search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 14th, 2017, 11:56 AM   #3481
skinnyraf
Registered User

Likes (Received): 104

Wywalanie ludzi za takie błędy to najlepszy sposób, żeby stworzyć kulturę dupokryjstwa, unikania jakiegokolwiek ryzyka, a w efekcie spowolnienie wszystkich inwestycji. Czasami trzeba zaryzykować albo/i podjąć decyzję bez pełnego obrazu sytuacji.
Jeśli decydent ocenił ryzyko i dochował należytej staranności, to nie ma powodu zwalniać.

amiron liked this post
skinnyraf no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 14th, 2017, 12:00 PM   #3482
wmateusz
Registered User

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by roosey View Post
Czy ktoś orientuje się co jest planowane na ul. Domaniewskiej? Chodzi mi o fragment od Pęcherskiej do Modzelewskiego. Ostatnio tam rozkopywali, tak jakby chcieli przesunąć chodnik o 2 metry, tak jakby chcieli zrobić drugi pas... albo może i węzeł pieszo-rowerowy?
Wjazd i wyjazd do nowych biurowców. Podłączenie wewnętrznej ulicy dojazdowej.
wmateusz no está en línea   Reply With Quote
Old June 14th, 2017, 12:00 PM   #3483
emwu
Registered User

Likes (Received): 171

Quote:
Originally Posted by MichalJ View Post

I wniosek z tego jest jeden: nie zaczyna się robót nie mając papierów.

O tej zasadzie ktoś w ZMID zapomniał i powinien wg mnie za to odpowiedzieć oddaniem stołka.

Dokładnie, powinien, ale jak zwykle nikt nie odpowie, bo odpowiedzialność wśród urzędników łatwo rozproszyć. Zawsze "to ktoś, nie ja, jakiś papier nie przeszedł przez moje biurko, gdybym dostał(a) wszelkie informacje, to byłoby inaczej, chcieliśmy dobrze, zależało nam, etc. etc.".
I kto zwróci kierowcom czas za godziny stania w korkach na Marynarskiej!?
A co do kwestii działek nienależących do miasta, to w obecnej sytuacji politycznej - kiedy Gdaka jest we władaniu PISu - na pewno idzie to wolniej niż mogłoby iść...
emwu no está en línea   Reply With Quote
Old June 15th, 2017, 12:05 AM   #3484
repty
Registered User

Likes (Received): 16

Czy to się da zrobić?

Skoro mamy nieplanowany przestój w realizacji inwestycji, to może znajdzie się trochę czasu na inne usprawnienia w rejonie Marynarskiej.

Zjazd wyjazd z/do Marynarska Suwak. Ma na celu rekompensatę likwidacji zjazdu z Marynarskiej od wschodu w Postępu na północ oraz otwarcie Mordoru na S79.

Zjazd z S79 od południa w Taśmową ma na celu lepszy dojazd do planowanego wiaduktu oraz południowej części zagłębia biurowego.
Wszystkie zaznaczone wymiary, w mojej ocenie, są zgodne z przepisami dot. planowania dróg.

To jest schemat dotarcia z Mordoru do S79. Ponieważ na pierwszym zdjęciu jest zjazd z Marynarskiej od wschodu w Suwak, nie powtarzam mojej propozycji z 2015 rok #2311 strona 116 w tym wątku http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=2311, aby ruch odbywał się do Mordoru (ruch lewostronny-bez wątpienia najgłupszy pomysł na forum). Zatem schemat ma obrazować wyjazd z Suwak po nieczynnym wiadukcie (E N) oraz zawrotkę do S79.

Last edited by repty; June 15th, 2017 at 12:17 AM.
repty no está en línea   Reply With Quote
Old June 15th, 2017, 07:21 PM   #3485
Romsu
Registered User

Likes (Received): 186

A są jakieś projekty budowlane, pozwolenia na budowę, budżet itp ? Nie bardzo rozumiem jak mają zacząć budować wspomniane drogi w tzw międzyczasie?
Romsu no está en línea   Reply With Quote
Old June 15th, 2017, 08:31 PM   #3486
MSQ
łódź cannot into airport

MSQ's Avatar

Likes (Received): 2451

Ile by się tu nie naczarowało - i tak będzie się korkować.

Budowa tego bezsensownego wiaduktu na Postępu tylko to udowodni i przy okazji przyspieszy zmianę lokalizacji, którą będzie można nazwać "największym centrum biznesowym w Polsce". Urbanistyczna i komunikacyjna pomyłka.
Old June 15th, 2017, 09:18 PM   #3487
Romsu
Registered User

Likes (Received): 186

wg mnie akurat po przebudowie marynarskiej będzie poprawa.

Zet1 liked this post
Romsu no está en línea   Reply With Quote
Old June 16th, 2017, 06:16 PM   #3488
Zet1
Registered User

Likes (Received): 178

Quote:
Originally Posted by repty View Post
Skoro mamy nieplanowany przestój w realizacji inwestycji, to może znajdzie się trochę czasu na inne usprawnienia w rejonie Marynarskiej.
Kilka stron wcześniej już ten temat był poruszany. Odpowiedź brzmi nie.

www66, arenile, Sławek liked this post
Zet1 no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2017, 01:08 PM   #3489
Bastian.
Balthazar Bux

Bastian.'s Avatar

repty co jakiś czas przychodzi z dziwnymi pomysłami które nie bardzo mają sens i liczy że ktoś je zrealizuje.
Bastian. no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2017, 10:03 PM   #3490
repty
Registered User

Quote:
Originally Posted by Romsu View Post
A są jakieś projekty budowlane, pozwolenia na budowę, budżet itp ? Nie bardzo rozumiem jak mają zacząć budować wspomniane drogi w tzw międzyczasie?
Zanim powstanie projekt musi być pomysł. Pomysł nie jest nowy i polega na połączeniu Marynarskiej z Suwak. Na dzisiaj (w międzyczasie) można dokonać delikatnej modyfikacji projektu torowiska, poprzez:
1) budowę przejazdu przez torowisko (umocnienie nawierzchni, położenie płyt (asfaltu między torami)
2) takie umiejscowienie słupów trakcji tramwajowej, aby był możliwy przejazd przez torowisko.
3) ułożenie torów w ten sposób, aby maksymalnie poprawić kąt widoczności na przejeździe ( np. zamiast przesuwać dwa tory na północ, przesunąć tylko jeden tor).
4) wzmocnić konstrukcję kanałów z instalacjami pod przejazdem.
Czyli tak poprowadzić prace na torowisku i wokół torowiska, aby w przyszłości było możliwe wybudowanie przejazdu.
W przyszłości trzeba by tylko wybudować drogę pomiędzy: Suwak i torowiskiem (10 m drogi), Marynarską i torowiskiem (5 m drogi). Tak niewielki zakres prac (pkt 1-4 i 15 m drogi) obciąży budżet miasta w stopniu minimalnym mniej niż 1 mln. Ten rysunek ma być natchnieniem dla decydentów, że to się da zrobić. Otworzenie Taśmowej wymaga jedynie malowania i ewentualnie przytwierdzenie separatora ruchu.
Quote:
Originally Posted by MSQ
Ile by się tu nie naczarowało - i tak będzie się korkować.
Obecnie Mordor Północny jest obsługiwany przez:
1) Racjonalizacji - w Woronicza i dalej w Etiudy Rewolucyjnej i Wołoską
2) Konstruktorska - w Wołoską bez relacji z Konstruktorskiej na północ do centrum
3) Domaniewska - w Wołowską
4) Postępu - w Marynarską, po przebudowie Marynarskiej bez lewoskrętów i bez prawoskrętu z Marynarskiej od wschodu w Postępu na północ.
Ze znanych mi pomysłów można jeszcze:
1) wybudować drogę Woronicza Żwirki i Wigury
2) Na skrzyżowaniu Konstruktorska Wołoska zwiększyć ilość pasów wyjazdu z Konstruktorskiej w Wołoską i dobudować relację na północ
3) na skrzyżowaniu Domaniewska Wołoska zwiększyć ilość pasów wyjazdu z Domaniewskiej od zachodu na północ i wschód
4) Wybudować proponowany wjazd z Marynarskiej w Suwak i wyjazd z Suwak w Marynarską
5) Wybudować drogę Suwak Cybernetyki
6) Wybudować tymczasowy (do czasu budowy trasy NS) przejazd kolejowy Konstruktorska końcówka S79
Słyszałem też o przebudowie ronda Postępu Cybernetyki na rondo turbinowe oraz proponuję budowę łącznicy Wirażowa S79 http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=2119
To jest wszystko co w miarę małym kosztem (bez budowy wiaduktów lub tuneli) można zrobić, żeby nie było tak dużych korków w Mordorze. Mam też nadzieję, że po "naczarowaniu" wszystkich propozycji nie będzie się korkować.
Quote:
Originally Posted by Romsu
wg mnie akurat po przebudowie marynarskiej będzie poprawa.
Marynarska do S79 będzie poprawna, nawet za poprawna ( z ronda UE i z Postępu wyjedzie mniej aut niż będzie mogło przejechać Marynarską). Marynarska do ronda UE będzie się korkować w godzinach szczytu przed rondem. http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=2425 Wyjazd/wjazd z Mordoru jeszcze bardziej będzie utrudniony. Te propozycje mają zmienić ten stan.
Quote:
Originally Posted by Zet1
Kilka stron wcześniej już ten temat był poruszany. Odpowiedź brzmi nie.
Tak masz rację, że temat był poruszany http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=2419,
Quote:
Rozważane w analizach dodatkowe połączenie ul. Marynarskiej z ul. Taśmową (wariant W2) pracuje prawidłowo jednak nie przynosi poprawy funkcjonowania układu komunikacyjnego w analizowanym obszarze – obecna obsługa południowych rejonów ul. Marynarskiej od strony ul. Żwirki i Wigury i trasy S-79 poprzez ul. Cybernetyki (wiadukt nad torami), Wynalazek i Postępu zapewnia wystarczającą przepustowość. Połączenie ul. Suwak z ul. Marynarską jest bardzo mocno obciążone i znacząco poprawia możliwość wyjazdu z północnych rejonów ul. Marynarskiej w kierunku ul. Żwirki i Wigury i trasy S-79. Połączenie to ze względu na przecinanie torowiska tramwajowego budzi jednak duże zastrzeżenia ze względu na bezpieczeństwo ruchu drogowego.
ale kropla drąży skałę nie siłą lecz uporem.
Może pod wpływem porażki dotychczasowego sposobu prowadzenia tej inwestycji, szeroko pojęte władzę, dojdą do wniosku, że nie są omnipotentne, że zmienią swoje stanowisko co do proponowanych wjazdów/wyjazdów. Minimum to przeprowadzenie remontu Marynarskiej w sposób, który umożliwiałby budowę wjazdów/wyjazdów w przyszłości. Generalnie człowiek po porażce jest bardziej skory do słuchania rad.
Quote:
Originally Posted by Bastian
repty co jakiś czas przychodzi z dziwnymi pomysłami które nie bardzo mają sens i liczy że ktoś je zrealizuje.
Co jest dziwnego, że chcę odtworzyć wjazdy/wyjazdy z/do Marynarskiej? Co konkretnie nie ma sensu?

Last edited by repty; June 18th, 2017 at 10:30 PM.
Old June 18th, 2017, 10:58 PM   #3491
M_I_K_I
Registered User

M_I_K_I's Avatar

Likes (Received): 927

zamknięcie wylotu Taśmowej i Suwak było przemyślanym działaniem - nikt teraz nie będzie tego zmieniał. Marynarska jest drogą klasy GP, tworzenie nowego skrzyżowania w obrębie jej węzła z trasą klasy S jest karkołomnym pomysłem.

[BÉTON!BRUT!] liked this post
M_I_K_I no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2017, 12:35 AM   #3492
Sławek
wodniczek nonsensek

Sławek's Avatar

Likes (Received): 4457

Quote:
Originally Posted by M_I_K_I View Post
zamknięcie wylotu Taśmowej i Suwak było przemyślanym działaniem - nikt teraz nie będzie tego zmieniał. Marynarska jest drogą klasy GP, tworzenie nowego skrzyżowania w obrębie jej węzła z trasą klasy S jest karkołomnym pomysłem.
Zwłaszcza, że user repty chyba nie zdaje sobie sprawy z tego co proponuje. Otworzyć S27 na Taśmową (zgodnie z tym rysunkiem:
https://images55.fotosik.pl/801/e8c3bd83e320eedf.png ).Pomijając już takie kwestie jak połaczenie drogi S z drogą zbiorczą (lub może niszą), to ruch aut, które z S79 chciałyby tam wjechać (a jestem pewny, że większość), wówczas ta ulica i wszystkie okoliczne utkną w mega korku.
Old June 19th, 2017, 12:55 PM   #3493
frik
Registered User

frik's Avatar

Likes (Received): 65

A odtworzenie połączenia Suwak z Marynarską by załatwiło jedyny w miarę sprawny zbiorkom do Mordoru - tramwaj.

Zet1, [BÉTON!BRUT!] liked this post
frik no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2017, 04:37 PM   #3494
repty
Registered User

Quote:
Nie proponuje skrzyżowania (przecięcia Marynarskiej). Proponuję zjazd z Marynarskiej w Taśmową. Jedynym "zawirowaniem", w tej propozycji różniącym się od obecnego ruchu, jest to, że auta jadące łącznicą S79 od południa do Marynarskiej, które będą chciały wjechać w Taśmową, nie wjadą na jezdnię z najbardziej południowego pasa ruch wiaduktu węzła Marynarska ( kierunek na wschód), a auta jadące z tego wiaduktu, które będą chciały wjechać w Taśmową, zjadą na pas ruchu, który teraz kończy się u wlotu w Taśmową. Droga klasy S kończy się tu https://www.google.pl/maps/@52.18083...2!8i6656?hl=pl
Pomysł był rozważany przez profesjonalnego projektanta, który doszedł do takiego wniosku:
Quote:
Rozważane w analizach dodatkowe połączenie ul. Marynarskiej z ul. Taśmową (wariant W2) pracuje prawidłowo jednak nie przynosi poprawy funkcjonowania układu komunikacyjnego w analizowanym obszarze – obecna obsługa południowych rejonów ul. Marynarskiej od strony ul. Żwirki i Wigury i trasy S-79 poprzez ul. Cybernetyki (wiadukt nad torami), Wynalazek i Postępu zapewnia wystarczającą przepustowość.
Przyczyną braku zjazdu z Marynarskiej w Taśmową nie jest zatem jakaś karkołomność pomysłu, tylko to że projektant uznał, że zjazd "nie przynosi poprawy funkcjonowania układu komunikacyjnego w analizowanym obszarze". Z tą tezą się nie zgadzam. W mojej ocenie utworzenie takiego zjazdu poprawia warunki ruchu na Marynarskiej (mniej aut na odcinku Taśmowa Wynalazek lub Postępu), skraca drogę dla aut których docelowym miejscem podróży jest ul. Taśmowa i południowa strona ul. Cybernetyki (do ronda) od 800 do 1200m, zmniejsza korek na łącznicy od S79 od południa do Marynarskiej i najbardziej południowej jezdni Marynarskiej na wschód. Napisz proszę co było przemyślanego w zamknięciu tego zjazdu.
Na Marynarska Suwak przyczyną braku zjazdu i wjazdu była obawa projektanta o bezpieczeństwo (nie ma nic o negatywnym oddziaływaniu na Marynarską).
Quote:
Połączenie ul. Suwak z ul. Marynarską jest bardzo mocno obciążone i znacząco poprawia możliwość wyjazdu z północnych rejonów ul. Marynarskiej w kierunku ul. Żwirki i Wigury i trasy S-79. Połączenie to ze względu na przecinanie torowiska tramwajowego budzi jednak duże zastrzeżenia ze względu na bezpieczeństwo ruchu drogowego.
A czy bezpieczniej jest choćby tu https://www.google.pl/maps/@52.18124...2!8i6656?hl=pl
porównaj trójkąt widoczności, kąt najazdu na torowisko, odległość jezdni od torowiska itp.
Napisz proszę co było przemyślanego w zamknięciu tych zjazdu i wyjazdu.
Quote:
Originally Posted by Sławek
Zwłaszcza, że user repty chyba nie zdaje sobie sprawy z tego co proponuje. Otworzyć S27 na Taśmową (zgodnie z tym rysunkiem:
https://images55.fotosik.pl/801/e8c3bd83e320eedf.png ).
Sławku ten rysunek to połączenie S79 z Suwak nie z Taśmową. Zdaję sobie sprawę z tego co proponuję. Proponuję najprostsze, w miarę bez kolizyjne (tylko tramwaj) połączenie Mordoru z S79 (w tej wersji tylko wyjazd z Mordoru).
Old June 20th, 2017, 04:38 PM   #3495
M_I_K_I
Registered User

M_I_K_I's Avatar

Likes (Received): 927

przeczytaj proszę jaka jest definicja skrzyżowania. Generalnie projektowanie dróg w paincie bez znajomości podstawowych przepisów prawa jest mało profesjonalne...

[BÉTON!BRUT!] liked this post
M_I_K_I no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2017, 10:39 PM   #3496
repty
Registered User

Wink Wujku Dobra Rada dziękuję za pouczenie

Quote:
przeczytaj proszę jaka jest definicja skrzyżowania. Generalnie projektowanie dróg w paincie bez znajomości podstawowych przepisów prawa jest mało profesjonalne...
Nie jestem profesjonalistą. Jestem amatorem entuzjastą. Ale jeśli uważasz, że podane/narysowane przeze mnie takie dane jak:
długości odcinków zmiany pasa, zwalniania, akumulacji, przyśpieszania, klasa drogi, prędkość miarodajna, promienie łuków na skrętach i szerokości jezdni na torowisku są wynikiem przypadku a nie znajomości przepisów, to życzę Ci jeszcze więcej spostrzegawczości w życiu. Ogólnie myślę, że nie jesteś w stanie wyartykułować w jaki sposób i gdzie konkretnie ( na jakim odcinku Marynarskiej) proponowane wjazdy, zjazdy (skrzyżowania) będą miały negatywny wpływ na bezpieczeństwo i płynność ruchu. Co jest niezgodnego z prawem na rysunkach? ( Na drugim rysunku jest co najmniej jeden błąd. Wiesz gdzie?). Nie odnosisz się do meritum sprawy, do ustaleń profesjonalnego projektanta, nie odpowiadasz na pytania, a czepiasz się, może nieprecyzyjnego sformułowania "Nie proponuje skrzyżowania (przecięcia Marynarskiej)". Brak Ci też dobrej woli i nie czytasz tego co w nawiasie. Skoro tak świetnie znasz przepisy prawa o projektowaniu dróg, to podaj przepis ze szczegółowością artykułu, paragrafu, z którego wynika zakaz tworzenia na drodze klasy GP nowego skrzyżowania w obrębie jej węzła z trasą klasy S.
PS. Liczę, że nie zapadnie z Twojej strony głucha cisza i tak szybko jak skrytykowałeś mojego posta dasz riposta.
Old June 20th, 2017, 10:43 PM   #3497
tomzyl
Registered User

Likes (Received): 243

Jest przepis taki, ze nie moze być węzła na drodze S węzła z drogą +-1, tzn może być A/S S/S DK/S ale DW/S już nie, a Suwak to hm, gminna? trochę nisko.
Old June 21st, 2017, 12:07 AM   #3498
repty
Registered User

Po co nam ta pętla?

Quote:
Originally Posted by tomzyl View Post
Jest przepis taki, ze nie moze być węzła na drodze S węzła z drogą +-1, tzn może być A/S S/S DK/S ale DW/S już nie, a Suwak to hm, gminna? trochę nisko.
Rozumie, że jest już późno i piszesz z pamięci, i jak znajdziesz trochę czasu to odszukasz stosowny przepis. Też mi się tak wydaje, że jest taki przepis, ale wiem też, że mogą być odstępstwa od przepisów. Oto przykład https://www.google.pl/maps/@52.14359...1933,16z?hl=pl
Tyle, że w naszym przypadku nie mamy węzła/skrzyżowania bezkolizyjnego z drogą klasy S, tylko z Marynarską która jest GP. I to nie z jej ciągiem głównym na którym prędkość jest podwyższona do 80 km/h (przynajmniej w stronę na zachód)https://www.google.pl/maps/@52.18082...2!8i6656?hl=pl a jej jezdniami zbiorczymi/rozprowadzającymi/bocznymi/serwisowymi (najbardziej na północ i najbardziej na południe), na których jest ograniczenie jak na obszarze zabudowanym. I Suwak i Taśmowa jest do nich ani za nisko ani za wysoko, ale w sam raz.
Quote:
Originally Posted by frik
A odtworzenie połączenia Suwak z Marynarską by załatwiło jedyny w miarę sprawny zbiorkom do Mordoru - tramwaj.
Yesterday 12:35 AM
Nie rozumie jak to połączenie może "załatwić" tramwaj. Wytłumacz mi to, proszę. Jedyne pogorszenie pracy tramwaju (pierwsza mapka/rysunek) jakie mi przychodzi do głowy, to zwolnienie tramwaju (do chyba 15 km/h) na przejeździe z Suwak.
Nawet skasowanie ostatniego przystanku na pętli nie sprawi, aby ludzie zrezygnowali z tramwaju. Tramwaj zawracałby tak jak teraz w czasie remontu, ale za to nie byłoby obaw o bezpieczeństwo, IMO bezpodstawnych obaw, na przejeździe z Suwak. Proszę drogie koleżanki i drogich kolegów o opinię w sprawie wad i zalet takiego rozwiązania. Jest to pomysł jeszcze nowy, nie do końca przemyślany. Nie wiem jak szybko zawraca tramwaj dwukierunkowy, jak często mają kursować tramwaje po odtworzeniu torowiska, czy miasto ma dostateczną ilość takiego taboru, czy skrócenie linii o ok. 450m nie wywoła jakiegoś buntu orków.
PS. No to się dopiero teraz zacznie....
Old June 21st, 2017, 12:47 AM   #3499
Sławek
wodniczek nonsensek

Sławek's Avatar

Likes (Received): 4457

Quote:
Originally Posted by repty View Post
Nie jestem profesjonalistą. Jestem amatorem entuzjastą.
Świetnie, ja też jestem amatorem entuzajstą. To jest jakiś argument? Skoro już jesteś takim entuzjastą, to poczytaj literaturę, albo posłuchać mądrzejszych i nie rzucaj się jak ktoś Ci wyjaśnia, że tak się nie da. Jakby mi tak, jak Ty Mikiemu ktoś jechał od tych i owych, bardzo bym się zastanowił, czy dalej odpisywać...
Bycie entuzjastą wg mnie zobowiązuje do jakiejs choćby podstawowej wiedzy.

Co do literatury to może poczytaj:
WPS-1 Wytyczne Projektowania Skrzyżowań - część pierwsza
Skrzyżowania zwykłe i skanalizowane, 2001, by GDDKiA
+
WPS-2 Wytyczne Projektowania Skrzyżowań - część druga - Ronda
GDDKiA - 2001

obie mają łacznie ok 500 stron, ale pomijając kwestie czysto techniczno-projektowe dla inżynierów jest dużo opisowych stron.

+
Inżynieria ruchu drogowego, Gaca/Suchorzewski/Tracz z 2009r. orgromne całościowe dzieło, ponad 450 stron. Widziałem za kilkadziesiąt zł na Allegro.
Old June 21st, 2017, 08:31 AM   #3500
Zet1
Registered User

Likes (Received): 178

A w prostych żołnierskich słowach ( od amatora ) : od ronda przy GM (po przebudowie) będziemy mieli bezkolizyjną drogę, gdzie prawie wszyscy jadący zaczną "wciskać pedał w podłogę". A Ty chciałbyś zafundować w okolicy podjazdu "pod górkę" , czyli zjazdu na S79 i Żwirki, korek wjeżdżających na "Mordor" i w godzinach popołudniowych kamikadze jadących pod prąd, bo dlaczego zrobili tylko wjazd? Ja chcę wyjechać!!
Do tego rano w szczycie zablokowane non-stop torowisko, "bo ja muszę wjechać". Nie widzę osobiście ani jednego pozytywu.... sorry.
Zet1 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
drogi miejskie, warszawa

Thread Tools

Posting Rules