search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura lotnicza

Infrastruktura lotnicza Wszystko, co dotyczy komunikacji lotniczej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 7th, 2013, 05:01 PM   #81
agnieszka85
Registered User

Likes (Received): 116

Quote:
Originally Posted by czarny View Post
Przychodzi wam coś innego niż Eurolot i LH/Germanwings do głowy co by mogło z Lublina realistycznie jeszcze latać?
SAS, EasyJet raczej mało prawdopodobne.

Czy ten gigant który przyleci po świdnicke Sokoły jest pewny czy to tylko SF?
Jedyna inna linia ktora moglaby byc realistyczna to izraelskie El Al - chyba tak to sie pisze
agnieszka85 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 7th, 2013, 05:30 PM   #82
Kubalub
Registered User

Kubalub's Avatar

Likes (Received): 1499

Dziwne, że nie podają ceny za przejazd autobusem skoro już jeżdżą. Około 14 w Świdniku jechał z lotniska ten błękitny autobus z pasażerami w liczbie 5-6.

Kiedyś wspominano o połączeniu LUZ-Izrael, z racji wielu miejsc pamięci w Lublinie. Z Łodzi lata Sun D'or raz w tygodniu, więc nie koniecznie musi to być El Al.

Last edited by Kubalub; January 7th, 2013 at 05:38 PM.
Kubalub no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2013, 05:45 PM   #83
miluss
Registered User

Likes (Received): 175

Biuro Garden Service podaje cenę od 5,30 do max 6 PLN.
miluss está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 7th, 2013, 06:37 PM   #84
El Romano
Registered User

Likes (Received): 760

Trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać na konkretne informacje odnośnie tych dwóch "tajemniczych" linii.
El Romano no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2013, 07:24 PM   #85
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1379

Było już kilkakrotnie wspomniane o rozmowach z Eurolotem, co wyjdzie zobaczymy. Najbardziej prawdopodobnym kierunkiem byłby Gdańska, zwłaszcza w letnim okresie. Jeśli LH zdecyduje się na połączenia, to raczej to będzie ich tańsza wersja, czyli Germanwings. Easyjet na razie wątpię. Przez chwilę liczyłem na Air Berlin, jednak ze względu na problemy z otwarciem lotniska w Berlinie na razie nie ma co liczyć. El-Al pewnie będzie miał kilka charterów w tym roku, na nic więcej bym nie liczył. Trochę mnie dziwi brak chęci co do włoskiego kierunku do Bergamy. Tam naprawdę mogłoby być trafne połączenie. Może za rok?
SIMSI no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2013, 07:54 PM   #86
Strzala
Registered User

Likes (Received): 8883

Może Ryan odpali Bergamo na wiosnę? Jeśli miałby wejść Germanwings to odpada FRA i MUC,bo te porty ma obsługiwać LH pod swoim logiem.

Mam nadzieję,że negocjacje zakończyły się wynikiem pozytywnym (jeśli nie to Żuk by o tym nie wspominał). Ja obstawiam LH i jakieś izraelskie linie, bo w Eurolocie może być zawierucha teraz z powodu LOTu.
Old January 7th, 2013, 08:27 PM   #87
minki
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by Strzala View Post

Mam nadzieję,że negocjacje zakończyły się wynikiem pozytywnym (jeśli nie to Żuk by o tym nie wspominał).
Ja zrozumiałem, że pozytywnie skoro dalej mówi: "więc zarząd portu ma możliwość oceny korzystniejszych założeń rynkowych".

Poza tym, gdyby zakończyły się negatywnie, to by raczej o tym nie mówił w wywiadzie.
minki no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2013, 09:06 PM   #88
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Ciekawe, kiedy coś więcej będzie wiadome: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/...BLIN/130109667
Old January 7th, 2013, 09:10 PM   #89
piotr k
Registered User

