daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie > » Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 4 votes, 5.00 average.
Old March 28th, 2010, 04:03 AM   #121
SpeedwayFan
Proud of Lublin

SpeedwayFan's Avatar

Likes (Received): 587

Quote:
Originally Posted by foofighter View Post
Ja się tylko zastanawiam jak miała by być stawiana ta trybuna od strony Startu. Na nasyp ziemny nie ma tam za bardzo miejsca. Jeśli chcieliby stawiać konstrukcję betonową to trochę głupio by to wyglądało, no a cały stadion z betonu jest trochę nierealny bo z tego co wiem to zrezygnowano z Zygmuntowskich ze względu na niebezpieczeństwo konstrukcji betonowej przy rzece. Tzn nie jestem pewien tego na 100% ,ale tak mi się obiło o uszy
Na pewno nie ma mowy o nasypie ziemnym od strony stadionu Startu, byłaby to zapewne jakaś konstrukcja betonowa. Co do rezygnacji z konstrukcji betonowej ze wzgledu na niebezpieczenstwo to dla mnie jest śmieszne biorąc pod uwagę inwestycję Gali (niedaleko od stadionu) też przy rzece gdzie niby powinno byc takie samo niebezpieczenstwo a jakos nie przeszkodziło w inwestycji. Podobnych betonowych inwestycji (również stadionów) przy rzece można wyszukać bardzo dużo w Polsce i na świecie, więc to żaden argument. Co do modernizacji całego stadionu to podałem przykład chociażby stadionu w Gorzowie. Pożyjemy, zobaczymy co zrobią z tym stadionem lubelskie władze. A tymczasem kilka tysięcy kibiców żużla myślę że bedzie oglądać najbliższy mecz 11 kwietnia. Warunki są trudne ale to mam nadzieję zmieni się w końcu, oby jak najszybciej...i nie przemawiają do mnie jakieś teksty że jakieś konstrukcje sa niebezpieczne bo są przy rzece...
SpeedwayFan no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 28th, 2010, 10:39 PM   #122
SpeedwayFan
Proud of Lublin

SpeedwayFan's Avatar

Jutro będą kontynuowane prace na lubelskim torze. Do nawierzchni zostało dosypane 17 wywrotek sjenitu, a w poniedziałek będzie dodane 10 ton glinki. Prawdopodobny termin pierwszych treningów na lubelskim torze to najbliższy czwartek.
Old March 31st, 2010, 03:27 PM   #123
SpeedwayFan
Proud of Lublin

SpeedwayFan's Avatar

Na lubelskim stadionie zamontowano już pneumatyczną bandę na pierwszym wirażu:
http://img511.imageshack.us/img511/8083/20100331281.jpg
trwa instalowanie bandy na drugim wirażu:
http://img97.imageshack.us/img97/848/20100331282.jpg
jednym słowem trwają przygotowania do pierwszego treningu po zimowej przerwie (już dziś, o 16.00)
Old March 31st, 2010, 04:52 PM   #124
Leny
Registered User

Leny's Avatar

Likes (Received): 603

Zrobię trochę OT ale co tam SpeedwayFan nie wiesz może co ci ludzie z taczką robili na murawie(o ile coś przy niej grzebali)?
Leny no está en línea   Reply With Quote
Old April 1st, 2010, 01:40 AM   #125
SpeedwayFan
Proud of Lublin

SpeedwayFan's Avatar

Nie mam pojęcia, jak byłem na stadionie po 16 to już cała murawa była tak połatana tym piaskiem...to są chyba pracownicy MOSiR a te prace na murawie chyba miały poprawić jej stan, ale muszę przyznać, że jak chodzę ponad 20 lat na żużel na Zygmuntowskie to nie przypominam sobie aby murawa prezentowała się tak fatalnie...
Old April 2nd, 2010, 04:20 AM   #126
fotel_prl
Registered User

fotel_prl's Avatar

Likes (Received): 362

Quote:
Originally Posted by Leny View Post
Zrobię trochę OT ale co tam SpeedwayFan nie wiesz może co ci ludzie z taczką robili na murawie(o ile coś przy niej grzebali)?
Ci panowie wzieli sie za latanie murawy przed meczem Pogon Szczecin - Motor Lublin w Wielka Sobote. MOSiR kompletnie olewa obecnie temat murawy na Al.Zygmuntowskich i obecnie mamy tam niezle klepisko. MOSiR mial 2tygodnie!!!! na renowacje murawy na stadionie Motoru, sprzyjala temu na dodatek pogoda - a efekt kazdy widzi.
fotel_prl no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2010, 12:39 PM   #127
Leny
Registered User

Leny's Avatar

Likes (Received): 603

@SpeedwayFan dzięki za odp. MOSiR po raz kolejny pokazuje że powinny nastąpić w nim zmiany np. na stanowisku dyrektora... Natomiast co do murawy to tu już nie ma na czym przeprowadzać renowacji. Trawę trzeba zerwać, teren pod nią wyrównać no i położyć nowy dywanik. Do tego trzeba kupić to o czym mówił trener Baniak czyli np. średni wał. Dla mnie niepojęte jest to że właściciel i zarządca obiektu nie ma odpowiedniego sprzętu do utrzymania całej infrastruktury w tym murawy No ale czego ja się spodziewam po tej instytucji EOT
Leny no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2010, 09:51 PM   #128
krassusek12
Czechów Południowy

krassusek12's Avatar

Likes (Received): 190

No niestety do czasu wybudowania stadionu piłkarskiego, takie ograniczenia i utrudnienia będą cały czas(policja wymaga). Dopiero jak przeprowadzą się piłkarze z Zygmuntowskich to będzie można dostosować stadion dla kibiców żużla.
krassusek12 no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2010, 04:50 PM   #129
czarny
Mancunian

czarny's Avatar

Likes (Received): 590

Ten stadion wymaga gruntownej modernizacji lub budowy nowego obiektu 15-20 tys.
Osobiście jestem za budową nowego stadionu dla żużlowców.
czarny no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2010, 06:43 PM   #130
Mister_MR.
Registered User

Mister_MR.'s Avatar

Likes (Received): 538

Quote:
Originally Posted by czarny View Post
Ten stadion wymaga gruntownej modernizacji lub budowy nowego obiektu 15-20 tys.
Osobiście jestem za budową nowego stadionu dla żużlowców.
Projekt stadionu na 17800 widzów jest. Można go jeszcze za jakiś czas zrealizować. Oczywiście nie z tymi władzami miasta, ale może kiedyś będą lepsze.

Tak dla S17!
Mister_MR. no está en línea   Reply With Quote
Old April 6th, 2010, 01:25 PM   #131
SpeedwayFan
Proud of Lublin

SpeedwayFan's Avatar

Ten projekt stadionu na 17 800 jest dobry bo przewiduje zadaszenie trybun oraz zamknięcie stadionu trybunami od strony stadionu Startu, ale ma też wady typu podpórki dachu, czy też 4 maszty oswietleniewe zamiast jupiterów podpiętych pod dachem, nie wspominając o zbyt rozpasanym projekcie ktory wyceniono na ok 150 mln zł. W Gorzowie wyśmienity stadion jak na potrzeby żużla powstanie za 40 mln zł z zadaszonymi trybunami, co daje 3 etapy po 15 mln zł na rok z budżetu miasta.

Zamiast podpórek dachu tak jak w naszym projekcie:

Konstrukcja dachu powinna być taka:
Old April 6th, 2010, 01:30 PM   #132
erykko
Registered User

erykko's Avatar

Likes (Received): 999

Dla mnie ten stadion byłby dobry kilka lat temu, w tej chwili jest zacofany. Skłaniałbym się raczej nad opracowaniem nowego projektu. Oczywiście, że domknięcie trybun to podstawa. Tylko, żeby nie odbyło się to przez skrócenie toru, bo miejsca jest dosyć mało, a tor mamy jeden z dłuższych kraju i szkoda by było go oszpecić.

Wczoraj mecz w Krośnie Lublin wygrał 37:22. Zapraszam już w najbliższą niedzielę na Al. Zygmuntowskie, na inaugurację sezonu w Kozim Grodzie, do naszego miasta przyjedzie Rawicz.
erykko no está en línea   Reply With Quote
Old April 6th, 2010, 04:28 PM   #133
pangufer
pangufer

Likes (Received): 1

To kiedy Panowie pojedziemy jakieś derby ??
Sorki za lekki OT ale nie orientuje sie w aktualnych skladach 2 ligi więc mam pytanie czy jest jakaś szansa żeby Motor awansował do 1 ligi ?

Pozdrawiam wszystkich fanów speedwaya !
Stal Rz-ów
pangufer no está en línea   Reply With Quote
Old April 6th, 2010, 04:40 PM   #134
krystiand
ВАИNЕD

Likes (Received): 9491

Szansa jest, ale ten temat byłby dobry do tej rozmowy

A ten projekt ciekawy, tylko czy potrzebny jest Wam od razu taki stadion? Skoro drużyna piłkarska ma się wynieść (?) to może warto powoli modernizować stadion, a nie od razu myśleć o stadionie lepszym niż połowa klubów e-ligi będzie miała za kilka lat?
krystiand no está en línea   Reply With Quote
Old April 6th, 2010, 04:41 PM   #135
erykko
Registered User

erykko's Avatar

Likes (Received): 999

Quote:
Originally Posted by pangufer View Post
To kiedy Panowie pojedziemy jakieś derby ??
Sorki za lekki OT ale nie orientuje sie w aktualnych skladach 2 ligi więc mam pytanie czy jest jakaś szansa żeby Motor awansował do 1 ligi ?

Pozdrawiam wszystkich fanów speedwaya !
Stal Rz-ów
Jest szansa, bo mamy kilku zawodników, którzy powinni coś wywalczyć. Chodzi szczególnie o Barana, Puszakowskiego, Darkina, Piszcza i Rempałę. Z juniorów mamy Hadka i Kostro, którzy po odpowiednim treningu przynajmniej w Lublinie powinni robić punkty.
erykko no está en línea   Reply With Quote
Old April 6th, 2010, 04:46 PM   #136
ErrorMode
Registered User

ErrorMode's Avatar

Likes (Received): 358

Quote:
Originally Posted by SpeedwayFan View Post
Zamiast podpórek dachu tak jak w naszym projekcie:
Na tej wizce stadion wygląda jakby był pod kątem.

PS: Projekt niezły.
"Można stwierdzić, że główną ideą komentowanego przepisu jest raczej zakaz tworzenia jednostek przypadkowych, których mieszkańców nic by nie łączyło i którzy nie odczuwaliby żadnej wspólnoty interesów, a swojej zbiorowości nie traktowali jako pewnej jedności, czuliby się w niej obco, a nawet (choćby z przyczyn irracjonalnych) wrogo."

Komentarz prof. Pawła Sarneckiego do art. 15 ust. 2 Konstytucji RP
ErrorMode no está en línea   Reply With Quote
Old April 6th, 2010, 05:32 PM   #137
pawelmilosz
Registered User

pawelmilosz's Avatar

Likes (Received): 2873

Pod kątem względem ulicy? Teraz też tak stoi. Na pewno trybuna zadaszona nie jest równoległa do Zygmuntowskich.

@erykko - stadion jest może i nieco zacofany konstrukcyjnie, ale tylko pod warunkiem że miałby być piłkarsko-żużlowy. Dla samego żużla taki projekt byłby idealny. Trzeba by było tylko zrobić coś z tymi nieszczęsnymi słupami podtrzymującymi dach i mielibyśmy w Lublinie jeden z najładniejszych stadionów stricte żużlowych na świecie
Old April 6th, 2010, 05:37 PM   #138
SpeedwayFan
Proud of Lublin

SpeedwayFan's Avatar

No i obowiązkowo zrezygnować z masztów, a w zamian tego jupitery podwieszone pod dachem. Trzeba będzie naciskać nowe władze Lublina aby nie odpuszczały tematu stadionu żużlowego
Old April 6th, 2010, 05:37 PM   #139
foofighter
sztukmistrz z lublina

foofighter's Avatar

Likes (Received): 27

Na żużel taki stadion byłby jak znalazł, tylko ,że wątpię czy udało by się go szybko wybudować....musiałby się chyba jakiś szejk znaleźć.
Old April 6th, 2010, 05:38 PM   #140
SpeedwayFan
Proud of Lublin

SpeedwayFan's Avatar

W niejednym mieście w Polsce poradzono sobie ze stadionem bez szejka To nie tor F1

Reply

Tags
żużel, infrastruktura sportowa, lublin, speedway, stadion, stadiony

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules