search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 19th, 2007, 08:58 PM   #61
Superkot634
Requiem for a dream

Superkot634's Avatar

Likes (Received): 556

Ta fotorelacja potwierdza że nasze drogi nie są złe a i na Słowacji zdarzają się w gorsze odcinki dróg bez pobocza oraz koleiny.

Last edited by Superkot634; June 19th, 2007 at 09:36 PM.
Superkot634 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 19th, 2007, 09:40 PM   #62
Elninio19PL
Registered User

Elninio19PL's Avatar

Likes (Received): 3905

Quote:
Originally Posted by Superkot634 View Post
Ta fotorelacja potwierdza że nasze drogi nie są złe a i na Słowacji zdarzają się w gorsze odcinki dróg bez pobocza oraz koleiny.

Tak tylko na Słowacji powstają nowe drogi cześć z nich to długie estakady przez góry, często jak przejeżdżam to nieraz mi szczena opada jak widzę co budują, u as szczytem możliwości jest nasyp ziemny.....
Augustyn, ustanowił wszystkie rzeczy względem liczby, ciężaru i miary."

Historyczne Bzdury
Elninio19PL no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2007, 09:48 PM   #63
Kotlet
Registered User

Likes (Received): 454

Nasze drogi nie są złe
Superkot - byłeś gdzieś w ogóle poza Polską?
Kotlet no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2007, 09:53 PM   #64
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 14622

Fajnie tak sobie wirtualnie przejechać tą trasą Dzięki
Old June 19th, 2007, 10:04 PM   #65
Superkot634
Requiem for a dream

Superkot634's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kotlet View Post
Nasze drogi nie są złe
Superkot - byłeś gdzieś w ogóle poza Polską?
Tak wymienię ci pare krajów wieczny krytyku: Niemcy, Czechy, Holandia, Belgia, Anglia, Hiszpania i jeszcze parę dróg złych nie mamy nie uważam też że są super bo nie są i pisz sobie co chcesz.
Pozdrawiam.
Old June 19th, 2007, 10:20 PM   #66
Sponsor
Registered User

Sponsor's Avatar

Daj spokój... Te kraje które wymieniłeś mają juz pobudowane całe sieci autostrad i ekspresówek i teraz jeśli coś budują to coś co byłoby odpowiednikiem naszej DW albo jakiejś dwucyfrowej DK. No i stan nawierzchni ogolnie polepsza się w Polsce ale bez podjary - jesteśmy w tyle i jeszcze długo będziemy (mam nadzieje ze nie na zawsze).

A co do Słowacji to szkoda gadać - 5 milinów ludzi buduje sobie nie wiadomo jakie estakady i tunele a my nie możemy zrobić drogi koło krowy na równinie. Stan nawierzchni też chyba lepszy czego na tych zdjęciach nie widac ale mimo wszystko nie powala.
Sponsor no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2007, 10:34 PM   #67
Superkot634
Requiem for a dream

Superkot634's Avatar

No cóż na autostrady i ekspresówki trochę poczekamy ale już są pozytywne tego efekty, budowa A4, A18, A1 to fakt iż brakuje nam autostrad ale po takim ogromnym zastoju wszystkiego naraz mieć nie możemy.
Old June 21st, 2007, 12:51 PM   #68
eirik
Registered User

Likes (Received): 58

Quote:
Originally Posted by Sponsor View Post
A co do Słowacji to szkoda gadać - 5 milinów ludzi buduje sobie nie wiadomo jakie estakady i tunele a my nie możemy zrobić drogi koło krowy na równinie. Stan nawierzchni też chyba lepszy czego na tych zdjęciach nie widac ale mimo wszystko nie powala.
W 2000 roku jechałem przez Słowację (Skalite-Bratysława) a potem w 2006. Nie sądzę, żeby ich główna autostrada (od Bratysławy na północ) "przybliżyła sie" w tym czasie o więcej niż 30 km. Tak, wiem, że w tej chwili jest budowany odcinek "prawie do Żyliny", ale co się działo przez te 6 lat (nawet więcej, bo ta autostrada za Trencin, to już była za Czechosłowacji OIDP)?
Ja akurat uważam, że u nas autostrady powstają szybciej niż na Słowacji, tyle że u nas ciągle słyszy się o przesuwaniu terminów, odwołaniach, poślizgach, a stamtąd dochodzą do nas głównie informacje o otwarciu odcinka. Jedyne, w czym nas Słowacy wyprzedzają, to to, że zbudowali juz sporo km autostrad w okolicy swojej stolicy - nie tak, jak u nas.

Moim zdaniem, z krajów Grupy Wyszehradzkiej najlepsi są Węgrzy, potem długo nic, potem Czesi i my (albo odwrotnie), a za nami Słowacja.
Old June 27th, 2007, 02:14 PM   #69
aqws9
Registered User

aqws9's Avatar

Likes (Received): 0

cześć... czy ktoś posiada zdjęcia z D1 na odcinku Liptovski Mikulasz - Mięguszowce ?? Chciałbym zobaczyć, w jakim stopniu jest to trasa widokowa, czy warto tym odcinkiem przejechać, aby pooglądać Tatry, czy moze lepiej starą drogą pod estakadą autostrady ??
aqws9 no está en línea   Reply With Quote
Old June 27th, 2007, 05:30 PM   #70
Michalus
Tak, to ja!

Michalus's Avatar

Likes (Received): 441

Możliwe, że tymi zdjęciami będę dysponował dopiero na przełomie lipca i sierpnia.
Old July 2nd, 2007, 01:31 PM   #71
Jaro25
Registered User

Jaro25's Avatar

24 czerwca otwarto tunel Sitina (1440 metrow) w Bratyslawie w ciagu autostrady D2 (Brno-Bratyslawa)

Autor zdjec Roman Paholik, Galeria Wikipedia Commons

Natomiat 29 czerwca otwarto 2 nitke D1 na odcinku Vrtizer - Hricovskie Podhradie (12900 metrow)

Zdjecie z Forum Dialnice a Tuneli na Slovensku

Michal czeka na pomoc http://dzieciom.pl/5517

Last edited by Jaro25; July 2nd, 2007 at 01:41 PM.
Jaro25 no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2007, 02:57 PM   #72
dominobb
Registered User

Likes (Received): 4262

Quote:
Originally Posted by Jaro25 View Post
Natomiat 29 czerwca otwarto 2 nitke D1 na odcinku Vrtizer - Hricovskie Podhradie (12900 metrow)

Zdjecie z Forum Dialnice a Tuneli na Slovensku
wydaje mi sie (moze to zludzenie) ze troche za waskie pasy awaryjne jak na autostrade
dominobb no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2007, 12:32 AM   #73
Sponsor
Registered User

Sponsor's Avatar

Quote:
Originally Posted by Iwan View Post

Nie wiem czy to złudzenie ale wydaje mi się że słowackie D mają wąskie pasy. Jaka jest ich rzeczywista szerokość? 3,75 czy 3,50?
Sponsor no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2007, 07:20 AM   #74
marcks
Registered User

Quote:

Też tam jechałem całkiem niedawno i rok temu jestem pod wrażeniem bo ich styl budowania trasy po estakadach jest super, bedą tam super widoczki W ciagu roku prace tam maja niezle tempo przy tym ukształtowaniu tam tego terenu jako ze droga pojdzie wzdłoż zbocza tamtejszych górek

jedno co mnie dość zdziwilo ze nowa droga bedzie sie dosłownie wbijała w miasto Žilina pomiedzy budynki, ciekawe jak to rozwiąża, chyba ze tam też beda estakady

Quote:

Na tym odcinku widac intensywna aktywnosc drogowcow - jak widac, niektore odcinki sa prawie gotowe - widac prace wykonczeniowe. Czesc drogi jest otwarta w polprofilu.
to mi sie własnie tam spodobało że uruchomili chociaz jedna nitke jako droge szybkiego ruchu, nie czekali aż zbuduja całość i potem dopiero przecinanie szlajfek przez dygnitarzy i nastepnie puszczenie ruchu jak to jest u nas
marcks no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2007, 07:32 AM   #75
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 14622

Quote:
Originally Posted by Sponsor View Post
Nie wiem czy to złudzenie ale wydaje mi się że słowackie D mają wąskie pasy. Jaka jest ich rzeczywista szerokość? 3,75 czy 3,50?
Dobrze Ci się wydaje, już była o tym mowa, że Słowackie autostrady mają parametry bardziej zbliżone do naszych ekspresówek niż autostrad
Old July 24th, 2007, 09:12 AM   #76
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1328

Jechałem tą trasą 2 tyg. temu. Budowa i tempo faktycznie robią wrażenie. W budowie co prawda jest tylko kilkukilometrowy odcinek ale te wszystkie estakady naprawdę fajnie wyglądają. Też mnie ciekawiło dlaczego budują autostradę praktycznie w kierunku Żyliny. BTW czy przyspieszenie ma związek z fabryką KIA?
SIMSI no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2007, 09:29 AM   #77
Stratocaster
Floyd Rose Classic 22fret

Stratocaster's Avatar

Ja też mam wrażenie że widzę zdjęcia z ekspresówki a nie z autostrady. szczególnie to rozdzielanie jezdni betonem bez trawy... brrrr. Ogólnie to bardziej to przypomina nową zakopiankę, niż prawdziwą autostradę. Ale za oddanie jednej nitki oznaczonej "autkiem" wielkie brawa!!!
Old July 24th, 2007, 09:43 AM   #78
marcks
Registered User

Quote:
Originally Posted by Stratocaster View Post
Ja też mam wrażenie że widzę zdjęcia z ekspresówki a nie z autostrady. szczególnie to rozdzielanie jezdni betonem bez trawy... brrrr. Ogólnie to bardziej to przypomina nową zakopiankę, niż prawdziwą autostradę. Ale za oddanie jednej nitki oznaczonej "autkiem" wielkie brawa!!!
tak sie teraz zastanawiam czy tam był tylko jeden rzad tych betonów czy dwa z wolna przestrzenia pomiedzy nimi.
Byc może takie betony sa bezpieczniejsze niz klasyczne barierki ?
Old July 24th, 2007, 09:44 AM   #79
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Likes (Received): 747

Czy ktoś się orientuje jak tam przygotowania do budowy tego brakującego odcinka właśnie w okolicach Povaźskiej Bystricy???? Z tego co pamiętam to były tam problemy z nabywaniem gruntów. www.highways.sk nie wykazuje również żadnej aktywności na wspomnianym odcinku.
Old July 24th, 2007, 10:12 AM   #80
marcks
Registered User

jeszcze kilka zdjec estakady autostrady D1 z drogi nr 18 w okolicach Podtureń z tego miejsca
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=p...9645&z=13&om=1

a to bylo ciut dalej w strone popradu obok miejscowosci Hybe

Reply

Tags
europejskie drogi, słowacja

Thread Tools

Posting Rules