daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 3rd, 2006, 01:07 AM   #21
Van der Rohe
mies fan

Van der Rohe's Avatar

Likes (Received): 224

hmm, no cóż, mleko się rozlało juz wcześniej, jak powstała wieża obok PAST-y. Teraz juz musi to iść dalej...
Van der Rohe no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 3rd, 2006, 01:16 AM   #22
cichus1
Registered User

cichus1's Avatar

Likes (Received): 4

wreszcie zakryja ta ochydna slepa sciane, bardzo fajnie, chyba bedzie do niej przyklejony ??!!
cichus1 no está en línea   Reply With Quote
Old September 3rd, 2006, 11:03 AM   #23
Kanio
Registered User

Likes (Received): 1153

Urbanistycznie to inwestycja bardzo udana. Ja jednak jestem uprzedzony do budynków z piaskowca i kamienia w ogóle, a architektura mnie nie powala. Można było tam postawić coś lepszego
Kanio no está en línea   Reply With Quote
Old September 3rd, 2006, 05:47 PM   #24
m12
Registered User

Likes (Received): 0

Mysle, ze bloki ZZB absolutnie nie zamienia sie w slums - predzej do tego dojdzie na Ursynowie i Kabatach, nie mowiac juz o reszcie warszawskich blokowisk. Same mieszkania sa kiepskie, ale w sam raz dla mlodego studenta albo pracownika korporacji, ktorych "lifestyle" zmusza do ciaglego "bywania" w centrum. Niektore z tych blokow juz sa calkiem niezle odremontowe i mysle, ze ten proces bedzie sie nasilal.
m12 no está en línea   Reply With Quote
Old September 3rd, 2006, 06:29 PM   #25
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 11

Architektura poprawna, choć szkoda, że nie na poziomie np. świetnego projektu JEMSów przy Intraco II. Za to bardzo mi się podoba, że parter będzie handlowy, powinien znacząco ożywić okolice...
OT: Jak z zabudową "slamsów" na Marszałkowskiej i terenu nad stacją Świętokrzyska?
Old September 4th, 2006, 01:13 PM   #26
Van der Rohe
mies fan

Van der Rohe's Avatar

Likes (Received): 224

Quote:
Originally Posted by Kanio
Ja jednak jestem uprzedzony do budynków z piaskowca i kamienia w ogóle
czemu? piaskowiec się pięknie starzeje, zawsze wygląda dobrze...
Van der Rohe no está en línea   Reply With Quote
Old September 4th, 2006, 02:38 PM   #27
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Likes (Received): 15066

Bardzo, bardzo dobra inwestycja. Po pierwsze, podobaja mi sie te przejścia. Tzn zmniejszenie liczby kondygnacji w kierunku próżnej. Będzie bardzo dobre przejście w stare kamienice Próżnej, co będzie musiało się wiżać z przyśpieszeniem planowanej rewitalizacji Próżnej. Teren pomiedzy tyłem kamienic Próżnej a tymi 3 16tkami to jeden wielki sajgon, należy go ucywilizować. Inwestycja bardzo dobrze się wkomponuje i doda nieco zycia tej okolicy. Która notabene ma bardzo duży potencjał. Ciekawi mnie jedynie pierzeja od strony Placy Grzybowskigo - jak tam będzie to rozwiązane... bo połączenie ze ślepymi ścianami kamienic z ul. Próżnej jak wynika z renderów jest pewne... A w środku zagospodarowane Atria... było by miodzio.
filosss no está en línea   Reply With Quote
Old September 4th, 2006, 04:47 PM   #28
Kanio
Registered User

Likes (Received): 1153

Quote:
Originally Posted by Van der Rohe
czemu? piaskowiec się pięknie starzeje, zawsze wygląda dobrze...
Ja lubię dwa rodzaje budynków (oprócz wieżowców rzecz jasna): zabytkowe, bogato zdobione (zwłaszcza architektura belle epoque) i nowoczesne konstrukcje ze szkła (np. Metropolitan). Współczesne budowle z kamienia są według mnie podróbkami przedwojennych kamienic, z góry nie mają jednak prawa im dorównać (skojarzenia z postmodernizmem, którego nie znoszę). Z drugiej strony budynkom z kamienia brakuje lekkości budynków szklanych.
Co do piaskowca, to mamy w Warszawie kilka biurowców z tego surowca("wieżowiec" przy Królewskiej, centrum Jasna itp.) i jakoś żaden mnie nie przekonał. Przede wszstkim nie lubię tego koloru, po drugie piaskowiec jest dla mnie bardzo surowy i "ciężkawy". W Dusseldorfie, gdzie mieszkam wśród nielicznej zabytkowej architektury dominuje piaskowiec i tutejsze kamienice są nieprzyjazne i nieładne.
No ale to tylko moje zdanie
Kanio no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2006, 12:06 PM   #29
SoboleuS
Homo Josefoviensis

