search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 9th, 2008, 01:10 AM   #61
STASIO-MOOSE
MOOSE

STASIO-MOOSE's Avatar

Likes (Received): 508

Quote:
Originally Posted by Kalkstein View Post
Zdjęcia pochodzą z Piotrawina a nie z Kamienia. Poza tym nowy przebieg DW nie pokrywa się, jak wynika z planów ani z drogą dojazdową do promu z Kamienia, ani z tym krótkim odcinkiem w Piotrawinie.
No tak ale oprócz wymienionych przez Ciebie dwóch dróg (DW900 i DW817) jest jeszcze trzecia (DW 747) z którą pokrywa się przebieg nowej DW 747.
A zdjęcia pochodzą z Kamienia bo "Droga Mostowa" to administracyjnie jeszcze Kamień, a nie Piotrawin.

Last edited by STASIO-MOOSE; November 9th, 2008 at 10:12 AM.
STASIO-MOOSE no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 9th, 2008, 08:14 AM   #62
ikrys
Registered User

ikrys's Avatar

Likes (Received): 202

Jest taka historyjka ktora juz nie raz slyszalem...
Za kazdym razem jak rozpoczynano budowe mostu w Kamieniu,wybuchała wojna. Z tego powodu pozniej zaniechano budowy mostu,ciekawe jak bedzie tym razem
ikrys no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2008, 03:06 PM   #63
pawil19
Registered User

pawil19's Avatar

Likes (Received): 0

http://www.parp.gov.pl/index/more/6115

Droga nr 747 Iłża-Konopnica
„Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 747 Iłża – Konopnica na odcinku Konopnica – Kamień”

Projekt realizowany jest przez Województwo Lubelskie reprezentowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Koszt całkowity projektu wynosi ok. 283,86 mln zł (80,59 mln euro),
w tym maksymalna wartość dofinansowania wynosi ok. 197,61 mln zł (56,10 mln euro).

Przewidywany okres realizacji inwestycji to 2010 – 2013.

Przedmiotem projektu jest rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 747 (Iłża – Konopnica) na odcinkach o łącznej długości ok. 24 km oraz budowa nowych odcinków o łącznej długości ok. 29 km, w tym budowa trzech obwodnic miast: Bełżyce, Chodel i Opole Lubelskie. Realizacja inwestycji wpłynie na usprawnienie połączeń komunikacyjnych miedzy województwami lubelskim i mazowieckim i skróci czas przejazdu. Wpłynie również na poprawę dostępności do sieci dróg krajowych, tj. do drogi krajowej Nr 17 i Nr 19.
Realizacja projektu przebiegać będzie w V etapach. Dwa etapy polegają na rozbudowie istniejącej drogi poprzez jej poszerzenie, wzmocnienie istniejącej nawierzchni oraz przebudowę istniejących skrzyżowań i zjazdów. Kolejne trzy etapy związane są z budową obwodnic następujących miejscowości: Opole Lubelskie, Chodel, Bełżyce. Budowa obwodnic obejmować będzie budowę jezdni o szerokości 7 m oraz poboczy 2 x 1,50 m. Ponadto inwestycja pociągnie za sobą konieczność przebudowy linii napowietrznych energetycznych niskiego i średniego napięcia, przebudowę napowietrznych i kablowych linii telekomunikacyjnych oraz przebudowę kolizji z linią wodociągową i gazową.
pawil19 no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2008, 08:01 PM   #64
Zipacna
Registered User

Zipacna's Avatar

Likes (Received): 157

Quote:
Originally Posted by pawil19
http://www.parp.gov.pl/index/more/6115
Dzięki za linka, ale gwoli uzupełnienia coś o moście na Wiśle .... w końcu to bardzo ważna część inwestycji!

http://www.parp.gov.pl/index/more/6120

Od siebie: między miejscowościami Baba a Komaszyce powbijano słubki (niestety nie dysponuję póki co foto) służące nie wiem do czego. Wcześniej na tym kawałku wycięto sporo drzew. Ten fragment 747 będzie modernizowany jako pierwszy. Razem to jakieś 5-6 km.

