coś z tego wybrać Ale oczywiście się odezwę na PW

Dziękuję wszystkim za udział. Myślę, że było bardzo pozytywnie. Tak jak zresztą rozmawialiśmy z khanem warto pomyśleć nad tym, aby "park(ing) deje" robić regularnie od przyszłej wiosny przy ładnej pogodzie Nawet jeśli na nieco mniejszą skalę. Powiedzmy, że taka "parkingowa masa krytyczna"

"Naturalnie niekorzystne dla demokracji jest to, że wiąże ona ręce tym, którzy traktują ją poważnie, a tym którzy nie traktują jej poważnie pozwala robić prawie wszystko." V. Havel
dannie no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2011, 09:13 PM   #47
kaya
lubelska latawica ;-)

kaya's Avatar

Likes (Received): 0

Moje zdjęcia z ParkingDay zawierają dla odmiany za wiele dzieci

MML: Park(ing) Day w Lublinie

Quote:
W sobotnie popołudnie mieszkańcy Lublina mogli zobaczyć, jak mogłoby wyglądać centrum ich miasta bez samochodów. W tym celu wystarczyło odwiedzić Krakowskie Przedmieście między godziną dwunastą, a piętnastą.

Park(ing) Day w Lublinie to część ogólnoświatowego happeningu, podczas którego, przestrzeń na co dzień zajmowana przez samochody, zostaje zamieniona w miejsce dostępne dla zwykłych ludzi. W miejscu wczorajszych parkingów dziś można napić się kawy czy herbaty, zagrać w szachy, poczytać gazetę lub książkę, pobawić się z dziećmi, albo po prostu porozmawiać z ludźmi.

W ulotce rozdawanej przez organizatorów lubelskiej edycji Park(ing) Day możemy między innymi przeczytać: „Zmiana parkingów na przestrzenie zielone i strefy piesze, wraz z inwestowaniem w zrównoważony transport w miastach (rowery, komunikacja miejska, koleje) jest drogą, którą wybiera coraz więcej krajów europejskich. Wierzymy, że Lublin już niedługo pójdzie w ich ślady”.

Idea powyższego wydarzenia zrodziła się w San Francisco, gdzie klika lat temu odbył się pierwszy Park(ing) Day. Była to forma sprzeciwu przeciw postępującemu zawłaszczaniu przestrzeni miejskiej - zwłaszcza w centrach miast - przez wszechobecne samochody. Zapragnięto zwrócić uwagę opinii publicznej i władz na problemy wynikające z budowania miast tylko dla aut, których nadmiar - jak twierdzą pomysłodawcy - zajmuje zbyt wiele miejsca zarówno podczas postoju jak i w ruchu, generując przy tym hałas, spaliny i obniżając przepustowość arterii komunikacyjnych. Skutkiem powyższego jest obniżenie jakości życia w miastach, co powoduje ucieczkę mieszkańców do dzielnic podmiejskich.

Park(ing) Day po raz pierwszy odbył się w 2005 roku. Wówczas happening został zorganizowany w jednym mieście, w jednym jego punkcie. Już rok później było to 47 miejsc, w 13 miastach 3 krajów na dwóch kontynentach. Natomiast w 2010 było to już 800 miejsc w 183 miastach, w 30 krajach na wszystkich zamieszkanych kontynentach.

Organizatorem Park(ing) Day w Lublinie byli Forum Rozwoju Lublina i Porozumienie Rowerowe.
Zdjęcia z MMLublin

Last edited by kaya; September 17th, 2011 at 09:54 PM.
kaya no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2011, 10:49 PM   #48
jacekfreeman
globe trekker

jacekfreeman's Avatar

Likes (Received): 899

Było super no to teraz pora odespać poranne zabezpieczanie miejsc parkingowych
jacekfreeman no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2011, 10:40 AM   #49
erykko
Registered User

erykko's Avatar

Likes (Received): 999

Wiem, że się czepiam, ale czy nie można nazwać tego inaczej? Czy wszystko w dzisiejszej Polsce musi mieć angielski rodowód? "Day" naprawdę ma swój odpowiednik w jęz. polskim.
erykko no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2011, 10:52 AM   #50
Zegarkowy
level UP

Zegarkowy's Avatar

Quote:
Originally Posted by erykko View Post
Wiem, że się czepiam, ale czy nie można nazwać tego inaczej? Czy wszystko w dzisiejszej Polsce musi mieć angielski rodowód? "Day" naprawdę ma swój odpowiednik w jęz. polskim.
Pewnie gdyby był to polski wynalazek to mielibyśmy Dzień Parkingu ale tak nie jest, zaczęło się 6 lat temu w San Francisco..... http://parkingday.org/
Old September 18th, 2011, 10:55 AM   #51
khan_tengri
Дружба Народов

khan_tengri's Avatar

Likes (Received): 10183

Nie bardzo mam pomysł jak to przetłumaczyć, żeby miało to ręce i nogi.
Dzień Park(owania) - źle. Park(ing) Dzień - jeszcze gorzej. Dzień bez Park(owania)? Chodzi o to żeby zarówno w formie z nawiasem jak i bez nawiasu nazwa brzmiała normalnie.
Z Masą Krytyczną było jednak dużo łatwiej.
khan_tengri no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2011, 11:19 AM   #52
erykko
Registered User

erykko's Avatar

Likes (Received): 999

Quote:
Originally Posted by Zegarkowy View Post
Pewnie gdyby był to polski wynalazek to mielibyśmy Dzień Parkingu ale tak nie jest, zaczęło się 6 lat temu w San Francisco..... http://parkingday.org/
Masa Krytyczna dała radę to i to pewnie się da
erykko no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2011, 06:52 PM   #53
Zegarkowy
level UP

Zegarkowy's Avatar

Ktoś się wkurzył i napisał do Kuriera?

Quote:
Od Czytelnika: Parkowanie po lubelsku (ZDJĘCIA)

Tak stosuje się przepisy o ruchu drogowym-parkowanie po lubelsku. Nie dość, że przepisy są żeby je łamać to stanę na postoju - ŻW i LKR.

(© Internauta Adam)

Zrobione o godz. 16.04 w sobotę przy katedrze. Policja widziała, że ten LKR przejechał podwójną ciągłą linię i stanął na postoju taxi. Jak tu żyć i wierzyć, że to państwo prawa.
http://www.kurierlubelski.pl/wiadomo...leria-material
Old September 18th, 2011, 10:42 PM   #54
dgi21
Registered User

Likes (Received): 84

Hm, albo zgłupiałem albo ten postój taxi kończy się tam gdzie znak z przekreślonym TAXI, więc abstrahując od podwójnej - o co chodzi?
dgi21 no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2011, 10:47 PM   #55
jacekfreeman
globe trekker

jacekfreeman's Avatar

Ten znak oznacza "koniec postoju taksówek", ale przed znakiem (czyli za znakiem z przekreślonym "taxi" zaczyna się postój). Nie wiem dlaczego akurat w przypadku "TAXI" jest taka odwrotna zasada (sprawdź postoje na mieście to zobaczysz, że nie tylko tutaj tak jest).
Old September 18th, 2011, 10:49 PM   #56
Mchl
Registered User

Mchl's Avatar

Likes (Received): 528

Żeby pasażer wiedział gdzie stanąć. Są przecież postoje bez znaku kończącego.
Mchl no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2011, 03:16 AM   #57
grochu
skyscrapers votary

grochu's Avatar

Likes (Received): 19

Nie wiem, czy to dobry temat, ale miałem dzisiaj przygodę na Placu Zamkowym, trochę się wkurzyłem zresztą: szedłem sobie z psem przez przejście (to przy al. Tysiąclecia), byłem już w połowie właściwie, a tu koleś z Tysiąclecia rozpędzony wpadł i ani myślał ustąpić mi pierwszeństwa - musiałem się zatrzymać (pies też musiał, ale o tym nie wiedział), żeby jaśnie-Pan przejechał i uderzyłem w jego auto ręką - miał pretensje jeszcze (chociaż to, że byłem w stanie je dotknąć samo przez się wskazuje, że wymusił na mnie pierwszeństwo i równie dobrze mogłem zasymulować potrącenie). W każdym razie dwie refleksje z tego płynące:
1) znak 'przejście dla pieszych' jest tam schowany za znak informujący o zasadach parkowania, bodaj, warto byłoby go wyeksponować, bo przyjezdni mogą nie wiedzieć, że jest tam przejście;
2) warto byłoby wprowadzić tam strefę ruchu o prędkości ograniczonej do 20 kmph, bo już parę razy widziałem, jak piesi musieli się cofać tam na chodnik, bo jakiś husarz wyjeżdżał z parkingu z piskiem opon...
grochu no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2011, 04:50 AM   #58
Kristo
Registered User

Kristo's Avatar

Likes (Received): 63

Dwie fotki, bez komentarza

Kristo no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2011, 10:41 AM   #59
jacekfreeman
globe trekker

jacekfreeman's Avatar

Pewnie uważają się za "spryciarzy"
Quote:
Originally Posted by grochu View Post
Nie wiem, czy to dobry temat, ale miałem dzisiaj przygodę na Placu Zamkowym, trochę się wkurzyłem zresztą: szedłem sobie z psem przez przejście (to przy al. Tysiąclecia), byłem już w połowie właściwie, a tu koleś z Tysiąclecia rozpędzony wpadł i ani myślał ustąpić mi pierwszeństwa - musiałem się zatrzymać (pies też musiał, ale o tym nie wiedział), żeby jaśnie-Pan przejechał i uderzyłem w jego auto ręką - miał pretensje jeszcze (chociaż to, że byłem w stanie je dotknąć samo przez się wskazuje, że wymusił na mnie pierwszeństwo i równie dobrze mogłem zasymulować potrącenie). W każdym razie dwie refleksje z tego płynące:
1) znak 'przejście dla pieszych' jest tam schowany za znak informujący o zasadach parkowania, bodaj, warto byłoby go wyeksponować, bo przyjezdni mogą nie wiedzieć, że jest tam przejście;
2) warto byłoby wprowadzić tam strefę ruchu o prędkości ograniczonej do 20 kmph, bo już parę razy widziałem, jak piesi musieli się cofać tam na chodnik, bo jakiś husarz wyjeżdżał z parkingu z piskiem opon...
Tam przede wszystkim brakuje oznakowania poziomego, co prawda jest ono naniesione przy pomocy kostki innego koloru, ale to za mało rzuca się w oczy, faktycznie nieciekawa sytuacja
Old September 19th, 2011, 01:44 PM   #60
bista
Registered User

bista's Avatar

Likes (Received): 510

Nie ma mowy o przejściu chodnikiem, o przejechaniu wózkiem można zapomnieć:

Kierowcę czerwonego pojazdu spotkała zasłużona kara:

bista no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
lublin, parkowanie