daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 2nd, 2005, 09:36 AM   #21
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1418

Znam dokładnie kwestię korków przy dojeździe do mostu i przy okazji korakowania się centrum Puław. Ja też mam nadzieję, że zarówno most, jak i drogi dojazdowe powstawać będą zgodnie z wcześniejszym harmonogramem i bez zbędnych problemów. Ileż razy mozna składać lusterka w samochodzie przy przejeździe przez most o dodatkowym stresie wynikającym z obaw o ew. stłuczce lub zepsutym samochodzie na moście nie wspomnę!
SIMSI está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 4th, 2005, 03:38 AM   #22
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1438

Mogliby od razu budować tę obwodnicę jako część S12 a nie takie rozdrabnianie się na grosze i tylko GP

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old November 4th, 2005, 10:45 AM   #23
marcin m
Registered User

marcin m's Avatar

Likes (Received): 0

fairhair26, dokładnie, etapowanie inwestycji to jakaś polska plaga, budowa połowy obwodnicy bedzie kosztowała około 70% całości a bedzie generować tylko około 25% korzyści (nadal trzeba bedzie jechać przez miasto) czysty bezsens.
marcin m no está en línea   Reply With Quote
Old November 4th, 2005, 07:04 PM   #24
miras
Lokalny Puławski Patriota

miras's Avatar

Likes (Received): 4159

Po zakończeniu pierwszego etapu może być nawet gorzej!.
Ruch będzie skierowany na ulice miasta zupełnie do tego niedostosowane - Partyzantów (po "modernizacji") i Słowackiego do ronda na Lubelskiej (DK12) - odetnie znaczną część miasta. W tej części (północ i wschód miasta) nie ma żadnej szkoły tak więc dzieciaki będą zmuszone codziennie "przeprawiać" się przez strumień pojazdów. Na odcinku ok 1,5 km Słowackiego są w tej chwili TYLKO zwykłe przejścia (bez "świateł") tak więc nie chcę krakać, ale to etapowanie może kosztować kilka istnień ludzkich.

Podczas spotkania w Urzędzie Miasta Puławy z przedstawicielem Dyrekcji Dróg ten problem był podnoszony - odpowiedziano że tak ma być - korkowanie się tych ulic ma przyśpieszyć II etap obwodnicy.
WŁAŚNIE Puławska Telewizja Kablowa podała informację o oprotestowaniu przetargu na most - termin rozpoczęcia robót na wiosnę 2006 jest zagrożony!
To kolejne już przesunięcie - wcześniej były terminy 1- jesień 2004, 2- wiosna 2005, 3. jesień 2005 . Pierwszy termin był kiedyś pewny na 99%

Last edited by miras; November 4th, 2005 at 07:20 PM.
miras está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 8th, 2005, 02:48 PM   #25
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1418

Obwodnica z poślizgiem

REGION

O blisko pół roku przesunie się termin rozpoczęcia budowy obwodnicy Puław i mostu na Wiśle.

Przetarg, który ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wygrało konsorcjum „Mosty Łódź”. Jednak wyniki zaskarżyli konkurenci, którzy również złożyli swoje oferty.
– Nie udało nam się zacząć budowy obwodnicy w tym roku. Po zakończeniu procedur odwoławczych od skargi na wynik przetargu, rozpoczniemy ją wiosną 2006 roku – informuje Mariusz Kawa, zastępca dyrektora w GDDKiA w Lublinie.
Obwodnica Puław zaczynać się będzie za Zwoleniem. Poprowadzi nową drogą do mostu na Wiśle niedaleko Bronowic. W drugim etapie zostanie przedłużona do trasy Warszawa – Lublin.
W pierwszym etapie inwestycji przewidziano budowę 12,7 km obwodnicy Puław oraz mostu na Wiśle. Wartość prac szacowana jest na ponad pół miliarda złotych.
– Budowa potrwa 25 miesięcy – dodaje dyr. Kawa. TOM

Dlaczego się tego obawiałem QRWA
SIMSI está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 8th, 2005, 03:06 PM   #26
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Likes (Received): 781

Quote:
Originally Posted by SIMSI
Obwodnica z poślizgiem

REGION

O blisko pół roku przesunie się termin rozpoczęcia budowy obwodnicy Puław i mostu na Wiśle.

Przetarg, który ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wygrało konsorcjum „Mosty Łódź”. Jednak wyniki zaskarżyli konkurenci, którzy również złożyli swoje oferty.
– Nie udało nam się zacząć budowy obwodnicy w tym roku. Po zakończeniu procedur odwoławczych od skargi na wynik przetargu, rozpoczniemy ją wiosną 2006 roku – informuje Mariusz Kawa, zastępca dyrektora w GDDKiA w Lublinie.
Obwodnica Puław zaczynać się będzie za Zwoleniem. Poprowadzi nową drogą do mostu na Wiśle niedaleko Bronowic. W drugim etapie zostanie przedłużona do trasy Warszawa – Lublin.
W pierwszym etapie inwestycji przewidziano budowę 12,7 km obwodnicy Puław oraz mostu na Wiśle. Wartość prac szacowana jest na ponad pół miliarda złotych.
– Budowa potrwa 25 miesięcy – dodaje dyr. Kawa. TOM

Dlaczego się tego obawiałem QRWA
...klasyka...
Old November 8th, 2005, 03:31 PM   #27
Gdaczek
Artix

Gdaczek's Avatar

Witam
Postaram sie jeszcze bardziej naswietlic sprawe dotyczaca prztargu.
Faktycznie ofert bylo 7, trzy oferty zostaly odrzucone. Na liscie zostalo na pierwszym miejscu konsorcjum Mosty Lodz - Herman Kirchner. Trzy odrzucone oferty zostaly oprotestowane, jeden protest uznany konsorcjium Budimex Dromex. Konsorcjum Bickhard Bau A.G. - Adam Horing Bau BmbH po odrzuceniu jako ze i tak mialo najwyzsza cene wiecej sie nie odwolywalo. 2 konsorcja zglosily protesty po odrzuceniu i obecnie UZP musi wyznaczyc date sadu arbitrazowego. Konsorcjium Hochtief Polska - Johan Bunte ktore faktycznie dalo najlepsza cene ale zostalo wykluczone ze wzgledu na brak doswiadczenia kierownika budowy i kierownika robot drogowych oraz konsorcjum Mota Engil - Strabag ktore zajelo w tym wyscigu w obecnej chwili 2-gie miejsce zlozylo protest przeciwko konsorcjum Mosty Lodz - Herman Kirchner (wygrywajacej firmie) zarzucajac ze wygrana firma nie podala w specyfikacji miejsca lokalizacji wytworni mas bitumicznych oraz daty produkcji walcow etc. Jesli protest byl by przyjety to wtedy wygranym bedzie Mota Engil - Strabag, wtedy pewnie kolejna firma ktora zajela by w tym ukladzie 2-gie miejsce oprotestuje znowu firme ktora wygrala. Jesli natomiast protest Hochtief Polska - Johan Bunte zostanie uznany to wygraja oni. Jak widac wykonawca nie zalezy kiedy rozpocznie sie budowa, tylko kto wygra. Z ekonomicznego punktu widzenia jest to logiczne. Tak dzieje sie ze wszystkimi przetargami, bo prawo zamowien publicznych jest jakie jest. Na szczescie zbliza sie okres zimowy, martwy w budownictwie i do wiosny ruszy budowa, wiec cale to zamieszanie przy tej inwestycji nie ma juz takiego znaczenia gdyby wydarzylo sie to np na wiosne. Potem sie wszyscy dziwia, ze kasa jest, checi i zapal sa, a nic sie nie buduje. No moze przesadzam ze nic, bo buduje sie wiele, ale w jakich bolach sie to rodzi. Zycze sobie i wszystkim zeby nie bylo takich problemow jak sa.
Gdaczek no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2005, 06:57 PM   #28
Przem
Registered User

Likes (Received): 53

Szanowny Gdaaczku, ciieszę się, że przedstawiłeś nam wyczeprujące wyjaśnienia dotyczące opóźnień, oczekuję na informacje co do pozostałych przetargów, które pewnie też zostały oprotestowane i stoją w miejscu, np co z budową S22, tam już chyba też coś powinno być wiadomo, podobnie S11 pod Poznaniem. Znasz sprawy od kuchni, a niestety ciężko samemu znaleźć jakieś wiarygodne informacje.
Przem está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 14th, 2005, 11:43 PM   #29
miras

miras's Avatar

Quote:
Originally Posted by Gdaczek
Witam
Tak dzieje sie ze wszystkimi przetargami, bo prawo zamowien publicznych jest jakie jest. Na szczescie zbliza sie okres zimowy, martwy w budownictwie i do wiosny ruszy budowa, wiec cale to zamieszanie przy tej inwestycji nie ma juz takiego znaczenia gdyby wydarzylo sie to np na wiosne. Potem sie wszyscy dziwia, ze kasa jest, checi i zapal sa, a nic sie nie buduje. No moze przesadzam ze nic, bo buduje sie wiele, ale w jakich bolach sie to rodzi. Zycze sobie i wszystkim zeby nie bylo takich problemow jak sa.
No niestety to skutek uregulowań (a właściwie przeregulowań ) prawnych - mam jednak nadzieję, że sprawa mostu w Puławach pewien punkt (Point of no Return) od którego nie mam odwrotu i most będzie zbudowany.
Trochę mnie martwi, że obecnie tak mocno jest lansowana S19 i pomijane S17 i S12, w przyszłości które mogły by stanowić kręgosłup komunikacyjny lubelszczyzny - S17 łączyła by ze stolicą a S12 z węzłem Piotrkowskim - no cóż chyba zmieni się jeszcze wiele "ekip" zanim coś powstanie expresowego na wschodniej ścianie.
Trzymam Gdaczka za słowo - na wiosnę 2007 idę podziwiać kafary pracujące w nurcie rzeki Wisły w Puławach.
Pozdrawiam
Old November 15th, 2005, 01:32 PM   #30
basic
Registered User

Likes (Received): 233

Quote:
Originally Posted by miras
No niestety to skutek uregulowań (a właściwie przeregulowań ) prawnych - mam jednak nadzieję, że sprawa mostu w Puławach pewien punkt (Point of no Return) od którego nie mam odwrotu i most będzie zbudowany.
Trochę mnie martwi, że obecnie tak mocno jest lansowana S19 i pomijane S17 i S12, w przyszłości które mogły by stanowić kręgosłup komunikacyjny lubelszczyzny - S17 łączyła by ze stolicą a S12 z węzłem Piotrkowskim - no cóż chyba zmieni się jeszcze wiele "ekip" zanim coś powstanie expresowego na wschodniej ścianie.
Trzymam Gdaczka za słowo - na wiosnę 2007 idę podziwiać kafary pracujące w nurcie rzeki Wisły w Puławach.
Pozdrawiam
Raczej nie zobaczysz kafarów pracujących w nurcie rzeki.
I to nie ze względu na ew. opóźnienia - ten most po prostu nie ma podpór w nurcie
basic no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2005, 05:21 PM   #31
miras

miras's Avatar

Quote:
Originally Posted by basic
Raczej nie zobaczysz kafarów pracujących w nurcie rzeki.
I to nie ze względu na ew. opóźnienia - ten most po prostu nie ma podpór w nurcie
A.. co.. Ty.. wiesz.. o MOIM moście!

Quote:
Originally Posted by SIMSI
Długość mostu: Lm = 1012,00 m
Rozpiętość przęsła nurtowego: L = 212,00 m
Szerokość całkowita obiektu: B = 22,30 m
Most składa się z 14 przęseł o rozpiętościach
44 + 3 x 56 + 6 x 64 + 80 + 212 + 80 + 44 = 1012 m.
Nurt w przypadku tak dzikiej rzeki jak Wisla jest slowem mocno umownym. Czasami wiosna lub jesienią Wisła płynie pełną szerokością międzywala, metr lub dwa poniżej korony wałów, które wibrują w dosyć charakterystyczny sposób - naprawdę - mocne i niezapomniane wrażenia.

A jeśli ktoś jest dokładny to - proszę zamienić słowo NURCIE na KORYCIE
Pozdrawiam

Last edited by miras; November 17th, 2005 at 06:03 PM.
Old November 15th, 2005, 06:29 PM   #32
basic
Registered User

Quote:
A.. co.. Ty.. wiesz.. o MOIM moście!

Nurt w przypadku tak dzikiej rzeki jak Wisla jest slowem mocno umownym. Czasami wiosna lub jesienią Wisła płynie pełną szerokością miedzywala, kilka metrów poniżej korony wałów, które wibrują w dosyć charakterystyczny sposób - naprawdę - mocne i niezapomniane wrażenia.

A jeśli ktoś jest dokładny to - proszę zamienić słowo NURCIE na KORYCIE
Pozdrawiam
Ja nie jestem agresywny. Agresywność - zero.

Pozdrawiam

PS. A może jednak cos wiem o (nie) twoim moście? Wydaje się, że wykonawca raczej usypie sztuczny półwysep, z którego będzie prowadził roboty fundamentowe zamiast wykonywania prac bezpośrednio "z wody".
Ale mniejsza o większość. Ładne widoki gwarantowane.

Last edited by basic; November 15th, 2005 at 10:14 PM.
Old January 9th, 2006, 12:49 AM   #33
miras

miras's Avatar

"Jest już gotowy projekt budowlany II etapu obwodnicy Puław. Trasa będzie biec od wiaduktu kolejowego na alei 1000 lecia Państwa Polskiego przez las, pola, od północy ominie wieś Młynki i połaczy się z drogą krajową 17 w miejscowości Sielce [dokładnie w pobliżu]........
Tylko 4 km planowanej drogi będzie miało parametry drogi expresowej. Dwie jezdnie będą biec od wiaduktu kolejowego w Puławach [dokładnie w pobliżu Zakładów Azotowych ok 2 km od miasta] do skrzyżowania z drogą na Żyrzyn [824]. Dalej pojedziemy jedną jezdnią [do węzła z DK17]. - Gdy w przyszłości ruch się nasili będzie można dobudować 2 jezdnię....

OBWODNICA W LICZBACH

I etap Anielin - al. 100 lecia Państwa Polskiego
Długość 12,5 km
Most na Wiśle dł 1km, szer. 22 m
Koszt 408 mln zł
Czas realizacji - 2006-2008

II etap al. 1000 lecia Państwa Polskiego - węzeł Sielce
Długość 12,3 km
Koszt 260 mln zł
Czas realizacji - 2008-2013
Agnieszka Mazuś
Dziennik Puławski (wkładka) Dziennika Lubelskiego Wschodniego z 6.01.2006

Dla nie zorientowanych - prace na I etapie jeszcze się nie rozpoczęły
Niepokojący jest tak długi przewidywany realizacji II etapu - już obecnie przed dodaniem na ulicę 1000 lecia PP ruchu z obwodnicy tworzą się korki w godzinach rozpoczęcia/zakończenia pracy w ZA Puławy bowiem właśnie tą drogą dojeżają do pracy pracownicy ZA
Projekt obwodnicy (niestety jakość obrazu jest wynikiem kiepskiej jakości ilustracji w gazecie)
I Etap

II etap

Last edited by miras; January 9th, 2006 at 12:11 PM.
Old January 9th, 2006, 10:56 AM   #34
marcin m
Registered User

marcin m's Avatar

dodatkowy problem to cena, dlaczego ma to być 260 milionów za 12.3 km głównie jednio jezdniowej jezdni.

Wynosi to 5.5 miliona euro za kilometr dokładnie tyle ile "skandaliczny" koszt budowy jednego kilometra autostrady A1!!!!
marcin m no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2006, 04:44 PM   #35
miras

miras's Avatar

Fakt nie zwróciłem uwagi - ale to jest jeszcze więcej 260/12,3=21mln/km !!!
Sprawdziłem - ja pomyłki nie zrobiłem - tak to wydrukowano w gazecie Wcześniej ogólny koszt I etapu i II etapu był szacowany na 700mln. Dziwne bowiem praktycznie w całości droga II etapu przebiega przez grunta będące własnością miasta, lasy i pola. Jest tam kilka obietków inżynieryjnych (w tym przejścia dla dużych zwierząt) ale?....
I tempo budowy 2,5 km/rok?
Było jakieś dziwne zamieszanie w handlu gruntami w okolicach Sielc na krótko przed ogłoszeniem decyzji o budowie. Może gdyby obejść tę miejscowośc z lewej zamiast z prawej było by taniej! - dodatkowa oszczędność na jednym skrzyżowaniu z drogą lokalną
Old January 9th, 2006, 05:41 PM   #36
Voytek on the road
art of looking sideways

Voytek on the road's Avatar

Ależ nie mylcie euro ze złotym:
średni koszt wybudowania 1 km drogi dwujezdniowej to 5 mln euro/km = 20 mln zł/km

Ja radziłbym wziąć pod uwagę koszt mostu i dopiero wykonywać działanie dzielenia.

A-8 Na skos Polski!
Voytek on the road no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2006, 07:13 PM   #37
miras

miras's Avatar

No rzeczywiście między euro i zł jest istotna różnica (mój bład!)
Dyskutujemy obecnie o II etapie (nie zawierającym mostu na Wiśle) i rzeczywiście większość tej drogi będzie jednojezdniowa (8,3 km), tylko 4 km dwujezdniowej.
Z materiałów wynika również że obwodnica będzie (rozpatrując od zachodu (od kierunku Radom) )
jednojezdniowa, od przeciecia z drogą 738 (do Kozienic)
dwujezdniowa, most dwujezdniowy, do drogi 801 (do Dęblina)
jednojezdniowa do wiaduktu kolejowego(Lublin-Warszawa) (?) przed węzłem Azoty (ok 1,7km)
dwujezdniowa do przecięcia z drogą 832 na Żyrzyn
jednojezdniowa do węzłą Sielce (połaczenia z DK17)
Jednym słowem niezły przekładaniec! Szczególnie dziwny jest ten stosunkowo krótki (1,7 km) odcinek jednej jezdni w środku obwodnicy, która w sumie ma mieć ok 25 km

Last edited by miras; January 9th, 2006 at 09:57 PM.
Old January 9th, 2006, 11:08 PM   #38
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Fakt nie zwróciłem uwagi - ale to jest jeszcze więcej 260/12,3=21mln/km !!!
Sprawdziłem - ja pomyłki nie zrobiłem - tak to wydrukowano w gazecie Wcześniej ogólny koszt I etapu i II etapu był szacowany na 700mln. Dziwne bowiem praktycznie w całości droga II etapu przebiega przez grunta będące własnością miasta, lasy i pola. Jest tam kilka obietków inżynieryjnych (w tym przejścia dla dużych zwierząt) ale?....
I tempo budowy 2,5 km/rok?
Było jakieś dziwne zamieszanie w handlu gruntami w okolicach Sielc na krótko przed ogłoszeniem decyzji o budowie. Może gdyby obejść tę miejscowośc z lewej zamiast z prawej było by taniej! - dodatkowa oszczędność na jednym skrzyżowaniu z drogą lokalną
mam coś lepszego -most w Koninie - po przeatrgu190 mln zł za 4,7 km drogi dwu jezdnowej(w tym most + estakada - prawie 2 km) czyli 190:4,7=prawei 40,5 mln zł za 1 km :P
Patryjota no está en línea   Reply With Quote
Old January 10th, 2006, 09:35 AM   #39
basic
Registered User

Quote:
Originally Posted by Patryjota
mam coś lepszego -most w Koninie - po przeatrgu190 mln zł za 4,7 km drogi dwu jezdnowej(w tym most + estakada - prawie 2 km) czyli 190:4,7=prawei 40,5 mln zł za 1 km :P
Jak sam zauważyłeś, w ramach tych 4,7km jest obiekt mostowy o długości prawie 2km.

Szukaj przekrętów gdzie indziej.
Old January 10th, 2006, 09:53 AM   #40
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

nIE CHODZI MI TU O PRZEKRĘT TYLKO O TO ŻE W PUŁAWACH RÓWNIEŻ JEST MOST I NIE NALEŻY TUTAJ TEŻ SUKAĆ PRZEKRĘTÓW :p
Patryjota no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
ekspresówka-s12, lubelskie, lublin, obwodnica, puławy, s12

Thread Tools

Posting Rules