daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools
Old January 6th, 2018, 07:57 PM   #2561
DooCharles
Registered User

DooCharles's Avatar

Likes (Received): 11763

Quote:
Originally Posted by smar View Post
Wydaje się, że nie powinno być problemów. Pracuję w gminie Suchy Las już prawie 20 lat i ponieważ zawsze się tym interesowałem, wiem, że nie powstawały żadne obiekty w trasie S11, dbano o to.
W Golęczewie do wyburzenia będzie prowizoryczny bar, w Ocieszynie trochę budynków trzeba będzie wyburzyć https://goo.gl/maps/Ca3Z2BnU82t. Nie wiem, jak dalej, czy powstały jakieś osiedla na terenie Obornik (<- @asfara - help!).
Generalnie chyba powinno być ok, jest to baaardzo wyczekiwana inwestycja.
Niedługo rozpoczną się konsultacje społeczne, jeśli będziesz miał chęć i czas to miło by było gdybyś się na nich pojawił, to będzie info z pierwszej pewnej ręki
DooCharles no está en línea  

Sponsored Links
Old January 6th, 2018, 08:02 PM   #2562
Darole
Registered User

Darole's Avatar

Quote:
Originally Posted by DooCharles View Post
Niedługo rozpoczną się konsultacje społeczne, jeśli będziesz miał chęć i czas to miło by było gdybyś się na nich pojawił, to będzie info z pierwszej pewnej ręki
Mam nadzieje ze będzie informacja również na ten temat kiedy gdzie co i jak chętnie się tam pojawię
Darole no está en línea  
Old January 6th, 2018, 08:09 PM   #2563
DooCharles
Registered User

DooCharles's Avatar

Likes (Received): 11763

będę się starał dostarczyć info tu na forum, ale wydaje mi się, że będzie też info szło do epoznan.pl / głoswielkopolski / poznan.wyborcza.pl.

A za 5 lat to aparat w rękę, bo jeśli jakikolwiek S-11 powstanie to priorytet ma Oborniki - Poznań

Last edited by DooCharles; January 6th, 2018 at 08:24 PM.
DooCharles no está en línea  
Old January 6th, 2018, 08:17 PM   #2564
Darole
Registered User

Darole's Avatar

Jak lata pozwolą to na pewno a może i na drona uzbieram w każdym bądź razie schematy na odcinki WLKP będą
Darole no está en línea  
Old January 7th, 2018, 11:54 AM   #2565
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Likes (Received): 31135

Quote:
Originally Posted by Darole View Post
Mam nadzieje ze będzie informacja również na ten temat kiedy gdzie co i jak chętnie się tam pojawię
Zamieszczanie informacji o konsultacjach jest ustawowym obowiązkiem Inwestora. Stąd trzeba śledzić ogłoszenia w gmianch, przez teryt. których droga będzie przebiegała, jak rownież prasę lokalną. Sama Gdaka także powinna zamieścić na swojej stronie harmonogramy konsultacji. Być może też zostaną utworzone strony kontraktowe, gdzie odnotowywane będą kolejne czynności zw. z realizacją opracowań przygotowawczych.

Darole liked this post
Kazusik no está en línea  
Old January 8th, 2018, 10:55 AM   #2566
zsuidakra
Registered User

Likes (Received): 2

Zapadła decyzja w sprawie przebiegu drogi ekspresowej S11. S11 będzie zaczynała się od węzła Piekary Śląskie na autostradzie A1 i zostanie poprowadzona od wschodniej strony Radzionkowa, gdzie będzie zjazd. Dalej ekspresówka skręci pomiędzy Radzionkowem a Orzechem i po kilku kilometrach przetnie drogę pomiędzy Tarnowskimi Górami a Nakłem Śląskim, gdzie zaplanowano węzeł. Dalej droga otoczy Lasowice, pobiegnie nad torami kolejowymi, Czarną Hutą i Sowicami, gdzie zaplanowano drugi węzeł. Do niego ma zostać doprowadzona droga - 1,7 km, od skrzyżowania ulic Zagórskiej i Opolskiej w centrum Tarnowskich Gór. Dalej S11 pobiegnie pomiędzy Strzybnicą a Pniowcem w kierunku Hanuska, gdzie kończy się pierwszy etap. Drugi etap prowadzi koło Tworoga w kierunku Lublińca i dalej do granicy z województwem opolskim.
https://gwarek.com.pl/gwarek/artykul...-dobra-wiadomo

PYJTER, elot360 liked this post
zsuidakra no está en línea  
Old January 8th, 2018, 11:32 AM   #2567
research1
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by zsuidakra View Post
Zapadła decyzja w sprawie przebiegu drogi ekspresowej S11. S11 będzie zaczynała się od węzła Piekary Śląskie na autostradzie A1 i zostanie poprowadzona od wschodniej strony Radzionkowa, gdzie będzie zjazd. Dalej ekspresówka skręci pomiędzy Radzionkowem a Orzechem i po kilku kilometrach przetnie drogę pomiędzy Tarnowskimi Górami a Nakłem Śląskim, gdzie zaplanowano węzeł. Dalej droga otoczy Lasowice, pobiegnie nad torami kolejowymi, Czarną Hutą i Sowicami, gdzie zaplanowano drugi węzeł. Do niego ma zostać doprowadzona droga - 1,7 km, od skrzyżowania ulic Zagórskiej i Opolskiej w centrum Tarnowskich Gór. Dalej S11 pobiegnie pomiędzy Strzybnicą a Pniowcem w kierunku Hanuska, gdzie kończy się pierwszy etap. Drugi etap prowadzi koło Tworoga w kierunku Lublińca i dalej do granicy z województwem opolskim.
https://gwarek.com.pl/gwarek/artykul...-dobra-wiadomo
czy ma ktoś mapę z przebiegiem planowanej drogi?
research1 no está en línea  
Old January 8th, 2018, 11:49 AM   #2568
Kemo
Registered User

Likes (Received): 18765

Koncepcja postulowana od dawna przez lokalne samorządy:

Przy okazji pozwolę sobie przypomnieć moją wizję węzła w Piekarach Sląskich:

(na razie wygląda tak: http://www.openstreetmap.org/#map=15/50.3683/18.9385 )
Kemo está en línea ahora  
Old January 8th, 2018, 01:51 PM   #2569
dominobb
Registered User

Likes (Received): 5799

W północnej części będzie biegła inaczej niż na przedstawionym rysunku.

Quote:
Dalej S11 pobiegnie pomiędzy Strzybnicą a Pniowcem w kierunku Hanuska
Wariant żółto-pomarańczowy:
dominobb no está en línea  
Old January 8th, 2018, 02:31 PM   #2570
DonDiegoDeLaVega
ZdzisławDyrman-zasadniczo

DonDiegoDeLaVega's Avatar

Likes (Received): 4587

misioho, arturfocus, elot360 liked this post
DonDiegoDeLaVega no está en línea  
Old January 8th, 2018, 03:05 PM   #2571
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 17446

Quote:
Originally Posted by Kemo View Post
Koncepcja postulowana od dawna przez lokalne samorządy:
Bardzo dobrze, przynajmniej nie będzie późniejszych, ewentualnych protestów.
Old January 8th, 2018, 04:41 PM   #2572
dominobb
Registered User

@DonDiegoDeLaVega: To jest i tak najlepsze, i jedyne czym dysponujemy.

Quote:
Originally Posted by Luki_SL View Post
Bardzo dobrze, przynajmniej nie będzie późniejszych, ewentualnych protestów.
I tak będą. Droga będzie przechodzić przez mocno zurbanizowane tereny.

Last edited by dominobb; January 8th, 2018 at 09:36 PM.
Old January 8th, 2018, 04:48 PM   #2573
asfarasurizcanc
Sum

asfarasurizcanc's Avatar

Likes (Received): 5003

Quote:
Originally Posted by smar View Post
Wydaje się, że nie powinno być problemów. Pracuję w gminie Suchy Las już prawie 20 lat i ponieważ zawsze się tym interesowałem, wiem, że nie powstawały żadne obiekty w trasie S11, dbano o to.
W Golęczewie do wyburzenia będzie prowizoryczny bar, w Ocieszynie trochę budynków trzeba będzie wyburzyć https://goo.gl/maps/Ca3Z2BnU82t. Nie wiem, jak dalej, czy powstały jakieś osiedla na terenie Obornik (<- @asfara - help!).
Generalnie chyba powinno być ok, jest to baaardzo wyczekiwana inwestycja.
Na odcinku Ocieszyn-Parkowo S11 przebiega(ć będzie - rozpędziłem się ) w większości przez wioski zamieszkane przez maks. dziesięciu mieszkańców (przeglądając plany dowiedziałem się, że pod Obornikami jest wioska Antonin), pola i lasy i raczej nic wielkiego się tam nie budowało przez ostatnie lata. W okolicach wspomnianego Antonina jest jakaś lewa żwirownia, ale zdaje się, że jest ona dalej niż planowana S11. Fragment obwodnicy pojedzie przez tereny nadleśnictwa Łopuchówko i przez lasy należące chyba częściowo do poligonu Biedrusko, czy są tam jakieś cenne ptaszki i roślinki tego nie wiem, ale pod górę raczej nikt nie będzie robił (przebieg nie wzbudzał specjalnych kontrowersji, poza tym, że dla Obornik lepsza byłaby S11 z drugiej strony miasta, ale prawie każdy zdaje sobie sprawę, że nie ma na to szans). Podobno działki w okolicach mostu na Warcie należą do ważnych osób w mieście, którym może zależeć na szybkim rozpatrzeniu sprawy i wykupieniu ich nieruchomości