Last edited by Zipacna; November 14th, 2008 at 08:12 PM.
Zipacna no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2008, 08:12 PM   #65
STASIO-MOOSE
MOOSE

STASIO-MOOSE's Avatar

Likes (Received): 508

Jest to wytyczenie nowego biegu drogi. Podobnie jest też w innych miejscach, np. w miejscowościach Elżbieta, Krężnica itd.
STASIO-MOOSE no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2008, 08:18 PM   #66
Zipacna
Registered User

Zipacna's Avatar

Quote:
Originally Posted by STASIO-MOOSE View Post
Jest to wytyczenie nowego biegu drogi. Podobnie jest też w innych miejscach, np. w miejscowościach Elżbieta, Krężnica itd.
Napisz coś więcej...bo z tego co ja wiem, kawałek Baba-Komaszyce, to dokładnie kawałek odpowiadający przebiegowi DW 747 (DK 747 ) pomiędzy obwodnicami Chodla i Opola Lubelskiego. Na tym fragmencie ze względu na słabą zabudowę nie ma potrzeby wytyczania nowego szlaku.
Generalnie ze względu na istniejącą ścisłą zabudowę generującą duży ruch pieszych, pojazdów i zwierząt z nowego przebiegu trasy najprawdopodobniej wykluczono następujące miejscowości w woj. lubelskim patrząc od Lublina:
1) Podole (przed Bełżycami)
2) Krężnica (o dzięki ci Panie!!) - największa uciążliwość na całej DW 747: masa rowerzystów, traktory itp.
3) Komaszyce *
4) Janiszkowice (obecnie ul. Fabryczna w Opolu Lub.) - znaczna uciążliwość, pijani piesi, pijani rowerzyści, "młodzież wiejska" okupująca jezdnię
5) Niezdów,
6) Łaziska,
7) Janiszów
8) część Kamienia.

* jeżeli chodzi o Komaszyce, to wciąż nie wiem czy ominie je obwodnica Chodla.

Last edited by Zipacna; November 14th, 2008 at 08:35 PM.
Old November 15th, 2008, 07:46 AM   #67
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 15865

Quote:
Originally Posted by STASIO-MOOSE View Post
Ostatnio właśnie zauważyłem jakieś zmiany w Elżbiecie, ale nie spodziewałem się że to może być związane z przygotowaniami do budowy obwodnicy Opola Lubelskiego
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2008, 08:29 AM   #68
pawil19
Registered User

pawil19's Avatar

heh a co z obwodnicą Bełżyc??? Kiedyś czytałem,chyba w KL , że pierwszy odcinek do modernizacji to chyba Konopnica-Radawiec(?) A ten odcinek, o którym mowa wcześniej to od kiedy ma być modernizowany??
pawil19 no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2008, 10:41 AM   #69
Zipacna
Registered User

Zipacna's Avatar

Quote:
Originally Posted by pawil19 View Post
heh a co z obwodnicą Bełżyc??? Kiedyś czytałem,chyba w KL , że pierwszy odcinek do modernizacji to chyba Konopnica-Radawiec(?) A ten odcinek, o którym mowa wcześniej to od kiedy ma być modernizowany??
Nie sądzę, że ten kawałek będzie modernizowany jako pierwszy. Z rozpisanych i rozstrzygniętych przetargów wynika, że jako pierwszy będzie kawałek Baba-Komaszyce. Prawdę mówiąc ja nie widziałem żadnego szczegółowego przetargu dot. fragmentu Konopnica-Radawiec. Po drugie niewiele może być tam zrobione do momentu rozruchu budowy obwodnicy Lublina w okolicach Konopnicy - to właśnie przebieg obwodnicy ma decydujący wpływ na prace na DW 747 w okolicy Konopnicy.

Jeżeli chodzi o obwodnicę Bełżyc to dziwi mnie brak informacji na stronach internetowych miasta Bełżyce.
Nawet Gmina Łaziska zamieściła wzmianki o modernizacji DW 747. Może najlepiej niech wypowie się ktoś z Bełżyc, może ludzie coś mówią na mieście...

Zwróćcie uwagę na wycinki drzew, bo to przeważnie preludium do jakiś planowanych prac, na odcinku Baba-Komaszyce koszono w ładnej odległości od drogi, co może potwierdzać plany gruntownej modernizacji.

Pisałem wcześniej o wykluczeniu pewnych miejscowości z nowego przebiegu DW 747. Pociągnie to za sobą określone konsekwencje. Stare kawałki DW 747 (jak ten najgorszy w Krężnicy) przejdą pewnie pod zarząd powiatu lub gminy, a ruch na nich odbywał się będzie jedynie lokalnie.
Old November 15th, 2008, 10:43 AM   #70
Kalkstein
Registered User

Kalkstein's Avatar

Likes (Received): 21

Zgadzam się co do przebiegu w Kamieniu, nie popatrzyłem dokładnie. A co do innych spraw, np na stronie gminy w Łaziskach był do niedawna zamieszczony projekt przebiegu drogi na południe od obecnej DW 747.
Kalkstein no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2008, 11:45 AM   #71
Zipacna
Registered User

Zipacna's Avatar

Quote:
na stronie gminy w Łaziskach był do niedawna zamieszczony projekt przebiegu drogi na południe od obecnej DW 747.
Dokładnie, zrzuty projektu kilkadziesiąt postów wyżej >>http://www.skyscrapercity.com/showpo...6&postcount=25 oraz http://www.skyscrapercity.com/showpo...5&postcount=33

Last edited by Zipacna; November 15th, 2008 at 11:55 AM.
Old November 21st, 2008, 11:12 PM   #72
kudłaty
Registered User

Głos mieszkańca Bełżyc(choć bardziej zainteresowanego sytuacją na Krężnicy): Gmina ma nas w dupie,a nawet nie chce udzielić informacji o planowanej obwodnicy, wywłaszczenia mają nastąpić w przyszłym roku, a prace nad obwodnicą zacząć się za dwa lata (takie informacje udzieliła mi pewna pani z firmy z Rzeszowa zajmującej się projektem obwodnicy)
kudłaty no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2008, 08:56 AM   #73
Zipacna
Registered User

Zipacna's Avatar

Quote:
Originally Posted by kudłaty View Post
Głos mieszkańca Bełżyc(choć bardziej zainteresowanego sytuacją na Krężnicy): Gmina ma nas w dupie,a nawet nie chce udzielić informacji o planowanej obwodnicy, wywłaszczenia mają nastąpić w przyszłym roku, a prace nad obwodnicą zacząć się za dwa lata (takie informacje udzieliła mi pewna pani z firmy z Rzeszowa zajmującej się projektem obwodnicy)
Sytuacja jaka jest na Krężnicy każdy widzi - rowerzyści,traktorzyści, furmanki...często pijani, do tego wąsko i beznadziejna nawierzchnia. Mieszkańcom tych okolic obwodnica wyjdzie na dobre, ten odcinek stanie się lokalnym, z ograniczonym ruchem....ciekaw jestem tylko jak busy będą jeździć?
Mam tylko cichą nadzieję, że infrastruktura która z czasem zacznie powstawać przy nowym szlaku będzie zgodna z nowoczesnymi normami, nie będzie domów w pobliżu jezdni itp.
Old November 22nd, 2008, 07:43 PM   #74
kudłaty
Registered User

ja przeciwko postępowi nie jestem, tylko jeśli chodzi o domy w pobliżu jezdni to będą bo obwodnica planowana jest przez kolonie Kreżnicę-taka żużlówka odchodząca od skrzyżowania DW832 z DW747(skrzyżowanie to ma być zamienione w rondo) i wzdłuż tej żużlówki są domy, gospodarstwa, no droga ma być podniesiona 2m (o ile dobrze pamiętam) ale moim zdaniem trochę głupota żeby robić ludziom obwodnice pod oknami zamiast puścić nitkę gdzieś polami.
kudłaty no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2008, 10:17 PM   #75
Kalkstein
Registered User

Kalkstein's Avatar

Quote:
Originally Posted by kudłaty View Post
ja przeciwko postępowi nie jestem, tylko jeśli chodzi o domy w pobliżu jezdni to będą bo obwodnica planowana jest przez kolonie Kreżnicę-taka żużlówka odchodząca od skrzyżowania DW832 z DW747(skrzyżowanie to ma być zamienione w rondo) i wzdłuż tej żużlówki są domy, gospodarstwa, no droga ma być podniesiona 2m (o ile dobrze pamiętam) ale moim zdaniem trochę głupota żeby robić ludziom obwodnice pod oknami zamiast puścić nitkę gdzieś polami.
A są jakieś dokładniejsze plany przebiegu?
Old November 23rd, 2008, 01:08 PM   #76
hubertkm
Człowiek Wschodu:-)

hubertkm's Avatar

Likes (Received): 552

Nie na linii DW 747, ale związane, ostatnio od znajomego ze starostwa w Opolu słyszałem, ze planowane jest też rondo na skrzyżowaniu DW 824 i DW 832 na Pustelni, koło zajazdu rybackiego, a od tego ronda ma być puszczona zachodnia obwodnica Opola do DW 747.
Szczegółów nie znam.
hubertkm no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2008, 01:09 PM   #77
hubertkm
Człowiek Wschodu:-)

hubertkm's Avatar

Likes (Received): 552

Nie na linii DW 747, ale związane, ostatnio od znajomego ze starostwa w Opolu słyszałem, ze planowane jest też rondo na skrzyżowaniu DW 824 i DW 832 na Pustelni, koło zajazdu rybackiego, a od tego ronda ma być puszczona zachodnia obwodnica Opola do DW 747.
Szczegółów nie znam.
hubertkm no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2008, 02:17 PM   #78
Zipacna
Registered User

Zipacna's Avatar

Skoro już poruszyłeś ten wątek hubertkm, to ewentualna zachodnia obwodnica Opola musiałaby zaczynać się tuż za stawami na Woli Rudzkiej - odbijać w prawo, dalej po prawej wzdłuż torów kolejowych przed lasem (przez las wykluczone, za duże koszty, także środowiskowe), później ostro w prawo przed zabudowaniami na Zagrodach, później albo przeciąć Zagrody albo już za Ciepielówką ostro na południe, minąć Niezdów (są przerwy) i wejść z powrotem
w stary szlak 824.
Z tego co wiem w planach miasta jest rezerwa na tą drogę, nawet jakiś plan z lat 1970-1980 wisi.
Pozwoliłem sobie narysować północny przebieg zachodniej obwodnicy Opola Lub. na DW 824 z wyobraźni...

Old November 24th, 2008, 12:16 PM   #79
Kalkstein
Registered User

Kalkstein's Avatar

To by się jakoś mieściło, ale od ronda przy zajeździe? Którędy? Chyba nie przez stawy, a jak bardziej na północ, to przez Pomorze? Albo przez rozlewisko Chodelki na wschód od Pomorza? Litości, tylko nie to...
Old November 24th, 2008, 07:43 PM   #80
Zipacna
Registered User

Zipacna's Avatar

Quote:
To by się jakoś mieściło, ale od ronda przy zajeździe? Którędy? Chyba nie przez stawy, a jak bardziej na północ, to przez Pomorze? Albo przez rozlewisko Chodelki na wschód od Pomorza? Litości, tylko nie to...
Do ronda myślę normalnie, moim zdaniem nie ma potrzeby wytyczać obwodnicy aż stamtąd, przecież właściwie tam nie ma żadnej zabudowy. Rondo jeśli będzie to nie po to by od niego poszła obwodnica, ale raczej w ramach wzmocnienia bezpieczeństwa, podobnie będzie rondo na DW 832 w Poniatowej, objazd na czas budowy wytyczono przez ulicę Lubelską w Poniatowej.
Przy okazji zostanie wyremontowany odcinek 832, (pominięty przy ostatnim remoncie w miejscowości Poniatowa Wieś).

Obrazek poniżej:
Planowane rondo na DW 832 w Poniatowej zaznaczyłem wskaźnikiem, na czerwono odcinek DW 832 do remontu, na niebiesko objazd na czas remontu i budowy ronda.

Reply

Tags
iłża, lipsko, lubelskie, lublin, mosty, opole lubelskie, region radomski

Thread Tools

Posting Rules