daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie > » Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 74 votes, 5.00 average.
Old January 14th, 2018, 02:22 PM   #7381
pavvel
Registered User

pavvel's Avatar

Likes (Received): 1249

Quote:
Originally Posted by LUZak View Post
W tym miejscu zaczęto równać teren. Wie ktoś co tam będzie?

Poligonowa 46
Poligonowa 46, 20-817 Lublin

https://goo.gl/maps/R92vP4VbFck
Może TBV zaczyna przygotowania.

Sponsored Links
Old January 14th, 2018, 04:29 PM   #7382
LUZak
Registered User

Likes (Received): 67

Quote:
Originally Posted by pavvel View Post
Może TBV zaczyna przygotowania.
Nie wiem czy dobrze określiłem lokalizację, ale jest to na samym początku drogi serwisowej na wysokości wiaduktu, nie po stronie Czechowa.
LUZak no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2018, 08:06 PM   #7383
Robzak
Registered User

Likes (Received): 118

Quote:
Originally Posted by dgi21 View Post
No masz, czytaj ze zrozumieniem. Nie napisałem, że "silikat jest złym materiałem". Napisałem? Nie!

Jest wręcz bardzo dobrym materiałem, bo ma dobrą izolację akustyczną, może przenosić duże ciężary, grzyb go nie lubi, jest też chyba względnie tani. Idealnie nadaje się na ściany nośne, dzielące poszczególne mieszkania.

Jest natomiast gorszy pod względem izolacji cieplnej oraz mikrowymiany powietrza. J.
Mikro wymiana (twoje określenie ), w silikacie jest dobra(materiał bardzo zbliżony do piaskowca), zwycięża czerwona ze względu na cenę (ok. 2x droższy silikat, w zależności od producenta) oraz brak tradycji

W Niemczech silikat stanowi 48 % materiału budowlanego na budownictwo indywidualne.
Robzak no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2018, 10:44 PM   #7384
pavvel
Registered User

pavvel's Avatar

Likes (Received): 1249

Quote:
Nie wiem czy dobrze określiłem lokalizację, ale jest to na samym początku drogi serwisowej na wysokości wiaduktu, nie po stronie Czechowa.
A to zdecydowanie nie TBV.
Old January 14th, 2018, 11:32 PM   #7385
mariano_italiano
Registered User

mariano_italiano's Avatar

Likes (Received): 165

Quote:
No masz, czytaj ze zrozumieniem. Nie napisałem, że "silikat jest złym materiałem". Napisałem? Nie!

Jest wręcz bardzo dobrym materiałem, bo ma dobrą izolację akustyczną, może przenosić duże ciężary, grzyb go nie lubi, jest też chyba względnie tani. Idealnie nadaje się na ściany nośne, dzielące poszczególne mieszkania.

Jest natomiast gorszy pod względem izolacji cieplnej oraz mikrowymiany powietrza. Jak myślisz - dlaczego większość domów stawianych jest z pustaka (uwaga, to nie silikat)? Oprócz tego, że jest lekki i fajnie się z niego buduje, jest też... tani. Natomiast czerwona cegła ma więcej zalet, w zimie akumuluje ciepło, w lecie schładza, ściany lepiej oddychają, nie ma efektu "termosu". "Dziurawka" to wyższy level cegły - ale też droższy.

Ostatnio można zauważyć, że coraz więcej bloków ma robione ściany zewnętrzne z dziurawki, jest to prawdopodobnie odpowiedź na sprostanie rosnącym wymaganiom dot. energochłonności budynku.
Pozwolę się wtrącić do tego offtopa. Z zaletami się zgodzę, natomiast z wadami to już nie bardzo, gdyż albowiem:
- izolacyjność termiczna jest istotnie gorsza od pustaków z ceramiki poryzowanej czy belitu, ale przy 15cm izolacji termicznej nie ma to wielkiego znaczenia
- "oddychanie" ścian to temat mocno przereklamowany i nie ma się co nad nim rozwodzić
- silikat nie jest lekki, dla porównania 1m2 ściany gr. 24cm z silki to ok 400kg, dla porothermu 200kg, a dla belitu 600 podobnie jak dla porothermu
- akumulacja cieplna - im większa masa tym lepiej, tutaj wygrywa silikat, z tego powodu coraz więcej osób budując domki jednorodzinne zastanawia się czy nie iść w silikat zamiast w belit.

