daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura rowerowa

Infrastruktura rowerowa Komunikacja i turystyka rowerowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old April 4th, 2008, 01:11 PM   #121
dannie
Lublinensis Civitatis

dannie's Avatar

Likes (Received): 637

Mam nadzieję, że każdy może wciąć w tym udział a nie tylko "szkoły"? I te podpisy to "za samą ideą" czy "za chętnymi"?

Ale generalnie - miło
dannie no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 4th, 2008, 01:42 PM   #122
baz
Registered User

baz's Avatar

Likes (Received): 116

Może jak już robią tę ścieżkę przez las to by pomyśleli i ustawili kilka koszy na śmieci np: w rejonie wyspy bo ludzie nie maja gdzie wyrzucać a wiatr rozwiewa po całym lesie śmieci
baz no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2008, 12:47 AM   #123
sonnenkind
Jestem z Miasta...

sonnenkind's Avatar

Likes (Received): 94

Quote:
Originally Posted by baz View Post
Może jak już robią tę ścieżkę przez las to by pomyśleli i ustawili kilka koszy na śmieci np: w rejonie wyspy bo ludzie nie maja gdzie wyrzucać a wiatr rozwiewa po całym lesie śmieci
Nadmierny optymizm. Sadzac po wygladzie nawet "Slonecznego Wrotkowa" watpie aby kosze na smiecie pomogly. Kosze nie naucza ludzi kultury, a to chyba podstawa. Inna kwestia to fakt, kto i za co odpowiada. Co z tego, ze Sloneczny Wrotkow jestw gestii MOSIR skoro jest tam brduno..? A co dopiero "niczyje" lasy...
Wśród równin nigdy, choćbyś się wściekł,
Choć dzień po dniu szczęściem się ciesz,
Nie znajdziesz ani cześci piękna tych gór.

W. Wysocki
sonnenkind no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2008, 05:34 PM   #124
khan_tengri
Дружба Народов

khan_tengri's Avatar

Likes (Received): 10324

Krótki przegląd z dzisiaj tego co buduje się przy Felicity. Pytanie czy to wszystko czy możemy liczyć na coś jeszcze pozostaje otwarte. Rodzaj nawierzchni pozostawmy bez komentarza.

Koniec/początek ścieżki od strony akademików AR.

Widok w drugą stronę.

Dojeżdżamy do przyszłego węzła i przedłużenia ul. Grygowej.

Widok z drugiej strony.

Widok w stronę obecnej ul. Grygowej.

Tutaj zapewne ślad zostanie namalowany na betonie.

Jesteśmy po drugiej stronie al. Witosa.

Widok w drugą stronę na ul. Grygowej.

Trochę dalej.

Skrzyżowanie z ul. Pancerniaków.

ul. Pancerniaków; o ścieżce w tamtą stronę już zapomniano...

ul. Grygowej, koniec odcinka.
khan_tengri no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2008, 06:41 PM   #125
erykko
Registered User

erykko's Avatar

Likes (Received): 999

Zdjęcia nie działają.
erykko no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2008, 07:14 PM   #126
krassusek12
Czechów Południowy

krassusek12's Avatar

Likes (Received): 190

Mi wszystko działa elegancko Dzieki za zdjecia, nie wiedziałem ze tam "scieżka rowerowa" powstanie
krassusek12 no está en línea   Reply With Quote
Old April 7th, 2008, 01:38 AM   #127
sonnenkind
Jestem z Miasta...

sonnenkind's Avatar

Likes (Received): 94

A wracajac do zalewu.. kiedys bylo tak

Teraz jest tak

A za jakis czas wybrukuja tu hajłeja.
Wśród równin nigdy, choćbyś się wściekł,
Choć dzień po dniu szczęściem się ciesz,
Nie znajdziesz ani cześci piękna tych gór.

W. Wysocki
sonnenkind no está en línea   Reply With Quote
Old April 7th, 2008, 10:57 AM   #128
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Likes (Received): 6877

Z drugiej strony jestem zaskoczony że taks zybko się za to zabrali..
Konstruktor está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 8th, 2008, 09:51 PM   #129
khan_tengri
Дружба Народов

khan_tengri's Avatar

Informacja z Dziennika Wschodniego o inicjatywie

"Robimy miejsce na twój rower"

Quote:
W południe na Placu Litewskim pojawili się głównie organizatorzy zabawy. W pomarańczowych koszulkach, z balonikami i hasłem „Robimy miejsce na twój rower” przeszli na UMCS, gdzie pod pomnikiem Marii Curie-Skłodowskiej, odbył się pokaz trialu rowerowego.

Więcej na stronie http://www.rowerowylublin.pl/
Old April 8th, 2008, 10:01 PM   #130
khan_tengri
Дружба Народов

khan_tengri's Avatar

Natomiast w ramach współpracy Porozumienia Rowerzystów i Urzędu Miasta zaczyna się akcja mająca na celu wytypowanie miejsc, w których powinny znaleźć się stojaki dla rowerów z prawdziwego zdarzenia, których to realizacją w przyszłości zajmie się UM. Typy takich miejsc można wpisywać na forum:

http://forum.tnn.pl/viewtopic.php?t=...ad95304e8672b0

Dla jasności przykład tego o co walczymy z Warszawy z okolic placu Zamkowego:

Old April 9th, 2008, 08:37 AM   #131
khan_tengri
Дружба Народов

khan_tengri's Avatar

Z Kuriera:

Quote:
Miejsce na rower

Ulice Lipowa, Grodzka, Staszica, pl. Litewski i Dworcowy to tylko niektóre miejsca wskazane przez rowerzystów na parkingi dla jednośladów. Stojaki najszybciej pojawią się pod Centrum Budowlanym Gala. Inne lokalizacje muszą poczekać na zielone światło z Urzędu Miasta.

Brak miejsc, gdzie można bezpiecznie pozostawić rower, zasygnalizowało Porozumienie Rowerowe. O ich wytypowanie zwrócili się do organizacji urzędnicy z Wydziału Inwestycji UM (pisaliśmy o tym w Kurierze z 3 kwietnia). Rowerzyści w rozmowach z nami podkreślali, że budowa ścieżek powinna iść w parze z tworzeniem parkingów, ale niekoniecznie tam, gdzie biegną wyznaczone trasy.

– Stojaki są o wiele bardziej potrzebne w centrum miasta, w śródmieściu, przy głównych ciągach komunikacyjnych oraz na osiedlach mieszkaniowych – przekonuje Michał Wolny z Porozumienia Rowerowego. – Powinny się także pojawić przy urzędach, szkołach i uczelniach, centrach kultury, centrach handlowych, obiektach sportowych, ośrodkach zdrowia i szpitalach, kinach czy klubach – wylicza.

Dlatego wśród zaproponowanych lokalizacji znajdują się tereny przy m.in.: Centrum Handlowym Plaza, Centrum Kultury, ul. Peowiaków, na pl. Wolności przy III LO, ul. Ogrodowej w okolicach II LO, Wydziale Elektrycznym Politechniki Lubelskiej, Urzędzie Wojewódzkim przy ul. Spokojnej czy Urzędzie Miasta na ul. Wieniawskiej.

– Parkingi zapewniają duże bezpieczeństwo w momencie pozostawienia roweru oraz są sygnałem dla rowerzysty, że dana część miasta jest chociaż częściowo przystosowana do komunikacji rowerowej – mówi Michał Wolny.

Jednak wśród proponowanych lokalizacji są miejsca znajdujące się pod ścisłą ochroną konserwatorską.

– Mam wątpliwości, czy plac Po Farze jest stosownym miejscem na stojaki – zastrzega Dariusz Kopciowski, z-ca wojewódzkiego konserwatora zabytków. – Nie wiemy jednak, jak te urządzenia wyglądają ani nie mamy jeszcze propozycji. Dobrze by było, aby rowerzyści podali kilka alternatywnych lokalizacji.

Nowoczesne stojaki najszybciej pojawią się przy Centrum Budownictwa Gala w Lublinie. Tak przynajmniej zapowiada dyrekcja sklepu.

– Dokonamy szybkich konsultacji co do jakości i liczby przyszłych urządzeń – mówi Janusz Dwornicki, dyr. ds. promocji Gali. – Chcemy zrobić to porządnie. Nasz sklep znajduje się przy zbiegu tras rowerowych, więc jest to dobre miejsce. Z kolei Marek Kuzaj, urzędnik od spraw rowerowych w Wydziale Inwestycji UML, zwrócił się do Wydziału Dróg i Mostów o ustalenie miejsc, gdzie w pasie drogowym będzie możliwa lokalizacja stojaków. Pozytywnie wypowiedział się również o nowym typie tych urządzeń w kształcie odwróconej litery „U” zamiast tradycyjnych tzw. „wyr*wikółek”, które już są wycofywane z użytku.

PROMOWALI ROWERY

Studenci z „Grupy nr 2” zorganizowali wczoraj happening na rzecz ruchu rowerowego w Lublinie i tworzenia miejsc parkingowych dla jednośladów. Chcą, żeby władze Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej wyznaczyły miejsca na terenie uczelni, gdzie rowerzyści będą mogli bezpiecznie je zostawiać. Oprócz przejazdu z pl. Litewskiego pod „Maryśkę”, zorganizowali konkursy i pokazy jazdy wyczynowej.

Kamil Krupa

HAPPENING Studentów z „Grupy nr 2”.

Stojaki rowerowe w centrum Lublina (propozycja rowerzystów)
Old April 11th, 2008, 06:12 PM   #132
kylo
Unregistered User

kylo's Avatar

Likes (Received): 1041

Wracałem dziś z przejażdżki rowerowej od południowej strony zalewu wzdłuż brzegu.... wybierając alternatywę pomiędzy drogą a betonowym brzegiem, wjechałem na chwilę na najszybszy i najfajniejszy terenowy odcinek trasy.. pokonałem kilka górek i wpadłem w środku lasu w grupę robotników i górę piachu pomiędzy krawężnikami...
Widok niesamowity... i jakże smutny. Jeszcze niech te barierki przypieprzą...
Kostka brukowa do miasta, kostka na chodniki, na ścieżki rowerowe i do lasu... czy urzędnicy nie myśleli o ułożeniu sobie takiej kostki w łazience? Dobrze odprowadza wodę...
kylo no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2008, 07:59 PM   #133
Mika'el
Czasy Wielkiej Depresji

Mika'el's Avatar

Likes (Received): 194

Quote:
Originally Posted by khan_tengri View Post
Z Kuriera:

HAPPENING Studentów z „Grupy nr 2”.

Stojaki rowerowe w centrum Lublina (propozycja rowerzystów)
Pomysl ze stojakami na Placu po Farze to zły pomysl niestety...

@Khan nie widze Twoich zdjęć w żadnym z wątków.I nie tylko ja chyba
Old April 11th, 2008, 11:22 PM   #134
earth intruder
Dubaj mnie nie kręci

earth intruder's Avatar

Likes (Received): 305

Quote:
Originally Posted by kylo View Post
czy urzędnicy nie myśleli o ułożeniu sobie takiej kostki w łazience? Dobrze odprowadza wodę...
piękna konkluzja
earth intruder no está en línea   Reply With Quote
Old April 12th, 2008, 11:30 AM   #135
[email protected]
Registered User

Cz@rek's Avatar

Likes (Received): 663

Te barierki na fotce z Warszawy to jakaś masakra!Mam nadzieję że coś takiego nigdy nie postawią przynajmnie w odniesieniu do śródmieścia.
Cz@rek no está en línea   Reply With Quote
Old April 12th, 2008, 12:20 PM   #136
kylo
Unregistered User

kylo's Avatar

Co takiego złego jest w tych barierkach? Zerwać tą naklejkę "stojak rowerowy" i OK. W Krakowie funkcjonują takie same i dobrze wyglądają. Oczywiście są inaczej pomalowane.. ale myślę że byłoby to konieczne tylko w historycznym centrum miasta.

Do tego przypinałem się kilka dni temu...
Old April 12th, 2008, 12:34 PM   #137
krassusek12
Czechów Południowy

krassusek12's Avatar

Myślę, że na starym mieście czy deptaku, takie zwykłe barierki musiały by mieć troche inny wyglad, a jeżeli chodzi o inne miejsca to wydaje mi sie, że dobra sprawa było by umieszczanie takich barierek, jeżeli jest taka możliwość, w zasięgu kamer, czy to miejskich czy centrów handlowych.
Old April 12th, 2008, 12:34 PM   #138
ervinn
lublinianin

ervinn's Avatar

Likes (Received): 3

gdybym miał taki rower, jak któryś z tych dwóch na powyższym zdjęciu, to nie wahałbym się go na takiej barierce zostawić...a tak....zawsze zostanie ta nutka niepokoju...
ervinn no está en línea   Reply With Quote
Old April 12th, 2008, 12:47 PM   #139
krassusek12
Czechów Południowy

krassusek12's Avatar

Szczególnie, że w moim rowerze, większość części można by odkręcić nie używając żadnych narzędzi Dobrze, że mam prace w centrum, gdzie mogę zostawić rower 24h
Old April 12th, 2008, 08:58 PM   #140
kylo
Unregistered User

kylo's Avatar

To już na serio jest śmieszne! Po co wam stojaki na rowery skoro Wy nie chcecie z nich korzystać?
Cały mój rower można rozłożyć na części pierwsze jednym zestawem kluczy, który można w rowerowym kupić za 20zł. Koła i siodełko można zdjąć za pomocą jednej ręki... i co z tego?

Nie wiem też jaki wpływ ma rodzaj barierki na bezpieczeństwo roweru. Czy uważacie, że zapięcie (podobnie jak zamek w samochodzie) jest czymś dającym bezpieczeństwo pozostawionemu bez opieki rowerowi? Bo dla mnie to jest raczej przeszkoda grzecznościowa. Wszyscy wiemy ile zajmuje otwieranie takich rzeczy zawodowcom...

Nie marudzić. Ja np cieszę się że wreszcie nie będę wydzwaniał do miejsc w które jadę by zapytać czy na klatce jest miejsce by rower zostawić...

Reply

Tags
infrastruktura rowerowa, komunikacja rowerowa, lubelskie, lublin, rower, rowery

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules