daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 27th, 2007, 11:25 AM   #1
mateq
mod emerytowany

[Poznań] Green Point Galeria

Nikt się nie kwapił z założeniem wątku, jednak myślę, że warto!

Quote:
Originally Posted by Piotrek/// View Post
Quote:
Tajemniczy Green Point

Na narożniku ulic Hetmańskiej i Pamiątkowej rozpoczęła się budowa projektu łączącego funkcje biurowe, handlowe i mieszkaniowe - Green Point. Inwestorem jest POZ-BRUK Sp. z o.o.

Inwestycja będzie się składała z czterech budynków: dwóch handlowych, jednego mieszkalnego i jednego biurowego.

Budynek mieszkalny będzie cztero-klatkowy i będzie posiadał 6 kondygnacji nadziemnymnych. Zaprojektowane zostało w nim podpiwniczenie, a jedna kondygnacja podziemna przewidziana jest na parking wbudowany dla samochodów osobowych. Na dwóch kondygnacjach, podziemnej i parterowej, przewidziano 63 miejsca parkingowe w tym 8 miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Na placu budowy trwają intensywne prace przygotowujące teren pod inwwestycję

Powierzchnie kondygnacji nadziemnych od 1 do 5 piętra przeznaczono na funkcje mieszkalne. Zaprojektowano mieszkania jednopokojowe, dwupokojowe, trzypokojowe, cztero i pięciopokojowe o powierzchniach od 28,18 m kw do 125,6 m kw.

W części komercyjnej zaprojektowano dwa niskie, dwukondygnacyjne obiekty handlowe oraz obiekt biurowy średniowysoki, podpiwniczony, z 5-cioma kondygnacjami nadziemnymi. Powierzchnia parterów w całości przeznaczona została pod lokale handlowo – usługowe z niezbędnymi zapleczami i pomieszczeniami technicznymi. Na pierwszym piętrze zaprojektowano lokale handlowe oraz w części centralnej lokale gastronomiczne. Powierzchnię w części wschodniej w całości zajmują pokoje biurowe. Przewidziana liczba miejsc parkingowych przeznaczona dla obiektów handlowo-biurowych wyniesie ok.120.

Planowany termin oddania obiektu do użytku to koniec października 2008. Autorem projektu architektonicznego jest Piotr Barełkowski ze Studia ADS, twórców Starego Browaru. Niestety ani inwestor ani projektant nie udostępniają wizualizacji obiektu.
www.tutej.pl
Quote:
Originally Posted by xabu View Post
Z dzisiejszego wydania Głosu Wielkopolskiego:
Quote:
Trwają prace przy budowie kompleksu Green Point

Wilda/ Na terenie znajdującym się między ulicami Hetmańską i Pamiątkową powstaje nowy kompleks mieszkaniowo-handlowy. Będzie on nosił nazwę Green Point.

W ubiegłym roku wyburzono stojącą w tym miejscu halę magazynowo-garażową, a w czerwcu tego roku rozpoczęły się prace budowlane. Inwestorem jest firma Monoblok. Zamierza ona wybudować pięciokondygnacyjny blok, w którym znajdzie się sto mieszkań z podziemnymi garażami, balkonami i miniogrodami zimowymi oraz centrum handlowe Green Point Galeria o powierzchni 8,5 tysięcy metrów kwadratowych. Jak zapewnia inspektor nadzoru Piotr Więckowski, będący przedstawicielem inwestora, będzie tam wiele butików, przyciągających wzrok niecodzienną architekturą.
Kompleks zawdzięcza swoją nazwę trawnikom, które obok miejsc parkingowych mają zająć teren pomiędzy blokiem i centrum handlowym.
- Zieleni nie zabraknie - zapewnia Piotr Więckowski.
W tej chwili prace idą zgodnie z planem, nie ma żadnych opóźnień. W ciągu 2-3 tygodni obok tablicy informacyjnej powinna pojawić się także wizualizacja całego kompleksu. Inwestycja ma zakończyć się w październiku przyszłego roku.
Quote:
Faktycznie nie myliles sie. To efekt mojej dzisiejszej przejazdzki po poludniowych rubiezach Wildy:

Spojrzcie na nazwisko architekta, czyzby to pan z ADSu? To dobrze rokuje, jest nadzieja, ze gniota nie bedzie.
Fotki zza plotu:

Te ruiny obok Lidla na Hetmańskiej swietnie nadawalyby sie na lofty. Teren ogrodzony, moze cos sie z tym ruszy...

