search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 24th, 2013, 02:06 PM   #41
dawid_silesia
S919 (Opava) - Gliwice

dawid_silesia's Avatar

Likes (Received): 284

Quote:
Originally Posted by swiety_76 View Post
Tam nie będzie węzła
Żeby wjechać na ten fragment obwodnicy będziesz musiał zjechać na węźle z DK94 i pojechać drogą zbiorczą wybudowaną obok S3 łączącej się przez rondo z dalszym fragmentem starej obwodnicy.
http://www.openstreetmap.org/#map=14/51.1973/16.1205
dawid_silesia no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 24th, 2013, 02:39 PM   #42
piotreks
Registered User

Likes (Received): 10

A mamy mapkę z dokładnym przebiegeiem S3 w okolicach Legnicy?
piotreks no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2013, 03:08 PM   #43
3,14saR
Registered User

3,14saR's Avatar

Likes (Received): 754

http://www.gddkia.gov.pl/pl/d/1ec15a...9acb619bbce9ec
3,14saR no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2013, 03:18 PM   #44
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 14079

Link nad Twoim postem nie wystarczy?
Old August 24th, 2013, 08:09 PM   #45
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by swiety_76 View Post
Tam nie będzie węzła
Żeby wjechać na ten fragment obwodnicy będziesz musiał zjechać na węźle z DK94 i pojechać drogą zbiorczą wybudowaną obok S3 łączącej się przez rondo z dalszym fragmentem starej obwodnicy.
Czyli cała Legnica wisi na jednym węźle? Bessęsu...
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2013, 10:29 PM   #46
mardro2710
Nadszyszkownik

mardro2710's Avatar

Likes (Received): 73

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Czyli cała Legnica wisi na jednym węźle? Bessęsu...
Na dwóch, bo jeszcze Kochlice.
Już obecnie ta krzyżówka na DK-3 trochę tak funkcjonuje jako węzeł do centrum Legnicy (jadąc od Lubina).

Jak zrobią węzeł z A-4 - to wjeżdżamy na kawałek a-4 i obecny węzeł na A-4 będzie węzłem południowym.
Old August 24th, 2013, 10:33 PM   #47
cc1
Registered User

Likes (Received): 1909

Tam nie ma wielkiego wyboru z dokładaniem węzła. Jak komuś nie pasuje nadkładanie drogi w relacji Legnica-południe, to sobie pojedzie starą DK3 i wjedzie na węźle Jawor. Od północy można pojechać historyczną DK3 sprzed wybudowania obwodnicy, przez Rzesotary.

Z mapy może co prawda wynikać, że sens miałby węzeł przy DW346, ale wtedy mielibyśmy 3 węzły w trójkącie S3/A4/DW364 i to dopiero byłoby bez sensu. Poza tym wjazd do Legnicy Złotoryjską nie może pełnić roli wylotówki o dużym ruchu - droga przebiega koło huty i jest dość średnia. A za chwilę i tak jest rondo ze starą S3. Nie ma sensu mnożyć bytów.

Nie będzie źle, jak na obecne usytuowanie S3 względem miasta rozmieszczenie węzłów jest optymalne. Legnicy bardzo przysłuży się wyrzucenie tranzytu z obecnej DK3. Na lokalne korki w szczycie, szczególnie po prawej stronie Kaczawy, S3 nie pomoże.
cc1 no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2013, 10:41 PM   #48
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by mardro2710 View Post
Na dwóch, bo jeszcze Kochlice.
Już obecnie ta krzyżówka na DK-3 trochę tak funkcjonuje jako węzeł do centrum Legnicy (jadąc od Lubina).
Ten węzeł jest dosyć daleko od centrum (6,5 km), a miasto znajduje się raczej na południe od DK94.

Węzeł z południową obwodnicą by nie zaszkodził, zwłaszcza
że tuż przy niej są Huta i LSSE.

Quote:
Jak zrobią węzeł z A-4 - to wjeżdżamy na kawałek a-4 i obecny węzeł na A-4 będzie węzłem południowym.
Nie zapomnij o pobraniu biletu i zapłaceniu za niego, A4 zawsze darmowa nie będzie. Z tego względu trudno ją traktować jako drogę dojazdową z S3 do miasta.
Old August 24th, 2013, 10:45 PM   #49
bunkrownik
Registered User

bunkrownik's Avatar

Likes (Received): 406

Czyli DK94 będzie biegło przez jakiś czas równolegle do S3, trochę dziwne.

Chyba przydałby się jakiś węzeł na DW364, niestety byłby za blisko Legnica II.

Przyjrzałem się mapce z podziałem na odcinki Nowe Miasteczko - Legnica i Legnica - Lubawka i z niej wynika, że to nie DK94 jest granicą odcinków a DW364 a nawet kawałek z nią we wsi Szymanowice, czyli tuż przed węzłem Legnica II. Moim zdaniem urwanie S3 tuż przed autostradą nie miałoby chyba sensu, w końcu odcinek do Lubawki powstanie nieco później od tego do Legnicy. Według mnie wypadałoby węzeł Legnica II wybudować razem z odcinkiem Nowe Miasteczko - Legnica żeby droga nie kończyła się w polu.
bunkrownik no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2013, 10:55 PM   #50
mardro2710
Nadszyszkownik

mardro2710's Avatar

Quote:
Ten węzeł jest dosyć daleko od centrum (6,5 km), a miasto znajduje się raczej na południe od DK94.
To niewiele dalej niż węzeł Chróstnik vel Lubin Południe od centrum Lubina.
Takie samo działanie, tylko strony świata odwrotnie.