piotr k's Avatar

Likes (Received): 1865

Quote:
Originally Posted by czarny
Przychodzi wam coś innego niż Eurolot i LH/Germanwings do głowy co by mogło z Lublina realistycznie jeszcze latać?
A czy to nie było tak, że od początku mówiono, że lotnisko rozmawia tak na poważnie jeszcze z Eurolotem i Lufthansą? Nie przypominam sobie, żeby jeszcze jakieś linie się przewijały.
Jeśli chodzi o Eurolot, to ja mam podobne wątpliwości co Strzała. Nie dość, że LOT ma problemy, to jeszcze Eurolot ma teraz pewne zawirowania związane z wymianą samolotów (m.in czasowo były zawieszane loty na niektórych kierunkach), a jest też taka możliwość, że będą przejmować część siatki połączeń LOTu jak można było zrozumieć z informacji prasowych. Z drugiej strony loty krajowe z Lublina nie mają raczej wielkiego potencjału. Nie wyobrażam sobie codziennie pełnego, 80 miejscowego samolotu na trasie Lublin - Gdańsk czy Wrocław. Takie kierunki by się sprawdziły sezonowo i w okolicach weekendów, ale wielkiego ruchu raczej z tego nie będzie.
Jeśli Eurolot, to może także Kijów? Pamiętacie prezentację Żuka, w której właśnie było podane, że ten kierunek jest negocjowany obok Frankfurtu i lotów krajowych?
piotr k no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2013, 09:17 PM   #90
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Quote:
Originally Posted by piotr k View Post
Jeśli Eurolot, to może także Kijów? Pamiętacie prezentację Żuka, w której właśnie było podane, że ten kierunek jest negocjowany obok Frankfurtu i lotów krajowych?
Leciałem 2 lata temu z WAW do Borispolu, jakimś małym trajtolotem, samolot był do połowy pusty, więc nie sądzę. Obecne problemy Aerosvit raczej nie będą miały wpływu.
Old January 7th, 2013, 09:21 PM   #91
Andrzejj
Civitatis Lublinensis

Likes (Received): 291

Quote:
Originally Posted by SIMSI View Post
Leciałem 2 lata temu z WAW do Borispolu, jakimś małym trajtolotem, samolot był do połowy pusty, więc nie sądzę.ł
Mam dokładnie odwrotnie doświadczenia. Początek grudnia 2010, B737-500 (108 miejsc wg Wiki) pełny w obie strony, w dodatku bilety kosmicznie drogie.

Co nie zmienia faktu, że nasze domysły to tylko pobożne życzenia. I wypowiedzi ani przedstawicieli PLL ani prezydenta Żuka nie spowodują, że jakakolwiek nowa linia się pojawi. Obym się niebawem pozytywnie rozczarował.
Old January 7th, 2013, 09:24 PM   #92
Leander_
geograf-kartograf

Leander_'s Avatar

Likes (Received): 79

Quote:
Originally Posted by piotr k View Post
Eurolot do Kijowa nie lata jeśli się nie mylę. Ma Lwów w siatce, ale to z Lublina odpada . Z kierunków "krajowych", choćby sezonowo, marzy mi się Heringsdorf (czyli Świnoujście w praktyce), najlepiej z międzylądowaniem w Warszawie (bo takie połączenie WAW - HDF już jest). Na papierze ciekawy pomysł, ale raczej mnie poniosło, więc i Gdańskiem nie pogardzę. Lufthansa jest niemal pewniakiem, ale czy ten drugi to będzie Eurolot? Zobaczymy. Może jakaś niespodzianka jednak, typu EasyJet (choć jakoś się oni do nas nie garną).
Leander_ no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2013, 09:45 PM   #93
begbie
Registered User

Likes (Received): 123

Pamiętam, że jeden z lepiej zorientowanych forumowiczów wspominał, iż Eurolot uruchomi z LUZ wakacyjne połączenie do Chorwacji, zaś szczegóły mieliśmy poznać właśnie po nowym roku.

Jednocześnie chciałbym zapytać czy osoby "siedzące" w branży turystycznej mogą cokolwiek powiedzieć o popularności lutowych czarterów do Egiptu. Będą realizowane rozkładowo czy jest to raczej wątpliwe ?
begbie no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2013, 10:03 PM   #94
Gopher
Registered User

Gopher's Avatar

Likes (Received): 851

Na stronie portu znowu brakuje w rozkładzie jutrzejszego lotu z Luton i spowrotem. To już kolejna taka wpadka.
p.s. Z LUZ pozostało na jutro 15 wolnych miejsc na ten lot.
Gopher no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2013, 10:18 PM   #95
Ramelov
Registered User

Likes (Received): 140

Quote:
Originally Posted by Leander_ View Post
Eurolot do Kijowa nie lata jeśli się nie mylę. Ma Lwów w siatce, ale to z Lublina odpada . Z kierunków "krajowych", choćby sezonowo, marzy mi się Heringsdorf (czyli Świnoujście w praktyce), najlepiej z międzylądowaniem w Warszawie (bo takie połączenie WAW - HDF już jest). Na papierze ciekawy pomysł, ale raczej mnie poniosło, więc i Gdańskiem nie pogardzę. Lufthansa jest niemal pewniakiem, ale czy ten drugi to będzie Eurolot? Zobaczymy. Może jakaś niespodzianka jednak, typu EasyJet (choć jakoś się oni do nas nie garną).
Easyjet ma taką strategię, że lata tylko do największych miast - w Polsce latają chyba tylko do Krakowa, więc to raczej marzenie ściętej głowy.
Wydaje się, że sensowne byłyby połączenia Eurolotu do Wrocławia i Gdańska. A co wspomnianego Kijowa to dla mnie największe szanse miałoby ściągniecie Wizz Air Ukraina. Latają z Kijowa, jeśli chodzi o Polskę, jak na razie tylko do Katowic.
Old January 7th, 2013, 10:31 PM   #96
artlomen
Registered User

Likes (Received): 54

Dziś rozmawiałem ze znajomym co pracuje na lotnisku i mówił mi że chodzą słuchy że eurolot ma wejść na pewno z Lufthansą może być problem bo oni potrzebują podobno rękawa a my takiego nie mamy więc stawiał bym bardziej na Germanwings niż na LH.
A z moich typów na kolejna linie może być Ukraine International (UIA) z połączeniem do Kijowa linia ta ma wejść do polski pod koniec marca tego roku ponieważ Aerosvit przenosi część swoich operacji do tego przewoźnika dlatego że 2 stycznia Aerosvit wystąpił do sądu w Kijowie o ochronę przed wierzycielami
artlomen no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2013, 10:39 PM   #97
Kristoff1177
Registered User

Kristoff1177's Avatar

Likes (Received): 397

Quote:
Originally Posted by artlomen View Post
Dziś rozmawiałem ze znajomym co pracuje na lotnisku i mówił mi że chodzą słuchy że eurolot ma wejść na pewno z Lufthansą może być problem bo oni potrzebują podobno rękawa a my takiego nie mamy więc stawiał bym bardziej na Germanwings niż na LH.
A z moich typów na kolejna linie może być Ukraine International (UIA) z połączeniem do Kijowa linia ta ma wejść do polski pod koniec marca tego roku ponieważ Aerosvit przenosi część swoich operacji do tego przewoźnika dlatego że 2 stycznia Aerosvit wystąpił do sądu w Kijowie o ochronę przed wierzycielami

Dzięki za info. Ale jest tylko jedna prośba do Ciebie - bez złośliwości z mojej strony, a tylko dla jasności przekazu - interpunkcja - przecinki. Bo czytam, czytam i widzę, że "chodzą słuchy że eurolot ma wejść na pewno z Lufthansą" - czyli wchodzą razem jakby, ale kilka słów dalej widać, że to brak przecinka jednak diametralnie zmienił sens tej informacji.

Ja rozumiem, że człowiek , kiedy dostaje jakiś news, to chce się nim jak najszybciej podzielić z innymi i czasami z tego powodu pisze zbyt szybko, gubiąc to i owo. Więc nie ma co się aż tak spieszyć i zamiast pospiechu postawić na klarownośc informacji.
4. Lublin - tu jednak coraz więcej się udaje!
5. Lublin - lubię to miasto!

Last edited by Kristoff1177; January 7th, 2013 at 10:55 PM.
Kristoff1177 no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2013, 10:43 PM   #98
miluss
Registered User

Likes (Received): 175

Coś mi się nie chce wierzyć że Lufa potrzebuje rękawa. Trzeba by było zapytać się kogoś z wątku np.RZE (bo do nich lata min.Lufa) czy tam rękaw jest wykorzystywany przez nich. Wydaję mi się że nie.
miluss está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 7th, 2013, 10:48 PM   #99
Mchl
Registered User

Mchl's Avatar

Likes (Received): 528

We FRA wysadzają loty z WAW na płycie, a w LUZ nagle rękaw im się zamarzył?
Old January 7th, 2013, 10:50 PM   #100
Bartolomeo59
Registered User

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by Kristoff1177 View Post
Dzięki za info. Ale jest tylko jedna prośba do Ciebie - bez złośliwości z mojej strony, a tylko dla jasności przekazu - interpunkcja - przecinki. Bo czytam, czytam i widzę, że "chodzą słuchy że eurolot ma wejść na pewno z Lufthansą" - czyli wchodzą razem jakby, ale kilka słów dalej widać, że to brak przecinka diametralnie zmienił sens tej informacji.

Ja rozumiem, że człowiek , kiedy dostaje jakiś news, to chce się nim jak najszybciej podzielić z innymi i czasami z tego powodu pisze zbyt szybko, gubiąc to i owo. Więc nie ma co się aż tak spieszyć i zamiast pospiechu postawić na klarownośc informacji.
Dla mnie to jest złośliwość.
Bartolomeo59 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
lotnisko, lubelskie, lublin, luz

Thread Tools

Posting Rules