Pustaki ceramiczne drążone to nie żaden wyższy level, są upierdliwe do murowania i do prowadzenia instalacji - kruszę się jak dziad. Ich popularność wynika z tego, że ostatnio ściany zewnętrzne osłonowe robi się z pustaków grubości 18,8cm, przez co deweloper sprzedaje więcej m2 i ma z tego czysty zysk. A poza tym efekt psychologiczny - patrz pan tutaj ściany z czerwonego, zdrowe, będzie oddychać i stać latami Jak już pisałem z tym oddychaniem to pic na wodę, a jeśli chodzi o aspekty "zdrowotne" to taka ceramika ma zdecydowanie większą promieniotwórczość niż np silka czy belit, przy czym w wartościach zupełnie obojętnych dla człowieka

czuwaj!

begbie, Spass liked this post
mariano_italiano no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2018, 12:28 AM   #7386
dgi21
Registered User

Likes (Received): 85

Fajna odpowiedź

15 cm izolacji termicznej to dla mnie kolejna patologia w dzisiejszym budownictwie, chyba że byłaby to wełna. Niestety teraz robi się domy/mieszkania termosy. Istnieje technologia budowania z samej "dziurawki", bez zaprawy (na taki piano-klej). Izolacja jest na tyle dobra, że odpadają koszty ocieplenia budynku.

Nie twierdziłem też, że silikat jest lekki, może trochę niepotrzebnie wtrąciłem temat zwykłych pustaków, bo to o nich myślałem.

Cegła nie tylko akumuluje ciepło, ale działa ogólnie jak termostat Zauważcie, że np. woda w glinianym garnuszku nie zagrzeje się tak mocno. Ba! Istnieje nawet metoda na wykonanie prowizorycznej lodówki, bez prądu, piwko 7 stopni

Oddychanie - może ściema, może nie. Osobiście więcej grzyba widziałem na ścianach z pustaków niż na czerwonej cegle.
Mikroklimat - może to subiektywne odczucie, ale często wiele osób podziela opinie, że zdrowiej jest np. mieszkać w domu drewnianym niż z litego betonu. Podobnie zdrowiej jest mieszkać w czerwonej cegle, niż pustaku/silikacie. Choć w dzisiejszych czasach wszystko jest zepsute przez styropian.

Quote:
Originally Posted by Robzak View Post
(...) wycięża czerwona ze względu na cenę (ok. 2x droższy silikat, w zależności od producenta) (...)
To ja poproszę o jakieś linki z cenami - silikat vs. porotherm, bo aktualnie widzę co innego.
dgi21 no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2018, 04:40 PM   #7387
Robzak
Registered User

Likes (Received): 118

Faktycznie cena jest podobna

begbie liked this post
Robzak no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2018, 09:55 PM   #7388
mariano_italiano
Registered User

mariano_italiano's Avatar

Likes (Received): 165

Quote:
Fajna odpowiedź

15 cm izolacji termicznej to dla mnie kolejna patologia w dzisiejszym budownictwie, chyba że byłaby to wełna. Niestety teraz robi się domy/mieszkania termosy. Istnieje technologia budowania z samej "dziurawki", bez zaprawy (na taki piano-klej). Izolacja jest na tyle dobra, że odpadają koszty ocieplenia budynku.

Nie twierdziłem też, że silikat jest lekki, może trochę niepotrzebnie wtrąciłem temat zwykłych pustaków, bo to o nich myślałem.

Cegła nie tylko akumuluje ciepło, ale działa ogólnie jak termostat Zauważcie, że np. woda w glinianym garnuszku nie zagrzeje się tak mocno. Ba! Istnieje nawet metoda na wykonanie prowizorycznej lodówki, bez prądu, piwko 7 stopni

Oddychanie - może ściema, może nie. Osobiście więcej grzyba widziałem na ścianach z pustaków niż na czerwonej cegle.
Mikroklimat - może to subiektywne odczucie, ale często wiele osób podziela opinie, że zdrowiej jest np. mieszkać w domu drewnianym niż z litego betonu. Podobnie zdrowiej jest mieszkać w czerwonej cegle, niż pustaku/silikacie. Choć w dzisiejszych czasach wszystko jest zepsute przez styropian.

Co rozumiesz pod pojęciem termosu? Że jest wysoka wilgoć? To co piszesz to legendy ludowe nie mające pokrycia w nauce. Komfort wilgotnościowy ma niewiele wspólnego z materiałem ścian i rodzajem izolacji. Grzyb na ścianach to efekt mostków termicznych a subiektywnie lepszy mikroklimat w domach drewnianych być może pochodzi z nieszczelności tych ścian przez co zwiększa się intensywność wentylacji. 15cm izolacji to nie żadna patologia, żeby uzyskać odpowiednie U musisz tyle dać i koniec. Producenci typu wieneberg prześcigają się w wymyślaniu nieistniejących problemów w celu marketingowego opakowania produktu, choć przyznam, że murowanie na piankę dryfix mi się podoba Na poparcie swoich słów odsyłam tu: http://yadda.icm.edu.pl/yadda/elemen...ogorzelski.pdf Dość krótki artykuł popełniony przez ludzi nauki. W skrócie: ponad 95% wilgoci usuwana jest przez wentylację a pomijalna część przez ściany. Także tego...
mariano_italiano no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2018, 10:30 PM   #7389
Pielegniarz87
Registered User

Likes (Received): 21

Quote:
TBV nie w tym miejscu. Sam czekam na rozbudowę Koncertowej.
Paganiniego nawet cenowo nie jest źle.
Pielegniarz87 no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2018, 11:30 PM   #7390
dgi21
Registered User

Likes (Received): 85

Quote:
Originally Posted by mariano_italiano View Post

Co rozumiesz pod pojęciem termosu? Że jest wysoka wilgoć? To co piszesz to legendy ludowe nie mające pokrycia w nauce. Komfort wilgotnościowy ma niewiele wspólnego z materiałem ścian i rodzajem izolacji. Grzyb na ścianach to efekt mostków termicznych a subiektywnie lepszy mikroklimat w domach drewnianych być może pochodzi z nieszczelności tych ścian przez co zwiększa się intensywność wentylacji. 15cm izolacji to nie żadna patologia, żeby uzyskać odpowiednie U musisz tyle dać i koniec. Producenci typu wieneberg prześcigają się w wymyślaniu nieistniejących problemów w celu marketingowego opakowania produktu, choć przyznam, że murowanie na piankę dryfix mi się podoba Na poparcie swoich słów odsyłam tu: http://yadda.icm.edu.pl/yadda/elemen...ogorzelski.pdf Dość krótki artykuł popełniony przez ludzi nauki. W skrócie: ponad 95% wilgoci usuwana jest przez wentylację a pomijalna część przez ściany. Także tego...
Z naukowego punktu widzenia być może byś mnie nawet przekonał. Natomiast wolałbym chyba mieszkać w domu zbudowanym z czerwonej cegły niż z 30 cm ekstrudowanego styropianu:
https://www.wykop.pl/link/1913280/pa...ciu-wkretarki/

Oczywiście można zastosować dobrą wentylację mechaniczną połączoną z rekuperacją, ale dla mnie to wygląda jak zwalczanie problemów, które samemu się stworzyło (nie ujmując idei rekuperacji) - bo chyba okna z naciętymi uszczelkami nie spełniłyby tu zadania.
dgi21 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
lublin

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules