daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Małopolska i Lubelszczyzna

Małopolska i Lubelszczyzna Lubelskie, Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie

Reply

Thread Tools
Old Yesterday, 08:47 PM   #881
maharski
Registered User

maharski's Avatar

Likes (Received): 709

36. Po co ta siatka :

37.

38.

39.

40.

Cdn ...
maharski no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old Yesterday, 08:48 PM   #882
maharski
Registered User

maharski's Avatar

Likes (Received): 709

41.

42.

43.

44. Na zakończenie:

Ogólnie, zdjęcia z niedzieli, zauważone dziś, rosną atrakcje wodne, w parku stał dźwig, powoli znika sterta śmieci na wysokości atrakcji wodnych od strony DK 44, parking zawsze zapełniony w około 1/2.

PS
Energykarta - słyszałem 2 wersje - wejście za 1 zł dla mieszkańców + osobny cennik na atrakcje, druga, lub wejście za 1 zł ale z pitu 1% wędruje na gmine Zator. Informacje niepotwierdzone.

Dziekuję za uwagę!

Fotorelacja wstawiona automatycznie.
maharski no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 08:51 PM   #883
Spomasz
Registered User

Likes (Received): 18

Quote:
I dlatego właśnie wrzuciłeś film z jazdy na dużej kolejce górskiej z inwersjami
Taaak, tylko to nie jest duży rc, choć raczej w tym przypadku to pojęcie względne. W każdym razie, cena postawienia samej kolejki to około 4 mln euro. Resztę zapłacono za zmianę terenu i dekoracje. Zresztą i cena 7mln wydaje mi się zawyżona. A firma, która zrobiła Karacho specjalizuje się w takich inwestycjach, wystarczy zobaczyć listę ich rc.
Cały czas chodzi mi o to, że i rc za kilka milionów euro może być cennym elementem każdego, nawet największego parku.

Last edited by Spomasz; Yesterday at 08:57 PM.
Spomasz no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 09:53 PM   #884
wojok040
Registered User

wojok040's Avatar

Likes (Received): 114

Ale ja nie pisałem że musi być drogo. Ja tylko pisałem, że aktualnie jedyną porządną planowaną kolejką z ciekawym torem i prawdopodobnie kopem będzie Formula 1 o ile nie uproszczą jej trasy i wyraziłem ubolewanie, że w pozostałych kolejkach nie będzie inwersji.

Nawet nie wiesz jak dużym uznaniem darzę Erlebnispark Tripsdrill. Gdyby nie przypadek zapewne nigdy bym tam nie trafił, a z pewnością nie zwróciłbym na niego uwagi. A godne podziwu jest to jak przy tak dużej konkurencji w Niemczech i tak ograniczonym budżecie udało się postawić coś na prawdę wysokiej klasy w zasadzie pośrodku niczego. Nawet lokalizacja nie jest mocną stroną tego parku, a jest on naprawdę godny uwagi.

Mówiąc "duży" mam namyśli pełnoprawną kolejkę górską wybudowaną na stałe, a nie półśrodki w postaci małych przenośnych kolejek z których w tym sezonie między innymi korzysta EnergyLandia (abstrahując to czy ich konkretne wersje są "portable" czy "park"). A Karacho jest moim zdaniem przykładem dużej kolejki górskiej. Nigdzie w swoich postach nie pisałem o budżecie, poza odniesieniem, że wspomniana tak tania nie była.

Nie wiem czy koszt jest przesadzony, ale skoro Krake i Flug der Damonen z Heide-Parku szacuje się na około 15 mln Euro, to w tym przypadku uważam kwotę 7 mln Euro za całkiem realną, w szczególności, że Gerstlauer jest troszkę mniej znanym producentem co niczego też mu nie umniejsza, ale zapewne obniża cenę. Nie mam też pojęcia czy to są szacunki czy opublikowane przez parki kwoty, ale wydaje mi się, że freizeitpark-welt.de jest dość wiarygodnym źródłem.

Last edited by wojok040; Yesterday at 10:02 PM.
wojok040 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 11:21 PM   #885
kvmtas1869
Registered User

kvmtas1869's Avatar

Likes (Received): 25

Dziękujemy za fotorelacje. .. teraz przydała by się twoim obiektywem w środku parka. Ta kolejka to do przejażdżki 2-3 minutowej jednak wydaje mi się że powinna powstać identyczna kolejka widokowa całego parku. ..zawsze to było by coś więcej niż okolo 3 minut. .. a jaka radość dla dzieci bezcenna zwłaszcza tych najmniejszych od 0 do 6 lat... co do zjazdu w workach trochę przesadzili że z opiekunem dziecko które ma od 3-6 lat jie może zjechać rozumiem samo ale z opiekunem. . Safari i traktory przejażdżka by się odprężyć frajda dla najmłodszych mój syn to cały czas by bw tym jeździł. W tedy kiedy byłem nie było jeszcze wodnych atrakcji a w takim upale jaki miał miejsce na otwarcie parku powinny być zawsze to jakieś ochłodzenie. ... ciekawy jestem kiedy powstaną dekoracje do różnych atrakcji.

Pytanie: jaki jest cennik dla vipów orientuje się ktoś ?
Czy szlabany już działają jeśli tak to jak to wszystko działa gdzie dokonuje się opłaty ?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
kvmtas1869 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 11:24 PM   #886
Spomasz
Registered User

http://rcdb.com/6667.htm 15 mln to kosztowała sama kolejka z Heide Parku

Właśnie chodzi o to, że ja nigdzie do twoich postów ( poza dwoma ostatnimi ) się nie odnoszę, aczkolwiek teraz je uważniej przeczytałem i się nie zgodzę, że bez inwersji rc tracą na wartości- zależy, czego oczekujemy i jakie projektant przewidział " zaskakujące " elementy. Często sam pierwszy spadek czy wzniesienia dają efekt lepszy od pętli dla klienta parku. Ja właśnie piszę tylko o tym, że lepiej mieć jakiś mniejszy, tańszy, ale oryginalny rollercoaster, który zaskoczy nawet stałych bywalców parków, niż kolejne, niezbyt udane wersje większych i oklepanych kolejek.
Old Today, 12:28 AM   #887
wojok040
Registered User

wojok040's Avatar

Zgodzę się, ale Energylandia (a o niej rozmawiamy) nie oferuje ani jednego ani drugiego, być może w przyszłym roku coś się pojawi. Co do kosztów, przecież napisałem dokładnie to samo i podparłem się źródłem z niemieckiej strony freizeitpark-welt.de

Karacho - ca. 7 mln €
Krake - ca. 15 mln €
Flug der Damonen - ca. 15 mln €

To ty zakwestionowałeś koszt Karacho, a jest on podany chyba w tym samym doniesieniu co koszt pozostałych kolejek.
Old Today, 08:59 AM   #888
pawel98123
Registered User

Likes (Received): 1

info z fb : (teraz twierdzą ,że kolejka będzie miała prędkość ponad 100 km/h
Już za rok EnergyLandia zaoferuje wszystkim fanom szybkich przejażdżek prawdziwą bombę Trzy ogromne rollercoastery staną właśnie w naszym Parku. Ich producentem będzie znana firma Mack Rides. Nasza Formuła 1 będzie wzorowana na Blue Fire dostępnym w Europa Parku. Prędkość ponad 100 km/h to nie lada gratka dla fanów kolejek górskich

A tak poza tym licząc że kolejka kosztowała by 7 mln € (czyli jakieś 28 mln zł) to za trzy w takiej samej cenie zapłaciliby nieco ponad 80 mln zł. A na wszystkie rollercoastery mają wydać 100 mln zł. Więc może jest jeszcze nadzieja
pawel98123 no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 09:39 AM   #889
wojok040
Registered User

wojok040's Avatar

To już wiemy. Większa niepewność to szczegóły. Nie wiemy ile i jakie inwersje będzie miała wspomniana Formula 1, a wiemy, że w pozostałych kolejkach inwersji nie będzie, dlatego liczę, że zrobią ją "porządną".
Old Today, 10:19 AM   #890
Spomasz
Registered User

Właśnie liczę na ceny typu 3-5 mln euro za dwie mniejsze kolejki i 10- 15 mln za formułę 1. Nie wiem, która dostanie gogle, ale pewnie jej cena trochę wzrośnie przez wprowadzenie samej nowej technologii.
Old Today, 10:44 AM   #891
kvmtas1869
Registered User

kvmtas1869's Avatar

Likes (Received): 25

Właśnie koledzy. ... zrobią porządnie bo rok to kawał czasu...

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
kvmtas1869 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools

Posting Rules