Na EDIT: prawo od ruin wolna parcela z taka oto (dosc niewyrazna) informacja:

Pozwolenie na budowe z 2006 roku a na razie glucho
Quote:
1. Tak to wyglądało 17. czerwca:
http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=906

A tak dzisiaj. Ruszyli niespodziewanie i szybko idą do przodu.

Nie wiem jak nazywa się ten proces, który w tej chwili trwa, ale obejmuje on głębszą część działki co pozwala przypuszczać, że od frontu (czyli za stacją BP) będzie wolna przestrzeń (np. na parking, tym bardziej, że podziemnych kondygnacji brak).
Quote:
Praca na budowie wre aż miło
Czekam z niecierpliwością na rendery tego kompleksu.

Quote:
W końcu render Green Point Galerii został wywieszony
Jak dla mnie bardzo bardzo W tej części miasta to nowa jakość.

Zdjęcia z budowy:

Zastanawia mnie ta rotunda. Wg mnie (co zresztą widać na zdjęciach) będzie ona blisko tej jasnej kamienicy, wg. renderu będzie tam pawilon handlowy Zna ktoś odpowiedź?
Chociaż w zasadzie powinien założyć go Piotrek///
mateq no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 27th, 2007, 11:29 AM   #2
marax0
Canonier

marax0's Avatar

Likes (Received): 283

jak juz pisalem

podoba mi sie ta częsc chyba wejscie nawiązująca do terminalu na Ławicy

marax0 no está en línea   Reply With Quote
Old September 27th, 2007, 12:04 PM   #3
zamen
Registered User

zamen's Avatar

Likes (Received): 126

Bardzo miły akcent na nudnej Hetmańskiej. Na wizualkach wygląda awangardowo. Jeśli tylko materiały będą dobrej jakości to będzie OK.
zamen no está en línea   Reply With Quote
Old September 27th, 2007, 12:58 PM   #4
.V.
arch

.V.'s Avatar

Likes (Received): 426

to niech tylko jakis admin przeniesie wszystkie posty z innych wątków i będzie cacy
.V. no está en línea   Reply With Quote
Old September 27th, 2007, 01:20 PM   #5
Posener
Registered User

Posener's Avatar

Likes (Received): 339

Faktycznie bardzo fajnie to wygląda i co tu dużo mówić dość oryginalnie w porównianiu do poziomu poznańskiej mieszkaniówki. Nie ma co, cieszę się
Posener no está en línea   Reply With Quote
Old September 27th, 2007, 01:31 PM   #6
DonDiegoDeLaVega
ZdzisławDyrman-zasadniczo

DonDiegoDeLaVega's Avatar

Likes (Received): 4588

Quote:
Originally Posted by mateq View Post
Nikt się nie kwapił z założeniem wątku, jednak myślę, że warto!

Chociaż w zasadzie powinien założyć go Piotrek///
Nie chciało mi się :P

A na poważnie to miałem taki zamiar, ale jako że ten obiekt fociliśmy bodajże tylko Filo, mictlan, smar i ja (i to dość rzadko) myślałem, że wątek szybko spadnie na dalsze strony. Ale widzę zainteresowanie duże, architektura fajna-to nas tylko zdopinguje do focenia częściej

@mictlan-sorki zapomniałem, już wyedytowałem.

Last edited by DonDiegoDeLaVega; September 27th, 2007 at 04:02 PM.
DonDiegoDeLaVega está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 27th, 2007, 01:59 PM   #7
Filo
Kierownik Budowy

Filo's Avatar

Likes (Received): 67

Slusznie! Nalezy sie oddzielny watek

Za szybka budowe
Old September 27th, 2007, 02:57 PM   #8
sky_POZ
cyber-barok

sky_POZ's Avatar

Likes (Received): 0

Modena, Verona, Green Point - przybywa nam mieszkaniówki na poziomie
sky_POZ no está en línea   Reply With Quote
Old September 27th, 2007, 03:05 PM   #9
mictlan
Registered User

[QUOTE=Piotrek///;15584956]Nie chciało mi się :P

A na poważnie to miałem taki zamiar, ale jako że ten obiekt fociliśmy bodajże tylko Filo, smar i ja (i to dość rzadko) [QUOTE]

No jak tot ak, ja też kilka fotek zapodałem Mieszkam na Łazarzu, więc blisko mam!
mictlan no está en línea   Reply With Quote
Old September 27th, 2007, 04:46 PM   #10
Poz83
Registered User

Likes (Received): 2

Łoł! Daaaaaaaaaaaaaawno nie byłem w tamtych rejonach (na forum zresztą też nie) i dopiero teraz zobaczyłem, że coś tam w ogóle robią! I są to już zaawansowane prace! Nieźle!
Okolica się zmienia, liczę jeszcze na to, że po drugiej stronie ul. Hetmańskiej też coś zaczną przed Euro 2012 budować. Zwłaszcza przydałoby się coś na rogu ul. Hetmańskiej i 28 czerwca 1956 r. No a kiedy nowy Wydział Prawa już się wybuduje to zlikwidują ten koszmar w "Ceglorzu"

Co do projektu tej nowej inwestycji, to na razie wygląda nieźle. Mam mało czasu więc nie mogę spojrzeć na niego na chłodno, ale wygląda nieźle. Chyba jutro się tam przejadę. Początkowo uważałem, że bardziej tam by się przydała zabudowa pierzejowa, ale z drugiej strony ponieważ ul. Hetmańska jest tak ruchliwa, a obok mają BP to myślę jednak, że trochę więcej przestrzeni im się tam przyda.
Szkoda tylko, że z tym ZUS-em parę lat temu się tak pospieszyli...
Poz83 no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2007, 11:24 AM   #11
grus
Registered User

grus's Avatar

Render

Uzupełniam informacje z renderu:
Inwestor- Poznańskie Nieruchomości
Wykonawca - Nickel
Project Manager - Iron Tower Investmet
Dostawca nawierzchni - Poz-Bruk

Kontakt: [email protected]

Coś nie mogę się w tym połapać
grus no está en línea   Reply With Quote
Old September 28th, 2007, 11:36 AM   #12
Pont-Pean
BANNED

Pont-Pean's Avatar

Quote:
Originally Posted by grus View Post
Uzupełniam informacje z renderu:
Inwestor- Poznańskie Nieruchomości
Wykonawca - Nickel
Project Manager - Iron Tower Investmet
Dostawca nawierzchni - Poz-Bruk

Kontakt: [email protected]

Coś nie mogę się w tym połapać
pod tymi hasłami kryją się tylko dwie firmy: POZbruk jako inwestor, który powołał spółkę ITI czyli Iron Tower Investment do budowy tego obiektu, a drugi to Nickel jako wykonawca.
Pont-Pean no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2007, 06:49 PM   #13
szalony_okon
arm aber sexy

szalony_okon's Avatar

Likes (Received): 5

ach no!! nareszcie cos innego!
taki w sumie ciekawy ten projekt, polaczenie 3ech typow powierzchni i wszystko budowane naraz, a nie etapami <na szczescie>

no to Wildzie przybedzie nareszcie cos ladnego, a i jadac Hetmanska bedzie mozna wsrod morza blokow i McDonalds'owo/Lidlowej tandety zobaczyc cos ciekawego bardzo pozytywna budowa!!

nie wiem czemu, ale mam przeczucie, ze jako spozywka w Galerii ulokuje sie Piotr i Pawel..na pewno beda walczyli o to miejsce!! oby! :]
Bo to mezalians byłby dla psa."

J. Tuwim
szalony_okon no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2007, 05:27 PM   #14
krooll
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by Poz83 View Post
Łoł! Daaaaaaaaaaaaaawno nie byłem w tamtych rejonach (na forum zresztą też nie) i dopiero teraz zobaczyłem, że coś tam w ogóle robią! I są to już zaawansowane prace! Nieźle!
Okolica się zmienia, liczę jeszcze na to, że po drugiej stronie ul. Hetmańskiej też coś zaczną przed Euro 2012 budować. Zwłaszcza przydałoby się coś na rogu ul. Hetmańskiej i 28 czerwca 1956 r. No a kiedy nowy Wydział Prawa już się wybuduje to zlikwidują ten koszmar w "Ceglorzu"

Co do projektu tej nowej inwestycji, to na razie wygląda nieźle. Mam mało czasu więc nie mogę spojrzeć na niego na chłodno, ale wygląda nieźle. Chyba jutro się tam przejadę. Początkowo uważałem, że bardziej tam by się przydała zabudowa pierzejowa, ale z drugiej strony ponieważ ul. Hetmańska jest tak ruchliwa, a obok mają BP to myślę jednak, że trochę więcej przestrzeni im się tam przyda.
Szkoda tylko, że z tym ZUS-em parę lat temu się tak pospieszyli...
mi sie tez ten ZUS nie podoba. zawsze mozna wyburzyc
krooll no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2007, 05:29 PM   #15
batmans
inż. Batman

batmans's Avatar

Likes (Received): 1515

chyba az tak zle nie wyglada zeby odrazu wyburzac xP Przynajmniej hetmanska bedzie jakos wygladac

ToMasz rysuje zapraszam! :)
batmans no está en línea   Reply With Quote
Old September 30th, 2007, 05:59 PM   #16
hif
Fluorescent Adolescent

hif's Avatar

Likes (Received): 2546

W ogóle Wilda moim skromnym zdaniem zaczyna wyglądać coraz lepiej. I ma duże szanse by zdystansować pod tym względem Jeżyce czy Łazarz. A projekt GP mnie bardzo zaskoczył. Pozytywnie :-)
Old October 15th, 2007, 09:58 AM   #17
Filo
Kierownik Budowy

Filo's Avatar

Old October 24th, 2007, 12:01 PM   #18
krooll
Registered User

Likes (Received): 4

jak tam postepy w budowie? moze ktos jakies fotki strzeli?
krooll no está en línea   Reply With Quote
Old October 24th, 2007, 12:27 PM   #19
Filo
Kierownik Budowy

Filo's Avatar

w weekend betonowali, ale tempo nie powala
Old November 2nd, 2007, 01:28 AM   #20
Popiel
Anty love

Popiel's Avatar

Likes (Received): 509

Anty love

Zielona galeria na Wildzie
Sylwia Wilczak2007-11-01, ostatnia aktualizacja 2007-11-01 20:21

U zbiegu ulic Hetmańskiej i Pamiątkowej powstaje Green Point Galeria - mieszkania, biura oraz galeria handlowa w jednym
Kompleks powstaje w miejscu dawnej bazy PKS na Wildzie. Autorem projektu jest Piotr Z. Barełkowski - architekt ze Studia ADS, w którym powstał m.in. wielokrotnie nagradzany Stary Browar i nowy terminal Ławica. - Galeria zostanie doskonale wkomponowana w otoczenie kamienic, tak charakterystycznych dla tej części Poznania. Aby dostać pozwolenie na rozpoczęcie budowy, musieliśmy uzyskać zgodę miejskiego konserwatora zabytków - tłumaczy Marek Grabiński, reprezentujący inwestora - spółkę Monoblok.
Green Point Galerię utworzą dwa budynki: mieszkalny oraz dwukondygnacyjna galeria handlowa. Część pomieszczeń przygotowywana jest także pod biura. W części mieszkalnej zaprojektowano lokale o powierzchni od 60 mkw. aż do 200 mkw. - w większości apartamenty o wysokim standardzie. Mieszkania będą miały ogródki zimowe, a nad częścią komercyjną powstanie zielony dach wykończony warstwą roślin, niczym "wiszącym" ogrodem. Stąd właśnie, jak tłumaczy inwestor, wzięła się nazwa projektu - Green Point Galeria (Galeria Zielony Punkt). - Są już pierwsi chętni zdecydowani na zakup mieszkań - dodaje Marek Grabiński.
Budynek mieszkalny (o powierzchni ok. 1600 mkw.) będzie miał 7 kondygnacji, z czego 5 zajmą mieszkania, a pozostałe - podziemny parking i windy. W części handlowej (ok. 5 tys. mkw.) znajdą się sklepy i punkty usługowe. - Ciekawostką jest miejsce, w którym planujemy biura - usytuowane zostaną nad kopułą, w tej części obiektu, gdzie prowadzony ma być handel - zdradza Grabiński.
Green Point Galeria będzie gotowa w ciągu dwóch lat. Inwestorem jest spółka Monoblok, związana ze znaną poznańską firmą Poz-Bruk, a generalnym wykonawcą PTB Nickel.
Ale to niejedyne wielofunkcyjne centrum, które powstaje w tej części miasta - u zbiegu Hetmańskiej, Dmowskiego i Krauthofera w I połowie przyszłego roku rozpocznie się budowa Metropolis, w którym oprócz galerii handlowej z 200 sklepami, punktami usługowymi i gastronomicznymi, kręgielnią, centrum odnowy biologicznej, placem zabaw dla dzieci i 10-salowym kinem, ma powstać hala widowiskowo-sportowa na kilkanaście tysięcy widzów. Nad projektem Metropolis również pracują architekci ze Studia ADS.

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań
Popiel no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
centrum handlowe, poznań

Thread Tools

Posting Rules