search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old November 29th, 2007, 07:27 PM   #101
sector
Registered User

sector's Avatar

Likes (Received): 50

GDDKiA zrobila taki epzresuniecie specjalnie, zeby byl to juz ostateczny termin. Nawet pisza o tym w dokumencie, ze zalezalo by im, aby jeszcze inne ew. prostety czy odwolanai zlozyc jak najpredze (przed swietami) aby na 18 grudnia juz ostatecznie otworzyc oferty.
sector no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 29th, 2007, 07:42 PM   #102
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Originally Posted by sector View Post
Nieststy przez protesty termin otwarcia ofert przetargowych zostal przelozony na 18 stycznia 2008.
napisałes o styczniu. Więc jak?
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old January 4th, 2008, 10:08 PM   #103
S11
Registered User

Likes (Received): 0

Witam wszystkich!

Kilka dni temu po raz pierwszy (przez przypadek) natrafiłem na to forum. Jestem pod wrażeniem dociekliwości jego uczestników. W temat budowy obwodnicy jestem zaangażowany od kilku lat – od czasu przygotowania porozumienia pomiędzy GDDKiA a Powiatem Ostrowskim.
Po przeczytaniu wszystkich postów muszę przyznać, że na podstawie całej dyskusji można obecnie uzyskać dość rzetelny obraz realizacji inwestycji.
Na tę chwilę nasuwa mi się tylko jedna uwaga dotycząca wątku o trasowaniu obwodnicy. Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że jej przebieg (jako drogi ekspresowej) powinien być inny. Jest on wpisany w koncepcję opracowanego docelowo przez GDDKiA przebiegu całej 11-nastki jako drogi ekspresowej.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku !

Piotr Śniegowski
Powiatowy Zarząd Dróg

ps.

przepraszam za nick'a, ale wszystko inne co przyszło mi do głowy było już zajęte
S11 no está en línea   Reply With Quote
Old January 4th, 2008, 10:13 PM   #104
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Witamy na forum.
Nick masz tak zuchwały, że musisz go odkupić dalszymi urzędowymi wieściami.

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2008, 07:52 AM   #105
jacentyy
Registered User

Likes (Received): 21

Quote:
Originally Posted by S11 View Post
....
Na tę chwilę nasuwa mi się tylko jedna uwaga dotycząca wątku o trasowaniu obwodnicy. Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że jej przebieg (jako drogi ekspresowej) powinien być inny. Jest on wpisany w koncepcję opracowanego docelowo przez GDDKiA przebiegu całej 11-nastki jako drogi ekspresowej.
Mozesz sie nie zgadzac, ale to i tak nie zmienia faktu, ze taka koncepcja trasowana zaaprobowana lub forsowana przez GDDKiA jest po prostu do kitu.
Nie wazne kto wpadl na taki pomysl, wazniejsze jest to jakie ten ktos ma podejscie do trasowania drog. A po tym przykladzie niestety widac, ze niezbyt madre. Niestety, ale trasowaniem drog rzadza politycy, samorzadowcy itp. ludzie prawie kompletnie nie znajacy sie na drogach.
Old January 5th, 2008, 09:32 AM   #106
S11
Registered User

Wybacz jacentyy, ale siła twoich argumentów jest powalająca, np.:
Quote:
Originally Posted by jacentyy View Post

Kolejna tandetnie wytrasowana obwodnica oderwana od globalnego trasowania calej drogi S-11.
Quote:
Potraktowanie tej drogi jako calosci i takie jej wytyczenie, zeby co chwile nie miala "garbow"... .
Quote:
... Takie cos jak jest na tej mapie...
Quote:
... taka koncepcja trasowana zaaprobowana lub forsowana przez GDDKiA jest po prostu do kitu. ...
Chętnie na ten temat podyskutuję, ale na poziomie merytorycznym. Uwierz, że nie jest to takie proste, no chyba, że odbywa się w płaskim terenie na pustyni.

Piotr Śniegowski
Powiatowy Zarząd Dróg
Old January 5th, 2008, 01:11 PM   #107
jacentyy
Registered User

Quote:
Wybacz jacentyy, ale siła twoich argumentów jest powalająca, np.:

Chętnie na ten temat podyskutuję, ale na poziomie merytorycznym. Uwierz, że nie jest to takie proste, no chyba, że odbywa się w płaskim terenie na pustyni.

Piotr Śniegowski
Powiatowy Zarząd Dróg
Jezeli chodzi o zgodnosc tej koncepcji z rozporzadzeniami drogowymi i mostowymi to zapewne jest spelniona.
Konkretniej chodzi mi o podejscie ludzi, ktorzy wyznaczaja tego typu drogi.
Podstawowym bledem wg mnie jest trasowanie drogi tej klasy w duzej czesci po starym sladzie. To sie niestety wiaze z tymi "garbami", o ktorych pisalem.
W takim przypadku trasa nabiera mocno nieregularnych ksztaltow, schodzac z wartosciami lukow w planie do wartosci minimalnych okreslonych w przepisach. To oczywiscie dotyczy rowniez innych wymagan. Schodznie do wartosci min nie jest dobrym pomyslem i nikomu na dobre nie wyjdzie. To jest po prostu zanizanie jakosci.

Prowadzenie starym sladem ma rowniez te wade, ze nie tworzy sie nowej drogi, a wiec nie zageszcza sie sieci drogowej czyli nie jest to przyszlosciowe.
Prowadzenie nowym sladem pozwala na oddalenie drogi od siedlisk ludzkich, a wiec zmiejszenie uciazliwosci. Zazwyczaj blisko starego sladu znajduje sie wiele domstw.

Zdarza sie rowniez, ze samorzadowcy chca upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i tak kombinuja przebieg drogi, aby jak najbardziej wykorzystac droge o znaczeniu tranzytowym jako droge lokalna. To wynika oczywiscie z trasowania starym sladem i ulatwia samorzadowcom ustalenie takiej lokalizacji, ale z perspektywy calej trasy jest niekorzystne.
Old January 5th, 2008, 07:34 PM   #108
sector
Registered User

sector's Avatar

http://www.poznan.uw.gov.pl/wuw-port...ientacja_1.pdf

http://www.poznan.uw.gov.pl/wuw-port...ientacja_2.pdf

Zobacz sobie jak niewiele odcinkow planowanej S11 pokrywa sie ze stara trasa. Patrzac od Poznania to od Nowego Miasta praktycznie caly czas idzie nowym sladem z wyjatkiem paru krotkich odcinkow.

Twoja koncepcja jest moze sluszna, ale mozliwa do zrealizowania w Iraku lub na Syberii. W Polsce mamy zbyt rozbudowana strukture urbanistyczna (miejscowosc na miesjcowosci)
Old January 5th, 2008, 11:11 PM   #109
jacentyy
Registered User

Tak, tak jasne, w szczegolnosci mniej wiecej jakas polowa tej trasy zbacza ze starego sladu po czym na niego wraca. Syberia i Irak w glowach tych ktorzy to wymyslali.
Jedynie w miare sensowny jest odcinek Mieszkow - Sobotka.
Old January 5th, 2008, 11:31 PM   #110
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Chłopie, masz niepowtarzalną okazję się dowiedzieć dlaczego tak a nie inaczej, a zaczynasz obrażać.

Zastanów się trochę. Zapytaj o konkrety, pozwól S11 wyjaśnić, a nie wyskakujesz z Syberią i Irakiem w głowie.

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old January 6th, 2008, 12:40 AM   #111
tomasso
Registered User

Likes (Received): 1732

Quote:
Jezeli chodzi o zgodnosc tej koncepcji z rozporzadzeniami drogowymi i mostowymi to zapewne jest spelniona.
Konkretniej chodzi mi o podejscie ludzi, ktorzy wyznaczaja tego typu drogi.
Podstawowym bledem wg mnie jest trasowanie drogi tej klasy w duzej czesci po starym sladzie. To sie niestety wiaze z tymi "garbami", o ktorych pisalem.
W takim przypadku trasa nabiera mocno nieregularnych ksztaltow, schodzac z wartosciami lukow w planie do wartosci minimalnych okreslonych w przepisach. To oczywiscie dotyczy rowniez innych wymagan. Schodznie do wartosci min nie jest dobrym pomyslem i nikomu na dobre nie wyjdzie. To jest po prostu zanizanie jakosci.

Prowadzenie starym sladem ma rowniez te wade, ze nie tworzy sie nowej drogi, a wiec nie zageszcza sie sieci drogowej czyli nie jest to przyszlosciowe.
Prowadzenie nowym sladem pozwala na oddalenie drogi od siedlisk ludzkich, a wiec zmiejszenie uciazliwosci. Zazwyczaj blisko starego sladu znajduje sie wiele domstw.

Zdarza sie rowniez, ze samorzadowcy chca upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i tak kombinuja przebieg drogi, aby jak najbardziej wykorzystac droge o znaczeniu tranzytowym jako droge lokalna. To wynika oczywiscie z trasowania starym sladem i ulatwia samorzadowcom ustalenie takiej lokalizacji, ale z perspektywy calej trasy jest niekorzystne.
Drogowiec z krwi i kości z Ciebie

Niestety masa ludzi mieszka w niewielkich miasteczkach czy wsiach w okolicy planowanych tras i ich interesy także muszą być uwzględnione - demokracja ma swoją cenę. Wytyczenie nowego przebiegu to zawsze trudny kompromis, każdy musi trochę ustąpić, a racje drogowców są tylko jednymi z wielu. Arbitralne wyznaczanie regularnego kształtu bez uwzględnienia (w rozsądnym zakresie) lokalnych potrzeb i uwarunkowań to gotowy przepis na protesty, znakomicie opóźniające każdą inwestycje. Tak to można budować drogi w Chinach albo Rosji.
tomasso no está en línea   Reply With Quote
Old January 6th, 2008, 12:42 AM   #112
jacentyy
Registered User

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Chłopie, masz niepowtarzalną okazję się dowiedzieć dlaczego tak a nie inaczej, a zaczynasz obrażać.
Zastanów się trochę. Zapytaj o konkrety, pozwól S11 wyjaśnić, a nie wyskakujesz z Syberią i Irakiem w głowie.
Szczerze mowiac nie interesuje mnie ta "niepowtarzalna okazja".
Pytac o konkrety nie musze, mam oczy i widze, co narysowane jest na tej koncepcji.
Old January 6th, 2008, 12:54 AM   #113
jacentyy
Registered User

Quote:
Originally Posted by tomasso View Post
Niestety masa ludzi mieszka w niewielkich miasteczkach czy wsiach w okolicy planowanych tras i ich interesy także muszą być uwzględnione - demokracja ma swoją cenę. Wytyczenie nowego przebiegu to zawsze trudny kompromis, każdy musi trochę ustąpić, a racje drogowców są tylko jednymi z wielu.
Wg mnie wlasnie za bardzo ulega sie co niektorym wplywom lokalnych wladz. To juz nie jest kompromis, to jest spelnienianie zachscianek samorzadow.
Old January 6th, 2008, 01:22 AM   #114
S11
Registered User

A ja odnoszą wrażenie, że to proponowany przez Ciebie jacentyy sposób trasowania jest możliwy do realizacji tylko w takich miejscach jak Syberia czy Irak.
Spróbuję jednak odpowiedzieć na Twoje uwagi.
Quote:
Podstawowym bledem wg mnie jest trasowanie drogi tej klasy w duzej czesci po starym sladzie.
Jak słusznie zauważa sector:
Quote:
Zobacz sobie jak niewiele odcinkow planowanej S11 pokrywa sie ze stara trasa. Patrzac od Poznania to od Nowego Miasta praktycznie caly czas idzie nowym sladem z wyjatkiem paru krotkich odcinkow.
Zwróć uwagę, że na terenie powiatu ostrowskiego S11 ma długość ok. 40 km a po starym śladzie przebiega tylko na dł. ok. 7 km.
Dalej piszesz:
Quote:
mniej wiecej jakas polowa tej trasy zbacza ze starego śladu po czym na niego wraca
Powiedz co w tym złego skoro dotyczy to głównie terenów niezabudowanych – głównie lasów. Myślisz, że na takich odcinkach lepiej iść nowym śladem wycinając kolejny kawał lasu a stary przebieg pozostawić dla zajęcy.
To co postulujesz:
Quote:
Prowadzenie starym sladem ma rowniez te wade, ze nie tworzy sie nowej drogi, a wiec nie zageszcza sie sieci drogowej czyli nie jest to przyszlosciowe. Prowadzenie nowym sladem pozwala na oddalenie drogi od siedlisk ludzkich, a wiec zmiejszenie uciazliwosci. Zazwyczaj blisko starego sladu znajduje sie wiele domstw
jest więc spełnione przy obecnym trasowaniu – nowy przebieg tam gdzie stary przecinał obszary siedliskowe a stary przebieg na tych terenach zagęści sieć.
I dalej:
Quote:
W takim przypadku trasa nabiera mocno nieregularnych ksztaltow, schodzac z wartosciami lukow w planie do wartosci minimalnych okreslonych w przepisach.
Szczerze mówiąc to nie wiem co rozumiez pod pojęciem minimalne wartości. Przejrzałem całą trasę „studium Techniczno-Ekonomicznego drogi S11” i nie znalazłem odcinków na których ze względu na parametry techniczne zachodziłaby konieczność obniżania prędkości miarodajnej a w konsekwencji wprowadzania ograniczenia prędkości. Na całej długości prędkość miarodajna wynosi 110 km/h.
Wracając jeszcze do „garba”, o którym piszesz to w przypadku obwodnicy Ostrowa stary i nowy przebieg mają z dokładnościa do 100m tę samą długość – 19km. Nowy przebieg to na całej długości droga ekspresowa o prędkości dopuszczalnej 110 km/h bez kolizyjnych skrzyżowań (bez dostępu do drogi poza węzłami) i innych elementów spowalniających ruch – czas przejazdu ok. 11 min. Stary przebieg na całej długości teren zabudowany – 50 km/h – czas przej. ok. 23min. Do tego dolicz straty czasu wynikające z 5 sygnalizacji świetlnych, 2 przejazdów kolejowych, czterech rond, wielu przejść dla pieszych i skrzyżowań bez wydzielonych lewoskrętów – spokojnie możesz doliczyć 15 – 25 min.
Napisałeś jeszcze:
Quote:
Jak już pisałem ponieważ jest to droga ekspresowa to nie ma do niej dostępu poza węzłami (żadnych zjazdów i skrzyżowań) więc nie może być wykorzystana jako droga lokalna a tak na pewno by się stało, gdyby to była, tak jak gdzieś wcześniej proponowałeś, droga GP. Samorządowcy „kombinują” jak zabezpieczyć interes społeczności lokalnej przez zapewnienie dobrego skomunikowania terenów „przeciętych” S-ką (wiadukty na drogach powiatowych i gminnych oraz drogi zbiorcze do nich prowadzące wzdłuż ekspresówki). Ponadto zapewnienie optymalnej lokalizacji węzłów i ich dobre skomunikowanie z istniejącą siecią dróg aktywizuje gospodarczo tereny „przywęzłowe”.
To narazie na tyle.

Piotr Śniegowski
Powiatowy Zarząd Dróg
Old January 6th, 2008, 01:56 AM   #115
S11
Registered User

Przepraszam, że dalej przynudzam, ale chcę się jeszcze odnieść do tego co pisali jacentyy i Patryjota na temat propagandy i działań samorządowców bo sam oprócz tego, że jestem drogowcem to jestem też samorządowcem.
Współpraca samorządu powiatowego z GDDKiA na pewno bardzo przyspieszyła realizację inwestycji co przyznaje sam inwestor. Gdy na początku 2005r. było zawierane porozumienie dotyczące pomocy jaka ma być udzielona przez powiat dla GDDKiA w przygotowaniu inwestycji (uzupełnienie materiałów geodezyjnych, wycena gruntów pod wykupy, konsultacje społeczne z mieszkańcami, przygotowanie dok. do uzyskania prawa do dysponowania nieruchomościami, współpraca przy opiniowaniu i uzgadnianiu inwestycji) w planach ministerstwa realizacja obwodnicy Ostrowa była przewidziana po roku 2013.
Dzięki prowadzonym przez powiat konsultacjom z mieszkańcami i samorządami gminnymi udało się uniknąć konfliktów i wynikających z nich opóźnienień.
To dzięki tym działaniom jest już ogłoszony przez inwestora przetarg na I etap obwodnicy i są zakończone konsultacje i przygotowane materiały do decyzji lokalizacyjnej dla II etapu. Oby inne podobne inwestycje drogowe w naszym kraju były równie sprawnie przygotowywane.

Piotr Śniegowski
Powiatowy Zarząd Dróg

Last edited by S11; January 6th, 2008 at 02:01 AM.
Old January 6th, 2008, 02:03 AM   #116
jacentyy
Registered User

Quote:
Jak słusznie zauważa sector:
Zwróć uwagę, że na terenie powiatu ostrowskiego S11 ma długość ok. 40 km a po starym śladzie przebiega tylko na dł. ok. 7 km.
Niestety, ale ladnie to wyglada tylko i wylacznie jak sie sumuje dlugosci nowego sladu i porowna z cala dlugoscia trasy. Spogladajac na mape i lokalizujac te kawalki nowego i starego sladu widac, ze niestety ktos nad tym do konca nie pomyslal. Szczerze mowiac nie bede tego tlumaczyl, bo jak sadze i tak tego nie wytlumacze.
Quote:
Dalej piszesz: Powiedz co w tym złego skoro dotyczy to głównie terenów niezabudowanych – głównie lasów. Myślisz, że na takich odcinkach lepiej iść nowym śladem wycinając kolejny kawał lasu a stary przebieg pozostawić dla zajęcy.
Idac starym sladem tez trzeba wyciac las pod druga jezdnie oraz serwisowki.
Jakos nie chce mi sie wierzyc w szczerosc ekologicznych intencji w wykonaniu urzednikow.

Quote:
To co postulujesz: jest więc spełnione przy obecnym trasowaniu – nowy przebieg tam gdzie stary przecinał obszary siedliskowe a stary przebieg na tych terenach zagęści sieć.
To jakis belkot urzedniczy.
Quote:
I dalej: Szczerze mówiąc to nie wiem co rozumiez pod pojęciem minimalne wartości. Przejrzałem całą trasę „studium Techniczno-Ekonomicznego drogi S11” i nie znalazłem odcinków na których ze względu na parametry techniczne zachodziłaby konieczność obniżania prędkości miarodajnej a w konsekwencji wprowadzania ograniczenia prędkości. Na całej długości prędkość miarodajna wynosi 110 km/h.
Istnieje cos takiego jak minimalne luki przy predkosci miarodajnej i pochyleniu poprzecznym. Ta wartosc jest dopuszaczalna, ale jej stosowanie powoduje obnizenie jakosci. Powinna byc stosowana w sytaucjach nadzwyczajnych, a nie regularnie, czy teraz wyrazilem sie jasno ?

Quote:
Wracając jeszcze do „garba”, o którym piszesz to w przypadku obwodnicy Ostrowa stary i nowy przebieg mają z dokładnościa do 100m tę samą długość – 19km. Nowy przebieg to na całej długości droga ekspresowa o prędkości dopuszczalnej 110 km/h bez kolizyjnych skrzyżowań (bez dostępu do drogi poza węzłami) i innych elementów spowalniających ruch – czas przejazdu ok. 11 min. Stary przebieg na całej długości teren zabudowany – 50 km/h – czas przej. ok. 23min. Do tego dolicz straty czasu wynikające z 5 sygnalizacji świetlnych, 2 przejazdów kolejowych, czterech rond, wielu przejść dla pieszych i skrzyżowań bez wydzielonych lewoskrętów – spokojnie możesz doliczyć 15 – 25 min.
Kolejny belkot urzedniczy

Quote:
Napisałeś jeszcze:
Jak już pisałem ponieważ jest to droga ekspresowa to nie ma do niej dostępu poza węzłami (żadnych zjazdów i skrzyżowań) więc nie może być wykorzystana jako droga lokalna a tak na pewno by się stało, gdyby to była, tak jak gdzieś wcześniej proponowałeś, droga GP. Samorządowcy „kombinują” jak zabezpieczyć interes społeczności lokalnej przez zapewnienie dobrego skomunikowania terenów „przeciętych” S-ką (wiadukty na drogach powiatowych i gminnych oraz drogi zbiorcze do nich prowadzące wzdłuż ekspresówki). Ponadto zapewnienie optymalnej lokalizacji węzłów i ich dobre skomunikowanie z istniejącą siecią dróg aktywizuje gospodarczo tereny „przywęzłowe”.
I znowu ten sam belkot. 4 wezly dla miasta ktore ma ledwo 80 tys?
Czyli jak rozumiem dzieki wezlom nie bedzie ruchu lokalnego.
Nigdzie nie napisalem, ze S11 powinna byc klasy GP (choc i ta moze byc bezkolizyjna). Jedynie sugerowalem, ze S11 i obwodnica ostrowa to powinny byc dwie osobne drogi i ta druga powinna byc nizszej klasy.

Ogolnie uwazam, ze ta dyskusja nie ma sensu, trasujcie sobie te drogi w swoich urzedach jak chcecie, budujcie jak chcecie, a pozniej otwierajcie z wielka pompa jak chcecie.

Zegnam.
Old January 6th, 2008, 10:12 AM   #117
sector
Registered User

sector's Avatar

A co powiesz o trasowaniu A4 wokol Twojego miasta, czyli Gliwic? Oczywiscie nie mozna zapominac, ze autostrady to drogi przewidziane dla szybszego ruchu. Ekspresowki to cos posredniego miedzy autostradami, a zwyklymi drogami krajowymi.

Old January 6th, 2008, 10:53 AM   #118
jacentyy
Registered User

A coz mam Ci napisac?
Specyfika aglomeracji slaskiej jest zupelnie inna, jest tutaj bardzo duze zageszczenie, ruch lokalny jest ogromny. Do tego nakladaja sie tutaj wzgledy historyczne. Autostrada z Opola do Gliwic miala isc wlasnie tym sladem ktorym idzie i miala sie konczyc na Gliwicach. Po wojnie sytauacja sie zmienila, a slad pozostal i ktos to pozniej genialnie wykorzystal i mamy to co mamy, czyli droge klasy A przez najbardziej zageszczone rejony. Tutaj tez nikt nie pomyslal aby odzielic ruch tranzytowy od lokalnego. A4 w takim przebiegu przez slask to powinna byc droga duzo bardziej lokalna o nizszej klasie, a autostrada powinna mijac slask od poludnia "sporym lukiem".
Kiedys Pan Moszynski , byly zastepca perzydenta Gliwic "nabijal" sie z Opola, ze zaplanowano autostrade w jakims tam oddaleniu od miasta. Ale rzeczywistosc pokazuje, ze ma to duzo wiecej sensu niz sie Panu Moszynskiemu wydawalo.
Nigdy nie ma zatorow na autostradzie obok Opola, nie ma przeplatania sie ruchu lokalnego. Opole buduje swoje wlasne obwodnice o znaczeniu lokalnym.
I tak powinno byc w Ostrowie, pomimo ze jest to droga klasy S powinna wlasnie pelnic role taka jak A4 kolo Opola, a ruch lokalny w Ostrowie powinen byc "zalatwiony" przez lokalna siec drog bezkolizyjnych lub czesciowo kolizyjnych dostosowanych do potrzeb.
Old January 6th, 2008, 11:06 AM   #119
dawid_silesia
S919 (Opava) - Gliwice

dawid_silesia's Avatar

Likes (Received): 287

Quote:
Ekspresowki to cos posredniego miedzy autostradami, a zwyklymi drogami krajowymi.
Więc po co budować coś, co udaje autostradę??? Zaraz pewnie ktoś się odezwie i powie, że są bezpłatne. Do czasu...

Jeśli chodzi o GOP i A4, to może kiedyś doczekamy się czegoś bardziej na południe

Last edited by dawid_silesia; January 6th, 2008 at 11:12 AM.
dawid_silesia no está en línea   Reply With Quote
Old January 6th, 2008, 11:19 AM   #120
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Przepraszam, że dalej przynudzam, ale chcę się jeszcze odnieść do tego co pisali jacentyy i Patryjota na temat propagandy i działań samorządowców bo sam oprócz tego, że jestem drogowcem to jestem też samorządowcem.
Współpraca samorządu powiatowego z GDDKiA na pewno bardzo przyspieszyła realizację inwestycji co przyznaje sam inwestor. Gdy na początku 2005r. było zawierane porozumienie dotyczące pomocy jaka ma być udzielona przez powiat dla GDDKiA w przygotowaniu inwestycji (uzupełnienie materiałów geodezyjnych, wycena gruntów pod wykupy, konsultacje społeczne z mieszkańcami, przygotowanie dok. do uzyskania prawa do dysponowania nieruchomościami, współpraca przy opiniowaniu i uzgadnianiu inwestycji) w planach ministerstwa realizacja obwodnicy Ostrowa była przewidziana po roku 2013.
Dzięki prowadzonym przez powiat konsultacjom z mieszkańcami i samorządami gminnymi udało się uniknąć konfliktów i wynikających z nich opóźnienień.
To dzięki tym działaniom jest już ogłoszony przez inwestora przetarg na I etap obwodnicy i są zakończone konsultacje i przygotowane materiały do decyzji lokalizacyjnej dla II etapu. Oby inne podobne inwestycje drogowe w naszym kraju były równie sprawnie przygotowywane.

Piotr Śniegowski
Powiatowy Zarząd Dróg
Jako że mnie też wezwano do tablicy muszę odpowiedzieć !
Nigdy nie negowałem tego o czym piszesz tzn samorządu w pomocy przy wykonywaniu inwestycji nazwijmy to "centralnych". Jest ona ogromna i znacznie przyspiesza cykl "inwestycyjny" jak sam przyznałeś znacznie przyspieszyła rozpoczęcie prac przy S11 - obw. Ostrowa Wlkp..
Neguje coś innego - podpisywanie się samorządowców (wójtów, burmistrzów, radnych i innych tego typu pokręconych) pod tym ze to ich zasługa aby ta inwestycja się wogóle rozpoczęła. Więcej sam znam przykład wójta Starego Miasta w Koninie który w "całości" przypisuje sobie zasługi za rozpoczęcie modernizacji 25-ki na odcinku 1,8 km jako przedłużenie obwodnicy Konina. Projekt robił Konin - on tylko wykupił grunty - za inwestycje płaci GDDKiA.
Samorządowcy mają to do siebie że przypisują sobie zasługi na zasadzie "ciemny lud to kupi". A nie powinno tak być - inwestycje prowadzi rząd - a nie samorzad !!!
Samorząd ma pomagać i to robi , ale niech sobie całości zasług nie przypisuje.

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s11, obwodnica, ostrów wielkopolski, s11, wielkopolskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules