search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 2nd, 2007, 08:02 AM   #61
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 14978

Nie jest to czasem zrobiony dojazd do siedziby rejonu Wysoki Brzeg GDDKiA, mają tam trochę sprzętu i może chcieli sobie ułatwić drogę??
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 2nd, 2007, 12:11 PM   #62
P_r_z_e-m_o
Registered User

Likes (Received): 32

Nie wiem na ile są prawdziwe informacje jakie do mnie dotarły, ale...
Quote:
Przetarg na wykonanie odcinka Bielsko-Biała-Komorowice - Bielsko-Biała-Hałcnów (Suchy Potok) przewidziany jest na sierpień 2007, a rozpoczęcie prac na koniec 2007 roku.
Old March 2nd, 2007, 12:27 PM   #63
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1388

Wow coś mi się wydaje że to chyba za szybko. A gdzie projekt budowlany, decyzje lokalizacyjne i środowiskowe. Przecież to trwa no chyba że u nas tak szybko działają

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2007, 01:00 PM   #64
dominobb
Registered User

Likes (Received): 4333

Decyzja lokalizacyjna jest już dawno - właśnie kończy się wykup terenu. Szef katowickiego GDDKiA mówił właśnie o przetargu w sierpniu br.
dominobb no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2007, 01:08 PM   #65
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Jak to przecież początkowo miała być budowana w latach 2013-2015 to jakim cudem wykupili już grunty?? Jeśli jest decyzja lokalizacyjna to po co te warianty przebiegu przedstawione na poprzedniej stronie wątku??

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old March 2nd, 2007, 01:18 PM   #66
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 14978

A propos skrętu w lewo na ekspresówce na wysokości Jaoworzna,to tak się złożyło,że tam przed chwilą jechałem.....i myliłem się: ten lewoskręt, to dojazd na jakieś małe osiedle domków jednorodzinnych na granicy Jaworzna i Sosnowca,ciekawe kto tam mieszka,że zrobili mu taki prezent
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2007, 06:32 PM   #67
damiantychy
Registered User

Likes (Received): 0

Tak ciekawe dla kogo to zrobili.Ale czy to jest zgodne z normami o drogach ekspresowych, bo dla mnie ten lewoskręt jest bardzo niebezpieczny przecież tam golą nawet po 140 km/h.
damiantychy no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2007, 06:35 PM   #68
dominobb
Registered User

Quote:
Originally Posted by fairhair26 View Post
Jak to przecież początkowo miała być budowana w latach 2013-2015 to jakim cudem wykupili już grunty?? Jeśli jest decyzja lokalizacyjna to po co te warianty przebiegu przedstawione na poprzedniej stronie wątku??
Grunty pod tę inwestycję były wykupione już w dużej mierze w latach 90. Teraz trwają ostatnie wykupy i wywłaszczenia. Część budynków już od połowy lat 90. stoi pusta.
Old March 2nd, 2007, 10:50 PM   #69
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Quote:
Originally Posted by dominobb View Post
Grunty pod tę inwestycję były wykupione już w dużej mierze w latach 90. Teraz trwają ostatnie wykupy i wywłaszczenia. Część budynków już od połowy lat 90. stoi pusta.
Ale czy tu chodzi o cały odcinek Mysłowice-Kosztowy - Bielsko Biała-Suchy Potok czy też o fragment mniejszy tej trasy????

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old March 2nd, 2007, 11:19 PM   #70
Mozart_PL
Registered User

Wydaje mi się Panowie, że dyskutujecie o różnych rzeczach. Mowa tu jest o krótkim łączniku pomiędzy istniejącym węzłem Bielsko-B. Komorowice zmieniającym kierunek S1 z Pd na Zach, a przyszłą ekspresową S69. Łącznik ten pobiegnie prawie w całości śladem istniejącej "północnej obwodnicy" Bielska-B (ul. Niepodległości), czyli nie wiem o jakich decyzjach lokalizacyjnych i wykupach gruntów tutaj mówicie. Na nowo budowany odcinek tereny już także dawno zostały zarezerwowane, więc tereminy podane przez P_r_z_e_m_o są jak najbardziej realne.
Mozart_PL no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2007, 11:59 PM   #71
dominobb
Registered User

Quote:
Originally Posted by fairhair26 View Post
Ale czy tu chodzi o cały odcinek Mysłowice-Kosztowy - Bielsko Biała-Suchy Potok czy też o fragment mniejszy tej trasy????
Właśnie tak, jak pisze Mozart_geo. Mówię o odcinku od miejsca, gdzie się kończy aktualnie S1 (węzeł S1 z DK1 w Bielsku-Białej) do węzła B-B Suchy Potok. W Suchym Potoku będzie węzeł S1 z S69. Po drodze będzie jeszcze węzeł Rosta. Od węzła Rosta do węzła Suchy Potok droga będzie szła po nowym śladzie.

Jeśli chodzi o wykup gruntów to mówię o wykupie gruntów na odcinku od węzła Rosta do węzła Suchy Potok. I od węzła Suchy Potok w stronę DK69. Wschodnia obwodnica B-B będzie przebiegała drogami ekspresowymi S1 i S69. Budowane będą równocześnie S1 i S69.

Wiem, że to pogmatwane, ale mam nadzieję, że rozumiecie. Jak nie, to pytajcie.

Kiedyś taka mapka pojawiła się na tym forum - bardzo dobrze ilustruje to co wyżej opisałem:
Numer 3 - węzeł S1 z DK1
Numer 4 - węzeł Rosta
Numer 5 - węzeł Suchy Potok (S1 z S69)
Old March 3rd, 2007, 10:27 AM   #72
P_r_z_e-m_o
Registered User

Likes (Received): 32

Właśnie!
Sam jestem zaskoczony, choć z mojej informacji wynikało, że dotyczy to całej S1 na odcinku Mysłowice -BB,
Ale nie bardzo w to wierzę.
Old March 3rd, 2007, 11:42 AM   #73
dominobb
Registered User

Quote:
Originally Posted by P_r_z_e-m_o View Post
Właśnie!
Sam jestem zaskoczony, choć z mojej informacji wynikało, że dotyczy to całej S1 na odcinku Mysłowice -BB,
Ale nie bardzo w to wierzę.
Nie, na pewno nie. Odcinek B-B - Mysłowice będzie budowany dopiero w 2011 roku. Nie ma jeszcze projektu, nie ma wybranych wariantów ani żadnych decyzji.

Sam nawet cytowałeś: Przetarg na wykonanie odcinka Bielsko-Biała-Komorowice - Bielsko-Biała-Hałcnów (Suchy Potok) przewidziany jest na sierpień 2007, a rozpoczęcie prac na koniec 2007 roku.
Old March 3rd, 2007, 12:20 PM   #74
Mozart_PL
Registered User

Dokładnie tak, chodzi tutaj oczywiście o wspomniany wczesniej łącznik. Jeśli chodzi o koncepcje i warianty przebiegu drogi S1 na odcinku Bielsko-Mysłowice to prowadzone są przez projektanta Tebodin SAP-Projekt na szeroką skalę obecnie konsultacje społeczne w gminach przez które droga zostanie poprowadzona. Dokłądne mapy wykonane na podkładach rastrowych i być może też na ortofotomapach z wszystkimi pięcioma wariantami przebiegu zostaną udostepnione wkrótce (zapewniano że będzie to w ciągu tygodnia) na stronie projektanta www.tebodinsap.pl. Inną rzeczą jest to, że konsultacje te przybierają czasem formę bezowocnych dyskusji pojedynczych mieszkańców z projektantem. No ale, po to przecież te spotkania są organizowane i lepiej wcześniej niż później wyrazić swój sprzeciw. Zastanawia mnie, czy wśród zebranych znaleźli się incognito jacyś "zieloni". Jeśli tak, to myślę, że powinni wyłożyć swoje argumenty za i przeciw teraz, a nie po wydaniu decyzji lokalizacyjnych i pozwoleń na budowę. Nikt nie chce przecież powtórki z rozrywki.
Mozart_PL no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2007, 02:18 PM   #75
dominobb
Registered User

Dwie dokładne mapki S1 B-B - Mysłowice umieściłem też już wcześniej na forum.
Old March 3rd, 2007, 02:21 PM   #76
dominobb
Registered User

Zastanawia mnie jedna rzecz - zawsze mówiło się, że nowy odcinek S1 będzie się kończył w węźle Kosztowy II. Z tego co widze na tej mapce, to odbicie na nowy ślad S1 będzie pomiędzy węzłami Lędziny-Hołdunów a właśnie Kosztowy II (DW934).
Old March 3rd, 2007, 09:03 PM   #77
dominobb
Registered User

Ostatnio odbyły się kolejne konsultacje w sprawie S1 (widać, że sprawa nabiera rozpędu):
W dniu 1 marca 2007 r o godz. 15:00 w Domu Kultury przy ul. Siostry Małgorzaty Szewczyk 1 odbędą się konsultacje społeczne dotyczące przebiegu projektowanej drogi ekspresowej S-1 na odcinku od węzła "Suchy Potok" w Bielsku-Białej do węzła "Kosztowy II" w Mysłowicach". Serdecznie zapraszamy.

Ze strony: www.mzd.home.pl
Old March 6th, 2007, 08:28 PM   #79
KrzychuEP
Piotrkowianin

KrzychuEP's Avatar

Likes (Received): 2740

Quote:
Originally Posted by damiantychy View Post
Tak ciekawe dla kogo to zrobili.Ale czy to jest zgodne z normami o drogach ekspresowych, bo dla mnie ten lewoskręt jest bardzo niebezpieczny przecież tam golą nawet po 140 km/h.
Heh, to jeszcze nic - na A1 między Piotrkowem Trybunalskim a węzłem Głuchów (w stronę Łodzi) na odcinku 16 km są 2 takie "nawrotki" - na odcinku kilkunastu metrów brakuje bariery między jezdniami, a w miejscu trawnika jest asfalt - normalnie zachęta do zawracania.
Ostatnio, bodajże w grudniu, zawracał tam golf z Poddębic, dla którego skończyło się to tragicznie - doszło do zderzenia, w ktorym zginął kierowca i jego żona, przeżyło tylko znajdujące się w tym golfie dziecko...
KrzychuEP no está en línea   Reply With Quote
Old March 6th, 2007, 11:23 PM   #80
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Najlepszy jest moim zdaniem na 70% przebiegu wariant czerwony, gdyż ma łagodne łuki i możnaby zrobić upgrade to tej mojej wyśnionej A91

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl

Reply

Tags
śląskie, bielsko, bielsko-biała, droga ekspresowa, ekspresówka-s1, jaworzno, mysłowice, s-1

Thread Tools

Posting Rules