A jak już pisałem - już teraz pełni rolę alternatywnego wjazdu do Legnicy.
Dla mnie jako Lubinianina w praktyce tutaj zaczyna się obwodnica Legnicy - którą nie opłaca mi się jechać, gdy chcę dojechać do centrum (bo ul. Chojnowską nadkładam wtedy sporo i to niezbyt dobrą drogą). Więc skręcam w Kochlicach na Rzeszotary.

Last edited by mardro2710; August 24th, 2013 at 11:01 PM.
mardro2710 no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2013, 11:27 PM   #51
bunkrownik
Registered User

bunkrownik's Avatar

Dzięki tej obwodnicy Legnicy zaczynającej się w Kochlicach od lat nie byłem już w Legnicy.
Old August 24th, 2013, 11:56 PM   #52
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
To niewiele dalej niż węzeł Chróstnik vel Lubin Południe od centrum Lubina.
Takie samo działanie, tylko strony świata odwrotnie.
Co nie znaczy, że w Lubinie nie powinien powstać węzeł na przedłużeniu JPII, a w Legnicy na obwodnicy południowej albo na DW364, ewentualnie jakiś łącznik od węzła A4/S3 do DW364.

Quote:
Originally Posted by cc1 View Post
Z mapy może co prawda wynikać, że sens miałby węzeł przy DW346, ale wtedy mielibyśmy 3 węzły w trójkącie S3/A4/DW364 i to dopiero byłoby bez sensu.
Przy okazji budowy węzła S3/DW364 albo węzła A4/S3 z łącznikiem do DW364, należałoby skasować węzeł A4/DW364, bo i tak w tej formie nie pozostanie - przebudowa A4 zmiecie dotychczasowy węzeł z powierzchni ziemi.

Quote:
Originally Posted by cc1 View Post
Tam nie ma wielkiego wyboru z dokładaniem węzła. Jak komuś nie pasuje nadkładanie drogi w relacji Legnica-południe, to sobie pojedzie starą DK3 i wjedzie na węźle Jawor.
I pojedzie starą drogą 12 czy 14 kilometrów. Albo zakosami, przez węzeł z DK94 - 25km. To po kiego grzyba my budujemy tę drogę ekspresową, skoro największe miasto w okolicy nie ma do niej dostępu?

Quote:
Originally Posted by bunkrownik View Post
Przyjrzałem się mapce z podziałem na odcinki Nowe Miasteczko - Legnica i Legnica - Lubawka i z niej wynika, że to nie DK94 jest granicą odcinków a DW364 a nawet kawałek z nią we wsi Szymanowice, czyli tuż przed węzłem Legnica II. Moim zdaniem urwanie S3 tuż przed autostradą nie miałoby chyba sensu, w końcu odcinek do Lubawki powstanie nieco później od tego do Legnicy. Według mnie wypadałoby węzeł Legnica II wybudować razem z odcinkiem Nowe Miasteczko - Legnica żeby droga nie kończyła się w polu.
Węzeł S3/A4 powinien być samodzielnym zadaniem i mieć krótki termin realizacji.
Old August 25th, 2013, 12:08 AM   #53
bunkrownik
Registered User

bunkrownik's Avatar

Też myślałem nad takim węzłem na ulicy JPII w Lubinie, przecież taki węzeł idealnie by pasował jako zakończenie południowej obwodnicy Lubina.

Z tym węzłem na S3/DW364 zamiast A4/DW364 to nawet dobry pomysł, tylko czy mogą tak blisko siebie stać 2 węzły na S3?

Ponoć GDDKiA podzieliła miedziowe S3 na 5 odcinków, oznaczałoby że ten węzeł poczeka na przetargi na Lubawkę lub będzie włączony od odcinka legnickiego. W sumie to nie jest jakiś skomplikowany węzeł nie wiem czy byłby sens robienia go osobno.
Old August 25th, 2013, 12:17 AM   #54
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Węzły Stryków i Sośnica też miały osobne kontrakty. Lepiej, żeby czekał węzeł na drogę, niż cała droga na węzeł.

Dwa węzły (z A4 i z DW364) można połączyć jezdniami zbiorczymi.
Old August 25th, 2013, 12:39 AM   #55
mardro2710
Nadszyszkownik

mardro2710's Avatar

Quote:
Originally Posted by bunkrownik View Post
Też myślałem nad takim węzłem na ulicy JPII w Lubinie, przecież taki węzeł idealnie by pasował jako zakończenie południowej obwodnicy Lubina.
No to albo na ul. JPII albo jako zakończenie obwodnicy.

