search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 16th, 2017, 01:58 PM   #11181
amirm
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by amirm View Post
Witam,

Tak się składa, że niecały miesiąc 7/07 - piątek wybieram się z Warszawy do Włoch - Jezioro Garda (konkretnie Limone Sul Garda) - wyjazd o 3.00 - rano rzecz jasna.

Pytanie o najlepszą, najszybszą i bezkorkową trasę (..o ile to możliwe w tym terminie).

Wg mnie to powinno być:
- Polska:A2, S8, A4 (przez Jędrzychowice),
- Niemcy: A4, A72, A9 (Norymberga), ring Monachium czyli: A99, A8, A93,
- Austria: A12 (Innsbruck), A13 (Brenner)
- Włochy: A22 do Rovereto.

Proszę o uwagi/sugestie, być może są lepsze opcje?? Jakich niespodzianek można się spodziewać? Szczególnie ciekaw jestem opinii co do możliwości utknięcia w korku w okolicach Monachium (zakładam, że powinienem tu być w okolicach 13.00), ew. gdzieś dalej.
Z tego co widzę dojazd do Monachium możliwy jest też A93 (Regensburg) zamiast A9 - może to jest lepsza alternatywa?
Dzięki i pzdr.
Podbijam - czy możliwy jest bezproblemowy przejzd?
amirm no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 16th, 2017, 02:24 PM   #11182
cc1
Registered User

Likes (Received): 1987

Quote:
Podbijam - czy możliwy jest bezproblemowy przejzd?
Najlepiej mieć nawigację w telefonie z Internetem i reagować na bieżąco lub słuchać radia, np. Bayern 3.

Wybór A93 vs. A9 jest sensowny tylko w sytuacji, gdy A9 się korkuje, z reguły w okolicach Norymbergi. Na A93 są w wielu miejscach ograniczenia prędkości, szczególnie koło Ratyzbony (Regensburg), sama droga prowadzi przez pagórki, jest 2x2 i bardziej kręta w porównaniu z A9.
Co do ominięcia korków między Monachium a Innsbruckiem w szczycie ruchu, to polecam jazdę przez Garmisch i Mittenwald do końca A9, wewnętrznym monachijskim Ringiem, A95, B2, a następnie w dół do Zirl. Traci się może godzinę w porównaniu z wersją A99/A8/A93 (jeżeli nie ma korków), ale można normalnie zjeść po drodze i taniej zatankować. Wielokrotnie tak wracałem z nart, gdy na standardowej drodze były wielokilometrowe korki. Ten wariant sprawdza się bardziej w drodze powrotnej, bo nie ma tu korków na granicy A/D, które są permanentne w Kufstein w kierunku Niemiec.

vacat liked this post
cc1 no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2017, 09:09 PM   #11183
amirm
Registered User

Quote:
Originally Posted by cc1 View Post
[..]Wybór A93 vs. A9 jest sensowny tylko w sytuacji, gdy A9 się korkuje, z reguły w okolicach Norymbergi. [..]
Dzięki -czyli rozumiem, że w normalnych warunkach lepszą opcją będzie A9.

Jeszcze jedna kwestia.
Zakup winiety austriackiej - jadąc z PL gdzie najlepiej to zrobić? Czy jest jakaś lepsza stacja benzynowa przy autostradzie gdzie można to sprawnie załatwić? (z tego co wiem na większości rasthofów/rastate panuje duży ruch niekiedy trzeba odczekać swoje w kolejce do kasy).
Old June 18th, 2017, 11:26 PM   #11184
cc1
Registered User

Likes (Received): 1987

Quote:
Dzięki -czyli rozumiem, że w normalnych warunkach lepszą opcją będzie A9.

Jeszcze jedna kwestia.
Zakup winiety austriackiej - jadąc z PL gdzie najlepiej to zrobić? Czy jest jakaś lepsza stacja benzynowa przy autostradzie gdzie można to sprawnie załatwić? (z tego co wiem na większości rasthofów/rastate panuje duży ruch niekiedy trzeba odczekać swoje w kolejce do kasy).
A9 jest chyba mniej męcząca, choćby z racji tego, że jest mniej kręta i 2x3. Kwestia gustu i indywidualnych preferencji.

Winietę można kupić na dowolnej stacji, gdzie akurat nie będzie kolejki, choć może być tak, że na tych oddalonych od Austrii winiet po prostu nie będzie. Z tym jest znacznie gorzej na A93, bo stacji jest niewiele. Jedna jest nawet tylko po jednej stronie autostrady (wschodniej), z połączeniem z drugiego pasa. Tam jest zawsze pełno, ciasno na parkingu - ogólnie nie lubię tam stawać. Ale też z kolejkami bym nie przesadzał - to może być raptem kilka minut oczekiwania. Jeżeli kolejka do kasy rośnie, otwiera się nowa kasa. Można też zjechać na Autohof, czyli stację przy węźle - jest ich parę i są dobrze oznakowane. Przed samą granicą D/A jest też możliwość kupienia winiet.
cc1 no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2017, 12:14 AM   #11185
SRC_100
Registered User

SRC_100's Avatar

Likes (Received): 2990

Quote:
Jeszcze jedna kwestia.
Winietę na Austrię proponuję zakupić TUTAJ - czynne całodobowo, sprzedaż winiet bez prowizji.
Dodatkowo można chwile odsapnąć, poserfować w necie dzięki WIFI, napić się włoskiej lub niemieckiej kawy oraz coś przekąsić na ciepło

Tankować proponuję w Austrii (poza autostradą), gdyż taniej niż w Niemczech, szczególnie benzyna

Link do www:
Inntal West Rest and Service Area / Rastanlage Inntal West

Iwan liked this post
SRC_100 no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2017, 09:35 AM   #11186
kub555
Registered User

Likes (Received): 354

Ja z kolei mogę polecić tę stację:
https://www.google.pl/maps/place/BAV...5!4d11.6648358

Zjeżdżasz na ostatnim zjeździe obwodnicy Monachium i potem wskakujesz już na A8:

https://www.google.pl/maps/dir/48.04...1ad969!1m0!3e0

Ceny o wiele niższe niż przy autostradzie, do tego w okolicy KFC i Mc.

Co do jazdy A9 vs. A93 to zależy z jaką prędkością jeździsz. Jeżeli szybko, to A9. Jeżeli koło 130 - 140 to A93.

Winietki na pewno kupisz tu:
https://www.google.pl/maps/place/BAT...878001!5m1!1e1

I jeszcze jedno - rozumie, że wyjeżdżasz w piątek nad ranem i będziesz jechał w piątkowy dzień. W takim razie nie obawiałbym się bardzo dużych korków. O wiele gorzej jest w sobotę. To samo z kolejkami na stacji.
kub555 no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2017, 09:44 AM   #11187
jtgs
Registered User

jtgs's Avatar

Likes (Received): 265

Quote:
Originally Posted by cc1 View Post
Ależ krajoznawczo warto jak najbardziej! Kosztem 1h, może 1,5h możesz obejrzeć piękne krajobrazy wzdłuż doliny rzeki Mur. W Judenburgu można przenocować w hotelu tuż nad rzeką i wspiąć się na górę, by zwiedzić miasteczko i coś zjeść

Natomiast jeżeli zależy Ci na czasie, to tylko A2. Oraz pamiętaj o tym, że podjazd na Wurzenpass (droga do SLO) jest stromy i kręty, a zjeżdżać z przełęczy należy na "jedynce", by nie spalić hamulców.
Niestety za późno Pojechałem przez Graz, trasę wzdłuż rzeki Mur chyba zostawię sobie na kiedyś indziej.
Hamulców udało się nie spalić - i faktycznie pomimo "jedynki" musiałem i tak co chwilę hamować
Old June 19th, 2017, 11:36 AM   #11188
dugiPL
Registered User

dugiPL's Avatar

Likes (Received): 1222

Quote:
Originally Posted by michal90 View Post
Informacyjnie. Wczoraj ok. 13-tej korek 5 km do bramek na A1 w Rusocinie (powiedzmy Gdańsku dla łatwości). 2-3 kolejne zjazdy - auta w pewnym momencie zaczęły blokować prawy pas autostrady, gdyż nie starczyło miejsca na zjazdowym. Do tego kilka km za bramkami korek z powodu drobnego wypadku. Gdzie tu miejsce na wypoczynek ?[...]
Niestety jadę pierwszego lipca do Łeby w ciągu dnia
Rozumiem ze dobrze by było zjechać z A1 na Skórcz, ale jak jechać dalej?

Last edited by dugiPL; June 19th, 2017 at 01:41 PM.
dugiPL no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2017, 01:45 PM   #11189
przemoe
zombie process

przemoe's Avatar

Likes (Received): 417

Quote:
Originally Posted by dugiPL View Post
Niestety jadę pierwszego lipca do Łeby w ciągu dnia
Rozumiem ze dobrze by było zjechać z A1 na Skórcz, ale jak jechać dalej?
A dalej masz DW214 do samej mety. Niczego lepszego raczej nie wymyślisz, bo to będzie kompletny offroad.
Z resztą, lusterka przydają się najbardziej przy włączaniu się do ruchu i parkowaniu. Podczas jazdy co takiego interesującego jest z tyłu? Jeśli ktoś czegoś chce sygnalizuje mi klaksonem.
By eland1

dugiPL liked this post
przemoe no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2017, 02:41 PM   #11190
matzey
Registered User

Trasa Częstochowa - Rogoznica (HR)

Cześć, jedziemy za tydzień do Chorwacji (wyjazd rano w niedzielę) i próbuję zoptymalizować trasę. Mam 2 główne propozycje: jedna PL-CZ-A-SLO-HR https://goo.gl/maps/njXTtJfYic52 a druga PL-SVK-HU-HR i bardziej się skłaniam ku tej drugiej a konkretnie https://goo.gl/maps/qHdHwVgi1Sk
Za wyborem trasy przez Węgry przemawiają:
- jeszcze tędy nie jechałem a przez Czechy 3 lata temu
- winiety można kupić online
- chcieliśmy spróbować madziarskiej kuchni - pora obiadowa wypada na granicy HU-HR
- korki we Wiedniu
- dodatkowa winieta w przypadku trasy przez SLO

Napiszcie też czy dobrze wybrałem odcinek w PL, mam obawy co do S1/DK1, nie jestem też pewny M86 czy odbić w Hegyfalu tak jak na GM czy też jechać dalej do 86 zwykłej i darmowym "przesmykiem" słoweńskim do HR https://goo.gl/maps/gi5KtkcP4B12
matzey no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2017, 10:29 PM   #11191
jtgs
Registered User

jtgs's Avatar

Likes (Received): 265

1) Taka ciekawostka dla osób przejeżdżających przez Czechy w stronę Wiednia - jak powszechnie wiadomo, D1 w okolicy Brna jest remontowana i w kierunku Brna zwykle stoi - wczoraj korek był na ok. 7 km.

Jeśli dostrzegacie np. na google maps, że korek jest faktycznie spory, to możecie pojechać drogą przez Slavkov - Prace - Kobylnice
Wadą są dość kręte drogi na początku, ale potem można już spokojnie jechać przez mniejsze miejscowości.

Alternatywą jest zjazd na tym samym węźle na północ - w równoległą do D1 drogę 430.
W moim przypadku było to nieopłacalne, bo ta droga też stała.

Wydaje mi się, że zaproponowanym przeze mnie wariantem było szybciej niż D1 (choć google maps twierdziło, że przez autostradę byłoby jednak kilka minut szybciej), bo dopiero przed Mikulovem wyprzedziło mnie kilku polskich szybkich kierowców, którzy wyprzedzali mnie już wcześniej gdzieś w okolicach Prostejova i Vyskova (chyba, że akurat wszystkie 5 samochodów tankowało gdzieś po drodze, ale jakoś nie chce mi się
w to wierzyć).

2) Jeśli decydujecie się na zakup paliwa i/lub winiet na BP w Drasenhofen (tuż za granicą CZ-AT), to dobrze sprawdzajcie paragon. Słyszałem już 2 historie, że kasjer doliczył sobie dodatkowe produkty przy większych zakupach.
Dopóki nie będzie przedłużenia A5, to jednak OMV w Hobersdorfie pozostaje faworytem.
Old June 19th, 2017, 11:11 PM   #11192
amirm
Registered User

Quote:
Originally Posted by kub555 View Post

Ja z kolei mogę polecić tę stację:
https://www.google.pl/maps/place/BAV...5!4d11.6648358
Zjeżdżasz na ostatnim zjeździe obwodnicy Monachium i potem wskakujesz już na A8:
https://www.google.pl/maps/dir/48.04...1ad969!1m0!3e0
Ceny o wiele niższe niż przy autostradzie, do tego w okolicy KFC i Mc.
Co do jazdy A9 vs. A93 to zależy z jaką prędkością jeździsz. Jeżeli szybko, to A9. Jeżeli koło 130 - 140 to A93.
Winietki na pewno kupisz tu:
https://www.google.pl/maps/place/BAT...878001!5m1!1e1
I jeszcze jedno - rozumie, że wyjeżdżasz w piątek nad ranem i będziesz jechał w piątkowy dzień. W takim razie nie obawiałbym się bardzo dużych korków. O wiele gorzej jest w sobotę. To samo z kolejkami na stacji.
Wielkie dzięki wszystkim za pomoc!
Szczególnie dziękuję za bardzo rzeczową i przydatną wypowiedź od kub555

Tak jadę w piątek, start o 3.00 przed świtem - zakładam, że w okolicach Monachium będę około 13-tej (..mam nadzieję, że to okaże się realny plan?).

Polecono mi taką dość kameralną stację w Weyarn, czyli tu:https://goo.gl/maps/vZjj32LjmbJ2. Tuż przy autostradzie (ponoć nie ma oznaczeń na zjeździe na tą stację) i ceny paliwa też są rozsądne. Pytanie czy można tu nabyć winietkę na AT (miło byłoby połączyć kilka rzeczy w jednym). Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tą stacją?
Raz jeszcze wielkie dzięki i pozdrawiam.
Old June 20th, 2017, 09:04 AM   #11193
Angulo
Registered User

Angulo's Avatar

Likes (Received): 3334

Quote:
2) Jeśli decydujecie się na zakup paliwa i/lub winiet na BP w Drasenhofen (tuż za granicą CZ-AT), to dobrze sprawdzajcie paragon. Słyszałem już 2 historie, że kasjer doliczył sobie dodatkowe produkty przy większych zakupach.
Tą stację to odradzam w ogóle. Brudno, ciasno, obskurnie - całość wygląda jakby się zatrzymała pod koniec lat 80. Zresztą, w ocenie stacji pomocne są oceny na google maps.

SRC_100 liked this post
Angulo no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2017, 09:23 AM   #11194
seecobb
Registered User

Likes (Received): 37

Szybkie pytanie jak wygląda co dzień sytuacja na A4 pod Krapkowicami
W czwartek jadę do Nowej Rudy wyjazd 12-14 ze śląska i się zastanawiam czy nie jechać w ogóle krajówkami przez Kędzierzyn ,Nysę i Kłodzko jednak ?
seecobb no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2017, 09:44 AM   #11195
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Likes (Received): 4162

Quote:
Originally Posted by seecobb View Post
W czwartek jadę do Nowej Rudy wyjazd 12-14 ze śląska i się zastanawiam czy nie jechać w ogóle krajówkami przez Kędzierzyn ,Nysę i Kłodzko jednak ?
Ja w te okolice zwykle jeździłem na około: A4 pod Wrocław i DK35 przez Świdnicę.
Ale ostatnio otworzyli obwodnicę Nysy (DK46) - jak będę miał następny wyjazd w te rejony - to choćby na okoliczność zwiedzenia nowej drogi sobie tamtędy pojadę.

(o aktualnym stanie nic więcej nie powiem, ale remonty na A4 to w tym wątku)
Old June 20th, 2017, 02:25 PM   #11196
kub555
Registered User

Likes (Received): 354

Quote:
Wielkie dzięki wszystkim za pomoc!
Szczególnie dziękuję za bardzo rzeczową i przydatną wypowiedź od kub555

Tak jadę w piątek, start o 3.00 przed świtem - zakładam, że w okolicach Monachium będę około 13-tej (..mam nadzieję, że to okaże się realny plan?).

Polecono mi taką dość kameralną stację w Weyarn, czyli tu:https://goo.gl/maps/vZjj32LjmbJ2. Tuż przy autostradzie (ponoć nie ma oznaczeń na zjeździe na tą stację) i ceny paliwa też są rozsądne. Pytanie czy można tu nabyć winietkę na AT (miło byłoby połączyć kilka rzeczy w jednym). Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tą stacją?
Raz jeszcze wielkie dzięki i pozdrawiam.
Dzięki za miłe słowa.
Pamiętaj jeszcze, że Niemcy wprowadzili kontrole graniczne. Będą trwały do 11 lipca. W piątek jakieś masakry bym się nie spodziewał, ale warto monitorować googla (elegancko widać korek na A4 przed Zgorzelcem) ewentualny objazd przez starą drogę (obecnie DK94) i przez miasto.
Jak wracałem w niedzielę z długiego weekendu, to w przeciwną stronę stał korek z 10 km.
Do tego jeszcze warto sprawdzić zwężenie na A4 pod Legnicą (budowa węzła z S3) - też lubi się przykorkować.
No i na całej A4 z Wro do rozwidlenia z A18 wzmożona uwaga i powiększone odstępy od poprzedzającego. Generalnie co chwilę są tam dzwony, ruch duży, wszyscy zapierniczają, a wąsko i bez pasa awaryjnego.

Quote:
W zeszły poniedziałek rano jechałem z Wro do Rzeszowa, a we wtorek popołudniu wracałem i było bezproblemowo. Siostra wracała w niedzielę z długiego weekendu i stała godzinę. Generalnie w dni powszednie z wyjątkiem piątku tragedii nie ma. W godzinach o których piszesz powinno być ok, ale monitoring googl.maps wskazany.

Ja to bym tak jechał:
https://www.google.pl/maps/dir/Nowa+...19!3e0!5m1!1e1

Nie warto zahaczać o Wro, szczególnie, że na DK8 trafisz koło 16, a wtedy to tam jest chyba największa masakra. Oczywiście proponowana trasa dla osobówki, bo czymś większym do busa to nie bardzo.
kub555 no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2017, 02:29 PM   #11197
kwiatekb
Registered User

Likes (Received): 0

Jak najlepiej Gdynia - Białystok ?
Początek możliwy w nocy lub nad ranem.
kwiatekb no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2017, 04:54 PM   #11198
ajjman
Registered User

Likes (Received): 63

Quote:
Jakieś dwie godziny temu jechałem tędy, zero korka.
Jak masz cb radio to pytaj, bądz słuchaj pierwszego programu polskiego radia, co godzinę, 3minuty przed pełną godziną-radio kierowców. pzdr.

seecobb liked this post
ajjman no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2017, 05:38 PM   #11199
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Originally Posted by kwiatekb View Post
Jak najlepiej Gdynia - Białystok ?
Początek możliwy w nocy lub nad ranem.
Lepiej w nocy rozpocząć podróż z uwagi na roboty budowlane jakie prowadzone są na szlaku.

Proponuję taką trasę.

Uważaj w Nidzicy bo jest mocno rozkopana. Jeśli jedziesz 23 czerwca lub pózniej to z S7 zjeżdżasz na węzle Nidzica Północ.

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?
los77 no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2017, 06:30 PM   #11200
matzey
Registered User

Quote:
Originally Posted by matzey View Post
Cześć, jedziemy za tydzień do Chorwacji (wyjazd rano w niedzielę) i próbuję zoptymalizować trasę. Mam 2 główne propozycje: jedna PL-CZ-A-SLO-HR https://goo.gl/maps/njXTtJfYic52 a druga PL-SVK-HU-HR i bardziej się skłaniam ku tej drugiej a konkretnie https://goo.gl/maps/qHdHwVgi1Sk
Za wyborem trasy przez Węgry przemawiają:
- jeszcze tędy nie jechałem a przez Czechy 3 lata temu
- winiety można kupić online
- chcieliśmy spróbować madziarskiej kuchni - pora obiadowa wypada na granicy HU-HR
- korki we Wiedniu
- dodatkowa winieta w przypadku trasy przez SLO

Napiszcie też czy dobrze wybrałem odcinek w PL, mam obawy co do S1/DK1, nie jestem też pewny M86 czy odbić w Hegyfalu tak jak na GM czy też jechać dalej do 86 zwykłej i darmowym "przesmykiem" słoweńskim do HR https://goo.gl/maps/gi5KtkcP4B12
ktoś podpowie?
matzey no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules