search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 15th, 2005, 09:08 PM   #81
acmario
BANNED

Likes (Received): 0

Ale obsiedliście mnie. Ale mimo wszystko widzę zbliżenie stanowisk: już nie autostrada ani ekspersówka, ale GP No bo jeśli obwodnica ma być nastawiona na ruch lokalny, to chyba najlepiej się sprawdzi GP. Grzaniec: tiry moga jechać południową obwodnicą, a jeśli nie będą chcieć to pojadą przyszłą północną obwodnicą jednojezdniową.

Last edited by acmario; February 15th, 2005 at 11:51 PM.
acmario no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 15th, 2005, 10:28 PM   #82
grzaniec z galicji
BANNED

grzaniec z galicji's Avatar

Likes (Received): 251

Ale nie chodzi o nazwe nie musi to byc autostrada - z siatka od zwierzat itd-chodzi o sprawne przemieszczanie tirow i sam osobowych zarowno w tranzycie jak i nie jesli na obw pln beda co chwila skrzyzowania i droga bedzie jednojezdniowa to ktora z osobowek tamtedy pojedzie? Jasne ze zadna? Na obw pld zdecyduja sie Ci ktorzy beda to mieli po drodze nikt nie bedzie objezdzal calego ringu i tracil mnostwo paliwa(bo tiry tyle traca) wiec poki nie ma obw pln one jada przez miasto a jak bedzie jednojezdniowka i to w dodatku ze zwyklymi skrzyzowaniami to ja szybko i skutecznie zablokuja-wiec sam widzisz ze dwie jezdnie w tym standardzie co reszta ringu powinna byc konczona obw. I nie mozna przyszlej obw wsch porownywac z zadnym odc obecnej bo zwyczajnie tamta nie przechodzi przez zadne blisko polozone osiedla a wsch obw zwyczajnie bedzie biegla pod blokami wiec chyba norma bedzie ze ludzie z tych osiedli beda korzystali z niej a co za tym idzie ruch lokalny bedzie wzmorzony tak jak nigdzie do tej pory na obw.
Polecam lekture tego linku...
http://www.gddkia.gov.pl/html/aktualnosci_inf133.pdf
porownaj sobie ile czasu bedzie budowana Krakowska obw wsch (36km) 2006-2013 najdluzej w polsce !!! Zadna inna droga szybkiego ruchu nie ma tak rozlozonych prac w czasie! I chcesz mi wmowic ze obw Krakowa odbywa sie kosztem innych miast - smieszne to jest - zobacz sobie na budowy obw innych miast :jedrzejow,miedzyrzecz,nowa sol,pila (to z pamieci) wiec buduja je tam gdzie sa niezbedne i Krakow z pewnoscia nie bylby brany pod uwage gdyby nie byla ona niezbedna. A budowa reszty o nizszych parametrach mija sie z celem,bo jak bez klopotow mozna zakorkowac 3 pasmowke na pln Krakowa to z pewnoscia mozna zablokowac jednopasmowke na obw. Takie jest moje zdanie i zdaje sie ze nie tylko moje, Ty mozesz miec oczywiscie swoje i juz! Pozdro.
grzaniec z galicji no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2005, 07:29 AM   #83
yasioo7
senior assistant designer

yasioo7's Avatar

Likes (Received): 4

Wschodnia obwodnica Krakowa będzie miała 6 węzłów (licząc z węzłem na A4). 4 z nich leżą w bardzo skomplikowanym terenie. Trzeba zbudować kilkadziesiąt estakad, przełożyć linie tramwajowe w kilku miejscach, problemy z odwodnieniem będą ogromne. Znam ten teren - w latach 70tych planowano na nich autostradę A4. Korytarze w Nowej Hucie zostały zarezerwowane, a potem szczelnie obudowane. Wyjątkiem jest odcinek wzdłuż doliny Dłubni. Nie dziwię się, że to potrwa aż 7 lat. Osobiście pod względem trudności porównałbym tą trasę do DTŚ.
Forum: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23704
yasioo7 no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2005, 09:22 AM   #84
grzaniec z galicji
BANNED

Faktycznie musze przyznac Ci racje ale nie zmienia to faktu ze jest to bardzo dlugo, a DTS to nie wiem chyba bym tych tras nie porownywal tam oprocz zabudowy sa jeszcze szkody gornicze...uchowaj Boże u nas

a to ze jest duzo wezłów w scislej zabudowie jest wlasnie moim podstawowym argumentem, poniewaz jasno stad wynika ze pln nitka obw bedzie na bank obciazona ruchem lokalnym.
Zreszta mamy przyklad na Slasku niby tranzytowa A4, ale ze wzgledu na to ze wezly sa w poszczegolnych miejscowosciach Slaska-Slazacy bardzo sie ciesza z tej inwestycji i bynajmniej glownie nie z tego ze zmniejszy sie ruch w centrach ich miast (choc to tez na pewno) a wlasnie dlatego ze spokojnie(bo szeroko) i bezkolizyjnie moga przejechac z jednej miejscowosci do drugiej. (dzielnica NH jest niewiele liczniejsza od Gliwic,Bytomia,Zabrza ze o Tarnowie nie wspomne wiec jasne jest ze ruch nie moze byc maly skoro na terenie tej dzielnicy beda 3 wezly obwodnicy w scislej zabudowie)
Old February 16th, 2005, 03:33 PM   #85
yasioo7

yasioo7's Avatar

Nie wiem czemu, ale ta mapka jest niepełna. Brakuje węzła pomiędzy Kocmyrzowska/Łowińskiego i Igołomska/Ptaszyckiego. Jest tam jeszcze jeden węzeł, który będzie miał na wschód zjazd w ulicę Łowińskiego, a na zachód do Urzędu Pracy przy Wąwozowej 4. Jest on zlokalizowany na tyłach zajezdni tramwajowej Nowa Huta.
Old February 16th, 2005, 06:31 PM   #86
VVacek
Registered User

Likes (Received): 122

Quote:
Originally Posted by yasioo7
Nie wiem czemu, ale ta mapka jest niepełna. Brakuje węzła pomiędzy Kocmyrzowska/Łowińskiego i Igołomska/Ptaszyckiego. Jest tam jeszcze jeden węzeł, który będzie miał na wschód zjazd w ulicę Łowińskiego, a na zachód do Urzędu Pracy przy Wąwozowej 4. Jest on zlokalizowany na tyłach zajezdni tramwajowej Nowa Huta.
Nie ma go bo razem z węzłem Kocmyrzowska/Łowińskiego stanowi jeden węzeł pod nazwą "KOCMYRZOWSKA/ŁOWIŃSKIEGO"
VVacek no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2005, 07:13 PM   #87
behemot
przestrzeń-ludzie-miasto

behemot's Avatar

Likes (Received): 25234

Oczywiscie, ze polnocna obwodnica powinna byc co najmniej dwujezdniowa. Ktos zapomnial ze tu chodzi min. (poza tym o czym juz pisano) o polaczenie Nowej Huty -dzielnicy wielkosci niejednego miasta wojewodzkiego i jednego z najwiekszych osrodkow przemyslu ciezkiego z GOP-em. Mozna wiec zalozyc duzy ruch ciezarowy na polnocnej obwodnicy. Poza tym cala poludniowa obwodnica lezy na poludnie od Wisly, NH (i wiekszosc przemyslu w Krakowie) na polnoc -czyli mamy koniecznosc dwukrotnego przekraczania Wisly, w tym raz we wschodniej, malo obfitej w mosty czesci Krakowa.
Zaświadcza się niniejszym, że okaziciel niniejszego zaświadczenia, Mikołaj Iwanowicz, spędził wyżej wymienioną noc na balu u Szatana, gdzie został zaangażowany jako środek lokomocji... otwórz, Hella, nawias, a w nawiasie napisz "wieprz".
Podpisano - Behemot.

Bolonia
behemot no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2005, 07:57 PM   #88
yasioo7

yasioo7's Avatar

Quote:
Originally Posted by VVacek
Nie ma go bo razem z węzłem Kocmyrzowska/Łowińskiego stanowi jeden węzeł pod nazwą "KOCMYRZOWSKA/ŁOWIŃSKIEGO"
Coś kręcisz stary Węzeł Opatkowicki i Nowotarski (szumnie nazwany Sapiehy) były roboczo nazywane Zespołem Węzłów Opatkowickich. Są one w tak niewielkiej odległości od siebie, że trzeba to było jakoś sformalizować, bo de facto taki stan jest niezgodny z prawem. Drogowcy swoje - ZWO, miastowi swoje - Opatkowicki i Sapiehy. Podejrzewam, że to samo jest w tym przypadku - drogowcy nazwali zespół węzłów "Kocmyrzowska/Łowińskiego", a miastowi zaraz nazwą każdy węzeł z osobna, o ile już tego nie zrobili
Old February 16th, 2005, 10:19 PM   #89
VVacek
Registered User

Likes (Received): 122

Quote:
Coś kręcisz stary Węzeł Opatkowicki i Nowotarski (szumnie nazwany Sapiehy) były roboczo nazywane Zespołem Węzłów Opatkowickich. Są one w tak niewielkiej odległości od siebie, że trzeba to było jakoś sformalizować, bo de facto taki stan jest niezgodny z prawem. Drogowcy swoje - ZWO, miastowi swoje - Opatkowicki i Sapiehy. Podejrzewam, że to samo jest w tym przypadku - drogowcy nazwali zespół węzłów "Kocmyrzowska/Łowińskiego", a miastowi zaraz nazwą każdy węzeł z osobna, o ile już tego nie zrobili
Wiec:
1. Odleglość miedzy Opatkowickim i Sapiechy (Nowotarskim) to jakis 1 km
2. Odleglość pomiedzy omawianymi wezłami na przyszłej S7 wynosi jakies 50-100 m !!!! - więc na pewno jest to jeden węzeł a nie dwa ...
Z reszta wynika to z planów na których te wszystkie zjazdy i wjazdy są zaznaczone jako jeden węzeł

Więc kto tu kręci ??
VVacek no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2005, 10:22 PM   #90
grzaniec z galicji
BANNED

@yasioo7 jestem pod wrazeniem Twojej wiedzy n/t Krakowa cos mi sie zdaje ze warszawiakiem to Ty od niedawna jestes? Ewentualnie siedzisz gleboko i od dawna w temacie drog i autostrad
Co do wspomnianego wezla, jesli bylby faktycznie jeszcze jeden wezel miedzy Kocm.-Łowinsk. a Igolomska-Ptasz. to juz sam nie wiem, strasznie ciasno bylyby te wezly zwlaszcza ten o ktorym mowisz i Kocm/Łowinsk ile tam moze byc miedzy nimi 1,0km?

@Behemot pelna zgoda z Twoim postem! Żaden podkreslam żaden Tir jadacy z bylego HTS w strone Katowic nie wybierze obw pld - (wedlug AutoRoute) nadrabia wowczas jakies 15km (max 20km) i bez sensu traci czas jadac na pld i potem wracajac na pln.
No jesli juz pisac o ruchu lokalnym na obw to chyba nie musze nikogo pytac ktoredy pojedzie mieszkaniec Biezanowa chcac dostac sie do NH (albo tez na odwrot).
Old February 16th, 2005, 11:26 PM   #91
grzaniec z galicji
BANNED

Ponizsza mapka juz byla prezentowana na forum SSC,ale pozwolilem sobie zaznaczyc interesujace nas w tym watku wezły

a tutaj jest widok obecnej ulicy Łowinskiego/Okulickiego w tej okolicy(jakies 100m dalej) bedzie usytuowany jeden z wezlow.

Last edited by grzaniec z galicji; February 16th, 2005 at 11:50 PM.
Old February 17th, 2005, 12:01 AM   #92
Balsen
:.:::.:.:::.:.:::.:.:::.:

Balsen's Avatar

Likes (Received): 1829

Z mapki wynika, że ruch z Warszawy na Południe będzie elegancko wprowadzony w aleje 29 listopada (czyli tak jak jest obecnie) zamiast gdzieś w Nowohucką.... dobrze, że miasto ma w planie budowę miejskiej expresówki równolegle do 29 listopada począwszy od galicyjskiej aż po wylot na Warsaw...
Balsen no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2005, 12:01 AM   #93
yasioo7

yasioo7's Avatar

Quote:
Originally Posted by grzaniec z galicji
@yasioo7 jestem pod wrazeniem Twojej wiedzy n/t Krakowa cos mi sie zdaje ze warszawiakiem to Ty od niedawna jestes? Ewentualnie siedzisz gleboko i od dawna w temacie drog i autostrad
Co do wspomnianego wezla, jesli bylby faktycznie jeszcze jeden wezel miedzy Kocm.-Łowinsk. a Igolomska-Ptasz. to juz sam nie wiem, strasznie ciasno bylyby te wezly zwlaszcza ten o ktorym mowisz i Kocm/Łowinsk ile tam moze byc miedzy nimi 1,0km?
Grzaniec, co tu dużo mówić, rozszyfrowałeś mnie Stukam sobie z Ruczaju, a jutro wsiadam w pociąg i gnam do Wawy. Cudakowi już się przyznałem, że jestem "krakowskim warszawiakiem" W stolicy jestem ożeniony, a z Krakowem wiążą mnie moje korzenie ze 150 lat wstecz albo jeszcze lepiej.
A w temacie dróg i autostrad siedzę już tyle, że sam nie wiem kiedy to minęło. W tym roku bronię magisterkę na PK, specjalizacja Drogi, Ulice, Autostrady. Zanim to nastąpi jadę na stypendium do Portugalii szlifować angielski i "Analizy oceny zagrożenia hałasem w obszarach zurbanizowanych" (temat mojej pracy).

@VVacek - to, że odleglość między węzłami Opatkowickim i Sapiehy (Nowotarskim) wynosi około 1 km niestety znaczy tyle, że jest to niezgodne z przepisami. Na autostradach w terenie zabudowanym minimalna odległość między węzłami powinna wynosić 5 km. Gdy ten warunek nie jest spełniony robi się tzw. zespoły węzłów.
Z mapy, którą zawiesił Grzaniec (wisi na PK, wstyd się przyznać, ale jeszcze nie znam jej na pamięć) wynika, że na WOK będą 2 takie zespoły węzłów, a na całej trasie w sumie 6 węzłów. Jeden z nich to Kocmyrzowska/Łowińskiego, a drugi Igołomska/Ptaszyckiego. Chylę głowy przed projektantami, bo jeżeli to ma być trasa klasy S, to odcinki przeplatania długości 150 m są niedopuszczalne i konieczne będą skomplikowane rozwiązania.
Aktualnie Warszawa boleśnie przerabia ten problem przy projektowaniu POW, WOW, AK, NS, a w przyszłości przy TOG. Tam na trasach klasy S trzeba było dokonać odstępstw i węzły są jak na GP, czyli co 1,5 km, a zgodnie z przepisami powinny być co 3 km (w terenie zabudowanym). Są takie miejsca, gdzie jezdnie z-r krzyżują się w 2 poziomach, a tuż obok są węzły z jezdniami głównymi w 3 poziomach.

Last edited by yasioo7; February 17th, 2005 at 12:13 AM.
Old February 17th, 2005, 12:03 AM   #94
Jaracz
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by grzaniec z galicji
Ponizsza mapka juz byla prezentowana na forum SSC,ale pozwolilem sobie zaznaczyc interesujace nas w tym watku wezły
Poczulem sie niejako wywolany do tablicy, dlatego strzelilem szybko fotke interesujacego nas fragmentu, w wystarczajacej rozdzielczosci, zeby moc sobie powiekszac i przygladac sie szczegolom Oto ona:

pozdr!
Jaracz no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2005, 12:12 AM   #95
Jaracz
Registered User

Quote:
@VVacek - to, że odleglość między węzłami Opatkowickim i Sapiehy (Nowotarskim) wynosi około 1 km niestety znaczy tyle, że jest to niezgodne z przepisami. Na autostradach w terenie zabudowanym minimalna odległość między węzłami powinna wynosić 5 km.
Ale znajdz mi panstwo, gdzie jest to przestrzegane Bo ja takiego nie znam, a juz na pewno nie na obwodnicach W Polsce na poniemieckim kawalku A4 jest jeszcze gorzej - na terenie NIEZABUDOWANYM odleglosci miedzy wezlami wynosza w niektorych miejscach nawet 2-3 km..

Wydaje mi sie, ze te 5 km to tylko takie wskazowki, a na pewno nie sztywne reguly - na zachodzie ich sie takze nie trzymaja..

pozdr!
Old February 17th, 2005, 12:32 AM   #96
yasioo7

yasioo7's Avatar

Na mapce powyżej:
- nr 3 - zespół węzłów Kocmyrzowska/Łowińskiego
- nr 4 - zespół węzłow Igołomska/Ptaszyckiego
Ciekaw jestem nazw miejskich

Musiałbym pogrzebać w notatkach, ale ZTCP to w terenie niezabudowanym odległości minimalne między węzłami na A to 15 km, a na S to 10 km. W terenie zabudowanym A - 5 km, S - 3,5 km. To było chyba w WPD-I, bo w rozporządzeniu MTiGM tego nie ma. W każdym razie są to wartości, które pojawiły się w ostatnich kilku (kilkunastu?) latach. Starają się ich przestrzagać ze względu na długości odcinków wyłączania, włączania i przeplatania, które muszą być przed, na i za węzłem. Jak sam zauważyłeś nie zawsze udaje się to spełnić, więc wtedy tworzy się ciągi dróg z-r równoległe do jezdni głownych. Obsługują one 2 położone blisko siebie węzły tworząc zespół węzłów. Jeżeli odległości między węzłami są większe, ale dalej poniżej wymaganych wartości, to robi się podobny zabieg i w projekcie stosuje się odstępstwa, czyli:
- droga klasy A, węzły jak na S,
- droga klasy S, węzły jak na GP
Oczywiście wtedy też muszą być zachowane długościo dcinków wyłączania, włączania i przeplatania. To jest straszny ból dla projektantów. Wiem coś o tym, bo sam projektowałem taki węzeł.
Old February 17th, 2005, 12:42 AM   #97
Jaracz
Registered User

Quote:
Musiałbym pogrzebać w notatkach, ale ZTCP to w terenie niezabudowanym odległości minimalne między węzłami na A to 15 km, a na S to 10 km. W terenie zabudowanym A - 5 km, S - 3,5 km. To było chyba w WPD-I, bo w rozporządzeniu MTiGM tego nie ma. W każdym razie są to wartości, które pojawiły się w ostatnich kilku (kilkunastu?) latach. Starają się ich przestrzagać ze względu na długości odcinków wyłączania, włączania i przeplatania, które muszą być przed, na i za węzłem. Jak sam zauważyłeś nie zawsze udaje się to spełnić, więc wtedy tworzy się ciągi dróg z-r równoległe do jezdni głownych. Obsługują one 2 położone blisko siebie węzły tworząc zespół węzłów. Jeżeli odległości między węzłami są większe, ale dalej poniżej wymaganych wartości, to robi się podobny zabieg i w projekcie stosuje się odstępstwa, czyli:
- droga klasy A, węzły jak na S,
- droga klasy S, węzły jak na GP
Oczywiście wtedy też muszą być zachowane długościo dcinków wyłączania, włączania i przeplatania. To jest straszny ból dla projektantów. Wiem coś o tym, bo sam projektowałem taki węzeł.
No ale jak dobrze wiesz na odcinku Wroclaw-Krzywa nic takiego nie zaprojektowano, choc zachowano uklad wezlow z lat 30-tych, kiedy to ruch byl jaki byl, a samochody tez nie rozpedzaly sie w kilka sekund do setki
Nie mowiac juz o kolizyjnych wjazdach (bez rozbiegowki) na A18, ale takie cos tez widzialem w kilku miejscach w Niemczech..

Z www.autostrady.com:

to tez jest hardcorowe

pozdr!

Last edited by Jaracz; February 17th, 2005 at 12:53 AM.
Old February 17th, 2005, 12:50 AM   #98
Balsen
:.:::.:.:::.:.:::.:.:::.:

Balsen's Avatar

Likes (Received): 1829

Czyżby mieli zlikwidować zajezdnię w nowej hucie?
Balsen no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2005, 12:59 AM   #99
yasioo7

yasioo7's Avatar

Patrzę na to zdjęcie i oczom nie wierzę. Sądząc po stanie nawierzchni to całkiem nowy odcinek. Trudno mi uwierzyć, że to jest A18. Takie włączenia, a raczej wjazdy dyskwalifikują ją jako autostradę. Chyba, że to jest tymczasowe rozwiązanie...
Dla zainteresowanych - węzeł typu koniczyna, 4 łącznice bezpośrednie typu DD, 2 łącznice pośrednie typu L, łącznica półbezpośrednia typu SS (ćwiartka I), proste rozwiązanie prawda?

Węzeł typu kombinowanego, w terenie o zajętej ćwiartce IV, 4 łącznice bezpośrednie typu DD, 2 łącznice pośrednie typu L, łącznica półbezpośrednia typu SS i typu DS, ostro jest
Old February 17th, 2005, 01:05 AM   #100
Jaracz
Registered User

Quote:
Patrzę na to zdjęcie i oczom nie wierzę. Sądząc po stanie nawierzchni to całkiem nowy odcinek. Trudno mi uwierzyć, że to jest A18. Takie włączenia, a raczej wjazdy dyskwalifikują ją jako autostradę. Chyba, że to jest tymczasowe rozwiązanie...
Jest to nowy odremontowany odcinek. Niestety takie kwiatki mozna spotkac takze w Niemczech (glownie wschodnich), na niektorych odremontowanych na poczatku lat 90. odcinkach zrobiono dokladnie tak samo.. Ale na szczescie teraz (po prawie 15 latach!) poszerzaja te odcinki do 3 pasow lub/i gruntownie przebudowuja wezly..

A to na A18 to prowizorka jak cholera - a mowia, ze biednych nie stac na prowizorki.. Niestety - watpie, zeby to jeszcze ruszali, przynajmniej nie teraz.. Pewnie byly problemy z wlasnoscia ziemi, i moze byc tak, ze koncesjonariusz dobuduje odpowiednie pasy do zjazdu, jak i dolaczania sie.. Ale ile osob do tego czasu zginie w tych miejscach, to wole nie myslec

pozdr!

Reply

Tags
droga ekspresowa, droga ekspresowa s7, ekspresówka-s7, kraków, obwodnica, s-7

Thread Tools

Posting Rules