search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 19th, 2017, 07:48 PM   #1301
elot360
Użytkownik chory na głowe

elot360's Avatar

Likes (Received): 524

[Szombierki]
Wczoraj w obrębie skrzyżowania Orzegowskiej z Witosa pojawiły się takie o to słupki.

Oby to zniechęciło od amatorów chlebka z piekarni którzy lubili stawać tuż za skrzyżowaniem skutecznie utrudniając ruch.

Luki_SL liked this post

Last edited by elot360; June 7th, 2017 at 03:50 PM.
elot360 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 8th, 2017, 12:50 PM   #1302
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 14053

Quote:
Od 8 maja zmiana organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Strzelców Bytomskich i Objazdowej

W poniedziałek, 8 maja rusza II etap przebudowy przepustu drogowego pod ul. Strzelców Bytomskich w rejonie skrzyżowania z ul. Objazdową. W związku z tym kierowców czekają zmiany w organizacji ruchu.

Od 8 maja zamknięta zostanie dla ruchu kołowego jezdnia wschodnia (dla jadących do Tarnowskich Gór), a ruch kołowy dla obu kierunków prowadzony będzie sąsiednią jezdnią – zachodnią. Ponadto utrzymana będzie zmiana pracy sygnalizacji drogowej na skrzyżowaniu ul. Strzelców Bytomskich i Objazdowej, jak również nadal wyłączona będzie możliwość skrętu z ul. Strzelców Bytomskich do ul. Objazdowej (dla jadących od strony Tarnowskich Gór).

Objazd do Radzionkowa dla jadących z kierunku Tarnowskich Gór prowadzony jest przez ul. Sikorskiego lub poprzez nawrót na rondzie autostradowym do ul. Objazdowej. Z kolei przystanek autobusowy (przy ul. Objazdowej) na kierunku do Centrum przywrócony zostanie w docelowej lokalizacji - zatoce autobusowej.
http://www.bytom.pl/utrudnienia-drog...h-i-objazdowej
Old May 12th, 2017, 08:21 PM   #1303
Kazan'ex
One of the lost ones...

Kazan'ex's Avatar

Likes (Received): 344

Niby wiadomość dobra, ale do realizacji jeszcze wiele się może zdarzyć. Szkoda, żadnych szkiców nie ma
Quote:
*OBWIESZCZENIE
o zebranych dowodach i materiałach przed wydaniem decyzji

Zgodnie z art. 10 §1 oraz art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn.: Dz. U. z 2016 r. poz. 23 z późn. zm.), w związku z art. 74 ust. 3 ustawy z dnia* 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jedn.: Dz. U. z 2016 r., poz. 353 z późn. zm.),* zawiadamia się strony, iż zebrał już wystarczające dowody i materiały do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia pn.: „Projekt budowy dróg rowerowych dla wybranych dróg publicznych na terenie Gminy Bytom”, przeznaczonego do realizacji na terenie miasta Bytom oraz miasta Radzionków, w związku z przedłożonym przez Pana Tomasza Kacprowicza, reprezentującego firmę An Archi Group Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Chorzowskiej 64, 44-100 Gliwice – pełnomocnika inwestora: Miejski Zarząd Dróg i Mostów, ul. Smolenia 35, 41-902 Bytom, wnioskiem z dnia 8 grudnia 2016 r. (data wpływu: 23 grudnia 2016 r.), uzupełnionym w dniach* 3 stycznia 2017 r. oraz 11 stycznia 2017 r.

*
W związku z powyższym, z materiałami sprawy można zapoznać się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Wydziale Ekologii, pokój nr 339 (tel.: 32 28 36 339) w godzinach pracy urzędu, tj.: w poniedziałek* 7.30 - 17.30,* wtorek - piątek 7.30 - 15.00, z możliwością wypowiedzenia się przed wydaniem decyzji co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań wniosku - w terminie 7 dni, po upływie 14 dni od dnia publicznego ogłoszenia.

Termin publicznego ogłoszenia zawiadomienia na stronach: Biuletynu Informacji Publicznej, www.bytom.pl i na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego* w Bytomiu przy ul. Parkowej 2: od 9 maja 2017 r. do 23 maja 2017 r. (14 dni).
z up. Prezydenta Miasta
(-) Marek Przepióra
Kierownik Referatu Ochrony Środowiska
Wydziału Ekologii
http://www.bytom.pl/ogloszenia

Moje foto wspomnienia:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1559691

elot360, Luki_SL liked this post
Kazan'ex no está en línea   Reply With Quote
Old June 7th, 2017, 02:34 PM   #1304
BK01
BK01 [o zmianach na+]

BK01's Avatar

Likes (Received): 47

Karb

Na mzdim pojawił się przetarg na przebudowę ulicy Karlika. Przy okazji widać że polepszy się układ ruchu na całej Konstytucji (w kierunku od Bobrka w stronę Wrocławskiej) powstaną dwa pasy ruchu już nawet na wysokości ul. Worpie. Dokładnie tak jak układa się tam ruch w tej chwili, szczególnie w godzinach szczytu kiedy górnicy kończą robotę. Ciekawe czy to wchodzi w zakres tego przetargu. Niestety na tę chwilę nie mam czasu doczytać całości.

Kilka obrazków z załączników:

źródło: dokumentacja przetargu na stronach MZDiM w Bytomiu

elot360 liked this post

Last edited by BK01; June 7th, 2017 at 03:56 PM.
BK01 no está en línea   Reply With Quote
Old June 7th, 2017, 04:01 PM   #1305
elot360

elot360's Avatar

Nigdzie nie znalazłem wzmianki o ulicy Konstytucji. Mam jednak wielką nadzieję że nie bez powodu i na niej znajdują się "nowe kreski".

Nie mniej jednak taka organizacja ruchu w tamtym miejscu cieszyła by bardzo. No, może poza kolejnymi światłami, ale mam nadzieję że to będzie najmniejszy możliwy problem.
Old June 7th, 2017, 04:40 PM   #1306
BK01
BK01 [o zmianach na+]

BK01's Avatar

Likes (Received): 47

Quote:
Originally Posted by elot360 View Post
Nigdzie nie znalazłem wzmianki o ulicy Konstytucji. Mam jednak wielką nadzieję że nie bez powodu i na niej znajdują się "nowe kreski".

Nie mniej jednak taka organizacja ruchu w tamtym miejscu cieszyła by bardzo. No, może poza kolejnymi światłami, ale mam nadzieję że to będzie najmniejszy możliwy problem.
W dokumentacji jest sporo o synchronizacji świateł na "nowym skrzyżowaniu" ze światłami na skrzyżowaniu Konstytucji - Wrocławska - Miechowicka. Jeżeli to dobrze zaprojektują to może nie będzie problemu.

Nie zagłębiam się w te papiery bo i tak mi nie wiele mówią opracowania typowo techniczne

elot360 liked this post
BK01 no está en línea   Reply With Quote
Old June 8th, 2017, 04:25 PM   #1307
elot360

elot360's Avatar

W zeszłym miesiącu wykonana została drobna przebudowa tego skrzyżowania.

Panorama jak to wygląda.

Prawa strona (Patrząc od skarpy).

Widok na plac.

I widok na samo skrzyżowanie.

A tak się prezentuje wjazd na Srebrne Stawy.

Last edited by elot360; June 8th, 2017 at 04:50 PM.
Old June 8th, 2017, 08:54 PM   #1308
MephiR
Beuthener

MephiR's Avatar

Likes (Received): 191

Wyremontowano nie tylko to skrzyżowanie, ale też całą drogę od niego przez Srebrne Stawy po Intermarche. Wreszcie da się dojechać na pole golfowe bez zdemolowania zawieszenia. Wzdłuż drogi wybudowano również chodnik.

elot360 liked this post
MephiR no está en línea   Reply With Quote
Old June 14th, 2017, 01:59 PM   #1309
elot360

elot360's Avatar

Quote:
Originally Posted by elot360 | 3 stycznia 2017 View Post
Myślę że chyba pora napisać maila do MZDiMu i się popytać o co chodzi.
Trochę mi to zajęło, ale ostatecznie zebrałem się żeby napisać maila w tej i nie tylko tej sprawie.

Zarządcy dróg zadałem 3 pytania, jedno o problem niedoświetlenia dwóch odcinków ulicy Zabrzańskiej (Czy ktoś może mi potwierdzić że latarnie między Bobrkiem a Grota-Roweckiego świecą?), drugie o ten nieszczęsny znak D-4a przy skrzyżowaniu z Włodarskiego ze Skromną oraz z czystej ciekawości o sekundniki.

Quote:
W odpowiedzi na Pana pytania w zakresie lokalizacji znaku D-4a informuję , że znak został zdemontowany w dniu 13.06.2017 r. na podstawie opracowanego i zatwierdzonego projektu
zmiany stałej organizacji ruchu. W związku z rozebraniem progu i dopuszczeniem ruchu kołowego pomiędzy ul.Skromną a ul.Zabrzańską jego lokalizacja była niezasadna
A i owszem, przechodząc dzisiaj obok faktycznie zastał mnie brak pewnego elementu krajobrazu

Dodatkowo jak wspomniałem wyżej zadałem pytanie o sekundniki. W sumie nie pomyślałem o tym że takiej odpowiedzi mogłem się spodziewać, dla niektórych może ona być oczywista, ale wrzucę tak dla ciekawskich.
Quote:
W zakresie pytań i dosyć popularnych w ostatnim czasie sekundników montowanych na sygnalizacjach drogowych informuję , że nie przewidujemy instalowania przedmiotowych urządzeń na terenie naszego miasta. Powyższe wynika z faktu, że nasze sygnalizacje drogowe pracują w „ trybie acyklicznym ”, co podważa zasadność wprowadzenia sekundników na obiektach. Zmiany długości faz na sygnalizacjach, wywoływane i dobierane przez system sterowania na podstawie ilości zgłoszeń pojazdów - detekcja skrzyżowania poprzez zamontowane pętle indukcyjne w jezdni, czujniki i kamery nad pasami ruchu nie pozwala na wprowadzenie urządzenia sztywno odmierzającego i wskazującego czas dla zakończenia lub rozpoczęcia poszczególnej fazy ruchu. W tym wypadku sekundnik musiałby odzwierciedlać założenia jakie przyjął sterownik sygnalizacji w danym czasie i notorycznie przeskakiwać , dodając lub skracając daną fazę , a nie o to chodzi , żeby kierowca zamiast z regularnym odstępem odmierzanym co 1 s w tył lub do przodu odczytywał przeskoki w czasie trwania danej fazy . Np. wartość zaczynająca się od 30 s do końca czerwonego z odmierzeniem co sekunda dochodzi do 8 s , a następnie przeskakuje ponownie ze wskazanych 8 s do 15s do końca itd. ( co podyktowane byłoby wydłużeniem trwającej fazy światła zielonego dla wlotu kolizyjnego) .
Old June 19th, 2017, 10:27 AM   #1310
elot360

elot360's Avatar

Na początku Włodarskiego przy skrzyżowaniu z Modrzewskiego drogowcy dzisiaj o 9 montowali taką o to zagadkę.

Old June 19th, 2017, 05:47 PM   #1311
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 22429

Pewnie zakaz zatrzymywania.
Old June 19th, 2017, 07:26 PM   #1312
Olek_Z
Registered User

Likes (Received): 42

Będzie tam B-36 zakaz zatrzymywania lub B-1 zakaz ruchu w związku z odpustem w dniu 25.06. Na tym odcinku będą się ustawiać stragany.

elot360 liked this post
Olek_Z no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2017, 08:40 PM   #1313
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 14053

Czyli typowa tymczasowa organizacja ruchu
Old June 20th, 2017, 11:48 AM   #1314
elot360

elot360's Avatar

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
Pewnie zakaz zatrzymywania.
Quote:
Originally Posted by Olek_Z View Post
Będzie tam B-36 zakaz zatrzymywania lub B-1 zakaz ruchu w związku z odpustem w dniu 25.06. Na tym odcinku będą się ustawiać stragany.
A i owszem panowie.

Luki_SL liked this post

Reply

Tags
śląskie, bytom, drogi miejskie

Thread Tools

Posting Rules