Ja sądzę, że dlatego nie zrobili tam węzła, bo są tam po obu stronach dość duże osiedla domów jednorodzinnych.
Zrobienie tam węzła uprzykrzyło by im życie (zamiast pomóc).

A tak postawi się ekrany i tyle.

Z Ustronia i Obory i tak wyjadą na S-3 na węźle północnym lub na Chocianowskiej (w zależności od kierunku jazdy).
Jeszcze gdyby przedłużyć Hutniczą na południe - w kierunku węzła na Chocianowskiej, to wyjazd byłby komfortowy w obu kierunkach.

Last edited by mardro2710; August 25th, 2013 at 12:46 AM.
mardro2710 no está en línea   Reply With Quote
Old August 25th, 2013, 12:48 AM   #56
bunkrownik
Registered User

bunkrownik's Avatar

Z tego co pamiętam to ta lubińska obwodnica południowa miała być przedłużona jeszcze bardziej na zachód, czyli w kierunku planowanej S3, tam mógłby powstać w przyszłości jakiś węzeł zamiast na JP2

Last edited by bunkrownik; August 25th, 2013 at 02:23 AM.
Old August 25th, 2013, 07:39 PM   #57
rjan
Registered User

rjan's Avatar

Likes (Received): 5960

Quote:

Dwa węzły (z A4 i z DW364) można połączyć jezdniami zbiorczymi.
Z tego co mi wiadomo, to z DW364 nie ma być węzła - chociaż bardzo bym chciał, żeby był
Old August 25th, 2013, 08:59 PM   #58
bunkrownik
Registered User

bunkrownik's Avatar

A mi szkoda, że w ramach budowy odcinka Gaworzyce - Kazimierzów nie przebudują 4 km DK12 od skrzyżowania z DW298 do węzła Drożów. Przydałoby się tam minięcie Dankowic i Drożowa oraz jakiś wiadukt nad torami, obecna trasa prowadząca krętą drogą przez wioski i przejazdy kolejowe nie zachęci głogowian do korzystania z tego węzła i będą jechali sobie do węzła Gaworzyce drogą DW298, tą trasą będzie szybciej ponieważ nie jedzie się przez wioski. Przy okazji małe oszczerzenie drogowe DW298 będzie przez miesiąc zamknięta dla ruchu bo jest właśnie remontowana przez firmę Skanska. Chociaż będzie porządna nawierzchnia w kierunku gaworzyckiego węzła o ile wytrzyma te kilka lat.

Last edited by bunkrownik; August 25th, 2013 at 09:52 PM.
Old August 25th, 2013, 09:48 PM   #59
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by rjan View Post
Z tego co mi wiadomo, to z DW364 nie ma być węzła - chociaż bardzo bym chciał, żeby był
Rozmawiamy na zasadzie "co by mogło być".

Quote:
Ja sądzę, że dlatego nie zrobili tam węzła, bo są tam po obu stronach dość duże osiedla domów jednorodzinnych.
Zrobienie tam węzła uprzykrzyło by im życie (zamiast pomóc).

A tak postawi się ekrany i tyle.
Nawet pomimo ekranów sąsiedztwo S3 będzie uciążliwe. To już lepiej mieć węzeł i móc z niego korzystać. A jeżeli obawiamy się ruchu ciężarówek (o to chodziło?), to ja nie bardzo widzę cel, do którego mogłyby tu zjeżdżać*, poza tym są sposoby, żeby się ich stąd pozbyć.

*Piaskownia Obora i unieszkodliwialnia odpadów sąsiadują z węzłem północnym.

Quote:
No to albo na ul. JPII albo jako zakończenie obwodnicy.
Obwodnica południowa to jest ul. Maczka, tak? Z tego co widzę na mapie, to JPII bardziej nadaje się na drogę rozprowadzającą ruch z węzła, bo samochody będą rozjeżdżały się na prawo i na lewo na dwa osiedla.

Z kolei ulica Maczka będzie biegła za garażami i część ruchu z tej ulicy w kierunku osiedla Wyrzykowskiego przetaczałoby się przez osiedle Ustronie ulicami Asnyka i Tuwima, które w ogóle nie są do tego przystosowane (przypadkowy strzał na ul. Tuwima).
Old August 25th, 2013, 10:46 PM   #60
mardro2710
Nadszyszkownik

mardro2710's Avatar

Quote:
*Piaskownia Obora i unieszkodliwialnia odpadów sąsiadują z węzłem północnym.
Piaskownia nie powoduje ruchu ciężarówek (jest tam bocznica kolejowa). A zbiornika odpadów już dawno nie ma (las go porasta).

Quote:
Z kolei ulica Maczka będzie biegła za garażami i część ruchu z tej ulicy w kierunku osiedla Wyrzykowskiego przetaczałoby się przez osiedle Ustronie ulicami Asnyka i Tuwima, które w ogóle nie są do tego przystosowane
W MPZP jest przedłużenie ul Maczka dalej w kierunku S3, a potem dookoła Ustronia połączenie z JPII

Reply

Tags
dolnośląskie, droga ekspresowa, głogów, legnica, lubin, lubuskie, nowa sól, polkowice, s-3, zielona góra

Thread Tools

Posting Rules