search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 9th, 2007, 09:55 PM   #81
loan
OP_KR_TK_WR

loan's Avatar

Likes (Received): 103

Co ja myslę?

Myślę że admini powinni się wziąć do roboty, bo jak do tej pory nie widać, żeby coś robili. To oni powinni proponować i wrzucać ankiety z propozycjami.

Jak dla mnie wystarczy ujednolicić nazywanie wątków, bo nie moze byc tak, ze sa dwa watki dla danej drogi i oba zaczynaja sie w tym samym miescie (patrz S10).
Jak jest budowa na odcinku to zakładamy watek 'budowa....:, jak nie ma to zakladamy ogolny.
Nazwy wątków proponuje zaczynać od numeru drogi w nawiasie np. [S7/DK73] Budowa Węzła Kielce-Północ, [A8] Autostradowa Obwodnica Wrocławia itd.

Nie jestem za tym, aby dzielić bardziej Infrastrukture drogowa - należy tylko ponazywać sensownie te wątki, lokalne niech się zaczynają od nazwy miasta np. [Bydgoszcz] Inwestycje drogowe. Kto chce to sobie otworzy, kto nie nie bedzie zagladal.

....

Sponsored Links
Old August 9th, 2007, 10:11 PM   #82
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by Patryjota View Post
Po dzisiejszej rozmowie z userem (modem) 625 piszę co następuje:
1. Czas zabrać się do pracy
2. Podział na regiony się raczej nie uda - za duży opór społeczny
3. Co robimy z autobusami w dziale drogowym? Czas chyba na głosowanie w drogowym i kolejowym żeby gdzieś umieścić komunikacje miejską

4. Wybieramy coś na wzór "rady nadzorczej działu drogowego" - może "rady starszych działu drogowego" - np. 5 osób -które będą decydować co robimy jak dzielimy jak łączymy i jak zmieniamy nazwy wątków. Propozycje userów (najlepiej proponować jednego) którzy mają sie znaleźć w "radzie"składajmy w tym wątku - czas do piątku 17 sierpnia do 24 :00 !

Ta rada nadzorcza ustali też pewne zasady co do działu drogowego - np. co do foto-relacji i zasady tworzenia wątków,podziałów i łączenia - taką konstytucje działu drogowego

Wiadomo że wszyscy bierzemy udział w głosowaniu i wszyscy porządkujemy dział drogowy ,ale żeby nie robić zbyt wielkiego zamieszania taka rada nadzorcza - userzy najbardziej udzielający sie w dziale drogowym - będą decydować o wątkach na forum do których nie będzie żadnych sugestii

jeżeli chcecie żeby był porządek i nie było takiego bałaganu z wątkami (S8, Rospuda, Foto-relacje, S19)- piszcie tu , proponujcie userów itp.

Ja ze swojej strony proponuje usera Smar-a
Może żeby łatwiej propozycje userów:
po za wymienionymi już
Smar
Patryjota

wypisze tych którzy wpisywali się w tym wątku i mają ponad 250 postów:
nsolak
jarekles
mmjp
Wojtek1992
Maciu_PL
Luki_SL
bartosz_berlinka
Krzyżak
przemoe
originalpirate
DJP
Stratocaster
jacentyy
krokos23
loan

oraz userzy którzy sie tu nie wpisali a udzielają się dziale drogowym- jeśli kogoś przegapiłem sory
faihair26
times
vampi_r
igorlan
Przem
yasioo7

wybierać panowie !!!!

Last edited by Patryjota; August 9th, 2007 at 10:20 PM.
Patryjota no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2007, 10:35 PM   #83
times
Registered User

times's Avatar

Likes (Received): 0

Już raz wyraziłem opinię na temat usera "Patryjoty" (w innym wątku) więc z przyjemnością oddaję swój głos na jego kandydaturę.
Old August 9th, 2007, 11:31 PM   #84
JA
BANNED

Witam,

Trochę się spóźniłem, bo jak widzę robimy jakieś wybory. Ale poświęciłem kilka chwil nad tym postem, więc go wklejam.

Uważam, że infrastruktura drogowa składa się z obiektów o charakterze linearnym. Dlatego pomysł pod tytułem „regionalizacja” wydaje mi się jest jednak błędny.
Oto moje propozycje, które dałoby się zapewne przełożyć w większości przypadków (zawsze znajdzie się wyjątek) na inne drogi.

Oto proponowana przeze mnie standaryzacja wątków:

Przykład I (na podstawie dróg z numerem „2”)
• [A2] Świecko – Nowy Tomyśl (przygotowanie)
• [A2] Nowy Tomyśl – Stryków I (utrzymanie)
• [A2] Stryków I – Stryków II (przygotowanie)
• [A2] Stryków II – Konotopa (przygotowanie)
• [S2] POW (przygotowanie)
• [A2] Warszawa – Mińsk Maz. (dyskusja)
• [DK2] Warszawa – Terespol (modernizacja)

Założenia:
• Nazwy odcinków bierzemy bezpośrednio z podziałów przetargów na budowę. Niekoniecznie muszą pochodzić od nazw węzłów (szczególnie obwodnice pewnych miast). W przypadkach skrajnych należy dokonać demokratycznej decyzji, np. w sprawie wyłączenia odcinka Stryków I – Stryków II albo podziału A1 na południe od GOP.
• Jeśli odcinek drogi jest przed „wbiciem łopaty”, to otrzymuje dopisek „(przygotowania)”. Dosłownie przed wbiciem łopaty, bo u nas nawet wybranie wykonawcy lub koncesjonariusza nie oznacza jeszcze budowy, patrz A2.
• Jeśli odcinek został wybudowany, to otrzymuje dopisek „(utrzymanie)” lub „(infrastruktura)” lub inny wybrany przez forumowiczów. Przypadki graniczne: jeśli nie ma MOP-ów lub czegokolwiek innego (patrz A4, A2), to i tak ląduje tutaj. Decyduje dopuszczenie ruchu kołowego.
• Jeśli prace budowlane polegają na przebudowie istniejącej drogi (np. S7), to dopisujemy „(modernizacja DK7)”.
• Jeśli odcinek drogi nie istnieje w oficjalnych planach GDDKiA (np. A3) lub jest w bardzo dalekim horyzoncie czasowym (A2 na wschód od Warszawy) lub rozważamy sens jego istnienia (np. A6 Szczecin – Gdańsk) lub obejmuje bardzo szerokie zagadnienie (np. system obwodnic Warszawy) otrzymuje dopisek „(dyskusja)”. Szczególnie tutaj spodziewam się problemów (na przykład we Wrocławiu - wiele obwodnic podzielonych na różne odcinki)
• Dodatkowe: po rozpoczęciu budowy lub wybudowaniu danego odcinka zmianie ulega dopisek odcinka zgodnie ze zmianą jego statusu. W przypadku wybudowania dwóch kolejnych (połączonych) odcinków, ich wątki zostają połączone, nazwy odpowiednio skorygowane. Docelowo istniałby więc wątek [A2] Świecko - Konotopa. Albo już [A2] Świecko - Warszawa. Znowu powtarzam: głosowanie.

Inne propozycje:
• [Warszawa] Obwodnica (dyskusja)
• [Warszawa] Trasa Siekierkowska (budowa)
• [S7/S8] Salomea – Wolica (przygotowanie)
• [S17] Dyskusja
• [DK8/A1/DK1/S1/A4] Warszawa – GOP – Kraków (fotorelacja)  dla bardzo długich i skomplikowanych
• [Gdynia] Estakada Kwiatkowskiego (budowa)
• [DK61] Obwodnica Jabłonnej (budowa)
• [Zagranica] Czechy (fotorelacje i dyskusja)
• [Polska] Autostrady i drogi ekspresowe (statystyka)

No i jeszcze jedna uwaga: odcinki i nazewnictwo powinny po prostu być zgodne ze zdrowym rozsądkiem. I jakkolwiek śmiesznie to brzmi, zdrowy rozsądek w Internecie da się uzyskać jedynie poprzez głosowania. Poza tym na tym forum akurat oszołomów jest (odpukać) brak.

Poza tym proponuję stworzyć krótki (dosłownie z paroma postami) przyklejony wątek w języku angielskim w celu zaprezentowania podstawowych planów, strategii oraz stanu obecnego. Wystarczy mapka (np. kopia tej z działu o statystyce dróg – jeśli autor zezwoli), parę dat i kilka zdań komentarza. Będzie gdzie odsyłać zainteresowanych obcokrajowców. Jeśli będą tam zadawać pytania, to będziemy im odpowiadać i powiedzmy, co kwartał „zerować” wątek, żeby mapka (aktualizowana rzecz jasna) nie zginęła.

pozdrawiam,
JA
JA no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2007, 03:00 AM   #85
Iwan
Registered User

Iwan's Avatar

Likes (Received): 3478

Quote:
3. Co robimy z autobusami w dziale drogowym? Czas chyba na głosowanie w drogowym i kolejowym żeby gdzieś umieścić komunikacje miejską
Prosze - tylko nie wrzucajcie autobusow do kolei, bo w dziale kolejowym bedzie 3/4 info o komunikacji miejskiej i ogolnie tematy kolejowe utopia sie w tym sosie. Juz teraz wiekszosc to info o tramwajach, a sa osoby, ktore komunikacja miejska i tramwajami nie interesuja sie wcale.

Najchetniej widzialbym komunikacje miejska poza infra kolejowa. Ta tematyka generuje spore ilosci watkow i mysle, ze spokojnie przekroczy to co mamy w dzialach Infrastruktura lotnicza i wodna czy Technologia i Design.
utrzymuje sama, mają bardzo dobre współczynniki niezawodności.
****** http://www.eu07.pl/ ******* http://rail.phototrans.eu/ *******
Iwan no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2007, 07:53 AM   #86
jarekles
Registered User

jarekles's Avatar

Likes (Received): 16

Quote:
Może żeby łatwiej propozycje userów:
po za wymienionymi już
Smar
Patryjota

wypisze tych którzy wpisywali się w tym wątku i mają ponad 250 postów:
nsolak, jarekles, mmjp, Wojtek1992, Maciu_PL, Luki_SL, bartosz_berlinka, Krzyżak, przemoe, originalpirate, DJP, Stratocaster, jacentyy, krokos23, loan
oraz userzy którzy sie tu nie wpisali a udzielają się dziale drogowym- jeśli kogoś przegapiłem sory
faihair26, times, vampi_r, igorlan, Przem, yasioo7
wybierać panowie !!!!
jesli chodzi o mnie, to nie bardzo sie czuje na silach, nie mam takiej wiedzy w tematach, wypowiadam sie bardziej z punktu widzenia kierowcy.
uwazam ze dobrymi kandydatami byliby Patryjota, Luki_SL, Smar.
ale brakuje tu jeszcze kogos. W takiej radzie powinni byc moim zdaniem reprezentanci wszystkich regionow.
jarekles no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2007, 07:58 AM   #87
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Originally Posted by jarekles View Post
jesli chodzi o mnie, to nie bardzo sie czuje na silach, nie mam takiej wiedzy w tematach, wypowiadam sie bardziej z punktu widzenia kierowcy.
uwazam ze dobrymi kandydatami byliby Patryjota, Luki_SL, Smar.
ale brakuje tu jeszcze kogos. W takiej radzie powinni byc moim zdaniem reprezentanci wszystkich regionow.
Zgadza sie - zwlaszcza chodzi tu o Wa-we gdzie w watkach jest burdel -ktos z Wa-wy musi byc - choc bardzo ciezko bedzie wyszukac kogos z pln- wsch Polski zeby dzialal rozwaznie w porzadkowaniu dzialu drogowego
Old August 10th, 2007, 08:52 AM   #88
przemoe
zombie process

przemoe's Avatar

Likes (Received): 417

To nawet nie chodzi o to kto skąd ma być. To mają być ludzie na poziomie potrafiący wypracować jakąś koncepcję. Posprzątać to każdy moderator potem może po ustaleniu co i jak.

Lukiego_SL widuję w wielu wątkach, to dobra kandydatura.
Z resztą, lusterka przydają się najbardziej przy włączaniu się do ruchu i parkowaniu. Podczas jazdy co takiego interesującego jest z tyłu? Jeśli ktoś czegoś chce sygnalizuje mi klaksonem.
By eland1
przemoe no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2007, 09:36 AM   #89
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 4916

I. akurat z NE jest chyba ktos z SISKOMu?

II. busy do kolei, poniewaz:
1. tam sie mniej dzieje.
2. w busach mniej sie pisze.
3. Poznan juz sobie polaczyl.
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528

Proszę o zgłaszanie do mnie wszelkich niewłaściwych materiałów na forum (szczególnie zdjęć o charakterze erotycznym).
Please report any inappriopriate content to me.
625 no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2007, 10:34 AM   #90
frenchman
Registered User

frenchman's Avatar

Likes (Received): 159

1. Propozycje do rady: Patryjota, Smar, Przem.

2. Popieram: busy do kolei. We wszystkich miastach jest takie coś jak MPK(albo inna nazwa), więc niech każde miasto ma wątek np. "[Poznań] MPK inwestycje" i wtedy nie będzie tysiąca osobnych tematów o tramwajach, trolejbusach, autobusach, metrach... itd. itd. A topiki kolejowe nie zaginą.
frenchman no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2007, 10:44 AM   #91
przemoe
zombie process

przemoe's Avatar

Osobiście byłbym przeciwny wrzucaniu autobusów do kolei. Co one mają z nią wspólnego? Jeśli już to tramwaje bym z kolei zabrał i dla KM stworzył osobne podforum. Bo w tym temacie sporo się dzieje, trolejbusy, autobusy i tramwaje to jeden świat, drogi to drugi a koleje trzeci. Nie ma problemu, że któreś forum umrze z braku wątków a porządek będzie większy. Technologia i Design ma ruch pewnie z 10 razy mniejszy od tego nowego podforum, które by powstało.
Z resztą, lusterka przydają się najbardziej przy włączaniu się do ruchu i parkowaniu. Podczas jazdy co takiego interesującego jest z tyłu? Jeśli ktoś czegoś chce sygnalizuje mi klaksonem.
By eland1
Old August 10th, 2007, 10:51 AM   #92
625
Administrator

625's Avatar

ale nowe forum nie powstanie - tak jak technologia i design - technologia juz byla, dolaczylem design.
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!

Proszę o zgłaszanie do mnie wszelkich niewłaściwych materiałów na forum (szczególnie zdjęć o charakterze erotycznym).
Old August 10th, 2007, 10:53 AM   #93
Krzyżak
fortuna favet fortibus

Krzyżak's Avatar

Całkiem, całkiem ten pomysł z rodzajem "rady programowej"
Daję od razu swoje propozycję:
1' 625 - wiadomo
2' Patryota - bo podzielam jego pomysły, poza tym siedzi cały czas na forum to jest bardzo na bieżąco
3' Smar - wyważone opinie i równie duże zaangażowanie
4' Times - siedzi również non stop na forum i całkiem sprawnie działałby w wątkach Polski południowej
5' Jacentyy - niepokorny (tak ja przynajmniej go widzę), ale świeża krew, bardzo potrzebna.

A poza tym jeszcze raz proszę - nie róbmy podziałów na regiony
Old August 10th, 2007, 11:02 AM   #94
625
Administrator

625's Avatar

ja jestem tylko od brudnej roboty

Old August 10th, 2007, 11:03 AM   #95
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Originally Posted by przemoe View Post
Osobiście byłbym przeciwny wrzucaniu autobusów do kolei. Co one mają z nią wspólnego? Jeśli już to tramwaje bym z kolei zabrał i dla KM stworzył osobne podforum. Bo w tym temacie sporo się dzieje, trolejbusy, autobusy i tramwaje to jeden świat, drogi to drugi a koleje trzeci. Nie ma problemu, że któreś forum umrze z braku wątków a porządek będzie większy. Technologia i Design ma ruch pewnie z 10 razy mniejszy od tego nowego podforum, które by powstało.
Najleszym rozmiwązaniem dla autobusów byłby oddzilny dział ,ale nie uda się tego zrobić !! Obecnie mamy coś dziwnego tramwaje w kolejach a autobusy w drogach- bardzo czesto informacje sie tam dubluja bo i to jest komunikacja miejską - więc trzeba jakoś to uporządować - najlepiej byłoby zrobić tak jak zrobił Poznań o komunikacji miejskiej mówi tylko i wyłącznie w kolejach !!
Quote:
Originally Posted by Krzyżak View Post
Całkiem, całkiem ten pomysł z rodzajem "rady programowej"
Daję od razu swoje propozycję:
1' 625 - wiadomo
2' Patryota - bo podzielam jego pomysły, poza tym siedzi cały czas na forum to jest bardzo na bieżąco
3' Smar - wyważone opinie i równie duże zaangażowanie
4' Times - siedzi również non stop na forum i całkiem sprawnie działałby w wątkach Polski południowej
5' Jacentyy - niepokorny (tak ja przynajmniej go widzę), ale świeża krew, bardzo potrzebna.

A poza tym jeszcze raz proszę - nie róbmy podziałów na regiony
Times i Jacentyy - nie po zabijaja sie
Pomysł z radą jest "całkiem ,całkiem" tylko żeby odzew ludzi był większy ... Drogowy po za działem po godzinach jest największy na SSC i zróbmy tam porządek ....
Old August 10th, 2007, 11:06 AM   #96
przemoe
zombie process

przemoe's Avatar

Quote:
Originally Posted by 625 View Post
ale nowe forum nie powstanie - tak jak technologia i design - technologia juz byla, dolaczylem design.
Ale nie powstanie bo Jan nie chce czy z innego powodu?
Bo to jedyne wyjście które wyjaśniłoby sprawę do końca. Tak to zawsze się znajdzie ktoś, kto będzie szukał autobusów na drogowym albo tramwajów na kolei..
By eland1
Old August 10th, 2007, 11:09 AM   #97
Krzyżak
fortuna favet fortibus

Krzyżak's Avatar

widziałem Cię raczej na project menadżera, ale jeśli już sam wybrałeś ...

W ciągnąc sprawę remanentu, to dobrym wyjściem było by zrobienie swoistej netykiety zakładania wątków.
Żeby było jasne jak założyć watek i jak on ma wyglądać.
Tak jak jest już np. z kwadratowymi nawiasami w tytułach (bardzo ładnie się to przyjęło)

EDIT: kurcze odrywają mnie od kompa i moje posty są dziś takie jakieś spóźnione czasowo
Old August 10th, 2007, 11:12 AM   #98
Krzyżak
fortuna favet fortibus

Krzyżak's Avatar

Quote:
Times i Jacentyy - nie po zabijaja sie
.
dotrą się.
Paradoksalnie ich małe spory mogą być dobrym motorem napędowym dla pomysłów przyszłej Rady Programowej
Old August 10th, 2007, 11:19 AM   #99
625
Administrator

625's Avatar

Quote:
Originally Posted by przemoe View Post
Ale nie powstanie bo Jan nie chce czy z innego powodu?
Bo to jedyne wyjście które wyjaśniłoby sprawę do końca. Tak to zawsze się znajdzie ktoś, kto będzie szukał autobusów na drogowym albo tramwajów na kolei..
trzeba by miec admina, a nie mamy. teraz wszyscy szukaja w wiezowcach - i co z tego?

Quote:
widziałem Cię raczej na project menadżera, ale jeśli już sam wybrałeś ...
ja bede wykonywal zadania zlecone przez rade nadzorcza

Quote:

W ciągnąc sprawę remanentu, to dobrym wyjściem było by zrobienie swoistej netykiety zakładania wątków.
Żeby było jasne jak założyć watek i jak on ma wyglądać.
Tak jak jest już np. z kwadratowymi nawiasami w tytułach (bardzo ładnie się to przyjęło)
to jest bardzo wazne - zalozy sie podpiety i zamkniety watek

Quote:
dotrą się.
Paradoksalnie ich małe spory mogą być dobrym motorem napędowym dla pomysłów przyszłej Rady Programowej

to jest jakas mysl - wkoncu caly ten watek powstal po zamieszaniu z A1.

Old August 10th, 2007, 11:24 AM   #100
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Originally Posted by 625 View Post

to jest jakas mysl - wkoncu caly ten watek powstal po zamieszaniu z A1.
a nie po zamieszaniu z podziałem wątku z S3 ??

Reply

Tags
skargi, wnioski

Thread Tools

Posting Rules