search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 2nd, 2005, 02:24 AM   #1
Dziki REX
Your brain controller

Dziki REX's Avatar

Likes (Received): 5797

[Polska] Kretynizmy drogowe, dziury i inne mistrzostwa naszego kraju

Jedno jest pewne nie chciałbym abyśmy brali przykład z Brytyjczyków.
http://www.akuku.pl/link_frameset.ph...o_w_anglii.pdf

Sponsored Links
Old January 2nd, 2005, 04:10 AM   #2
Leo188
Registered User

Likes (Received): 0

heheheheheheheheheheh hehe hehehehehh to jest najbardziej pojeeeeebane rondo jakie mozna wymysliec i jakie widzialem w calym moim zyciu,Wyglada jak THE SIGNS !
Leo188 no está en línea   Reply With Quote
Old January 2nd, 2005, 10:08 AM   #3
Dziki REX
Your brain controller

Dziki REX's Avatar

Najlepsze są te małe twisterki i samochody jeżdżące we wszystkich kierunkach. Wielkie wesołe miasteczko
Old January 2nd, 2005, 04:59 PM   #4
kaspric
and we flew away

kaspric's Avatar

Likes (Received): 1742

OMG .... a właśnie się zastanawiam xczy iść na konstrukcje czy drogi

ArgentynaUrugwaj2006.Japonia2011 English.HK-Singapur-Kambodża-Wietnam2012, Korea-Japonia2012.Korea-Japonia-Tajwan 2013.GruzjaArmenia2014.Japonia2014
Rosja-Sakha(Jakucja)2014

kaspric no está en línea   Reply With Quote
Old January 2nd, 2005, 11:26 PM   #5
WotaN
in omnia paratus

WotaN's Avatar

Likes (Received): 135

Oz ty w zyciu! Wprawdzie widzialem juz 100 typow wezlow drogowych wyprodukowanych przez Japonczyka ktoremu sie nudzilo, ale TO kasuje wszystko!
@kaspric: idz na mosty. Nie bede sam na forum
Old January 2nd, 2005, 11:32 PM   #6
kaspric
and we flew away

kaspric's Avatar

Likes (Received): 1742

Quote:
Originally Posted by WotaN
@kaspric: idz na mosty. Nie bede sam na forum
to już zależy od tego, co przez pół roku uda mi się zdziałać z pewną laską, która jest na konstrukcjach

ArgentynaUrugwaj2006.Japonia2011 English.HK-Singapur-Kambodża-Wietnam2012, Korea-Japonia2012.Korea-Japonia-Tajwan 2013.GruzjaArmenia2014.Japonia2014
Rosja-Sakha(Jakucja)2014

kaspric no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2005, 01:21 AM   #7
ruminek
MayDay

ruminek's Avatar

elo to najsmieszniejsze skrzzowanie jakie widzialem na tej ziemi , a propo tak sie przygladajac temu rondo to troche podobne do tych dziwnych znakow na polach ktore podobno zostawiaja kosmici , a może faktycznie to kosmici tylko ze teraz przzucili sie na ulice bo trawa i zboża sie im juz znudzily .
ruminek no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2005, 01:26 AM   #8
Tommy
S

Tommy's Avatar

Likes (Received): 2

****!!!
Old January 3rd, 2005, 11:10 AM   #9
helfsztog
Twoj Przyszly Pracodawca

helfsztog's Avatar

Dlatego wlasnie mowi sie ze Anglicy sa ekscentryczni
helfsztog no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2005, 11:55 AM   #10
Dziki REX
Your brain controller

Dziki REX's Avatar

Quote:
Originally Posted by ruminek
elo to najsmieszniejsze skrzzowanie jakie widzialem na tej ziemi , a propo tak sie przygladajac temu rondo to troche podobne do tych dziwnych znakow na polach ktore podobno zostawiaja kosmici , a może faktycznie to kosmici tylko ze teraz przzucili sie na ulice bo trawa i zboża sie im juz znudzily .
To by tłumaczyło czemu tyle rond ostatnio powstaje hehe.
Old January 3rd, 2005, 11:30 PM   #11
BinioII
niezależny człowiek

Likes (Received): 54

Myślę sobie, że jadę samochodem i widzę takie rondo i pewnie bym jedno z tych małych przejechał poprawnie po angnielsku , ale na głównym, lub przy zjeździe to istniało by doże prawdopodobieństwo, że przejechał bym je w dziwny sposób, czyli jak w Europie kontynentalnej

Last edited by BinioII; January 3rd, 2005 at 11:37 PM.
BinioII no está en línea   Reply With Quote
Old October 23rd, 2005, 07:01 PM   #12
piter_vel_pior
Registered User

piter_vel_pior's Avatar

[Polska] Kretynizmy drogowe, dziury i inne mistrzostwa naszego kraju

Witajcie!
żyjąc w Polanowie możemy poszczycić sie wieloma debilizmami zaistniałymi na naszych drogach, których prostota i bezsens jest w pewnych chwilach zachwycacjące. To samo tyczy sie jakości naiwerzchni i jej fachowych reperacji. Zblizająca się zima zainspirowałą mnie do założenia takiego wątku i ciekaw jestem czy zostanie przez Was podjęta dyskusja na ten temat...Fotografie miło widziane-sam sie postaram focić duzo

Tym czasem jako 1szy kretynizm proponuję remont ulicy Kamieńskiego w Krakowie, która rozleciała sie po roku-jakoś tak...

Kretynizm2 Estakada nad 29Listopada również w Krakowie-nawierzchnia rozleciała się po 3latach, nawet na gwranacji ją wymieniono, ale tylko na kawałku <brawo>

Fantazyjny kształt i bezpiecznstwo na niej oceniam jako "mega specjal"
piter_vel_pior no está en línea   Reply With Quote
Old October 23rd, 2005, 08:27 PM   #13
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Jak omawiamy Krakó to prosze dalej:

-Umowa z turecką firmą Guris na przebudowę Ronda Mogilskiego: firmie nie opłacało się budować (nie wiem czyt nie chodziło o kurs euro który sie zmienił), rozwiazała umowę bez konsekwencji finansowych gdyż na to pozwalała jej umowa. Rondo dalej zakorkowane ze stojacymi na około niego blaszanymi płotami.

-Estakada nad ul.Wielicką w ciagu Powstańców Śl - Powstańców Wielkopolskich. Estakada jest JEDNOKIERUNKOWA. Już wyjaśniam. Chodzi o to że na estkjade wrzucono ruch tlyko w jednym kierunku a nie dwóch. Efekt jest taki, zę samochody jadace w drugą stronę nadal poruszaja sie po poziomie terenu i nadal nie ma w pełni bezkolizyjnego rpzejazdu.

-Jak jesteśmy tam to w okolicy są dwie stacje benzynowe. Niby całkiem normalna rzecz gdyby nie to ze najpierw byłą sobie jedna, a potem ktoś wział w łąpę i wydał pozwolenie na drugą jakieś 50 m przed tamtą Oczywiscie jadąc w drugą stronę stacji nie ma.

-Przejscie dla pieszych na ul.Wielickiej na wysokości cm.Podgórskeigo: Nie wiem po co tam światła? Tam nie ma żadnego skrzyżówania, jest tylko przejscie dla pieszych które można zastąić kładką. Dla odświeżenia pamięci nieopodal zbudowali kładkę łączącą Podgórze z kopcem Kraka która moim zdaniem jest mniej istotna. Ta zbudowana służy tlyko spacerom natomiast ta przyc mentarzu słuzyła by upłynnieniu ruchu.

-Węzeł Radzikowskiego: Postawili sklep (Lery Marlin) na wprost budowanej estakady. Wygląda to tak ze droga "celuje" w sam środek sklepu. Jak to rozwiąża to nie wiem ale maja problem i to wielki.

-Północna obwodnica Krakowa: Najpierw miała być A, potem S, teraz chcą robić jednojezdniową GP. Nieskomentuję. Jednojezdniową GP to moze mieć Skawina, albo Niepołomice czyli miasteczka po około 10.000 mieszkańców. kraków panowie radni bezradni ma 750 tyś. Ale wy chyba wypraliscie sobie mózgi w Dosi i nie widzicie róznicy, a "skoro nie widac różnicy to po co przepłacać".

-Krakowski Szybki Tramwaj: Wielka i szeroko reklamowana inwestycja, majaca docelowo połączyć Kurdwanów ze Starym Miastem. Tylko jak skoro linia omija Stare Miasto. Z pętli na Kamiennej trzeba dymać do centrum na nogach lub tramwajem tradycyjnym. Natomiast przystanek w tunelu pod dworcem PKP nie ma żadnego bezposredniego połączenia z przystanikiem na skryzżowaniu Pawia/Lubicz ani z przejsciem podziemnym pod tymże skrzyżówaniem.

-Nowy dworzec PKS: Zbudowali, zrobili opóźnienia a i tak nie pomieści wszystkich autobusów. To po co budować. jeszcze debile zapomnieli w projekcie umieścić dojazd na drugi poziom dworca Sami to skomentujcie bo ja juz nie mam siły ani nie chce zeby mi post za przekleństwa usunięto.

-Węzeł Kamińskiogo-Tischnera-Powst. Wlkp: Niby bezkolizyjny a jednak same światła, nawet na bezkolizyjnych łącznicach i wjazdach. Po prostu taka wizytówka Krakowa - miasta które ma światła wszedzie tam gdzie mozna ich uniknąć.

-Węzeł przy moscie Zwierzynieckim: Mogli pociagnąć ten most te 200 m dalej przez co byłby na niego łądny, bezkolizyjny wjazd. To nie trzeba było jak zwykla walnać tradycyjne skrzyżowanie. Ciekawe ile droższa byłaby cała inwestycja z tym dłuższym, mostem (w sumie to już jako estakadą)? 2 czy 3 procent całej kwoty? Jeszcze z 70 % środków dostali z UE.

-Planowana linia tramwajowa na Prądnik Czerwony: Prowadzi przez sam środek osiedla Olasza II jednocześnie omijając wsztskie główne ulice w rejonie czyli Al.29 Listopada, Pilotóe i Meissnera. Nie wiem jak wy ale ja tramwaj widze jako szyblki środek komunikacji do którego mozna dojechać autobusem i przesiąśc sie do niego na skrzyżówaniu bo wąłsnie na głównych skrzyżowaniach najczęsciej mozan autobus spotkać. Nie wiem czemu nie ma linii w ciągu Meissnera i dalej juz wg projektu do pętli Mistrzejowice?

-Węzeł przy Moście Kotlarskim: Miał być przebudowany prze inwestora centrum handlowego (w domyśle Galerii Kazimierz). Jest jaki był. A potem miasto będzie wykąłdać kasę jak coś sie pobuduje na działkach między Wisłą a ul.Grzegórzecką.

-Rondo w Węźle Nowotarskim: Totalnie zamotane. Wjazd i yjazd z tego ronda w strona centrum Krakowa są jakby na odwrót. Przez to wielu kierowców zwyczajnie wyjeżdża z niego pod prąd.

-Wjazdy do M1 i Plazy: Są światła które blokują ruch na już i tka zakorkowanych ulicach. A mozan było zarządać od inwestora zbudowania bezkolizyjnego wjazdu.

-Węzeł Wielicki: Czemu nie ma relacji Wieliczka-A4 w stronę Tarnowa?? To jak jadę w takim włąsnie kierunku to mam sie tłuc jakieś 20 km do drugiego węzła po dordze krajowej czy wjechać bardziej w Krakó i tam nawracać????

-Przystanek tramwajowy "Plaza": To co przy M1, Plazie i światłach przy cm.Podgórskim. Jak Plaza chce mieć przystanek tam przy kładce to niech zbudują na niego albo wejścia podziemne albo kładkę nad Al.Pokoju.

-Przebudowa skrzyżowania Pawia/Westerplatte/Basztowa/Lubicz: Zrobili projekt, rozkopali wsyztsko po czym sie okazało z ejak zrobią remont wg tego projektu to różnica poziomów będzie tworyzłą 30 centymetrowy schodek Najpierw jak to przeczytałem to sie śmiałem chyba z pół godizny, potem doszedłem do wniosku ze jak komuś zlecaja projekt to najpierw powinni zbadać jego IQ.

-Ścieżka rowerowa na ul.Kopernika: Wytyczona pod prąd względem ruchu samochodowego na tej ulicy. Jak robią takie coś to mogli by ją jakoś oddzielić, albo chociaż zrobić krawęznik i ładną kostkowana scieżkę na wyskokości obecnego chodnika. Teraz kierowcy uważaja ją za integralna częsc jezdni i są bardzo zdziwieni kiedy sie na nich wydzieram jadąc na rowerku. Swoja droga to kumpla tam potrącili

-Nazewnictwo zachodniej obwodnicy Krakowa w ramach A4: droga od Węzłą Balice do Węzła Zakopiańskieog posiada szersze pasy ruchu niż powinna wg przepisów mieć autostrada i nie posiada przepisowaego MOPa (miejksce obsługi podróżnych) któy jets tam dopiero planowany a mimo to dali jej literkę "A". Przy takim stanie rzeczy powinna być klasyfikowana jako ekspresówka, a dpoireo po przebudowie nazwac ją A4. Z kolei fragment drogi od Węzła Balice do Węzła Radzikowskiego mimo iż spełnie wszelki parametry autostrady to nie jest klasyfikowany jako autostrada tlyko droga krajowa. Czasami co prawda na mapie jest on jako S7 ale oficjalnie coś tkaieog jak S7 wogóle nie istnieje. Oficjalnie to jest DK7. Żałosne. Najpierw nazwijmy a potem sie przebuduje.

-III-cia obwodnica Krakowa: Nie będiz epełna gdyż planowana droga majaca w pryzsżłoci łącyć Trasę Bagrowoą z Kurdwanowem już zostałą usunięta z planów gdyż jakieś emerystki czepiały sie że maja tam park No paranoja. Przecież obwodnica to jets jakiś strategiczny projekt. Nie wiem czemu kilka babć którym sie nie podoba droga moga ją zablokowac bez wiekszych problemów?

-Parkingi przy sądzie, magistracie i prokuraturze (dokładniej to ich brak): codziennie sa tam nieziemskie trudnosci ze znalezieniem miejsca parkingowego. Samochody parkują dosłownie wszędzie, w każdym mozliwym metrze szesciennym wolnej przestrzeni. Czy to tak ciężko zbudowac kilkupoziomowy parking w miejscu obecnego płaskeigo przed sądem. Miasto i tak na tym zarobi bo tam ludize po prostu będą parkować.

-Parking pod Sanktuarium w Łagiewnikach. Mimo iż inwestor powinien pod taka budowle zbudować parking to i tka dostali pozwolenie na budowe bez prakingu. A potem miasto Kraków wyłożyło z własnego budżetu i zbudowąło im parking. Ale przecież kościołowi to u nas od zawsze pewne częsci ciała lizali i nadal będą. W końcu kto im się postawi?? Tragiczne.

-Skrzyżówanie ul. Wita Stwosza z Al.29 Listopada. Mimo iż ul. Czesłąwa Miłosza któa ma się tam zaczynać jest przewidziana dopiero za 10 lat to już zbudowali skręty i zjazdy do niej. NBatomiast obecne kierunki ruchu wytyczane są przez totalnie juz zdewastowane pomalowane na żółto fragmenty krawężnika poukłądane na ulicy. O ile wiem to na zółto oznacza sie tymczasową organmizację ruchu. Nie wiem jak wg Was, ale dla mnie coś co ma trwać 10 lat nie jest już tymczasowe. (No chociaż tymczasowy dworzec PKS przy Pawiej funkcjonował przez 50 lat). Mogli przeciez zbudować to tak jak jets teraz wykorzystywane, przecież zanim zbudyją ul.Miłosza to i tak będą zmieniać tam nawierzchnię i wtedy można tez zmienić układ krawężników i asfaltu. A jak już zbudowali całosc teraz to mogliby postawić tam porządne bariery antyzderzeniopwe a nie coś co ma 20cm wyskokosci i w dodatku po 3 miesiacach było już w satnie zaawansowanego rozkładu.

-Nzewnictwo dróg w miesice: Najpierw plnuja drogi jako Trasa Centralna, Trasa Nowotarska, Trasa Nowohucka, Trasa Pychowicka, Trasa Zwierzyniecka, Trasa Siaka, Trasa Owaka a potem dzielą ją na 5 odcinków z których każdy sie inaczej nazywa. Przeciez droga od Tischnera do samej A4 mogła by sie nazywac Trasa Nowotarska i było by dobrze. Po co to tka dizleić i życie ludziom utrudniać. Z Trasą Centralną jest o tlye ciekawie ze ona juz była czesciowo wykonana i tu pozostanie przy poprzednich nazwach jets słuszne. Ale Nowotarską zbudowali od zera. Podobnie jak odcinek Trasy Centralnej za Wisła który oczywiscie podzielili na dwie nazwy. Jak kawałek tej drogi przebiega po śladzie starej ul;.Klimeckiego. Czy nie mogli całgo tego odcinka nazwać Klimeckiego?? Z kolei jest w Kraku kilka ulic (Grzegórzecka, Łokietka, Radzikowskieog, Wielicka) któe sie ciągną i ciągną mimo iż w każdym miejscu mają innyc charakter (raz osiedlowa 1x1 to znowu przelotowa 2x2) i przebiegaja przez wiele duuużych skrzyzowań/rond niejednokrotnie zmieniajć swój kierunek. Generalnie chodiz mi o to zeby trasy które stanowią zwarta cąłos nazywać jedna nazwą. Natomiast w miejscy gdzie droga zmienia swój charakter, kierunek lub wręcz ulega przerwaniu (jak Radzikowskieog przy Rondzie Ofiar Katynia) to powinna kończyć sie jedna nawa, a zaczynać druga. Było by prościej. A tak to kumpel mi mówi ze mieszka na Radzikowskiego w bloku a jak potem jadę prawie na Zabierzów zamiast na Krowodrze.

Póki co tyle z Krakowa, ale pewnieo jak jutro wyjdę z domu to znajdę z 15 rzeczy do których sie można przyczepić
  Reply With Quote
Old October 23rd, 2005, 09:37 PM   #14
HTP
Advanced user

Likes (Received): 11

-wezeł Bocheńskiego na A4 !!!!! z lewoskrętem z światłami;
-droga serwisowa i wyjazd z 3stawów na A4........!!!!
HTP no está en línea   Reply With Quote
Old October 23rd, 2005, 11:30 PM   #15
piter_vel_pior
Registered User

piter_vel_pior's Avatar

Jak mogłem zapomniec o rondzie TURECKIEGO :P hehe słuszne uwagi! a co do nowych drog to był ten temat juz poruszony-urywająca sie sciezka rowerowa na Dobrego Pasterza...
Swietny motyw dworca kieszonkowego PKS hehe

ciekaw jestem co przyniosą nam nowe inwestycje...np Pawia lub skrzyzowanie Basztowa Lubicz i zapowoiadajace sie remnoty na Rakowickiej, Lubicz i Wielickiej
Old October 23rd, 2005, 11:36 PM   #16
piter_vel_pior
Registered User

piter_vel_pior's Avatar

jeszcze debile zapomnieli w projekcie umieścić dojazd na drugi poziom dworca
Kraków chyba jest pionierem w tej dyscyplinie sportowej pt szybko, bez głowy, bez sensu, bez konsekwencji
Old October 24th, 2005, 01:10 AM   #17
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by HTP
-wezeł Bocheńskiego na A4 !!!!! z lewoskrętem z światłami;
-droga serwisowa i wyjazd z 3stawów na A4........!!!!
Jakiego miasta sie to tyczy??? i co jest z tym wyjazdem nie tak?? Bo lewoskręt ze swiatłami to nie musisz tłumaczyć :P
  Reply With Quote
Old October 24th, 2005, 02:10 AM   #18
HTP
Advanced user

Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by michal-skoczen
Jakiego miasta sie to tyczy??? i co jest z tym wyjazdem nie tak?? Bo lewoskręt ze swiatłami to nie musisz tłumaczyć :P
Katowice
wezeł Bocheńskiego:
http://www.autostrady.com/a4/gallery...kolowska_3.jpg
przeciez tam jest pełno miejsca żeby zrobić normalny skręt w prawo na jezdnię serwisową A4.
http://www.um.katowice.pl/pl/galeria...Murckowska.jpg
zjazd z jezdni serwisowej z centrum handlowego Dolina 3stawów.....na odcinku 200-300 metrów kierujący muszą dokonać zmieny pasów nieraz przeskakując 2-3 pasy naraz. Patrz od góry zdjęcia. Sprawa druga to łącznica z 86 na A4 - na zdjęciu jadać tą główną drogą biegnącą w poprzek i chcąc się dostać na A4 biegnącą "do góry"....inne łącznice są łagodniejsze stąd tez nie ma na nich znaku 60km\h a spokojnie można 100 lecieć
HTP no está en línea   Reply With Quote
Old October 24th, 2005, 09:26 AM   #19
bobtrebor
BANNED

uważaj bo zaraz jakiś Dyszkin po Tobie poleci, że to nie jest skrzyżowanie A4 i Bocheńskiego

to faktycznie jest mistrzostwo świata w fuszerce drogowej, autobus by skręcić z A4 w lewo musi zablokować cały pas w kierunku Załęża
bobtrebor no está en línea   Reply With Quote
Old October 24th, 2005, 02:26 PM   #20
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by HTP
na odcinku 200-300 metrów kierujący muszą dokonać zmieny pasów nieraz przeskakując 2-3 pasy naraz
U nas w Krk tez zrobili takie coś że na minimalnym odcinku trzeba 3 pasy zmienić. Co prawda nie na autostradzie ale na głównej drodze. (Al.Pokoju zaraz przed wiaduktem jadąc na Dąbie - jak chcesz skręcić z Al.Pokoju na tamę to musisz najpierw na niej nawrócić a potem przebić sie przez całaszerokosc ulicy)
  Reply With Quote

Reply

Tags
drogi, dziury, polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules