search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 18th, 2017, 03:47 AM   #17661
adamino
Registered User

Likes (Received): 373

Takie tam nocne zdjęcie z DTŚ (kliknięcie na miniaturę otwiera je w pełnym rozmiarze):

Niestety uważam, że oznakowanie gliwickiego odcinka to porażka. Jestem z Gliwic i po samych tablicach nie miałbym pojęcia gdzie zjechać. Zjazd na Centrum powinien się świecić jak psu jajca, a tymczasem od strony Katowic jest to jedna mała tabliczka, którą łatwo przeoczyć, a w miejscu w którym robiłem to zdjęcie (wiadukt nad DTŚ łączący Franciszkańską i Robotniczą), jak widać po znaku, w ogóle nie ma kierunku na Centrum. Inny przykład - 3 razy powtórzona Sośnica nic mi nie mówi. Jak dla mnie to możnaby powywalać większość nazw dzielnic i wstawić tylko nazwę ulicy na którą zjeżdżamy. Ewentualnie nazwy ulic i dzielnic jednocześnie. Obowiązkowo należałoby tak oznakować dojazd do ul. Pszyńskiej przez rondo przy EC - teraz trzeba kierować się na Tychy Dlaczego w Warszawie dało się wstawić nazwy ulic na tablice kierunkowe, a u nas nie?

Inna kwestia to oznakowanie wjazdów na DTŚ. Z przerażeniem stwierdziłem, że w niektórych miejscach brak jest jakiegokolwiek oznakowania pionowego, które zabraniałoby wjazdu na DTŚ pod prąd.

Chociażby rondo Hutnicza - Jagiellońska - DTŚ - Franciszkańska:

Czy w takiej sytuacji coś w ogóle zabrania mi wjazdu na tę część po lewej? W związku z tym, że co jakiś czas pojawiają się wiadomości o wypadkach spowodowanych przez wjazd na trasę dwujezdniową pod prąd, uważam, że te zjazdy powinny być tak oznakowane, by ślepy się nie pomylił. Często pojawia się przykład znaku z Austrii:

Z tamtego miejsca jechałem niestety do Sośnicy i na następnym rondzie - Królewskiej Tamy - DTŚ - Błogosławionego Czesława - jest to samo. Nie wiem jak na rondzie w ciągu Kujawskiej, ale podejrzewam że podobnie. Swoją drogą, albo nie zauważyłem, albo na ul. Królewskiej Tamy brakuje znaku D-1 przed skrzyżowaniem z Wielicką, i o tym też zamierzam napisać do ZDM. Ale jak dla mnie priorytetem jest to oznakowanie zjazdów, czy ktoś w tej sprawie już do nich pisał? Zakładam, że to właśnie ZDM jest odpowiedzialny za to oznakowanie. Swoją drogą to samo zauważyłem na rondzie przy Europie Centralnej - nie ma żadnego znaku, który by zakazywał wjazdu pod prąd na jezdnię prowadzącą od DK44. Ale zapewne to już jest teren prywatny i ZDM nie jest za niego odpowiedzialny (a może się mylę?).

SRC_100, aceton, piaskun liked this post
adamino no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 18th, 2017, 07:26 AM   #17662
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 14053

Niestety kwestia ustawiania dużych znaków STOP w stylu austriackim była już nie raz omawiana. Po prostu się NIE DA... kwestia braku takiego znaku / wzoru w polskim ustawodawstwie ...
Old June 18th, 2017, 11:09 AM   #17663
Hp7
Registered User

Likes (Received): 812

Serio?? Trzeba być amebą umysłową, żeby na tak wyprofilowanym skrzyżowaniu wjechać pod prąd.. żeby w ogóle wjechać pod prąd.

elot360 liked this post
Hp7 no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2017, 11:27 AM   #17664
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

To już jest całkiem inna kwestia

michael_siberia liked this post
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2017, 11:44 AM   #17665
adamino
Registered User

Quote:
Originally Posted by Hp7 View Post
Serio?? Trzeba być amebą umysłową, żeby na tak wyprofilowanym skrzyżowaniu wjechać pod prąd.. żeby w ogóle wjechać pod prąd.
Akurat na tym rondzie zbyt wiele tego wyprofilowania nie ma. A oznakowanie ma być na wyrost, nie dlatego, że ja czy Ty pojechalibyśmy źle... tylko żeby jakiś dziadek tak nie pojechał, wyjeżdżając nam pod prąd. Niby po co przed każdą durną wysepką stoi znak C-9:
https:[email protected]..2!8i6656?hl=pl
to właśnie tutaj nie widzę możliwości nieprawidłowej jazdy. Natomiast w tak newralgicznym miejscu jak zjazd z trasy szybkiego ruchu, powinny stać C-9/B-2.
Zresztą po tym jak sam widziałem na Dworcowej dziadka jadącego pod prąd, na ten temat zdania nie zmienię.

geogregor, aceton liked this post
Old June 18th, 2017, 02:18 PM   #17666
elot360
Użytkownik chory na głowe

elot360's Avatar

Likes (Received): 524

Wyobraź sobie że jadąc w środku nocy przez jakąś wiochę szybciej przeoczysz wysepkę niż znak C-9 z od biedy pokrytym odblaskami żółtym stojakiem. A jakie byłyby efekty niezauważenia wysepki to już pozostawiam domysły inny, ja wole się nie przekonywać.

Poza tym to wciąż rondo. Czy ktokolwiek widział na którymkolwiek rondzie żeby stały znaki B-2?
elot360 no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2017, 04:08 PM   #17669
adamino
Registered User

https://goo.gl/maps/7TA2e7ymD1o

Tu się dało...
Old June 18th, 2017, 04:53 PM   #17670
elot360

elot360's Avatar

Jesteś pewny że dałeś dobry link?
Żadnego B-2 tam nie ma.
Old June 18th, 2017, 04:57 PM   #17671
adamino
Registered User

Ale przynajmniej jest C-9, zawsze coś.

elot360 liked this post
Old June 18th, 2017, 05:21 PM   #17672
elot360

elot360's Avatar

Fakt, mówimy o B2 to nie zwróciłem uwagi na to. To jest myśl, aczkolwiek nawet tutaj nie wszędzie się dało
Old June 18th, 2017, 10:06 PM   #17673
adamino
Registered User

Aż pojechałem na rondka na połączeniu DTŚ z (dawną) DK88, żeby sprawdzić tamtejsze oznakowanie. Stoją B-2, ale tylko w jednym miejscu - zabraniają wjazdu na jezdnię od strony centrum Gliwic, na pierwszym rondzie jadąc od centrum.

edit
parę przykładów z innych państw:
Czechy:
https:[email protected]..7i13312!8i6656
Irlandia:

Hiszpania:
Portugalia: https:[email protected]..7i13312!8i6656

Muszę się zgodzić, że takie oznakowanie jednak nie występuje zawsze, częściej nie było żadnego znaku niż występował odpowiednik B-2. Niemniej w Polsce i tak bym stawiał, chociażby mam w pamięci wypadek spowodowany parę lat temu na DK94 przez rajdowca jadącego pod prąd. Po prostu czułbym się odrobinę bardziej komfortowo, wiedząc, że jak ktoś już jakimś cudem zjedzie z ronda pod prąd, to może w ostatniej chwili zreflektuje się, widząc B-2.

elot360 liked this post

Last edited by adamino; June 19th, 2017 at 03:40 AM.
Old June 19th, 2017, 07:50 AM   #17674
elot360

elot360's Avatar

W gwoli ścisłości, te rondka nadal są przy DK88. Bowiem droga krajowa biegnie po DTŚ i potem normalnie kolo areny

michael_siberia liked this post
Old June 19th, 2017, 10:35 AM   #17675
aceton
Registered User

Likes (Received): 342

Quote:
Originally Posted by Hp7 View Post
Niestety żyjemy z amebami.
Pod prąd już widziałem:
na częstochowskiej kilka razy ( ostatnio z 6 lat temu )
koło byłej głównej poczty
chyba dworcowa
jakieś 10 dni temu pani zrobiła sobie drogę jednokierunkową z Kochanowskiego w kier Zubrzyckiego, zablokowała całe skrzyżowanie ( jechałem z rybnickiej w lewo a tu zonk ) niestety nie zdążyłem zrobić fotki.

Dziś 19:30 jakas gwiazda w audi rej OK.... jechała od rynku do skrzyżowania z wałów

Last edited by aceton; June 19th, 2017 at 09:59 PM.
aceton no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2017, 01:55 PM   #17676
K4r0lSz
Kierownik wycieczki

K4r0lSz's Avatar

Likes (Received): 1511

Post Remont DTŚ: Czekają nas dwa duże remonty na średnicówce

Quote:
Będą dwa duże remonty na średnicówce. 2 sierpnia drogowcy zajmą na kilka tygodni trasę w Zabrzu. Odcinek świętochłowicki też czeka naprawa.
[...]
- Kompleksowo remontowany będzie południowy odcinek jezdni Drogowej Trasy Średnicowej. Planowane prace prowadzone będą na odcinku od ul. Bytomskiej (wiadukt) do granicy z Chorzowem - wyjaśnia Adam Myszor, naczelnik kancelarii prezydenta w Urzędzie Miasta w Świętochłowicach.
[...]
- Od 2 sierpnia na DTŚ rozpocznie się wymiana podbudowy całego zabrzańskiego odcinka - mówi Kazimierz Ladziński, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu. - Prace potrwają kilka tygodni i będą wiązać się z utrudnieniami dla kierowców. W wielu miejscach droga będzie zwężona - dodaje Ladziński. [...]
Prosto z gliwice.naszemiasto.pl
Moje okazje na Olx.pl ;)
Także Ty możesz naprawić swoje miasto, po prostu zgłoś usterkę na www.naprawmyto.pl (także w miastach nieaktywnych, a mających opiekuna)
K4r0lSz está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 20th, 2017, 02:42 PM   #17677
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Czyli w Zabrzu chyba już ostatecznie doszli do konsensusu w kwestii technologii naprawy fal Dunaju
Old June 20th, 2017, 09:39 PM   #17678
Tom_89
Registered User

Likes (Received): 368

Wygląda na to, że w Zabrzu kolarze 1 sierpnia jako ostatni przejadą po DTŚ

Luki_SL, michael_siberia liked this post
Tom_89 no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2017, 10:09 PM   #17679
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Chyba tylko na to czekają
Old June 21st, 2017, 12:44 AM   #17680
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 22429

Czyli jednak będą w Zabrzu ryć praktycznie do gołego. Wreszcie ktoś podjął odpowiednią decyzję.

Reply

Tags
śląskie, świętochłowice, chorzów, dk79, dw902, gliwice, jaworzno, katowice, ruda śląska, silesia, trasa średnicowa, zabrze

Thread Tools

Posting Rules