daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 13th, 2009, 11:12 PM   #301
Wesoły Romek
(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Wesoły Romek's Avatar

Likes (Received): 22129

No fajnie ale jak już się ładuje tyle kasy i ma być to wizytówka to nie uważasz, że takie rzeczy nie mają mieć prawa ? jak to wygląda wielkie centrum a tu 10 kubłów tak tyle dziś naliczyłem w nie wielkiej odległosci od siebie.
Bywaj sobie nawet codziennie ale jest myślę dużo osób takich jak ja którzy raz na jakiś czas wpadną do Wawy w sprawach albo celach turystycznych i to kupa ludzi z zagranicy i na pewno super to wygląda kubły i ściery i jeszcze wszędzie przejścia taśmą zaklejone, można se pomyśleć, że tak jest przy każdym deszczu.
I proszę mi odpowiedzieć czemu zrobiono taki bubel, że przecieka ? a nie to, że jest git i nie ma problemu.

Tragedii ja nie muszę robić zresztą nie u mnie problem ale wstyd jest .
Pozdro
Wesoły Romek no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 19th, 2009, 06:38 PM   #302
Jamuary
BANNED

Jamuary's Avatar

Likes (Received): 3

nie w takich miejscach na świecie widywałem kubły na wodę z przeciekającego dachu - między innymi tak mnie przywitały po raz pierwszy USA - w hali przylotów , ja podjarany dzieciak że jestem w USA a tu kubełki , szmaty , i jakaś obskurna piwnica -zupełnie nie jak na filmach
masz do tego jakiś bardzo ambicjonalny stosunek, Złote Tarasy to jest zwykła budowla jakich pełno na świecie , nie możesz tego traktować jak ..skarb narodowy? ,traktuj je na luzie i z przymrużeniem oka. Zamów sobie kawę i ciastko i o nic się nie martw

Last edited by Jamuary; September 19th, 2009 at 06:48 PM.
Jamuary no está en línea   Reply With Quote
Old May 27th, 2010, 04:42 PM   #303
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 25721

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1...w__Ruszyl.html

Quote:
Sądowi udało się wreszcie rozpocząć proces w tzw. sprawie Złotych Tarasów. Ale czy uda się go skończyć przed upływającym już za 10 miesięcy terminem przedawnienia?

Na ławie oskarżonych zasiada czterech byłych urzędników nieistniejącej już gminy Centrum. 64-letni Jan W. był jej burmistrzem i wieloletnim szefem stołecznego SLD. Pozostali to jego zastępcy: 63-letni Jerzy G., 59-letni Wojciech S. oraz 65-letni Bogdan M. Prokuratura oskarża ich m.in. o niedopełnienie obowiązków, przekroczenie uprawnień i niegospodarność, czyli narażenie publicznej kasy na znaczne straty. Oskarżeni uważają zarzuty za absurdalne i zgodnie nie przyznają się do winy.

Chodzi o jedno z najbardziej znanych stołecznych centrów handlowych - Złote Tarasy. Pomysł jego budowy w samym centrum stolicy, na tyłach Dworca Centralnego, zrodził się 13 lat temu. Powstała miejsko-prywatna spółka, do której miasto wniosło aportem atrakcyjny grunt. Ale, uważa prokuratura, stało się to z naruszeniem prawa. Bo, po pierwsze, wartość działki została zaniżona nawet o 100 mln zł, a po drugie, do terenu były roszczenia spadkobierców, więc gruntu nie można było zbyć. Wniesienie aportem było, zdaniem oskarżyciela, zbyciem.

Ta sprawa nie ma szczęścia do wymiaru sprawiedliwości. Najpierw była dwukrotnie umarzana przez prokuraturę. Potem wreszcie przesłano do sądu akt oskarżenia, ale akta albo leżały w szafie, albo krążyły między różnymi instancjami. A kiedy wreszcie udało się ją prawie rozpocząć, poważnie rozchorował się przewodniczący składu sędziowskiego. Choroba się przedłużała, więc wyznaczono nowego sędziego, który potrzebował czasu na zapoznanie się z aktami.

- Sześć lat już bez mała czekam jako człowiek drugiej kategorii - mówił wczoraj w sądzie Wojciech S. Zarówno on, jak i pozostali oskarżeni domagali się umorzenia sprawy, bo w tej sprawie - ich zdaniem - w ogóle nie może być mowy o przestępstwie. Twierdzili, że wykonywali tylko zapisy umowy podjętej przez kogoś innego. I że sprawa ma tło polityczne (toczyła się z zawiadomienia Lecha Kaczyńskiego, ówczesnego prezydenta Warszawy).

Sędzia Radosław Tukaj jednak wnioski odrzucił i proces ruszył. A prokuratorowi udało się wreszcie odczytać akt oskarżenia.

Tylko czy uda się go skończyć? Termin przedawnienia przestępstw zarzucanych oskarżonym przez prokuraturę mija w marcu 2011 r.
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
centrum handlowe

Thread Tools

Posting Rules