daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 12th, 2014, 11:22 PM   #81
Piekarz
HD Rider

Piekarz's Avatar

Likes (Received): 880

Dodałem mapkę i informację dot. planowanego przekroju drogi do pierwszego posta.

Haveblue, marsebat liked this post
Piekarz no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 13th, 2014, 01:45 AM   #82
SoryGregory
Registered User

SoryGregory's Avatar

Likes (Received): 788

Jeszcze moje, drobne spostrzeżenie.
Odcinek Jasionka-Sokołów 2+1, ale w pierwszym etapie, a docelowo 2x3.
"Kiedyś" gdy będzie rozbudowa. to z automatu obecna jezdnia 2+1 zamieni się w 3-pasową, a druga jezdnia zostanie dobudowana w formie 2 lub od razu 3-pasowej.
Co nie zmienia faktu, że budowa w pierwszym etapie 2+1 na tym odcinku to zły pomysł, tym bardziej że od Sokołowa w stronę Rzeszowa nakładają się pewne potoki ruchu.
Tak już jest zadecydowane i my tego nie zmienimy.
Zresztą, temat był już wielokrotnie omówiony, wyjaśniony.
Co tu omawiać jak to jest proste do wydedukowania.

Rok, dwa, czekania dłużej na A4 niż planowano, jest niczym na przeciw wieczności
SoryGregory no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2014, 10:18 AM   #83
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 12254

Nie bardzo rozumiem toku rozumowania GDDKiA w sprawie przekroju tej drogi. Nie trzeba być chyba wielkim znawcą żeby stwierdzić że wszędzie na świecie największy ruch jest koło dużych miast. Więc co robi GDDKiA ? Koło Rzeszowa planuje drogę jednojezdniową a dalej gdzie ruch mniejszy dwu. Nie piszczcie proszę że w II albo w 15 etapie powstanie tam druga jezdnia. To się stanie ale za xxxxx lat. Skoro od razu nie budują 2 jezdni to nie chcą jej robić i tyle w temacie.
Rusonaldo está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 13th, 2014, 10:19 AM   #84
marsebat
Registered User

Likes (Received): 62

przydałoby się FAQ na początku tematu
marsebat no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2014, 11:35 AM   #85
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6545

Quote:
Originally Posted by Rusonaldo View Post
Nie bardzo rozumiem toku rozumowania GDDKiA w sprawie przekroju tej drogi. Nie trzeba być chyba wielkim znawcą żeby stwierdzić że wszędzie na świecie największy ruch jest koło dużych miast. Więc co robi GDDKiA ? Koło Rzeszowa planuje drogę jednojezdniową a dalej gdzie ruch mniejszy dwu. Nie piszczcie proszę że w II albo w 15 etapie powstanie tam druga jezdnia. To się stanie ale za xxxxx lat. Skoro od razu nie budują 2 jezdni to nie chcą jej robić i tyle w temacie.
Gddkia zakłada drugi etap na po 2030. Więc ta prowizorka będzie straszyć jeszcze jakiś czas.
Old January 13th, 2014, 11:43 AM   #86
kris27
Registered User

Likes (Received): 26

Witam. Mam pytanie na jakiem etapie jest przetarg odc. Stobierna - Sokołow Północ? kiedy otwaricie ofert? podpisanie umowy (jeszcze w 1Q 2014)?
kris27 no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2014, 01:11 PM   #87
hook1990
Registered User

hook1990's Avatar

Location: Warszawa Broniewskiego, Białobrzegi Południe, Kurów Wschód
Likes (Received): 1422

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
Gddkia zakłada drugi etap na po 2030. Więc ta prowizorka będzie straszyć jeszcze jakiś czas.
Wtedy środki na drogi będą już prawdopodobnie o tyle małe, że raczej nikomu nie przyjdzie do glowy dobudowywać drugą jezdnię, kiedy każda wolna złotówka będzie kierowana na ukończenie sieci A+S plus konieczne, a jeszcze niewybudowane obwodnice. IMHO, jedyna partia dobudowywanych drugich jezdni załapała się na obecnie startującą perspektywę (S3). Później będzie sporo trudniej, szkoda, że popełniono taki błąd.
Old January 13th, 2014, 01:26 PM   #88
michalzbrzezin
Registered User

michalzbrzezin's Avatar

Likes (Received): 12995

kris27 o ile nic się nie zmieniło 22 stycznia otwarcie ofert
michalzbrzezin no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2014, 01:30 PM   #89
tur
...

tur's Avatar

Likes (Received): 772

Quote:
Originally Posted by hook1990 View Post
Wtedy środki na drogi będą już prawdopodobnie o tyle małe, że raczej nikomu nie przyjdzie do glowy dobudowywać drugą jezdnię, kiedy każda wolna złotówka będzie kierowana na ukończenie sieci A+S plus konieczne, a jeszcze niewybudowane obwodnice. IMHO, jedyna partia dobudowywanych drugich jezdni załapała się na obecnie startującą perspektywę (S3). Później będzie sporo trudniej, szkoda, że popełniono taki błąd.
Futurolog się znalazł... W 1998 roku byłeś w stanie przewidzieć jak będą wyglądać inwestycje drogowe w 2014?

rothax liked this post
tur no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2014, 01:46 PM   #90
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 2637

Spokojnie kolego. Jakieś trendy da się przewidzieć. O ile w 1998 roku dało się wyrokować wzrost w inwestycjach, tak w następnych dekadach nietrudno przewidywać stopniową stagnację.

michael_siberia liked this post
Haveblue no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2014, 01:50 PM   #91
Miszal
Registered User

Likes (Received): 61

Quote:
Originally Posted by Gekonek View Post
WD2:
Pod wiadkuktem na 2x2 miejsca ponoć wystarczy, ale czy przewidziano rezerwę na 2x3? Patrząc na to zdjęcie można mieć wątpliwości, chociaż z tej perspektywy ciężko jest o jednoznaczną ocenę.
Miszal no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2014, 02:31 PM   #92
Strzala
Registered User

Likes (Received): 8884

Myślałem, że nie doczekam się budowy tej drogi przed 2030 a tu taka niespodzianka Bardzo ułatwi mi to życie
Old January 13th, 2014, 02:52 PM   #93
mastahor
BANNED

Likes (Received): 220

Quote:
Originally Posted by Haveblue View Post
tak w następnych dekadach nietrudno przewidywać stopniową stagnację.
Tu nie trzeba być geniuszem, żeby to przewidzieć. Sieć Autostrad będzie praktycznie gotowa do 2020. Sporo głównych Sek też powstanie do tego czasu, lub będą gotowe w najważniejszych odcinkach (patrz S17 czy S19).
mastahor no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2014, 03:15 PM   #94
hook1990
Registered User

hook1990's Avatar

Location: Warszawa Broniewskiego, Białobrzegi Południe, Kurów Wschód
Likes (Received): 1422

Quote:
Originally Posted by tur View Post
Futurolog się znalazł... W 1998 roku byłeś w stanie przewidzieć jak będą wyglądać inwestycje drogowe w 2014?
1998 rok a 2014 to ciałkiem inna epoka dotycząca doświadczenia i rozmachu w budowie dróg, dlatego ja bym tego nie porównywał. Tak jak napisałem jest to tylko moje własne zdanie, nikomu go nie narzucam, zaś to co piszę opieram na wydarzeniach z ostatnich lat, które były najintensywniejsze w historii budowy dróg w PL.

Quote:
Originally Posted by Strzala View Post
Myślałem, że nie doczekam się budowy tej drogi przed 2030 a tu taka niespodzianka Bardzo ułatwi mi to życie
Ja osobiście będę się dopiero cieszył po podpisaniu umowy z wykonawcą.
Old January 13th, 2014, 03:51 PM   #95
jaczro
Registered User

jaczro's Avatar

Likes (Received): 304

Quote:
No tak, ale mogli nie wyginać aż tak bardzo tej drogi. Oszczędzono by wiele milionów, za które można by było pokusić się o wybudowanie obwodnicy od węzła gdzieś koło Janowa w ciągu dk 74. To by pewno bardziej ucieszyło okolicznych mieszkańców.
Na przyszłość trochę poszperaj zanim palniesz podobną mądrość. Po pierwsze te tereny są unikalnymi pod względem krajobrazowo - przyrodniczym. Nie wiem o jakich mieszkańcach mówisz? Pomysł wśród miejscowych aby to: zniszczyć? Na pewno przyjmą to z "entuzjazmem".

Last edited by jaczro; January 13th, 2014 at 04:58 PM.
jaczro no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2014, 04:19 PM   #96
Maya83
Registered User

Quote:
Originally Posted by jaczro View Post
Na przyszłość trochę poszperaj zanim palniesz podobną mądrość. Po pierwsze te tereny są unikalnymi pod względem krajobrazowo - przyrodniczym. Nie wiem o jakich mieszkańcach mówisz? Pomysł w śród miejscowych aby to: zniszczyć? Na pewno przyjmą to z "entuzjazmem".

Naprawdę "błysnąłeś"!
Błysnąłeś to ty teraz. Ja tam się najpierw kulturalnie zapytałem czym było spowodowane wygięcie przebiegu. Na co dostałem odpwiedź natura 2000 i tyle. Chyba na tym polega rozmowa na forum a nie wyskakiwanie od palnięcia czy błysnięcia. Nie znam terenów, więc liczyłem że ktoś miejscowy ładnie to mi wytłumaczy, ale widze że trafiło na kogoś na tyle sfrustrowanego, który zamiast wytłumaczyć musi fajnie kogoś poobrażać. Prawda?

rothax liked this post
Maya83 no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2014, 04:26 PM   #97
jaczro
Registered User

jaczro's Avatar

Likes (Received): 304

Quote:
Błysnąłeś to ty teraz. Ja tam się najpierw kulturalnie zapytałem czym było spowodowane wygięcie przebiegu. Na co dostałem odpwiedź natura 2000 i tyle. Chyba na tym polega rozmowa na forum a nie wyskakiwanie od palnięcia czy błysnięcia. Nie znam terenów, więc liczyłem że ktoś miejscowy ładnie to mi wytłumaczy, ale widze że trafiło na kogoś na tyle sfrustrowanego, który zamiast wytłumaczyć musi fajnie kogoś poobrażać. Prawda?
Zamieściłem Ci kilka przykładowych fotek, więc jednak trochę meritum było. A irytacja wzięła się stąd, że nie mając rozeznania już przewidziałeś co jest lepsze dla miejscowych mieszkańców. Ja naprawdę użyłem dyplomatycznych zwrotów.
A wystarczyło przyjrzeć się dokładniej mapie. A samo pomyślenie o likwidacji tych miejsc (nawet nieświadome) będzie wywoływało irytację. Sam byś się podobnie zachował gdybyś spędzał czas na tych terenach - zapraszamy!

Last edited by jaczro; January 13th, 2014 at 04:32 PM.
jaczro no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2014, 04:34 PM   #98
wiciakyelonky
Registered User

wiciakyelonky's Avatar

Likes (Received): 385

Quote:
Originally Posted by michalzbrzezin View Post
kris27 o ile nic się nie zmieniło 22 stycznia otwarcie ofert
Termin na 99,9% powinien się zmienić z uwagi na:

a) setki pytań zadanych Zamawiającemu,
b) termin rozprawy w KIO w dniu 16.01.2014 - był protest na warunki udziału w przetargu.
wiciakyelonky no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2014, 06:30 PM   #99
Maya83
Registered User

Quote:
Originally Posted by jaczro View Post
Zamieściłem Ci kilka przykładowych fotek, więc jednak trochę meritum było. A irytacja wzięła się stąd, że nie mając rozeznania już przewidziałeś co jest lepsze dla miejscowych mieszkańców. Ja naprawdę użyłem dyplomatycznych zwrotów.
A wystarczyło przyjrzeć się dokładniej mapie. A samo pomyślenie o likwidacji tych miejsc (nawet nieświadome) będzie wywoływało irytację. Sam byś się podobnie zachował gdybyś spędzał czas na tych terenach - zapraszamy!
Mieszkam rzut kamieniem od obszaru natura 2000 i powiem szczerze sam termin dla mnie nic nie znaczy, bo akuat ten mój to nic specjalnego. Umieszczenie paru fotek z dużego obszaru terenu też nic nie oznacza, bo nie obrazuje całości tylko poszczególne wycinki.

Jeżeli dla Ciebie dyplomatyczne zwroty to
Quote:
palniesz podobną mądrość
I ten drugi co go już skasowałeś to życze powodzenia w dyplomacji.
I na koniec nie przewidziałem co by było lepsze. Powiedziałem pewno nie na pewno. A to chyba spora różnica.

Chyba można zakonczyć temat.

rothax liked this post
Maya83 no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2014, 02:44 PM   #100
rowersw
Registered User

Likes (Received): 13

Ja go jednak trochę podrążę.
Władza Janowa Lubelskiego od dawna powinno myślec o połączeniu obwodnicy w ciagu S19 z obwodnicą na DK74. Teoretycznie są 2 możliwości:
http://wrzucacz.pl/file/9181389703300/LJA.jpg
http://wrzucacz.pl/file/7961389703386/LJA-2.jpg
I taka obwodnica powinna być robiona w drugiej kolejności. Podobnie jak obwodnica Stalowej Woli i Niska łącząca się z 74 i 19.
rowersw no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
janów lubelski, kraśnik, lubelskie, lublin, nisko, podkarpackie, rzeszów, s-19, s19

Thread Tools

Posting Rules