SoboleuS's Avatar

Likes (Received): 2598

Świetne wieści! Budynek nie tylko będzie dobrze wyglądał ale jeszcze uporządkuje i zagęści zabudowę i do tego zasłoni kilka paskudnych ślepych ścian - same plusy
EDIT: Problem nazwy się rozwiązał więc zmieniam nazwę wątku

Last edited by SoboleuS; September 5th, 2006 at 11:49 PM.
SoboleuS no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2006, 02:04 PM   #30
Fredi
Registered User

Fredi's Avatar

Likes (Received): 2001

Projekt jest niezly, jego skala proporcje i umiejscowienie nienajlepsze, juz wspominal o tym swego czasu Megaptera... no ale coz, wiadomo bylo ze ktos tam bedzie chcial walnac obszrnego kloca. Dobrze ze taki, a nie gorszy. Chcialbym zobaczyc render od strony placu Grzybowskiego (tak np. widziany spod teatru zydowskiego), jak sie wylania (chyba kaskadowo) nad kamienicami.... tu moze byc porazka, oby nie. Mam nadzije ze architekci popracowali nad "tylem".. ktory bedzie bardziej widoczny od przodu.
Fredi no está en línea   Reply With Quote
Old September 5th, 2006, 11:21 PM   #31
obserwator
Ehh...

obserwator's Avatar

Likes (Received): 393

Trochę konkretów o Atelier Residence przynosi Gazeta Wyborcza :

Quote:
Na tyłach gmachu PAST-y powstanie 14-piętrowy apartamentowiec

300 metrów od Pałacu Kultury powstanie 14-piętrowy apartamentowiec. To będzie pierwszy z serii wysokich budynków mieszkalnych w ścisłym centrum miasta.
Apartamentowiec Atelier Residence zostanie zbudowany przy ul. Bagno, na tyłach zespołu budynków Centrum Zielna, czyli m.in. dawnej PAST-y. Inwestycja zasłoni gigantyczną ślepą ścianę ciągnącą się przez całą wysokość jednego z tych budynków. Dom zaprojektowali architekci z wiedeńskiego biura OP Architekten. Od strony ul. Bagno wieża będzie wyglądać jak kubistyczne konstrukcje z obrazów Picassa: 14-piętrowa bryła ma się rozpadać na mniejsze, przypominając nieco nieuważnie ustawioną wieżę z dziecięcych klocków. Od strony ul. Próżnej gmach zaś będzie kaskadami schodzić w dół, dorównując wysokości czekających na rewitalizację kamienic. Elewacja zostanie obłożona płytami z piaskowca, a na parterze i pierwszym piętrze pojawi się zielony granit.

- Będzie to budynek w niesamowitej lokalizacji - z większości mieszkań z oknami na południe widać będzie oddalony o zaledwie 300 metrów Pałacu Kultury. Z tych po północnej stronie - odległy o 200 metrów park Saski, a z tych na zachód - panoramę wieżowców na Woli - zapowiada Jaromir Szmyd z firmy Capitol Real Estate zajmującej się sprzedażą mieszkań. Dodaje, że zamiarem inwestora, którym jest irlandzki fundusz inwestycyjny, jest stworzenie budynku, w którym będzie panować atmosfera ekskluzywnego klubu. - Drzwi otworzy majordom, po wejściu znajdziemy się w eleganckim lobby z sufitem wyłożonym alabastrem - zachwala.

Na mieszkanie w Atelier Residence stać będzie tylko bardzo bogatych ludzi - cena metra kwadratowego ma się wahać od 12 do 16 tys. zł. A za miejsce w trzykondygnacyjnym podziemnym parkingu trzeba będzie zapłacić aż 58 tys. zł!

Budowa domu przy ul. Bagno zacznie się na przełomie września i października. Budynek ma być oddany do użytku pod koniec 2008 r. Będzie to jeden z kilku bardzo drogich apartamentowców, które mają powstać w ścisłym centrum miasta. Najsłynniejszym jest zaprojektowany przez Daniela Libeskinda Szklany Żagiel - budynek, który u zbiegu ulic Złotej i Emilii Plater chce zbudować firma Orco Property. Ceny wahają się tam od 11,5 do ponad 20 tys. zł. Nieoficjalnie wiadomo, że podobne ceny mają obowiązywać w 18-piętrowym apartamentowcu Park Avenue, który ma powstać na dzisiejszym parkingu nieopodal skrzyżowania Wspólnej i Chałubińskiego. Wielu zer należy się też spodziewać na rachunku za mieszkanie w planowanym 160-metrowym wieżowcu mieszkalnym u zbiegu Twardej i Emilii Plater według projektu Stefana Kuryłowicza oraz w apartamentowcu, który Dom Development zamierza zbudować na miejscu siedziby PSL przy ul. Grzybowskiej 4.
Co jak co, ale nazwanie tego budynku wieżą jest z deka przesadzone - zwłaszcza w Śródmieściu
obserwator no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2006, 09:55 AM   #32
finishhim[pl]
Registered User

finishhim[pl]'s Avatar

Likes (Received): 36

[Śródmieście] Apartamentowiec przy ulicy Bagno

Na ulicy Bagno prowadzone są prace pzygotowywacze - przebudowa instalacji podziemnych. Obok biurowca Centrum Zielna (ten z gigantyczną ślepą ścianą ) ma powstać nowy luksusowy apartamentowiec. Wkrótce pierwsze zdjęcia.
finishhim[pl] no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2006, 11:53 AM   #33
alex_d
Respect the Architect

alex_d's Avatar

Likes (Received): 2

bywam tam codziennie i nie widac zeby cos robili...pewnie lada moment zaczna. A projekt przyzwoity, podniesie standard okolicy ,narazie skladajacy sie z substandardowych plomb i blokowisk lat 60tych i zruinowanych kamienic...dobrze ze za tym wiecznie stojacym plotem wreszcie cos sie zacznie dziac....ciekawe kiedy ktos na powaznie zacznie cos robic z kwartalem Marszalkowska-Swietokrzyska-Zielna-Krolewska
Old September 6th, 2006, 02:01 PM   #34
cichus1
Registered User

cichus1's Avatar

no wlasnie tez tam bylem i na ogrdzonym terenie rosna chwasty i nic sie nie dzieje, wciaz sie jednak zastanawiam czy budynek bedzie przyklejony do slepej sciany centrum zielna i czy od proznej bedzie sie stykal ze slepymi scianami kamienic, jezeli tak to bedzie naprawde olbrzymi budynek, odleglosc miedzy kamienicami a bagno jest naprawde spora, mam watpliwosci poniewaz sa tam 2 oddzielone od siebie ogrodzone place, jeden tuz przy samej scianie centrum zielna, pozniej jest kilkanascie metrow przerwy i znowu ogrodzony plac ( widac to na zdjeciu sat na poprzedniej stronie) mam nadzieje ze to jeden plac budowy, glupio by wygladalo gdyby nie przykleili by sie do tej slepej sciany
Old September 6th, 2006, 07:06 PM   #35
alex_d
Respect the Architect

alex_d's Avatar

Likes (Received): 2

raczej nie powinien sie stykac z kamienicami ze wzgledu na droge pozarowa ewentualnie musialyby to byc wysoko zawieszone laczniki, ale to chyba nierealne....z drugiej strony az korci zeby cos nowoczesnego do tych obcietych studni przykleic :]....wogole pytanie kiedy sie tez zajma poludniowa pierzeja proznej? juz dluzej nie mozna czekac
Old September 6th, 2006, 07:47 PM   #36
cichus1
Registered User

cichus1's Avatar

gdzies tu widzilem watek o rewitalizacji proznej i okolic, koncepcja super, deptaki... w sumie to nie wiem czemu nie ruszaja tych ruinek na proznej, przeciez sa puste
Old September 6th, 2006, 08:23 PM   #37
wisza90
Register User

wisza90's Avatar

Likes (Received): 19

to moze byc jedno z bardzo populrnych miejsc w mieście: bary itplokalizacja switna ..choć pewnie zaraz sie zainteresują..

http://youtube.com/results?search_query=atarix
wisza90 no está en línea   Reply With Quote
Old September 6th, 2006, 09:41 PM   #38
Fredi
Registered User

Fredi's Avatar

Niby to samo, ale nie z tablicy.

Old September 8th, 2006, 11:51 AM   #39
obserwator
Ehh...

obserwator's Avatar

Likes (Received): 393

Z Tabeli Ofert :

obserwator no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2006, 04:19 PM   #40
Fredi
Registered User

Fredi's Avatar

Troche przytlaczajacy... no ale fajnie rozbili elewacje na mniejsze elementy.

Reply

Thread Tools

Posting Rules