edit: rzut oka na mapę i w samym Rożnowie trzeba będzie chyba jednak coś poburzyć

smar liked this post
asfarasurizcanc está en línea ahora  
Old January 8th, 2018, 05:18 PM   #2574
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Quote:
Originally Posted by dominobb View Post
@DonDiegoDeLaVega: To jest i tak najlepsze i jedyne czym dysponujemy.

Nie napisałem, że ich wcale nie będzie; )
Old January 8th, 2018, 05:49 PM   #2575
tomasz777
Registered User

Likes (Received): 169

Trochę to dziwne. A był w końcu rozważany wariant połączenia S11 z A1 w ramach wspólnego węzła z S1?
tomasz777 no está en línea  
Old January 8th, 2018, 06:10 PM   #2576
Kemo
Registered User

Likes (Received): 18765

Quote:
Originally Posted by dominobb View Post
Właściwie to nie, tam są spore "dziury" w zabudowie. Jedynie w rejonie węzła Radzionków (mniej więcej tu) nie obejdzie się bez wyburzeń.
Kemo está en línea ahora  
Old January 8th, 2018, 06:44 PM   #2577
dominobb
Registered User

Quote:
Originally Posted by tomasz777 View Post
Trochę to dziwne. A był w końcu rozważany wariant połączenia S11 z A1 w ramach wspólnego węzła z S1?
Tak. Wariant czerwony na "mapie" zamieszczonej przeze mnie powyżej.

Quote:
Właściwie to nie, tam są spore "dziury" w zabudowie. Jedynie w rejonie węzła Radzionków (mniej więcej tu) nie obejdzie się bez wyburzeń.
Ale większość trasy przebiega w pobliżu zabudowań.
Nie wierzę, że nie obędzie się np. bez protestów w tym miejscu: https://www.google.pl/maps/place/41-...1!4d18.9017625
Droga miałaby biec w sąsiedztwie osiedla bloków...
Old January 8th, 2018, 07:12 PM   #2578
Adrijan
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:

Tam może być ciekawie, ponieważ kolej właśnie rozpisała przetarg , na modernizację całej linii kolejowej, a właśnie w tym miejscu, 100 metrów od przejazdu kolejowego w Radzionkowie (przejazd zostanie zlikwidowany), ma być wiadukt drogowy, tam też ma biec S11.
Kolej wybuduje wiadukt dla drogi powiatowej, z unijnych pieniędzy, który będzie kolidować z S11.

https://zamowienia.plk-sa.pl/repozyt...onk%C3%B3w.pdf
Adrijan está en línea ahora  
Old January 8th, 2018, 07:14 PM   #2579
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Jestem ciekawy jak będzie wygląda węzeł z DW911 na pograniczu Orzecha, Radzionkowa i Piekar Śląskich. Dodatkowo będzie tam wiadukt/tunel w ciągu LK131 no i świetny widok ma kopiec Kościuszki. Trzeba też pamiętać, że są tam niemałe wzniesienia, które będzie trzeba jakoś "przeciąć".
Old January 8th, 2018, 07:16 PM   #2580
dominobb
Registered User

Quote:
Originally Posted by Luki_SL View Post
Jestem ciekawy jak będzie wygląda węzeł z DW911 na pograniczu Orzecha, Radzionkowa i Piekar Śląskich. Dodatkowo będzie tam wiadukt/tunel w ciągu LK131 no i świetny widok ma kopiec Kościuszki. Trzeba też pamiętać, że są tam niemałe wzniesienia, które będzie trzeba jakoś "przeciąć".
A grunty nośne to tam nie są.

Closed Thread

Tags
bytom, droga ekspresowa, ekspresówka-s11, kołobrzeg, opolskie, poznań, s11, wielkopolskie

Thread Tools

Posting Rules