search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 12th, 2008, 10:41 AM   #101
jakub.wolnicki
SSC addict

jakub.wolnicki's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Getysz View Post
szkoda mi okolic iłży, jestem za tą inwestycją bo jest koniczna, ruch przejemieszczający się przez miasto jest fatalny, no ale gdy sobie pomyslę że krajobraz przetnie droga......szkoda.
Getysz, nie można zjeść ciastka i mieć ciastka jednocześnie . Słusznie zauważyłeś, że ruch przez to miasto jest ogromn.
Sam dosyć często uczęszczam na tej trasie osobówką i widziałem jakie problemy mają TIRy przy przejeździe przez wąskie uliczki w Iłży.
jakub.wolnicki no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 12th, 2008, 10:54 AM   #102
Getysz
FatBack

Getysz's Avatar

Likes (Received): 57

ano...święta racja z tym ciastkiem podobna sytuacja była chyba też w brodacj iłżeckich gdzie pare lat temu wybudowali obwdnicę, a sytuacja podobna jak w iłży, no ale idzie się chyba przyzwyczaić do nowej "okolicy"
Old March 12th, 2008, 07:19 PM   #103
Robin__
Registered User

Robin__'s Avatar

Likes (Received): 7

Iłża i Opatów to jest najgorsza masakra na DK 9. Krajobraz krajobrazem ale obwodnice w tych dwóch miejscowościach są koniecznością. Z Ostrowcem też przydaloby się coś zrobić, bo tam obwodnica kończy się jakby w połowie wjazdem na wąskie rondko.
Robin__ no está en línea   Reply With Quote
Old May 6th, 2008, 11:01 PM   #104
NDNI
Registered User

Likes (Received): 145

DK 9 remonty ad 2008

trwają remonty DK 9 na odcinkach Borek Klimontowski - Łoniów /ok. 10 km/ /świętokrzyskie/ oraz Kolbuszowa - Kupno /6km/ / podkarpackie/ - szczególnie ten drugi jest uciążliwy - dlaczego nie mówi sie o budowie obwodnicy Kolbuszowej w ciągu DK 9 ????
czy ktoś wie, kiedy na drodze krajowej konieczna jest dobudowa trzeciego pasa "pod górę"? , na tereni świętokrzyskiego jest taka spora góreczka i aż się prosi o dobudowę , a tam nawet poszerzenia poboczy nie ma ....
NDNI no está en línea   Reply With Quote
Old May 6th, 2008, 11:51 PM   #105
Kalkstein
Registered User

Kalkstein's Avatar

Likes (Received): 21

Quote:
Originally Posted by Robin__ View Post
Iłża i Opatów to jest najgorsza masakra na DK 9. Krajobraz krajobrazem ale obwodnice w tych dwóch miejscowościach są koniecznością. Z Ostrowcem też przydaloby się coś zrobić, bo tam obwodnica kończy się jakby w połowie wjazdem na wąskie rondko.
Iłży i okolic naprawdę szkoda. Nieerozwiązywalny dylemat, niestety...
Kalkstein no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2008, 05:31 PM   #106
mj106
Registered User

mj106's Avatar

Likes (Received): 1

Troche OT, ale moze komus sie przyda podczas tegorocznych wykopkow na DK9:

Trase Barwinek - Radom zamiast DK 9 zdecydowanie polecam pojechac Barwinek-Krosno-Jaslo-Pilzno-Tarnow-Kielce-Radom
A wiec w Miejscu Piastowym na DK28 i przez Krosno do Jasla, w Jasle na DK73 i w kielcach na "siodemke".

Proponowany szlak przeszedl remonty, odcineczek DK73 od mostu na Wisle do tablicy "Kielce" - kapitalna robota, budowa wezla "Kielce Polnoc" odbywa sie w miare bezinwazyjnie dla ruchu drogowego, a sam odcinek Kielce-Radom tez jest OK. No i po drodze brak "atrakcji" typu przejazd przez Ilze.

Pzdr!
Old June 15th, 2008, 01:13 AM   #107
NDNI
Registered User

DK9

wszyscy kochamy DK 9 i nikt nie chce zbaczac z drogi hehehehehe

anyway, co z obwodnica Iłży ? czy ktos wie jak sie sprawy maja ?
na stronienwarszawskiej gddkia nie ma o tym ani słowa ... a juz od dawna powinna byc w budowie ....
Old June 15th, 2008, 09:35 AM   #108
mariosz
Kraków, Skarżysko-Kam

mariosz's Avatar

Likes (Received): 18

Jest opóźniona o rok i powinna niedługo zacząć powstawać, ale kto przetarg wygrał i czy ktoś wygrał to jedna wielka niewiadoma...
mariosz no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2008, 10:39 PM   #109
NDNI
Registered User

update

zakończył się remont mostu w Nagnajowie, - efekt , poza poprawą nawierzchni niewidoczny
zakończony jest remont DK 9 od Klimontowa do Łoniowa , trwa przebudowa skrzyżowania w Łoniowie, bardzo fajna nawierzchnia, choć wąsko
rozpoczęto przebudowę DK 9 pomiędzy Nową Dębą a Majdanem Królewskim
są utrudnienia
ani widu ani słychu o obwodnicy Iłży ......no i ten słynny wjazd do Radomia ....
Old August 26th, 2008, 10:28 AM   #110
TBG_Citizen
Registered User

Likes (Received): 0

o moście więcej jest tu
http://skocz.pl/mostintop
http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=194
TBG_Citizen no está en línea   Reply With Quote
Old August 28th, 2008, 09:22 PM   #111
NDNI
Registered User

KATASTROFA

nie wiem , czy ktos widział, jak "cudownie" postanowiono usprawnić ruch na skrzyżowaniu DK 9 I DK 79 w Łoniowie /świętokrzyskie/ ?
rondo właśnie budowane jest tak wąskie, że przejazd tirem graniczy tam z cudem, a kazda cięzarówka będzie musiała zwolnic do jakichś 15-20km/h max...
gddkia w Kielcach proponuję przyznać nagrodę za największy bezsens drogowy tego roku - korki murowane - w okolicy ronda jest stacja BLISKA myslę że pasażerowie będą mogli spokojnie wyskoczyć na siku i zakupy i dogonić ślimaczące się przed rondem pojazdy ..
powiedzcie mi czy w drogownictwie oddziały Gddkia ze sobą nie rozmawiają ? nie wymieniają doświadczeń ? takie samo "cudo" powstało na DK 4 w Brzesku i teraz będzie poszerzane - czyli pieniądze poszły w błoto i trzeba dwa razy wydawać przebudowywac itd, a zapewniam Was rondo w Brzesku przy tym w Łoniowie jest cudownie szerokie niczym autostrada
dzis w gazecie wyborczej RZeszów, czytałem , ze tir staranował nowozbudowaną wyspekę i wjechał w blok mieszkalny to sie nazywa poprawa bezpieczeństwa ...
jazda DK 9 bedzie dla tirów przypominała teraz slalom w szkólce rowerowej
co za kretyni to projektują i co za kretyni to akceptują ?
ręce w tym kraju opadają ...
sam jeżdżę osobówką ale wspólczuję zawodowym...
Old September 21st, 2008, 06:21 PM   #112
Strzelec_Mc
Registered User

Likes (Received): 454

odcinek Kupno - Kolbuszowa

Jechałem dziś powyższym odcinkiem i mam kilka spostrzeżeń.
1 Drogę przebudowali ale zakrętu żadnego nie ścieli a tam aż woła żeby to pościanć
2 Ta droga po przebudowie jest trochę węższa niż przed
3 Dobrze ze porobili trochę tych wysepek. Trochę to ograniczy wyprzedzanie na wariata. Pojawiły się też nowe lewoskręty.
4 Mam nadzieję że odcinek Widełka - Kupno zostanie niebawem przebudowany wraz z prostowaniem zakrętów. Zapewne w gminie przewidzieli coś takiego bo domy w tych miejscach stoją daleko od drogi.
5 Obwodnica Kolbuszowej akurat nie jest najpilniejsza inwestycja na DK9 ani też w województwie podkarpackim.
Strzelec_Mc no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2008, 11:20 PM   #113
NDNI
Registered User

DK 9

ja nie wiem czy obwodnica Kolbuszowej nie przydałaby się ? moim zdaneim prowadzenie drogi krajiwej przez wioski i miasta tak jak to ma miejsce w Posce jest chore - pokazuje to liczba krzyży na poboczach,...., równiez w Kolbuszowej
sama Widełka słynie z kilku tragicznych wypadkow
mnie wkurza to , że przy okazji remontów poprawia się jedynie nawierzchnie , nie robiąc wiele w celu upłynnienia ruchu
osobiście nienawidzę szczerze wysepek, choc rozumiem ,ze łatwiej jest zabudowac drogę betonem kraweżnikiem i swiecącym bądź nie słupem
to co jest robione na polskich drogach to nie są półśrodki to nawet nie są cwiercśrodki ....

ciekawi mnie co innego - zgodnie z pomiarem GPR 2005 ruch na DK 9 pomiędzy Rzeszowem a Głogowem Młp. siega 17000-20000 pojazdów na dobę !
pytanie do GDDKiA Rzeszów: jak to jest że ta droga nie jest planowana jako 2x2 ?? ile tysięcy pojazdów bedzie musiało się przeciskac przez tę droge aby pomysł budowy dodatkowych pasów ruchu zaświtał w głowach panów planistów? 40000? 50000? czy 100000?

przez najbliższe wiele lat DK9 bedzie najwazniejszym wyjazdem z Rzeszowa do Warszawy

droga S19 na północ na razie nie powstanie - dlaczego zatem nie rozbudowuje sie tej drogi ? jedzie się nią 40km/h zazwyczaj za dymiacym autosanem albo 25letnim kamazem , bez nadziei na wyprzedzenie
droga usłana jest wyspami i radarami bez prawo czy lewoskretów, poza kilkoma usytuaownymi na chybił trafił tuz za granicą miasta ....

wkurza mnie to ze DK 9 jest traktowana jak piate koło u wozu, podczas gdy natężenie ruchu jest znacznie wyższe niż na DK19
z punktu widzenia rozwoju województwa intelektualnym leniom z GDDKiA nalezy uswiadomic , ze szybkie połacznie z Mielcem i Specjalną Strefą ekonomiczna jest w największym interesie całego województwa

wiem , że DK 9 do mielca nie prowadzi, ale chocbym obwodnica Kolbuszowej , rozbudowa drogi do Głogowa umożliwiłaby sprawniejsze poruszanie się i komunikację
czy to takie trudne żeby na to wpaśc?
Old November 10th, 2008, 11:41 PM   #114
jester
jester

jester's Avatar

Likes (Received): 198

Quote:
Originally Posted by NDNI View Post
wkurza mnie to ze DK 9 jest traktowana jak piate koło u wozu, podczas gdy natężenie ruchu jest znacznie wyższe niż na DK19
z punktu widzenia rozwoju województwa intelektualnym leniom z GDDKiA nalezy uswiadomic , ze szybkie połacznie z Mielcem i Specjalną Strefą ekonomiczna jest w największym interesie całego województwa

wiem , że DK 9 do mielca nie prowadzi, ale chocbym obwodnica Kolbuszowej , rozbudowa drogi do Głogowa umożliwiłaby sprawniejsze poruszanie się i komunikację
czy to takie trudne żeby na to wpaśc?

Jakiś czas temu liczyłem czas dla trasy Mielec-Rzeszów po wybudowaniu autostrady A4. Przyjmując 90 km/h dla dróg wojewódzkich i krajowych oraz 130 km/h dla autostrady wyszło mi że, czas przejazdu Mielec-Kolbuszowa-Rzeszów i Mielec-Dębica-Rzeszów będą prawie identyczne, wyszło dla obu wariantów coś ok. 39 minut. A przecież czasami łatwiej jechać więcej niż 130 po autostradzie niż powyżej 90 po drodze wojewódzkiej prowadzącej przez różne miejscowości.

Oczywiście trasa przez Dębicę będzie mniej ekonomiczna jeśli idzie o koszt przejazdu.

To tak na pocieszenie, dopóki bezpośrednie połączenie Mielca z Rzeszowem nie osiągnie przyzwoitego statusu.
jester no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2008, 10:58 PM   #115
NDNI
Registered User

obwodnica Iłży

warszawska GDDKiA przygotowała prezentację, gdzie oczywiście DK 9 jest potraktowana jak siedemnaste koło u wozu , ale na mapce inwestycji mówi się , ze obwodnica Iłzy powinna byc oddana do użytku do 2011, ciekawe czy to bujda ?
Old December 8th, 2008, 09:09 AM   #116
bewu1
Registered User

Likes (Received): 1713

http://www.gddkia.gov.pl/article/odd...53544000#trjmp

Opracowanie dokumentacji budowlanej - stadium Projektu Budowlanego - dla zadania: Budowa drogi ekspresowej S-74 na odcinku południowej obwodnicy Opatowa i dwujezdniowej drogi krajowej Nr 9 klasy GP na odcinku zachodniej obwodnicy Opatowa wraz z uzyskaniem - w imieniu inwestora - decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID)
bewu1 no está en línea   Reply With Quote
Old December 8th, 2008, 11:41 AM   #117
Kalkstein
Registered User

Kalkstein's Avatar

Likes (Received): 21

Quote:
Originally Posted by NDNI View Post
warszawska GDDKiA przygotowała prezentację, gdzie oczywiście DK 9 jest potraktowana jak siedemnaste koło u wozu , ale na mapce inwestycji mówi się , ze obwodnica Iłzy powinna byc oddana do użytku do 2011, ciekawe czy to bujda ?
No jasne, że bujda. Nikt nie zna ani wykonawcy, ani planów. Sam jestem tego ciekaw, bo wydaje mi się, że jedynym możliwym rozwiązaniem jest poprowadzenie obowdnicy po zachodniej stronie miasta, za nowym osiedlem i wylot na stary ślad DK 9 dość daleko na południe od stawów. Ale kto wie, może jakiś "geniusz" wpadł na inny pomysł. W tej chwili zakręt przed górą zamkową, wczęsniej przeciskanie się tyłami rynku, a póżniej wężyki między domami na południe to masakra, szczególnie dla tirów.
Kalkstein no está en línea   Reply With Quote
Old April 21st, 2009, 07:08 PM   #118
klon200
Registered User

[DK 9] - Obwodnica IŁŻY

Witam

Czy ktoś z was ma jakieś informacje na ten temat? Jak będzie przebiegać? http://przewodniki.wypoczynek.turyst...turystyka.html Kiedy rozpoczną się roboty?

Last edited by klon200; April 9th, 2015 at 03:23 PM.
klon200 no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2009, 01:02 PM   #119
rybenbaum
Razcep Razdrto

rybenbaum's Avatar

Likes (Received): 290

DK9 Radom-Lipnik - cz I

Ponieważ poprzednie fotorelacje z DK9 padły ofiarą fotosika, zapraszam na wiosenną przejażdżkę. Też w fotosiku, ale nie ma obaw, zapłaciłem im. Dzielę na posty po 10 zdjęć. Podsumowanie na końcu.

Początek to Radom. Jechaliśmy z DK7 od Warszawy. Niestety nie mogę nic dobrego powiedzieć o tym fragmencie.

fatalna nawierzchnia, zdjęcia trochę spłaszczają dziury, jest naprawdę tragiczne

widoczek na blokowiska

znowu próbka nawierzchni a właściwie łat na łatach

i już na szczęście za Radomiem. Tu są "tylko" koleiny.

rybenbaum no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2009, 01:10 PM   #120
RawaWawa
Drogi to moja pasja

RawaWawa's Avatar

Niestety Drogi krajowe które przebiegają przez niektóre miasta pozostawiają czasem wiele do życzenia.
Ojczyznę kochać i nie pluć na godło
RawaWawa no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
świętokrzyskie, ostrowiec świętokrzyski, podkarpackie, radom, rzeszów

Thread Tools

Posting Rules