daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 25th, 2015, 11:38 PM   #21881
Strzala
Registered User

Strzala's Avatar

Likes (Received): 3532

O, jeszcze jedno się znalazło:

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

S17- Popieram!

S19- Popieram!

baczek_23, Solicitor liked this post
Strzala no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old February 25th, 2015, 11:54 PM   #21882
mario_92
Registered User

Likes (Received): 306

Mała garść aktualności. Rozstrzygnięto 4 przetargi: na dokumentację budowy ul. Skowronkowej, budowę sięgacza od ul. L. Herc, budowę ostatniego fragmentu ul. Lipskiej (odcinek Janowska - tory kolejowe) oraz przebudowę trakcji trolejbusowej w pobliżu nowej zajezdni na Majdanie.

Quote:
(2015-01-27 Usługa) Przetarg nieograniczony na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na budowę ul. Skowronkowej w Lublinie, na odcinku od al. Warszawskiej do granicy miasta Lublin, wraz z odwodnieniem i oświetleniem, budową sięgaczy oraz pełnienie nadzoru autorskiego
http://bip.lublin.eu/bip/zdm/index.php?t=200&id=49122

Zwycięzca: ARCUS Kraków

Quote:
(2015-01-27 Robota budowlana) Przetarg nieograniczony na budowę bocznej drogi gminnej nr 106304L – ul. Lucyny Herc w Lublinie na odcinku od ul. Lucyny Herc do działki nr ewid. 35/2
http://bip.lublin.eu/bip/zdm/index.php?t=200&id=49316

Zwycięzca: KPRD Lublin

Quote:
(2015-01-27 Robota budowlana) Przetarg nieograniczony na rozbudowę drogi gminnej nr 106423L – ul. Lipskiej w Lublinie od km 0+000 do km 0+167,5 wraz z budową chodników i miejsc postojowych w zatoce
http://bip.lublin.eu/bip/zdm/index.php?t=200&id=49096

Zwycięzca: LPRD Lublin

Quote:
(2015-01-23) Przetarg nieograniczony na wykonanie robót polegających na przebudowie trakcji trolejbusowej na skrzyżowaniu ulic: Grygowej, Pancerniaków i Plewińskiego na zadaniu Budowa zajezdni trolejbusowej przy ul. Grygowej w Lublinie - inwestycji prowadzonej w ramach projektu: Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego w Lublinie
http://bip.lublin.eu/um/index.php?t=200&id=233365

Zwycięzca: ZUE Kraków

Poza tym otworzono oferty w przetargu na budowę i przebudowę dróg na Rudniku (Ponikwodzie).
Tj. ten przetarg:

Quote:
(2015-02-09 Robota budowlana) Przetarg nieograniczony na budowę przedłużenia ul. T. Strzembosza, ul. Cynamonowej (od ul. T. Strzembosza do posesji nr 8 położonej na działce nr ewid. 9/3 - obr. 42, ark. 4), ul. Cyprysowej, łącznika ul. Jagodowej i ul. I. Czumy oraz rozbudowa ul. Jagodowej, ul. I. Czumy w Lublinie, wraz z budową i przebudową kanalizacji deszczowej oraz oświetleniem drogowym, przebudową wodociągu, przebudową sieci cieplnej, przebudową sieci i urządzeń elektroenergetycznych nn i SN, budową kanału technologicznego i urządzeniem terenów zieleni – II etap.
http://bip.lublin.eu/bip/zdm/index.php?t=200&fid=19043

4 z 5 ofert mieszczą się w kosztorysie. Najtańszą ofertę złożył STRABAG i to on zapewne zgarnie ten kontrakt.

Ogłoszono także dwa nowe przetargi: na dokończenie budowy ścieżek i pasów rowerowych w ramach ESTR oraz budowę kanalizacji deszczowej odwadniającej w ul. Leszka.

Quote:
(2015-02-24 Robota budowlana) Przetarg nieograniczony na budowę ścieżek rowerowych oraz wyznaczenie pasów rowerowych w istniejących jezdniach w ramach projektu pn. Europejska Stolica Turystyki Rowerowej w Lublinie
http://bip.lublin.eu/bip/zdm/index.php?t=200&fid=19146

Planowany termin wykonania: do 19 czerwca 2015 r.

Quote:
(2015-02-19) Przetarg nieograniczony na wykonanie kanalizacji deszczowej odwadniającej ulicę Leszka w Lublinie – kolektory DB 6 i DB 6-4 wraz z podczyszczalnią ścieków
http://bip.lublin.eu/um/index.php?t=200&fid=15906

Planowany termin wykonania: do 30 września 2015 r.

piotr k, .kp, sputnik_75 liked this post
mario_92 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 01:51 AM   #21883
Siubi
No brain no pain

Siubi's Avatar

Likes (Received): 17

Quote:
Originally Posted by Haveblue View Post
Nie, mylisz się nikt nad tym się nie zastanawia. Kiedy jeszcze bawiłem się w domki jednorodzinne to wielu ludzi, którym wybudowałem domek po pierwszym roku zaczyna sobie uzmysławiać jak wielu problemów (tych najbardziej prozaicznych) nie przewidzieli podczas przeprowadzki poza miasto.
Niestety nie zgodzę się z Tobą. 25 lat mieszkałem w bloku na czechowie i za nic w świecie do bloku bym nie wrócił. Proste względy koszta.
Siubi no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 02:03 AM   #21884
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 1792

To pewnie byłeś jednym z nielicznych, który się zastanowił nad plusami i minusami takiej relokacji. Ja mieszkam na Helenowie, mam sklep pod klatką, przychodnię 3 minuty piechotą od domu, przedszkole i szkołę w odległości do 10 minut. Mam spokój i ciszę a do centrum dojdę w 30 minut piechotką lub w 15 minut komunikacja zbiorową

Fakt, brakuje ogródka do grilla ale jakaś wada zawsze się znajdzie wszędzie.

Leming Lubelski liked this post
Haveblue no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 02:10 AM   #21885
.kp
Registered User

Likes (Received): 3489

Rowerem w 8 minut! A deskorolką w 10. ;-)
.kp liked this post, cuz its amejzing!

paczanga6, Haveblue liked this post
.kp no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 03:12 AM   #21886
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 1792

Achhh, złośliwość ... zorientowałem się ale cóż, przyznaję się, kiedyś byłem skejterem i gdzieś głęboko tkwi we mnie dusza deskorolarza
Haveblue no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 02:19 PM   #21887
Siubi
No brain no pain

Siubi's Avatar

Likes (Received): 17

Quote:
Originally Posted by Haveblue View Post
To pewnie byłeś jednym z nielicznych, który się zastanowił nad plusami i minusami takiej relokacji. Ja mieszkam na Helenowie, mam sklep pod klatką, przychodnię 3 minuty piechotą od domu, przedszkole i szkołę w odległości do 10 minut. Mam spokój i ciszę a do centrum dojdę w 30 minut piechotką lub w 15 minut komunikacja zbiorową

Fakt, brakuje ogródka do grilla ale jakaś wada zawsze się znajdzie wszędzie.
Mam 10 minut do 3sklepow a nawet 4 do centrum mam tez 10 minut gmina bank osrodek zdrowia szkola jakies 4 minuty samochodem i 75 arow dzialki za domem. Swoj ogrodek i 130 m dom. a do Lublina mam 15 busem.Nikt mi w niedziele kotletow nie tlucze o 8 rano i wogole cisza i spokoj. Same +
Siubi no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 02:44 PM   #21888
Kroolo
Registered User

Likes (Received): 7

Nie Lublin, ale.... http://www.beka.pl/txt_bieszczady.php
Kroolo no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 03:41 PM   #21889
zoltar99
Registered User

Likes (Received): 368

Quote:
Originally Posted by Siubi View Post
mam tez 10 minut gmina bank osrodek zdrowia szkola jakies 4 minuty samochodem i 75 arow dzialki za domem. Swoj ogrodek i 130 m dom. a do Lublina mam 15 busem.
Wybacz mi nie robię tego ze złośliwości, ale nie mogłem się powstrzymać:

sputnik_75 liked this post
zoltar99 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 03:58 PM   #21890
Stiggy
Таких не бывает

Stiggy's Avatar

Quote:
Originally Posted by Siubi View Post
Mam 10 minut do 3sklepow a nawet 4 do centrum mam tez 10 minut gmina bank osrodek zdrowia szkola jakies 4 minuty samochodem i 75 arow dzialki za domem. Swoj ogrodek i 130 m dom. a do Lublina mam 15 busem.Nikt mi w niedziele kotletow nie tlucze o 8 rano i wogole cisza i spokoj. Same +
Niby tak, ale ogarnięcie takiego terenu wymaga sporo roboty, a nie każdy lubi latać z kosiarką albo grabić liście. No chyba że masz własnego ogrodnika. Natomiast co do komunikacji to faktycznie nie ma co demonizować, bo wszystko zależy na jakie konkretnie przedmieścia człowiek się wyprowadza. Można i na takie, z których dojazd do centrum będzie lepszy niż z niektórych dzielnic Lublina. Tylko w takim przypadku ceny działek z reguły też są odpowiednio wyższe.
Old Yesterday, 04:24 PM   #21891
Neodot
Registered User

Likes (Received): 398

Wszystko jest kwestią gustu (jak ktoś przenosi się za miasto, to zazwyczaj dlatego, że pobieganie po ogródku mu sprawia przyjemność), ale odchodzimy od tematu :P.
Neodot no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 04:28 PM   #21892
Konstruktor
Fotoreporter SSC

Konstruktor's Avatar

Likes (Received): 1985

No i właśnie, o czym tu dyskutować, co nas to obchodzi niech jedzie, kosi, plewi potem marudzi ma prawo, demokracja, tak samo nie powinno nas obchodzić że ktoś bierze kredyt we frankach no bo co mnie to obchodzi.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

///
Konstruktor no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 05:54 PM   #21893
mario_92
Registered User

Likes (Received): 306

W ostatnim czasie wydano również dwie decyzje ZRiD - dla budowy przedłużenia ul. Kazimierza Jagiellończyka oraz budowy przedłużenia ul. Dziewanny. Ta pierwsza inwestycja, ma już nawet od zeszłego roku wybranego wykonawcę. Druga będzie częścią projektu z BO, który obejmie także remont (niewymagający ZRiD) istniejącej i zdegradowanej części ul. Dziewanny.

Quote:
Obwieszczenie Prezydenta Miasta Lublin w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej ul. Kazimierza Jagiellończyka
http://bip.lublin.eu/um/index.php?t=200&id=233186

Quote:
Obwieszczenie Prezydenta Miasta Lublin w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej - budowa planowanej drogi gminnej ul. Dziewanny w Lublinie
http://bip.lublin.eu/um/index.php?t=200&id=233363
mario_92 no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 10:31 PM   #21894
Strzala
Registered User

Strzala's Avatar

Likes (Received): 3532

Quote:
Originally Posted by Konstruktor View Post
No i właśnie, o czym tu dyskutować, co nas to obchodzi niech jedzie, kosi, plewi potem marudzi ma prawo, demokracja, tak samo nie powinno nas obchodzić że ktoś bierze kredyt we frankach no bo co mnie to obchodzi.
Ale jak już krzyczy,żeby mu z Twoich podatków dopłacić do spłaty kredytu,doprowadzić drogę czy KM do miasta, to już chyba powinno obchodzić?

S17- Popieram!

S19- Popieram!
Strzala no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 12:43 AM   #21895
Konstruktor
Fotoreporter SSC

Konstruktor's Avatar

Likes (Received): 1985

A niech sobie krzyczy, nie zabronię mu, zmęczy się i pójdzie spać. Owszem, że to skandal ale niema się co frustratami denerwować

///
Konstruktor no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
drogi miejskie, inwestycje drogowe, lublin, remonty

Thread Tools

Posting Rules