daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 27th, 2008, 10:59 AM   #121
Voorish-Gdansk
Registered User

Voorish-Gdansk's Avatar

Likes (Received): 2036

Quote:
Originally Posted by rispetto View Post

No właśnie. Nie wyobrażam sobie rano ruchu na wyjeździe z tego kompleksu, szczególnie w dół.
Pewnie by im swiatla postawili-jak wszedzie w Gdansku
Voorish-Gdansk no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 4th, 2008, 04:04 PM   #122
krzysztof_wolf
Kaszëbë

krzysztof_wolf's Avatar

Likes (Received): 483

Dziś:

Old March 4th, 2008, 07:11 PM   #123
noRTH1212
BANNED

noRTH1212's Avatar

Likes (Received): 2132

Słowackiego to porażka Gdańska. Tyle w temacie...
noRTH1212 no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2008, 09:34 AM   #124
rispetto
Registered User

rispetto's Avatar

Likes (Received): 11550

i jeszcze po sąsiedzku kościół z bijącymi o 6 rano dzwonami ;-) Prawdziwą porażką są mieszkania na niższych kondygnacjach, po drugiej stronie tej wyższej wieży. Nie dość, że przez większą część dnia ciemno, to jeszcze okna sąsiadów o parę metrów. Brrr ....
rispetto no está en línea   Reply With Quote
Old March 5th, 2008, 10:02 AM   #125
wojpiw
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by rispetto View Post
i jeszcze po sąsiedzku kościół z bijącymi o 6 rano dzwonami ...
Przez 20+ lat mieszkałem tuż obok kościoła mariackiego. Gdy odwiedzała mnie rodzina, przy śniadaniu często słyszałem:
- Dziś znowu o 6-tej rano obudziły mnie dzwony.
Jakie dzwony???

Idzie się przyzwyczaić
Old March 5th, 2008, 01:59 PM   #126
Piter_Gdansk!
Registered User

ja tez mam blisko kosciol i zawsze mnie to denerwuje powinni zakazac im walic w te dzwony
Old March 5th, 2008, 09:44 PM   #127
Damhan
Registered User

Damhan's Avatar

Likes (Received): 2

Może wystarczy po prostu mieć szczelne okna (ew. latem mógłby być z tym kłopot). Mija już jakieś 8-10 od kiedy tuż obok bloku w którym mieszkam powstał kościół z dzwonnicą i nigdy jeszcze mi to nie przeszkadzało, a przynajmniej nie przypominam sobie takiej sytuacji.
Old March 6th, 2008, 09:44 AM   #128
rispetto
Registered User

rispetto's Avatar

Quote:
Originally Posted by wojpiw View Post
Przez 20+ lat mieszkałem tuż obok kościoła mariackiego. Gdy odwiedzała mnie rodzina, przy śniadaniu często słyszałem:
- Dziś znowu o 6-tej rano obudziły mnie dzwony.
Jakie dzwony???

Idzie się przyzwyczaić
Pewnie, że idzie się przyzwyczaić. Moi dziadkowie mieszkali w budynku na stacji kolejowej i też się przyzwyczaili, ale czy o to chodzi?
Poza tym dzwony to jedno, a sama obecność kościoła w pobliżu to drugie. Nie wiem, jak jest w tym konkretnym przypadku, ale spora część kościołów w niedziele i święta "nadaje" swoje msze z głośników na zewnątrz (dla tych, którym "duszno" w środku)
Old March 6th, 2008, 11:06 AM   #129
Voorish-Gdansk
Registered User

Voorish-Gdansk's Avatar

Likes (Received): 2036

Quote:
Originally Posted by noRTH1212 View Post
Słowackiego to porażka Gdańska. Tyle w temacie...
I to jaka...Jest w ogole watek o rozbudowie?
Voorish-Gdansk no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2008, 02:02 PM   #130
ChrisPL
Registered User

ChrisPL's Avatar

Likes (Received): 5306

Quote:
Może wystarczy po prostu mieć szczelne okna (ew. latem mógłby być z tym kłopot). Mija już jakieś 8-10 od kiedy tuż obok bloku w którym mieszkam powstał kościół z dzwonnicą i nigdy jeszcze mi to nie przeszkadzało, a przynajmniej nie przypominam sobie takiej sytuacji.
A moze po prostu nalezy z tym zrobic wreszcie porzadek. Co to jest, zeby mi o 6 godzinie rano ktos spokoj waleniem w dzwony zaklocal?! Wuj mnie obchodzi czy to kosciol czy sasiad za sciana!

Flickr | UrbFoto | Wykorzystanie moich zdjęć poza SSC => zapytaj
ChrisPL no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2008, 02:19 PM   #131
rispetto
Registered User

rispetto's Avatar

Ciekawe czy wszyscy by tak spokojnie do tego podchodzili, gdyby jakiś muezin wydzierał się z minaretu przez szczekaczkę o 6 rano?
A szczelne okna to tak jak napisał Chris, żadne rozwiązanie. Tego powinno się zabronić w sąsiedztwie domów mieszkalnych.
Old March 6th, 2008, 03:24 PM   #132
muszyn
Registered User

Likes (Received): 28

Rozumiem, że wnioskujecie o umiejscowienie kościołów na odludziu.
rispetto - a skąd ci się muzein wydziera?
Po pierwsze nie każdego dzwony budzą. Po drugie: to może wywalmy tory kolejowe daleko za miasto bo pociągi też powodują hałas? Na siłę szukacie problemu..
muszyn no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2008, 03:56 PM   #133
opo
Registered User

opo's Avatar

Likes (Received): 1991

Różnica jest taka, że pociąg nie przejedzie po cichu (i też nie każdego musi od razu budzić), a msza może się odbyć bez walenia w dzwony.
opo no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2008, 05:10 PM   #134
ChrisPL
Registered User

ChrisPL's Avatar

Quote:
Rozumiem, że wnioskujecie o umiejscowienie kościołów na odludziu.
rispetto - a skąd ci się muzein wydziera?
Po pierwsze nie każdego dzwony budzą. Po drugie: to może wywalmy tory kolejowe daleko za miasto bo pociągi też powodują hałas? Na siłę szukacie problemu..
Ok! Od jutro bede sluchal muzyki o 6 rano, najlepiej hard techno. A co! Po tygodniu przeciez wszyscy sie przyzwyczaja. Bedzie taka nowa swiecka tradycja!

Na serio: czy my zyjemy w sredniowieczu, a moze jeszcze wczesniej? Kazdy w domu ma zegarek (nie jeden!), potrafi odczytac godzine i udac sie o odpowiedniej porze do kosciola. Po co wiec dzwony? Dlaczego ja mam byc terroryzowany przez jakis kosciol, ktory zakloca mi moj sen? Jest 6 rano, niedziela i mam swiete prawo spac do ktorej mi sie zechce i NIKT nie ma mi prawa przeskadzac

Old March 6th, 2008, 09:20 PM   #135
sasiad
Registered User

cisza nocna obowiazuje od 22 do 6. Przynajmniej tak kiedyś pisało w bloku, w którym mieszkałem

Last edited by sasiad; March 7th, 2008 at 09:35 AM.
sasiad no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2008, 10:40 PM   #136
Mareckiruless
Registered User

Mareckiruless's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by sasiad View Post
cisza nocna obowiazuje od 22 do 6. Przynajmniej tak kiedyś pisałem w bloku, w którym mieszkałem
Dokladnie to samo chcialem napisac. Czyli Chris pogodz sie z faktem, ze maja prawo ci zaklocac spokoj, tak samo jak ty innym. Nie przesadzajmy z tymi dzwonami, moja dziewczyna mieszka obok kościola i nigdy jeszcze nie slyszalem tam dzwonow a ona nie narzeka, po prostu czlowiek sie do tego przywyczaja i nie stanowi to problemu.
I to nie jest relikt średniowiecza, tylko tradycja. Od wieków dzwoni sie w kosciolach. Przy dzisiejszym natezeniu halasu w miastach to stanowi naprawde minimalny problem.
Old March 7th, 2008, 12:51 AM   #137
ChrisPL
Registered User

ChrisPL's Avatar

Quote:
I to nie jest relikt średniowiecza, tylko tradycja.
Od jutra robie tradycje naprawy silnika w samochodzie o 4 rano. O 5 bede grac w pilke nozna na podworku, a o 6 sluchac glosno radia.

Quote:
Nie przesadzajmy z tymi dzwonami, moja dziewczyna mieszka obok kościola i nigdy jeszcze nie slyszalem tam dzwonow a ona nie narzeka, po prostu czlowiek sie do tego przywyczaja i nie stanowi to problemu.
A mnie srednio raz w tygodniu budza dzwony kosciola.

Quote:
cisza nocna obowiazuje od 22 do 6. Przynajmniej tak kiedyś pisałem w bloku, w którym mieszkałem
Wiesz... przypomina mi sie kiedys odzywka robola (przepraszam, ale inaczej nie nazwe czlowieka pijacego dzien w dzien w pracy kilka piw i totalnie bezczelnego) "pracujacego" przy ocieplaniu pobliskiego budynku, ktore stwierdzil, ze jest 6:01 i bedzie sobie sluchal glosno radia na budowie.

Old March 7th, 2008, 09:31 AM   #138
rispetto
Registered User

rispetto's Avatar

A podobno "Dzień świra" to fikcja . Pamiętam dokładnie panów z kosami spalinowymi działających na Chełmie od 6 rano :/
Oprócz ciszy nocnej jest jeszcze pojęcie uciążliwego sąsiedztwa i takie dzwony zdecydowanie do tego pasują. Guzik obchodzi mnie "tradycja". Każdy ma swoją.
Oczywiście akurat w tym konkretnym przypadku wygląda to nieco inaczej, bo kościół był pierwszy i mieszkańcy BB powinni mieć świadomość gdzie się wprowadzają. Z drugiej strony patrząc mieszkańcy pogranicza Chełmu i Orunii też ciągle protestują przeciwko gospodarzowi, który prowadzi fermę lisów (?) w najbliższym sąsiedztwie i skarżą sie na smród. Nie rozstrzygam, czy mają rację, czy nie, ale jeśli miasto każe mu zamknąć interes, to podobnie powinno stać się z dzwonami...

Last edited by rispetto; March 7th, 2008 at 09:37 AM.
Old March 7th, 2008, 09:39 AM   #139
sasiad
Registered User

to zamieszkaj tam gdzie nie ma kościoła obok. Podejrzewam że gdyby zrobiono ankiete w twoim czy Crisa budynku, to bylibyście w mniejszości. A mamy demokracje. Poza tym dla pocieszenia przypomne przysłowie: "Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje"
sasiad no está en línea   Reply With Quote
Old March 7th, 2008, 10:58 AM   #140
rispetto
Registered User

rispetto's Avatar

Quote:
Originally Posted by sasiad View Post
to zamieszkaj tam gdzie nie ma kościoła obok. Podejrzewam że gdyby zrobiono ankiete w twoim czy Crisa budynku, to bylibyście w mniejszości. A mamy demokracje. Poza tym dla pocieszenia przypomne przysłowie: "Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje"
Właśnie w takiej okolicy na szczęście mieszkam i w moim budynku miałbym 100% poparcia Demokracja nie ma nic do tego. Większość chciała Trasy Lęborskiej, a mniejszość (osowska) się uparła i wygrali.
Na szczęście rozterki z dzwonami w BB to nie mój problem Niech inni się tym martwią. Skoro hałas i spaliny Słowackiego przez 24 h nie będzie stanowił problemu, to na dzwony też pewnie nie będą narzekać.

Reply

Thread Tools

Posting Rules