search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 13th, 2006, 05:07 PM   #21
ZielonyGP
PrzestrzenGdyni.pl

ZielonyGP's Avatar

Likes (Received): 20

^Twoim zdaniem lepiej jechać przez Olsztyn czy Olsztynek?

PopieramOPAT.pl - tak dla Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiasta
ZielonyGP no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 13th, 2006, 05:08 PM   #22
Lmac
Registered User

Lmac's Avatar

Likes (Received): 60

Kraków-Lublin
Najkrócej przez Sandomierz DK79, DK74 (do Kraśnika) i DK19 (szlak Kraków-Lublin-Wilno).
Najczęściej przez Kielce, rzadziej przez Radom, choć do Radomia sie droga poprawila, do Kielc technicznie popsuła.
Nie polecam przez Rzeszów, ani z odbijaniem w Tarnowie na DK73 do DK79.
Lmac no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2006, 07:08 PM   #23
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

A jak byście dojechali z Krakowa do Oleśnicy. Moja rodiznka uparcie jeżdzi przez Namysłów zjeżdżajać z A4 juz koło Brzegu Przeciez to jezt nieporozumienie. Przeciez lepiej chyba dojechać do samego Wrocka A4 i potem ejchac dobrą DK8 2x2 GP. Jeszcze mi ciotka mówi ze jestem chory bo czekam na obwodniecę Wrocka, ze ona w życiu nie będzie nadkładac 30km. No to prosze bardzo niech sie tłucze 60km drogami wojewódzkimi, ja tam będę wolał na ponad 300km dołożyć te 30km i jechać cały czas drogą S i A.
  Reply With Quote
Old February 13th, 2006, 07:18 PM   #24
jacekq
Registered User

Likes (Received): 3438

Póki nie ma A8 to chyba przebijanie się przez sam Wrocław nie jest najlepszym pomysłem. A jeszcze lepiej będzie, gdy powstanie obwodnica wschodnia - wtedy tuż przed Wrocławiem śmigniesz do Długołęki i chyba nic nie będziesz nadrabiał
Old February 13th, 2006, 07:53 PM   #25
jester
jester

jester's Avatar

Likes (Received): 199

Quote:
Originally Posted by Lmac
Kraków-Lublin
Najkrócej przez Sandomierz DK79, DK74 (do Kraśnika) i DK19 (szlak Kraków-Lublin-Wilno).
Cofam wcześniejszą propozycję DK7/DK12. @Lmac jest najlepsza chyba.
jester no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2006, 08:03 PM   #26
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by ZielonyGP

Czy ja dobrze widze DK 22 Elbląg- granica z Rosją - jest autostradą ??
Old February 13th, 2006, 08:51 PM   #27
kbc
Registered User

Likes (Received): 0

SCIENCE-FICTION. Oj marzy mi się taka nadwiślańska (S-??) ekspresówka która by się zaczynała w Krakowie na przyszłościowym węźle S-7 z ulicą igołomską pózniej przed Nowym Brzeskiem przeszła przez wisłe i pózniej przez cały czas biegła po południowej stronie wisły przez powiśle dąbrowskie,Szczucin do Tarnobrzega. Z Tarnobrzega przez wschodnią część Sandomierza rzeke san zachodnią część lasów lipskich (dawnej puszczy solskiej) do Kraśnika gdzie połączyła by się z przyszłą S-19
kbc no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2006, 09:42 PM   #28
japan
Registered Abuser

japan's Avatar

Likes (Received): 103

A dopóki nie ma A8/AOW to jaki byłby najlepszy pomysł na trasę Gdańsk-Jelenia Góra lub Zgorzelec z pominięciem Wrocławia? Ja bym pojechał do Poznania przez Chojnice i Piłę ale ze Poznaniem jak jechać? Skręcić w Lesznie na Głogów i potem do DK3?

'W siedemdziesięciu dwóch procentach wypadków, kiedy ludzie powołują się na statystykę, podają liczby, które sami wymyślili.' - Jo Nesbo
japan está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 13th, 2006, 11:35 PM   #29
colocolo
Registered User

Likes (Received): 1

Do Michala...
"Przeciez lepiej chyba dojechać do samego Wrocka A4 i potem ejchac dobrą DK8 2x2 GP."- to wszystko zalezy od godziny o ktorej masz przejechac Wroclaw (najgorzej miedzy 15 a 19 jak sa powroty z pracy)
"No to prosze bardzo niech sie tłucze 60km drogami wojewódzkimi, ja tam będę wolał na ponad 300km dołożyć te 30km i jechać cały czas drogą S i A."- oczywiscie,ze lepiej bedzie nadlozyc te kilomtery niz jechac przez Namyslow
colocolo no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2006, 11:47 PM   #30
colocolo
Registered User

Likes (Received): 1

Do Japana
"Ja bym pojechał do Poznania przez Chojnice i Piłę ale ze Poznaniem jak jechać? Skręcić w Lesznie na Głogów i potem do DK3?"- trasa dobra,za Legnica w strone Jeleniej i tak nie ma zadnej drogi z poboczami dlatego lepiej jezdzic główną, bo z bocznymi w zimie różnie tam bywa.
A jesli chciałbys ominac Poznan i Pile to polecam droge ktora do gory przebywam nad morze. Jest sprawdzona i polecam(nie wiem tylko jak w zimie). Patrzac od ciebie: to 22 dojechac do Wałcza, nastepnie 178 do Czarnkowa, dalej 182/185 do Szamotuł, potem 187 na Pniewy, chwile 2 i potem na 305 do Wolsztyna i potem Wschowy (fajna droga bardzo mały ruch i ładne widoki: jeziorka,łąki itp) a potem juz na Głogów i do 3
colocolo no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2006, 12:16 AM   #31
barbapapa
Registered User

barbapapa's Avatar

Quote:
Originally Posted by japan
A dopóki nie ma A8/AOW to jaki byłby najlepszy pomysł na trasę Gdańsk-Jelenia Góra lub Zgorzelec z pominięciem Wrocławia? Ja bym pojechał do Poznania przez Chojnice i Piłę ale ze Poznaniem jak jechać? Skręcić w Lesznie na Głogów i potem do DK3?
Jakiś czas temu wybrałem drogę z ominięciem Poznania i Wrocławia. Do Bydgoszczy "normalnie". Dalej Gniezno, Września, Jarocin, Krotoszyn, Rawicz, Ścinawa (most na Odrze), Lubin, Legnica, Jawor, Jelenia.
barbapapa no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2006, 12:43 AM   #32
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by jacekq
Póki nie ma A8 to chyba przebijanie się przez sam Wrocław nie jest najlepszym pomysłem. A jeszcze lepiej będzie, gdy powstanie obwodnica wschodnia - wtedy tuż przed Wrocławiem śmigniesz do Długołęki i chyba nic nie będziesz nadrabiał
Ta wschodnia obwodnica ma być GP? Bo na S się chyba nie zanosi Taki sam bezsens jak z północną obwodnicą Krakowa.
  Reply With Quote
Old February 14th, 2006, 09:16 AM   #33
Fiolet
Registered User

Quote:
Originally Posted by ZielonyGP
^Twoim zdaniem lepiej jechać przez Olsztyn czy Olsztynek?
Proponuję jak są złe warunki atmosferyczne (zima, ulewy) to jechać Ostróda-Olsztyn-Szczytno - szersza droga, ale większy ruch. Natomiast gdy jest ładnie to Olsztynek-Szczytno - tylko ten odcinek jest najgorszy bo kręty.
Fiolet no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2006, 09:25 AM   #34
Fiolet
Registered User

Quote:
Originally Posted by colocolo
Do Michala...
"Przeciez lepiej chyba dojechać do samego Wrocka A4 i potem ejchac dobrą DK8 2x2 GP."- to wszystko zalezy od godziny o ktorej masz przejechac Wroclaw (najgorzej miedzy 15 a 19 jak sa powroty z pracy)
Też uważam, że zależy o jakiej porze się jedzie, najlepiej jest wcześnie rano lub późno po południu.

Co do trasy to ja jednak proponuję jechać Leszno-Głogów-Lubin-Legnica, jest tam odcinek 2x2 od przed Polkowicami do Lubina oraz nowa obwodnica Legnicy - więc jedzie się przyjemnie.
Old February 14th, 2006, 09:30 AM   #35
Fiolet
Registered User

Quote:
Originally Posted by colocolo
Do Japana
"Ja bym pojechał do Poznania przez Chojnice i Piłę ale ze Poznaniem jak jechać? Skręcić w Lesznie na Głogów i potem do DK3?"- trasa dobra,za Legnica w strone Jeleniej i tak nie ma zadnej drogi z poboczami dlatego lepiej jezdzic główną, bo z bocznymi w zimie różnie tam bywa.
A do Chojnic którędy proponujesz, bo ja jeżdżę Żukowo-Kościerzyna-Brusy. całkiem przyjemna droga, tylko odcinek Kalisz Brusy ma dość kiepską nawierzchnię, a reszt jest ok.
Old February 14th, 2006, 12:38 PM   #36
Tomasek
Miasto z morza i marzeń.

Cześć, mam pytanie odnośnie połudnowej Małopolski. Planuję wyjazd na narty i będąc w Zakopcu chciałem zrobić wypad do Tytra i Wierchomli. ViaMichelin sugeruje trasę z Zakopanego przez Słowację tzn. Łysa Polana - Spisska Bela - St. Lubovna - Piwniczna. Trasa 106 km czas 1h37. Ja zastanawiam się jednak czy nie szybciej jest jechać drogą 969 przez Krościenko i Stary Sącz. Może ktoś z Was miał okazję jechać którąś z tych tras i mógłby polecić szybszy/dogodniejszy dojazd to chętnie skorzystam z rady.
Do Fiolet: wariant do Chojnic który wymieniłeś wg. mnie też jest najlepszy.
Tomasek no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2006, 06:12 PM   #37
raul
Ave Silesia

raul's Avatar

Likes (Received): 84

Quote:
Originally Posted by Fiolet
A do Chojnic którędy proponujesz, bo ja jeżdżę Żukowo-Kościerzyna-Brusy. całkiem przyjemna droga, tylko odcinek Kalisz Brusy ma dość kiepską nawierzchnię, a reszt jest ok.
To chyba najprostsza i w dodatku bardzo malownicza droga. Można też jechać chyba przez Bytów ale wydaje mi się że jedzie sie wtedy odrobine dłużej.

Last edited by raul; February 14th, 2006 at 06:18 PM.
raul no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2006, 06:14 PM   #38
raul
Ave Silesia

raul's Avatar

Likes (Received): 84

Quote:
Originally Posted by japan
Chyba najlepiej w Rawiczu skrecić na DK 36 do Lubina a potem juz DK 3 przez Legnice do Jeleniej G. Na Głogów nie ma co jechac bo jedziesz na około a drogi jakościowo śa podobne o ile dobrze pamietam...
raul no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2006, 08:44 PM   #39
japan
Registered Abuser

japan's Avatar

Likes (Received): 103

Quote:
Originally Posted by barbapapa
Jakiś czas temu wybrałem drogę z ominięciem Poznania i Wrocławia. Do Bydgoszczy "normalnie". Dalej Gniezno, Września, Jarocin, Krotoszyn, Rawicz, Ścinawa (most na Odrze), Lubin, Legnica, Jawor, Jelenia.
Właśnie jeżdże do Poznania przez Piłę, bo to chyba lepsza opcja niż przebijanie się przez Bydzię. Mniej się na to czasu traci. Co do samego Poznania to o dziwo nie narzekam nigdy na przelot przez to miasto w ciagu DK11 i DK5 (prosta droga od Suchego Lasu, omijamy centrum od zachodu i w Górczynie wydostajemy się na trasę do Wrocławia)

Co do opcji Gdańsk-Chojnice tez niezła jest przez Starogard i Czersk. od Starogardu berlinka jest nawet w lepszym stanie niz między Chojnicami a Podgajami.

'W siedemdziesięciu dwóch procentach wypadków, kiedy ludzie powołują się na statystykę, podają liczby, które sami wymyślili.' - Jo Nesbo
japan está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 14th, 2006, 10:51 PM   #40
kbc
Registered User

Quote:
Jeśli chodzi omnie to polecam ci zdecydowanie jazdę przez naszych braci Słowaków jest bardzo interesująca droga a przy okazji zobaczysz ich zaplecze narciarskie jakieś 11km za Łysą polaną w pięknym skalistym tatrzańskim pleneże a powrót przez Stary Sącz acha i czeba pamiętać że w odróżnieniu od Polski apteczka jest obowiąskowa??? Oto 3 fotki z tej miejscowości ''Ždiar"
kbc no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules