search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 20th, 2012, 10:11 PM   #61
AntyLe25
Registered User

AntyLe25's Avatar

Likes (Received): 1455

Tak. Powstanie S74 (przedłużenie S74) stanowiące jednoczesne połączenie A1 i S8. Wpisane w długoletni plan rozwoju województwa łódzkiego (m.in. wzmocnienie znaczenie Tomaszawa Maz.).

Dodam, że wezeł Łódź Południe (budowany w ramach S8) będzie miał już wylot na S74 (tymczasowo zamknięty).
AntyLe25 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 20th, 2012, 10:17 PM   #62
Kemo
Registered User

Likes (Received): 15857

Z tym "powstanie" to pieśń dalekiej przyszłości...
Ja bym S74 zostawił do Piotrkowa a do w. Łódź Południe dociągnął S12 z Radomia przez Tomaszów.
Kemo no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2012, 11:14 PM   #63
AntyLe25
Registered User

AntyLe25's Avatar

Likes (Received): 1455

sądzę, że my tutaj o A1 powinniśmy prawić.

ale jak już tabun ludzi piszę o połączeniu z S8 to skomentuję, że S74 to sprawa konkretna w przeciwieństwie do jakiś innych dość indywidalnych wizji (każdy ma prawo je mieć).
AntyLe25 no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2012, 11:30 PM   #64
maxam
BACZNY PACZACZ

maxam's Avatar

Likes (Received): 396

Quote:
Originally Posted by Janek0 View Post
Nie.
Kompletnie nie rozumiem toku myślenia i dizałania gdaki... Na S8 robią pełny węzeł z nieistniejącą S11, która nie wiadomo kiedy powstanie, a z istniejącą A1 nie potrafią zaprojektować węzła? Ciężko jest takie coś nawet określić cenzuralnymi słowami...
Old August 21st, 2012, 07:16 AM   #65
Kuba.wro
Lower Silesia

Kuba.wro's Avatar

Likes (Received): 2309

Quote:
Originally Posted by Janek0 View Post
Ciągiem dla S8 będzie akurat na południe od dawnego węzła Wrocław.
Miałem oczywiście na myśli jazdę w relacji Wro-Warszawa nie przez Piotrków, a Stryków, a z tym "ciągiem" co najmniej źle dobrałem słowo.
Zwolennicy teorii spiskowych z pewnością przychylili by się do opinii, że Gdaka specjalnie utrudnia połączenie poprzez S8 żeby zepchnąć ruch na płatną A2.
Trzeba koniecznie rozdzielić numerację ósemki na Kudowa-Łódź i Piotrków-Białystok lub idąc dalej Piotrków-Aleje Jerozolimskie, Konotopa- Białystok.
Kuba.wro no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2012, 07:35 AM   #66
pliers
Registered User

pliers's Avatar

Likes (Received): 289

Ja już się gubię...dyskutujecie o węźle, który w ogóle nie jest na odcinku którego dotyczy wątek jeśli dobrze zrozumiałem.

Czy mógłby mi ktoś rozjaśnić:

węzeł A1/S8 to będzie węzeł Łódź Południe

węzeł A1/DK91 (granica kontraktu (?)) - jak się ma nazywać ten węzeł? Jemu też brakuje dwóch relacji i pewnie będzie brakowało (?)

węzeł A1/S8 w okolicach Piotrkowa Tryb.) to będzie węzeł piotrków Trybunalski?
Old August 21st, 2012, 09:31 AM   #67
Strembinos
Registered User

Likes (Received): 18

Quote:
Originally Posted by pliers View Post
Ja już się gubię...dyskutujecie o węźle, który w ogóle nie jest na odcinku którego dotyczy wątek jeśli dobrze zrozumiałem.

Czy mógłby mi ktoś rozjaśnić:

węzeł A1/S8 to będzie węzeł Łódź Południe

węzeł A1/DK91 (granica kontraktu (?)) - jak się ma nazywać ten węzeł? Jemu też brakuje dwóch relacji i pewnie będzie brakowało (?)

węzeł A1/S8 w okolicach Piotrkowa Tryb.) to będzie węzeł piotrków Trybunalski?
Od północy jadąc A1:

A1/S8 - węzeł "Wrocław"

A1/DK91 - węzeł "Tuszyn"

A1/obecne DK8 - węzeł "Bełchatów" (ten już istnieje)
Strembinos no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2012, 09:52 AM   #68
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 11814

@ Strembinos

Trochę nie tak:

1 - A1 / S8 - Łódź Południe - wszystkie łącznice + dodatkowo węzeł ma obsługiwać przyszłościową S74
2 - A1 /DK 91 - Tuszyn - brak niektórych łącznic
3 - A1 / S8 - Piotrków Północ - brak niektórych łącznic
4 - A1 / DK8 - Obecnie Bełchatów ale w przyszłości możliwe że Piotrków Zachód

Last edited by Rusonaldo; August 21st, 2012 at 10:57 AM. Reason: Mój bład
Rusonaldo no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2012, 09:54 AM   #69
pospolity
Registered User

pospolity's Avatar

Likes (Received): 72

Ten pierwszy to Łódź Południe. Reszta się zgadza.
pospolity no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2012, 12:57 PM   #70
KrzychuEP
Piotrkowianin

KrzychuEP's Avatar

Likes (Received): 2740

Quote:
Originally Posted by Rusonaldo View Post
3 - A1 / S8 - Piotrków Północ - brak niektórych łącznic
4 - A1 / DK8 - Obecnie Bełchatów ale w przyszłości możliwe że Piotrków Zachód
A możesz zdradzić, skąd masz te dane?
Pytam, bo gdzieś widziałem trochę inne nazwy:

S8/DK91 - Piotrków Trybunalski Północ
A1/S8 - Piotrków Trybunalski Zachód
A1/DK8/DP1560E - Obecnie Bełchatów i to jest według mnie maksymalny kretynizm. Węzeł znajduje się w całości w granicach administracyjnych Piotrkowa Trybunalskiego, więc powinien się nazywać np. Piotrków Trybunalski Centrum albo Zachód. Miasto Bełchatów leży 25 km na zachód od tego węzła i jest o ok. 16 tys. mniejsze od Piotrkowa Trybunalskiego (wg GUS-u: Bełchatów - 60222 mieszkańców, Piotrków Trybunalski - 76505 mieszkańców).
KrzychuEP no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2012, 01:27 PM   #71
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 11814

@ KrzychuEP

Dzwoniłem do GDDKiA w Łodzi z pytaniem dlaczego węzeł który jest w Piotrkowie na siłę nazywacie Bełchatów. Powiedzieli mi że nazwa nie jest ostateczna. Jeśli miał by zostać Bełchatów to zrobię trochę zamieszania i napiszę gdzie trzeba i powinno być ok.

Co do A1 / S8 - napisałem tak ale rzeczywiście zapomniałem że S8 / DK91 ma nazwę Północ. W takim razie ten węzeł (A1 / S8) nie wiem jak powinien się nazywać.

Może najlepiej by było patrząc od Warszawy:

P Północ
P Zachód
P Centrum
Rusonaldo no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2012, 01:42 PM   #72
KrzychuEP
Piotrkowianin

KrzychuEP's Avatar

Likes (Received): 2740

Quote:
Originally Posted by Rusonaldo View Post
@ KrzychuEP

Dzwoniłem do GDDKiA w Łodzi z pytaniem dlaczego węzeł który jest w Piotrkowie na siłę nazywacie Bełchatów. Powiedzieli mi że nazwa nie jest ostateczna. Jeśli miał by zostać Bełchatów to zrobię trochę zamieszania i napiszę gdzie trzeba i powinno być ok.
Stawiam dobry browar, jeśli Ci się uda.
Szkoda, że władze mojego miasta mają to głęboko gdzieś i nie walczą o zmianę nazwy węzła, tak jak to robią np. władze Tomaszowa Mazowieckiego.Widocznie mają inne priorytety.
KrzychuEP no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2012, 02:07 PM   #73
pliers
Registered User

pliers's Avatar

a jak w takim razie miałby się nazywać węzeł S8/DK91/DW716? Piotrków Wschód?
Old August 21st, 2012, 07:34 PM   #74
rodeo57
Registered User

Likes (Received): 0

Tyle dyskutujecie o węzłach, a co z budową autostrady, czyli wiodącym tematem tego wątku
Za daleko mieszkam by być na bieżąco, ale dla mnie to spięcie północy z resztą kraju, i (subiektywnie) najbardziej śledzony wątek
rodeo57 no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2012, 08:08 PM   #75
pliers
Registered User

pliers's Avatar

Czekamy na złożenie wniosku o ZnRID. Jeśli zaczną cokolwiek w terenie w tym roku to będzie super.
Old August 21st, 2012, 08:15 PM   #76
Szymek Stw
Registered User

Szymek Stw's Avatar

Likes (Received): 824

Nie chce dłużej ciągnąć off-top'a o ciągłości S8, ale uważam że w najbliższej przyszłości odcinek Piotrków Trybunalski - Opacz powinien mieć nadany inny numer. Obecny "8" ma tylko dlatego że znajduje się w jednym śladzie z drogą na Wrocław. W rzeczywistości jest to trasa Warszawa - Śląsk i nie jest to żadna współczesna fanaberia. Postanowiono tak 40 lat temu budując Gierkówkę. Szkoda, że wówczas nie nadano tej drodze oddzielnej nazwy. Przyszła S8 prowadzi słusznie przez Łódź, a tym samym przez A1 do Strykowa, A2 do Warszawy i dalej już normalnie jako S8. Mam nadzieje że GDDKiA uporządkuje te sprawy, ale nie zrobi tego zanim S8 i A1 nie będą gotowe.

S74 to odległa przyszłość, jeszcze dużo może się zmienić. Uważam że powinna zaczynać się pod Łodzią, gdyż Piotrków po wybudowaniu S8 (tej na Wrocław) straci mocno na znaczeniu. W Łodzi krzyżować się będą najważniejsze drogi w naszym kraju i tam powinna zaczynać się ta trasa, omijać łukiem od pn i wsch Tomaszów i w miejscowości Paradyż biec swoim śladem do Niska. I zamiast prowincjonalnego numeru "S74" nadałbym jej bardzie prestiżowy i międzynarodowy "S9". Tyle off-top'u ode mnie, przepraszam

HiT Transport liked this post
Szymek Stw no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2012, 09:16 PM   #77
Bolbochan
Registered User

Likes (Received): 14

Kończąc offtop powiem tylko , że s74 to nic konkretnego. W planie zagodpodarowania warmińsko-mazurskiego są takie kwiatki jak s15 czy brak s61.
Natomiast w planie zagospodarowania Polski mamy s74 wraz z s12 do Piotrkowa. Więc ciężko powiedzieć.
Np w planach jest A8 Wrocław - Łódź.
Patrząc na budowaną s8 Wrocław - Łodź generalnie poza szerokością pasów oraz brakiem alternetywnej drogi ma wymagane parametry autostrady jak łuki czy nasycenie węzłów. W zagospodarowaniu państwa o ile pamiętam jest ujęta jako A8 do Łodzi. Przebudowa z s8 do A8 może nastąpić dość łatwo wraz z poszerzeniem do 3 pasów. I tu A8 będzie miała swój koniec z racji tego , że gierkówka nie spełnia i nigdy nie będzie spełniała parametrów autostrady w relacji Piotrków - Warszawa. W planach będzie droga ekspresowa natomiast odbijająca na Wieluń i poprzez Bełchatów do Piotrkowa - zapewne będzie to właściwa s8. Inne drogi ekspresowe to s? relacji Tomaszów- Tuszyn oraz s? relacji Piotrków - Bełchatów - Pabianice. Można dywagować która jak będzie miała numer , zapewne Tomaszów - Tuszyn nie będzie miała jednak numeru s74 z racji braku ciągłości i bezsensowności takiego rozwiązania i tak gęstej siatki dróg. s74 musiałaby bowiem przecinać s12 potem przecinać s8 w Tomaszowie i dojść do Tuszyna. Możliwe więc jest , że s14 będzie relacji Tomaszów - Tuszyn (wspólnie z a8 w okolice Pabianic) - i obecnym śladem s14 , natomiast s12 od Piotrkowa pójdzie na Bełchatów i odbije na Pabianice co byłoby logiczne na przyszłość.

Last edited by Bolbochan; August 21st, 2012 at 10:18 PM.
Bolbochan no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2012, 03:31 PM   #78
jmigna
Registered User

Likes (Received): 175

Kilka pozytywnych jak sądzę informacji z GDDKiA:

1. A1 Tuszyn - Częstochowa

Gotowy jest już projekt dla całego odcinka Tuszyn-granica województwa łódzkiego. Na odcinek Kamieńsk - granica woj. zostały złożone do Urzędu Wojewódzkiego dokumenty na pozwolenie na budowę i ZRID (stary i nowy tryb). W przypadku odcinka Tuszyn - Kamieńsk dokumenty zostaną niebawem złożone.

2. A1 Pyrzowice - Częstochowa

Dla odc. Granica woj.-Zawodzie projekt budowlany został już opracowany. 7 sierpnia br. złożono wniosek do Wojewody Śląskiego o wydanie decyzji ZRID.
W przypadku odc. Zawodzie-Pyrzowice trwa obecnie postępowanie w sprawie ponownej oceny oddziaływania na środowisko.
jmigna no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2012, 06:40 PM   #79
Wesoły Romek
(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Wesoły Romek's Avatar

Likes (Received): 22097

Super informacje! Dzięki!
Wesoły Romek no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2012, 11:18 PM   #80
jmigna
Registered User

Likes (Received): 175

Quote:
Originally Posted by Wesoły Romek View Post
Super informacje! Dzięki!
Tak tez sadzilem, ale jakos bez echa to przeszlo na tym forum. Nie chce gornolotnych slow uzywac, ale to wymiar raczej strategiczny dla polaczenia poludniowej i centralnej Polski infrastruktura drogowa.
jmigna no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
łódź, łódzkie, śląskie, a-1, autostrada-a1, częstochowa, e75, gierkówka, kłobuck, pyrzowice

Thread Tools

Posting Rules