search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 24th, 2005, 02:36 PM   #21
SFK
Registered User

SFK's Avatar

Likes (Received): 1

Mój ulubiony odkąd ostatnio kupiłem sobie samochód jest nawrót w Alejach Trzech Wieszczów w KRK, szczególnie te na których czasami zawracam - za Krowoderską i kolejny za Karmelicką. Skaczę jak żabka, najpierw na pas lewy, potem na środkowy i potem na pas prawy, który równocześnie jest pasem BUS (czyli jak autobus stoi na nim to nie mam szans). Oczywiście nawracam po to żeby wjechać w prostopadłą w prawo. Czekam tylko kiedy ktoś mnie celnie w bok. Wszystko byłoby OK gdyby nie to że od nawrotu do świateł jest 100m i zawsze tam będzie przejeżdżanie przez korek.'

( mętne to moje tłumaczenie ale kto zna KRK wie o czym mówię )

Wogóle organizacja ruchu w Krakowie to jakiś labirynt. Ciągle ślepe ulice, jednokierunkowe, zakazy skrętu, nawroty itd. Muszę ze zdziwieniem przyznać, że momentami łatwiej/logiczniej jeździło mi się po Wa-wie
SFK no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 24th, 2005, 02:40 PM   #22
Jaracz
Registered User

Jesli chodzi o Krakow, to ja znam z mojego podworka jeszcze dwa kretynizmy..

Mianowicie wzbudzane swiatla dla pieszych (zly wzor przejety z zachodu, i to w dodatku w spartaczony sposob) na nowym wezle Rayskiego (Stella-Al.JP2), no i permanentny brak prawoskretu z Dobrego Pasterza w Okulickiego, mimo swiatel, mimo wyprofilowania skretu, mimo wszystkiego..

Dodac mozna jeszcze zielona strzalke na skrzyzowaniu Westerplatte z Wielopolem, ktora pali sie zupelnie nie wtedy kiedy potrzeba..

pozdr!
Jaracz no está en línea   Reply With Quote
Old October 24th, 2005, 03:13 PM   #23
bewu1
Registered User

Likes (Received): 1818

Quote:
Originally Posted by SFK
Muszę ze zdziwieniem przyznać, że momentami łatwiej/logiczniej jeździło mi się po Wa-wie
Pewnie dla niewarszawiaków zabrzmi to jak herezja, ale Warszawa jest najprostszym miastem w Polsce do jeżdzenia samochodem (dużo szerokich ulic, tramwaje mające własne torowiska, dużo skrzyżowań ze światłami, światła na rondach, itp.).

Jedyny problem dla osób nie znających miasta to konieczność szybkiego podejmowania decyzji [moja rada jest prosta przegapiłeś skręt - skręcaj na następnych światłach].

Moim zdaniem, wadą jazdy po Wawie to konieczność kontatku w dużej liczbie z kierowcami samochodów mającychtablice zaczynające na B i L (niestety te osoby - moim zdaniem - jeżdzą fatalnie i niebezpiecznie; zawsze uciekam w bok, jak ich widzę i nie wiem, skąd się to bierze).

Co do ewetualnych komentarzy co do kierowców "w Polsce" z samochodami na "warszawskich" tablicach - myślę, że większość z nich to repy (ci jeżdzą rzeczywiście fatalnie, bo mają napięty plan dnia i samochody firmowe) albo kierowców samochody w leasingu.
bewu1 no está en línea   Reply With Quote
Old October 24th, 2005, 03:21 PM   #24
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 15930

Quote:
Originally Posted by HTP
Katowice
wezeł Bocheńskiego:
http://www.autostrady.com/a4/gallery...kolowska_3.jpg
przeciez tam jest pełno miejsca żeby zrobić normalny skręt w prawo na jezdnię serwisową A4.
Dużo miejsca to faktycznie jest,ale już kilka lat temu były plany ,żeby zbudować tam ten prawoskręt,ale na drodze stanął kościół,który znajduje się tam pomiędzy
tymi drzewami,reszta terenu też jest ich własnością...dlatego jest taki węzeł jaki
jest.
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old October 24th, 2005, 05:45 PM   #25
kafarek
Robert

kafarek's Avatar

Likes (Received): 12073

wesoło w tym Krakowie
Dla mnie warszawskim kretynizmem jest zbudowanie za niskiego tunelu przy dw zachodnim pod rondem dla skręcających w lewo z Al Jerozolimskich w Trasę AK.
Przed oddaniem walneła wieść że ciężarówki nie przejadą i trzeba poprzeczki
Efekt> hyc> hyc >bum :}
Tłumaczenie.
-projekt taki
-ciężarówki nie bedą tędy jechać a inna trasą w przyszłości[czytaj za 10lat]
-kolektor podspodem[przebudowywali,ale poco lepiej robić niz mistrz narysował]
Na wężle oczywiście biegnaca ścieżka rowerowa kończy sie na schodach
Tłumaczenie
-rowerzyści moga zejść z roweru i go nieść;są młodzi i silni
kafarek no está en línea   Reply With Quote
Old October 25th, 2005, 01:47 PM   #26
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by SFK
Wogóle organizacja ruchu w Krakowie to jakiś labirynt. Ciągle ślepe ulice, jednokierunkowe, zakazy skrętu, nawroty itd. Muszę ze zdziwieniem przyznać, że momentami łatwiej/logiczniej jeździło mi się po Wa-wie

Mam takie szczęście ze mam karteczkę na wjazd na Anny i Gołębią. Jak chciałem tam podjechac od Aleji na skróty przez Krupniczą to wpadłem a tkai labirynt żę zostawiłem auto i poszedłem dalej na nogach Niby znam dobrze Krakó ale jednak zeby wiedzieć gdzie jest jaki kierunek, pas i taki niuanse znakowe to trzeba dosć długo po nim jeździć.
  Reply With Quote
Old October 25th, 2005, 01:53 PM   #27
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by bewu1
Pewnie dla niewarszawiaków zabrzmi to jak herezja, ale Warszawa jest najprostszym miastem w Polsce do jeżdzenia samochodem (dużo szerokich ulic, tramwaje mające własne torowiska, dużo skrzyżowań ze światłami, światła na rondach, itp.).

E tam mi sie Wawa zawsze podobała komunikacyjnie włąsnie dlatego ze jest tam tak fajnie szeroko wszędzie :]
  Reply With Quote
Old October 25th, 2005, 02:18 PM   #28
tojammm
Registered User

tojammm's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by michal-skoczen
-Północna obwodnica Krakowa: Najpierw miała być A, potem S, teraz chcą robić jednojezdniową GP. Nieskomentuję. Jednojezdniową GP to moze mieć Skawina, albo Niepołomice czyli miasteczka po około 10.000 mieszkańców. kraków panowie radni bezradni ma 750 tyś. Ale wy chyba wypraliscie sobie mózgi w Dosi i nie widzicie róznicy, a "skoro nie widac różnicy to po co przepłacać".
Chcialem tylko zauwazyc, ze Skawina ma 25 tys. mieszkancow a Niepolomice 8 tys. Przy tej skali wielkosci stanowia odrebna kategorie miast, szczegolnie gdy sie zwroci uwage na dosc niespotykana koncentracje przemyslu w Skawinie oznaczajaca, ze ruch na drodze glownej prowadzacej do miasta szacowany jest na 15 tys. samochodow na dobe (a badania pomiaru ruchu prowadzone byly ostatnio w 2000 roku i wiadomo ze ruch na trasie wzrosl wielokrotnie) co sprawia ze jest porownywalny z ruchem na trasie olkuskiej czy nawet zakopiance. Wiec nie jestem pewien czy jednojezdniowa GP rozwiaze problem komunikacyjny Skawiny w swietle tego, ze jest planowana takze jako droga prowadzaca do nowej strefy przemyslowej wiec nie tylko ma przechwycic ruch juz istniejacy ale takze generowac nowy. I nawet jesli sama droga jednojezdniowa wystarczy to nie wyobrazam sobie korkow przy skrzyzowaniach z droga krajowa nr 44 i przy wjezdzie na obwodnice Krakowa.
Old October 25th, 2005, 04:10 PM   #29
SFK
Registered User

SFK's Avatar

Quote:
Originally Posted by michal-skoczen
Mam takie szczęście ze mam karteczkę na wjazd na Anny i Gołębią. Jak chciałem tam podjechac od Aleji na skróty przez Krupniczą to wpadłem a tkai labirynt żę zostawiłem auto i poszedłem dalej na nogach Niby znam dobrze Krakó ale jednak zeby wiedzieć gdzie jest jaki kierunek, pas i taki niuanse znakowe to trzeba dosć długo po nim jeździć.
Ja zgodnie z opisem Krakusem nie jestem i od paru lat dreptam po KRK na nogach lub jeżdżę tramwajem ale co dziennie pojawia się jakiś nowy, dotychczas ukryty znak z serii zakaz czegoś tam albo nakaz skrętu. No i oczywiście jednokierunkowa. A o tym jak najszybciej przejechać o 8smej rano Alejami, tzn. na którym odcinku jakim pasem żeby nie wpaść w kolejkę do lewoskrętu, świateł itp. to można napisać niezłą pracę magisterską z jakiegoś prawdopodobieństwa albo innego modelowania matematycznego. W końcu 600 lat tradycji obliguje do czegoś
Old October 26th, 2005, 09:51 AM   #30
KrzychuEP
Piotrkowianin

KrzychuEP's Avatar

Likes (Received): 2806

Piotrków Trybunalski:

1. Podcza przebudowy ul. Słowackiego - skrzyżowanie z obwodnicą zachodnią dobudowano pas do skrętu w prawo w obwodnicę. Niestety drogowcy wykonali DEBILNE oznakowanie poziome, wg którego jadąc prosto należe zmienić pasa na lewy i włączyć lewy kierunkowskaz. Przy okazji: przy tej niebieskiej budce i naprzeciwko są garaże - tak po 30 sztuk. Wyjazd z garaży na ulicę jest tylko w prawo albo przez powierzchnię wyłączoną z ruchu.

2. Wspomniana zachodnia obwodnica (ok. 1000 m długości na razie) ma kilka ciekawych rozwiązań:

- Podczas poszerzania ul. Słowackiego nie zlikidowano słupów energetycznych w obrębie skrzyżowania z obwodnicą, tylko przesunięto je o jakieś 1,5 w bok - za kilka lat przy budowie dalszego odcinka znowu będą przeszkadzać i kolejny projekt i przebudowa linii.

- Na istniejącym odcinku obowdnicy przy skrzyżowaniu ze Słowackiego jest możliwy tylko skręt w prawo lub w lewo - jazda na wprost będzie możliwa po wybudowaniu kolejnego odcinka. Co zrobili drogowcy? - wąskie pasy do skrętu a na środku wielka powierzchnia wyłączona z ruchu:

3. al. Sikorskiego:

Na skrzyżowaniu z obwodnicą wybudowano dodatkowy prawy pas - włączeniowy z obwodnicy w kierunku centrum. Pas ten kończy się jakieś 50 m przed dodatkowym pasem do hipermarketu. Powstało ciekawe punktowe zwężenie jezdni z 4 do 3 pasów:

Co ciekawsze, również chodnik w tym miejscu jest bardzo interesujący:
między chodnikiem wybudowanym z czerwonej kostki jakieś6 lat temu podcza budowy hipermarketu, a chodnikiem z szarej kostki zbudowanym w tym roku podczas bodowy obwodnicy pozostawiono NIE WIEDZIEĆ NA CO I PO CO 18 metrów starego połamanego chodnika z płyt chodnikowych:

4. ul. Dmowskiego przy skrzyżowaniu z obwodnicą: prawy pas ruchu ma 2,17 m szerokości - jak znajdę fotkę to podrzucę.

