search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 7th, 2007, 06:27 PM   #61
sector
Registered User

sector's Avatar

Likes (Received): 46

W tym tekscie chyba wdarl sie blad. Do 2011 ma byc ukonczona cala obwodnica, a nie I etap.

Tu jest link do oryginalu ze strony Starostwa:
http://www3.powiat-ostrowski.pl/inde...wnload&&id=177

Wynika z niego jednoznacznie, ze droga jednak bedzie budowana odrazu jako dwujezdniowa!
Tak przy okazji podczas budowania wezla Ostrow bedzie budowane w ramach tych prac 2km Dk25 prawdopodobnei tez jako dwujezdniowa.
sector no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 7th, 2007, 10:34 PM   #62
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 14978

Też mi się tak wydaje, że chodzi o to aby cała obwodnica była gotowa w 2011 roku, przyda się i to bardzo
Old September 8th, 2007, 12:33 AM   #63
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1388

Dobra wiadomość chociaż wolałbym całą S11 do tego roku. Zamiast wydawać na glupoty socjalne możnaby te drogę szybciej wybudować

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2007, 07:23 AM   #64
matist
Registered User

Likes (Received): 119

300 mln zł ???????

Chyba dobrze przeczytałem wartość kontraktu. Czy ktoś wie co tam ma być budowane bo dla porównania obwodnica Puław ma ponad 12km i razem to 400mln zł.
Albo będzie bardzo dużo estakad albo wymian gruntów - inaczej takiej ceny nic nie tłumaczy.
matist no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2007, 09:50 AM   #65
sector
Registered User

sector's Avatar

Co ma byc zrobione?
- cala obwodnica bedzie miala 2 jezdnie (4 pasy ruchu)
- 2 duze wezly bezkolizyjne, w tym jeden pelna koniczynka (dwie drogi 4 pasmowe pod katem prostym)
- 7 dodatkowych obiektow inzynieryjnych - mosty i wiadukty (w tym jeden most nad linia kolejowa)
- 2km DK25 (poszerzona do 4 pasow ruchu) w okolicach wezla "Ostrow"
- cala masa drog dojazdowych w okolicach wezlow i wiaduktow

ps. a grunty sa juz dawno wykupione

ps2. Co do dalszych czesci S11 w postaci obwodnic, to jest juz przetarg na projekt obwodnicy Kepna w ciagu S11 (w tym wezel z przyszla S8) oraz obwodnicy Jarocina S11. W sumie te 3 obwodnice daja chyba okolo 60km S11.
Old September 8th, 2007, 10:31 AM   #66
jacentyy
Registered User

Likes (Received): 21

Czyli te 300 milionow na etap 1?
Ogolnie dalej uwazam, ze obwodnica w tym ksztacie jako Ska to wielkie nieporozumienie.
Old September 8th, 2007, 11:01 AM   #67
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by sector View Post
Co do dalszych czesci S11 w postaci obwodnic, to jest juz przetarg na projekt obwodnicy Kepna w ciagu S11 (w tym wezel z przyszla S8) oraz obwodnicy Jarocina S11. W sumie te 3 obwodnice daja chyba okolo 60km S11.
Może lepiej zawczasu zrobić podział wątku dla S11 umieszczać w nim informacje. Bo tak ten wątek jest sam, a pojawiają się w nim informacje nt. innych odcinków trasy?

Proponuje podział:
[S11]Kołobrzeg-Poznań (czy tam Oborniki )
[S11]Poznań (czy Komorniki ) - Jarocin (połączyć z wątkiem o budowanym odcinku do Kórnika)
[S11]Jarocin-Śląsk

Swoją drogą S11 będzie mieć węzeł w polu tak? Tzn z nieistniejąca drogą S8?
Old September 26th, 2007, 06:28 PM   #68
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Jak podał dzisiejszy Teleskop tylko tygodnie dzielą nas od ogłoszenia przetargu na obw. Ostrowa i Bojanowa - czyli kasa jest
Old September 26th, 2007, 07:37 PM   #69
sector
Registered User

sector's Avatar

To super. Mam nadzieje, ze bedzie przetarg otwarty (kocham mapki ) i ze zrobia ja odrazu dwujezdniowa - tak jak brzmia slowa wojewody w zezwoleniu na budowe.
No i mam nadzieje, ze uda sie sprawnie wylonic wykonawce, aby prace zaczely sie jeszcze w tym roku - przypomne, ze na ten rok jest 10mln zaklepanych pieniazkow jeszcze pare miesiecy temu w sejmie. Starczy na prace przygotowawcze, rozlozenie budowlancow, spzretu, wycinke drzew itp.
Old September 26th, 2007, 07:44 PM   #70
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Originally Posted by sector View Post
To super. Mam nadzieje, ze bedzie przetarg otwarty (kocham mapki ) i ze zrobia ja odrazu dwujezdniowa - tak jak brzmia slowa wojewody w zezwoleniu na budowe.
No i mam nadzieje, ze uda sie sprawnie wylonic wykonawce, aby prace zaczely sie jeszcze w tym roku - przypomne, ze na ten rok jest 10mln zaklepanych pieniazkow jeszcze pare miesiecy temu w sejmie. Starczy na prace przygotowawcze, rozlozenie budowlancow, spzretu, wycinke drzew itp.
Na rozpoczęcie jakichkolwiek prac w tym roku to bym nie liczył - przetarg ogłoszą znając nasza poznańską GDDKiA będzie to okres między 15 a 30 październikiem - otwarte ofert nastąpi więc około połowy grudnia(wliczając przesunięcia terminu "dzięki" modyfikacji SIWZ do tego protesty które są normą w naszym prawie - oczywiście jeśli będzie to przetarg nieograniczony - jeśli ograniczony to niestety to może potrwać dłużej
Old September 26th, 2007, 08:02 PM   #71
frenchman
Registered User

frenchman's Avatar

Likes (Received): 159

Quote:
Originally Posted by Patryjota View Post
Jak podał dzisiejszy Teleskop tylko tygodnie dzielą nas od ogłoszenia przetargu na obw. Ostrowa i Bojanowa - czyli kasa jest
Ostrowa Wlkp. i Wyrzyska.
Bojanowo to S-5.
http://ww6.tvp.pl/780,20070926567852.strona
frenchman no está en línea   Reply With Quote
Old September 27th, 2007, 12:09 AM   #72
Bocian
ptak wędrowny

Bocian's Avatar

Likes (Received): 57

Wyrzysk to S 10
Bocian no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2007, 04:11 PM   #73
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Ogłoszono przetarg na ostrowską obwodnicę

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu ogłosiła w poniedziałek przetarg na budowę obwodnicy dla Ostrowa Wielkopolskiego. Specyfikacja zamówienia znalazła się w dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Po rozstrzygnięciu przetargu będzie wreszcie mogła ruszyć tak długo oczekiwana przez ostrowian inwestycja.

W ten sposób kończy się żmudny proces przygotowania inwestycji od strony formalnej, a rozpoczyna się decydująca faza, czyli wybór wykonawcy i rozpoczęcie prac budowlanych. Otwarcie ofert nastąpi 14 grudnia. Po rozpatrzeniu ewentualnych protestów i wyborze wykonawcy będzie można przystąpić do realizacji inwestycji.

Pierwszy etap budowy obwodnicy Ostrowa to fragment z Franklinowa do trasy w kierunku Kalisza. Obejmie ponad 6 km drogi ekspresowej z dwoma zjazdami: we Franklinowie i Ostrowie. Będzie na nim między innymi siedem mostów i wiaduktów.

Wstępny kosztorys I etapu budowy obwodnicy opiewa na około 200 mln zł. Wszystko jednak wskazuje, że ta cena może wzrosnąć. Budowa pierwszego odcinka ostrowskiej obwodnicy powinna się zakończyć w 2009 roku.

Źródło:www.radiomerkury.pl
Old November 5th, 2007, 04:14 PM   #74
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Zamawiający:
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Oddział w Poznaniu
Ul. Siemiradzkiego 5a, 60-763 Poznań
Przedmiot zamówienia: Budowa obwodnicy drogowej m. Ostrów Wlkp. w ciągu drogi ekspresowej S-11 od km 393+900 do km 400+000
(...)

Termin realizacji: Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia został zrealizowany w terminie do dnia :
etap I - roboty drogowe- przygtowawcze i roboty ziemne, roboty branżowe- usunięcie kolizji oraz roboty mostowe- 31.12.2008 ( w tym kolizje do 30.06.2008)
- etap II pozostałe roboty 30.10.2009
Kryteria wyboru ofert i ich znaczenie: najniższa cena - 100%
(...)
Miejsce i termin składania ofert: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Oddział w Poznaniu
ul. Siemiradzkiego 5a, 60-763 Poznań
sekretariat na I piętrze, p. 102
14.12.2007r. godz. 11:45
Miejsce i termin otwarcia ofert: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Oddział w Poznaniu
ul. Siemiradzkiego 5a, 60-763 Poznań
sala konferencyjna IV piętro pokój 405
14.12.2007r. godz. 12:00
(...)
Rodzaj procedury: nieograniczony

Źródło:www.gddkia.gov.pl

Nie ma SIWZ w necie a przetarg nieograniczony ?
Old November 5th, 2007, 04:54 PM   #75
sector
Registered User

sector's Avatar

Wlasnie mialem podobny post zamiescic

Trzymajmy kjciuki, aby wylonienie wykonawcy odbtylo sie bezproblemowo i bez protestow. Niech wczesna wiosna zaczna budowe. Albo najlepiej jeszcze w grudniu.

Ciekawe dlaczego nie ma zalacznikow? Bardzo na nie czekalem, aby obejrzec dokladne plany.... Przetarg jest pzreciez nieograniczony!
Old November 5th, 2007, 08:00 PM   #76
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 401

Juz wpisalem do statystyk: http://www.skyscrapercity.com/showth...345003&page=26
bebe.2006 no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2007, 08:21 PM   #77
Borek
Registered User

Borek's Avatar

Likes (Received): 181

Jak tak patrze na mapke drog wokol Ostrowa i etap 1 planowanej obwodnicy, to mam wrazenie ze bez etapu nr 2 niespecjalnie sie ona przysluzy, ruch na 11 i tak pojdzie przez miasto, 25 (a zdarza mi sie nia jezdzic) tez pojdzie przez miasto. Jedynymi beneficjentami beda osoby, ktore jada z polnocy na wschod i vice versa, ale patrzac z perspektywy bardziej oddalonych, tych osob bedzie garstka (te osoby raczej wybiora 12 (Kalisz - Pleszew).
Nie zebym cos mial przeciwko, kazdy kilometr Ski mnie cieszy, ale ruchu w miescie to chyba nie zmiejszy.
Chyba ze pokieruje sie ruch jakims cudownym sposobem. Moze ktos mnie oswieci?
Borek no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2007, 10:07 PM   #78
Pawel
Registered User

Likes (Received): 2

Na cuda nie ma co liczyć.Pierwszy etap niewiele zmieni.Moze jednak lepszym pomysłem byłaby jednojezdniowa budowa całości ?
Pawel no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2007, 10:40 PM   #79
Przem
Registered User

Likes (Received): 53

Quote:
Originally Posted by Pawel View Post
Na cuda nie ma co liczyć.Pierwszy etap niewiele zmieni.Moze jednak lepszym pomysłem byłaby jednojezdniowa budowa całości ?
To, że budują tylko 6 kilometrowy fragment obwodnicy w ramach I etapu nie jest wynikiem ograniczeń finansowych (co sugerujesz w poście), ale tym, że dotychczas tylko dla tego fragmentu zostały zakończone procedury przygotowawcze. Drugiego etapu nie można jeszcze zacząć, jeszcze nie wykupiono wszystkich gruntów, nie ma projektu i prawomocnych decyzji - to jeszcze jakić czas potrwa. Więc lepiej, że zaczynają już teraz cokolwiek, niż czekać kolejne 2 lata, żeby budować całość.
Przem no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2007, 11:29 PM   #80
Pawel
Registered User

Likes (Received): 2

Akurat nie trafiłes w moją sugestię.Nie chodziło mi o finanse (chociaż nie mów ze to nie jest problem).Może niepotrzebnie podzielono obwodnice na dwa etapy a raczej na dwa etapy w takiej postaci.Mozna było w pierwszym etapie wybudowac całośc jednojezdniową a w drugim wybudować drugą jezdnię.
Pawel no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s11, obwodnica, ostrów wielkopolski, s11, wielkopolskie

Thread Tools

Posting Rules