5. Młoszów, powiat piotrkowski, droga powiatowa Młoszów - Tomaszów Mazowiecki. Jakiś czas temu debilni drogowcy w sobie tylko wiadomym celu zawiesili pod znakiem dolną tabliczkę:

Last edited by KrzychuEP; October 26th, 2005 at 10:00 AM.
KrzychuEP no está en línea   Reply With Quote
Old October 26th, 2005, 09:58 AM   #31
Raine
...

Raine's Avatar

Likes (Received): 1203

Szczecin ul. Europejska

hehehe
by marpa
Raine no está en línea   Reply With Quote
Old October 26th, 2005, 10:45 AM   #32
piter_vel_pior
Registered User

piter_vel_pior's Avatar

WITAMY SZCZECIN!! -bardzo ładny motyw CACY
piter_vel_pior no está en línea   Reply With Quote
Old October 26th, 2005, 10:51 AM   #33
piter_vel_pior
Registered User

piter_vel_pior's Avatar

Koloejny HIT z Krakowa!
jesli nie było to przypominam o remoncie kawałka al 29Listopada. Niestety już zapomniano, żeby miedzy 2ma wyremontowanymi kawałkami wylać nowy asfalt-na wysokosci Orlenu(jakies20metrów), no i poprawic chodnik. Tak wiec naglej jest hop, łup lup lup, a potem znowu hop i równo. BRAWO BRAWISSIMO, powinni jeszcze zostawic tam jedną starą latarnie, żeby było klimatycznie...
Old October 26th, 2005, 11:22 AM   #34
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by KrzychuEP
Piotrków Trybunalski:

2. Wspomniana zachodnia obwodnica (ok. 1000 m długości na razie) ma kilka ciekawych rozwiązań:

- Na istniejącym odcinku obowdnicy przy skrzyżowaniu ze Słowackiego jest możliwy tylko skręt w prawo lub w lewo - jazda na wprost będzie możliwa po wybudowaniu kolejnego odcinka. Co zrobili drogowcy? - wąskie pasy do skrętu a na środku wielka powierzchnia wyłączona z ruchu:

To nie mogli tam zrobić po dwa pasy w lewo i w prawo póki co???

Quote:
Co ciekawsze, również chodnik w tym miejscu jest bardzo interesujący:
między chodnikiem wybudowanym z czerwonej kostki jakieś6 lat temu podcza budowy hipermarketu, a chodnikiem z szarej kostki zbudowanym w tym roku podczas bodowy obwodnicy pozostawiono NIE WIEDZIEĆ NA CO I PO CO 18 metrów starego połamanego chodnika z płyt chodnikowych:

To rządzi Ale u nas w Kraku robią podobnie. Chodnik przed moimi oknami jest często rozkopywany bo ciągle jakieś rury tam wymienieają. Zawsze uważałem za szczyt głupoty ze kłada te same popękane płytki po zakończeniu remontu. Aż tu podczas kolejnego rozkopania chodnika nie mogłem uwioerzyć własnym oczom: koło robotników stały palety z nowiówkimi płytkami. I peweni myślicie ze mam teraz przed oknem ładny chodnik?? Gdzie tam: cały chodnik ma szerokośc 10 płytek z czego nowymi wyłożyli tylko wąski pasek szerokosci 3 płytek. Reszty nawet nie wygównali tak ze momoentami przy deszczu to tam jest niezłe bajoro
  Reply With Quote
Old October 26th, 2005, 02:34 PM   #35
tkk
Registered User

Likes (Received): 11

Quote:
Piotrków Trybunalski:
Hmm, a co mieli zrobic? Przeciez te pasy wygladaja na normalne, 3 - 3,5 m. Czy w drodze poprzecznej sa po 2 pasy w kazdym kierunku? Bo wtedy ewentualnie mozna bylo zrobic po 2 pasy do skretu...

Quote:
5. Młoszów, powiat piotrkowski, droga powiatowa Młoszów - Tomaszów Mazowiecki. Jakiś czas temu debilni drogowcy w sobie tylko wiadomym celu zawiesili pod znakiem dolną tabliczkę:
Tutaj akurat nie tacy znowu debilni, i nie tylko w sobie wiadomym celu... Proponuje przejrzec kodeks drogowy i rozporzadzenie ws znakow, bylo pare zmian ostatatnio. Na drodze oznaczonej jako 'droga kreta' mozna miec wlaczone swiatla p-mglowe w nocy nawet przy normalnej przejrzystosci powietrza. Wiec tabliczka ma jakies zastosowanie i jest do czegos potrzebna kierowcom, nie wisi ot tak sobie...
tkk no está en línea   Reply With Quote
Old October 26th, 2005, 08:53 PM   #36
SFK
Registered User

SFK's Avatar

Kolejny lokalny idiotyzm - Bielsko-Biała ograniczenie do 50 km/h na odcinku obwodnicy srodmiejskiej - Bora-Komorowskiego, Andersa, (Tunel w budowie), (przejazd przez Stare Bielsko - w budowie), Klubowa. Swobodnie mogłoby tam być min. 60/70 jak w Krakowie na większości głównych dróg (włączając w to aleje).
Old October 26th, 2005, 10:19 PM   #37
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by SFK
Kolejny lokalny idiotyzm - Bielsko-Biała ograniczenie do 50 km/h na odcinku obwodnicy srodmiejskiej - Bora-Komorowskiego, Andersa, (Tunel w budowie), (przejazd przez Stare Bielsko - w budowie), Klubowa. Swobodnie mogłoby tam być min. 60/70 jak w Krakowie na większości głównych dróg (włączając w to aleje).
W krakowie to na niektórych odcinkach przy niewielkich przeróbkach typu ogrodzenie drogi lub likwidacja bezsensownych świateł mogło by być 90 km/h Weżmy Bora-KOmorowskieg (ale to krakowskie) gdyby przy budowie Geant kazali inwestorowi sfinansowac bezkolizyjny wjazd do centrum handlowego i estakadę właczajeca Dobrego Pasterza w Bora K. to byśmy mogli śmigać 90 km/h albo i 100 km/h (odcinek idealnie prosty) od Ronda Polsadu do Sawickiego.

A tak swoją droga to jest to chyba najszybciej rozwijajacy sie thread na forum polskich weżowców :P
  Reply With Quote
Old October 27th, 2005, 12:50 PM   #38
Clint
Registered User

Likes (Received): 4

No to kolejny motyw z Krakowa, slynne rozjazdy na skrzyzowaniu pod Dworcem ze strony www.psmkms.ipx.pl

Clint no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2005, 07:13 PM   #39
bobtrebor
BANNED

Quote:
Originally Posted by Luki_SL
Dużo miejsca to faktycznie jest,ale już kilka lat temu były plany ,żeby zbudować tam ten prawoskręt,ale na drodze stanął kościół,który znajduje się tam pomiędzy
tymi drzewami,reszta terenu też jest ich własnością...dlatego jest taki węzeł jaki
jest.

ale tam jest prawoskręt tylko tajny, jedzie się prosto Bocheńskiego i za szkołą skręca w las, dobrą choć wąską drogą wjeżdża się na A4, przepraszam bardzo nie na A4 tylko na opaskę oczywiście bez pasa do włączanie

dlaczego nie zbudowano Bocheńskiego o 100 metrów dłuższej i nie puszczono zjadu po nitce tej drogi ?
bobtrebor no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2005, 11:51 PM   #40
piter_vel_pior
Registered User

piter_vel_pior's Avatar

czy to oznacza ze tramwaje beda wylatywac z torów przy skrecie? wyglada to dosyc tragicznie-zupelnie jak podjazd pod dworzec PKS...

Reply

Tags
drogi, dziury, polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules