daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 10th, 2007, 12:29 PM   #101
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 5411

a, juz sie pogubilem w tym gaszczu watkow
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528

Proszę o zgłaszanie do mnie wszelkich niewłaściwych materiałów na forum (szczególnie zdjęć o charakterze erotycznym).
Please report any inappriopriate content to me.
625 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 10th, 2007, 12:32 PM   #102
Krzyżak
fortuna favet fortibus

Krzyżak's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Patryjota View Post
a nie po zamieszaniu z podziałem wątku z S3 ??

Patryota, bo cię z Rady wyrzucę za krótką pamięć - przecież było zamieszanie z podziałem A-1 i twój spór z Bartkiem_Berlinką.

edit: racja jednak po stronie Patryoty - mea coulpa

Last edited by Krzyżak; August 10th, 2007 at 12:41 PM.
Krzyżak no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2007, 12:33 PM   #103
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by Krzyżak View Post
Patryota, bo cię z Rady wyrzucę za krótką pamięć - przecież było zamieszanie z podziałem A-1 i twój spór z Bartkiem_Berlinką.
A nie koniecznie - zobacz pierwszy wpis w tym watku
Old August 10th, 2007, 12:35 PM   #104
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Originally Posted by Krzyżak View Post
Całkiem, całkiem ten pomysł z rodzajem "rady programowej"
Daję od razu swoje propozycję:
1' 625 - wiadomo
2' Patryota - bo podzielam jego pomysły, poza tym siedzi cały czas na forum to jest bardzo na bieżąco
3' Smar - wyważone opinie i równie duże zaangażowanie
4' Times - siedzi również non stop na forum i całkiem sprawnie działałby w wątkach Polski południowej
5' Jacentyy - niepokorny (tak ja przynajmniej go widzę), ale świeża krew, bardzo potrzebna.

A poza tym jeszcze raz proszę - nie róbmy podziałów na regiony
Quote:
Originally Posted by frenchman View Post
1. Propozycje do rady: Patryjota, Smar, Przem.
Quote:
Originally Posted by przemoe View Post
Lukiego_SL widuję w wielu wątkach, to dobra kandydatura.
Quote:
Originally Posted by jarekles View Post
uwazam ze dobrymi kandydatami byliby Patryjota, Luki_SL, Smar.
ale brakuje tu jeszcze kogos. W takiej radzie powinni byc moim zdaniem reprezentanci wszystkich regionow.
Quote:
Originally Posted by times View Post
Już raz wyraziłem opinię na temat usera "Patryjoty"
Narazie mamy takie typy
Old August 10th, 2007, 01:06 PM   #105
Matz32Z
Obserwator

Likes (Received): 273

Moje typy

1.Patryjota
2.Luki_SL
3.Smar
4.Times
5.ktos z warszawy
Old August 10th, 2007, 01:11 PM   #106
Matz32Z
Obserwator

Likes (Received): 273

A ja mam pytanie gdzie wkleic fotorelacja np. z a4 pomiedzy krzywa a katowicami .D0o watku o remmontach i infrastukturze czy do kazdego odcinka osobno ?Tak samo tylko bym porobil z odcinka krzywa-wroclaw.Wrzucic to tylko do watku z tego odcinka ?
Old August 10th, 2007, 01:18 PM   #107
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Originally Posted by Mateusz Sgodzei View Post
A ja mam pytanie gdzie wkleic fotorelacja np. z a4 pomiedzy krzywa a katowicami .D0o watku o remmontach i infrastukturze czy do kazdego odcinka osobno ?Tak samo tylko bym porobil z odcinka krzywa-wroclaw.Wrzucic to tylko do watku z tego odcinka ?
raczej do remontow .... choc juz fotoreacje byly z tego odcinka i nalezy wyszukac watku ...
Old August 10th, 2007, 02:19 PM   #108
JA
BANNED

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Mateusz Sgodzei View Post
Moje typy

1.Patryjota
2.Luki_SL
3.Smar
4.Times
5.ktos z warszawy
Logiczne byłoby zaproszenie kogoś z SISKOM. Wiedza jest. Zapał społeczników też. A mam do nich zaufanie. Pytanie czy mają czas.

Pozostałe kandydatury mają moje poparcie.

pozdrawiam,
JA
JA no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2007, 07:30 PM   #109
Iwan
Registered User

Iwan's Avatar

Likes (Received): 3644

Quote:
Najleszym rozmiwązaniem dla autobusów byłby oddzilny dział ,ale nie uda się tego zrobić !! Obecnie mamy coś dziwnego tramwaje w kolejach a autobusy w drogach- bardzo czesto informacje sie tam dubluja bo i to jest komunikacja miejską - więc trzeba jakoś to uporządować - najlepiej byłoby zrobić tak jak zrobił Poznań o komunikacji miejskiej mówi tylko i wyłącznie w kolejach !!
Dla mnie to co mamy teraz jest normalniejsze, niz autobusy w kolejach. Tak jak drogowcy nie chca autobusow u siebie, tak i kolejarze nie chca tramwajow u siebie - a tym bardziej autobusow... Najlepszym rozwiazaniem jest wywalic komunikacje do osobnego forum. Skoro sie nie da to juz lepiej niech zostanie jak jest. Wole nie czytac o autobusach na forum kolejowym...
utrzymuje sama, mają bardzo dobre współczynniki niezawodności.
****** http://www.eu07.pl/ ******* http://rail.phototrans.eu/ *******
Iwan está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 10th, 2007, 07:39 PM   #110
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Originally Posted by Iwan View Post
Dla mnie to co mamy teraz jest normalniejsze, niz autobusy w kolejach. Tak jak drogowcy nie chca autobusow u siebie, tak i kolejarze nie chca tramwajow u siebie - a tym bardziej autobusow... Najlepszym rozwiazaniem jest wywalic komunikacje do osobnego forum. Skoro sie nie da to juz lepiej niech zostanie jak jest. Wole nie czytac o autobusach na forum kolejowym...
Oczywiście najlepszym wyjściem byłby oddzielny dział dla komunikacji miejskiej ,ale z tego co pisze 625 jest wrecz niemożliwe !!
Obecnie mamy dość dziwną sytuacje -miasta w których komunikacja miejska składa się z tramwajach i autobusach -bardzo często piszą o sobie w dwóch wątkach(np. podwyżki biletów) - dublują swoje wypowiedzi - szczerze ma tak być ? Skoro nie można założyć oddzielnego działu dla KM to musimy gdzieś ją "połączyć" albo do dróg przerzucić tramwaje albo autobusy do działu kolejowego - chyba ten drugi typ jest lepszy - gdyż drogowy obecnie już jest ogromnym działem - inaczej drogowy jest większy od kolejowego .... to do kolejowego powinniśmy przerzucić KM - bliżej kolejom do autobusów( też komunikacja zbiorowa) niż autobusom do dróg( po nich się KM porusza)
Old August 10th, 2007, 07:51 PM   #111
Iwan
Registered User

Iwan's Avatar

Quote:
Skoro nie można założyć oddzielnego działu dla KM to musimy gdzieś ją "połączyć" albo do dróg przerzucić tramwaje albo autobusy do działu kolejowego - chyba ten drugi typ jest lepszy - gdyż drogowy obecnie już jest ogromnym działem - inaczej drogowy jest większy od kolejowego .... to do kolejowego powinniśmy przerzucić KM - bliżej kolejom do autobusów( też komunikacja zbiorowa) niż autobusom do dróg( po nich się KM porusza)
Rozumiem, ze chcecie uporzadkowac drogowy, ale nie kosztem robienia balaganu w kolejowym. Blizej kolejom do autobusow? Moze na tej zasadzie ja napisze, ze to autobusom blizej do drog niz do kolei, bo autobusy jezdza po drogach, a kolej to jednak jakiegos toru wymaga...
Old August 10th, 2007, 07:57 PM   #112
MarcinK
Registered User

MarcinK's Avatar

Likes (Received): 4489

To co napisze to pewnie bzdury bo nie mam pojęcia jak się porządkuje takie sprawy ale skoro jest deficyt propozycji
1.Połączyłbym wszystkie wątki z fotorelacjami niewykraczającymi poza dane województwo w 16 wątków
np. Górny Śląsk
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=333729

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=185135

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=255892

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=258461

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=266481

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=266493

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=305449

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=307855

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=395945

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=463886

2.dla dróg biegnących przez cały kraj ale nie generujących gigantycznych ilości postów dałbym po jednym wątku dla fotorelacji i dla newsów, np. dk11
fotorelacje:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=351831

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=330021

newsy
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=371881

albo nawet połączyć w jeden w niektórych przypadkach
to byłby taki ogólny a wrazie jakiejś większej lokalnej inwestycji zawsze można zrobić osobny wątek.

Tu stary wątek o podobnej tematyce, dziś nieaktualny ale porównać zawsze można
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=268838

przed uporządkowaniem tego co jest teraz nie brałbym się za żadne większe rewolucje
MarcinK no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2007, 08:00 PM   #113
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Rozumiem, ze chcecie uporzadkowac drogowy, ale nie kosztem robienia balaganu w kolejowym. Blizej kolejom do autobusow? Moze na tej zasadzie ja napisze, ze to autobusom blizej do drog niz do kolei, bo autobusy jezdza po drogach, a kolej to jednak jakiegos toru wymaga...
Zgadzamy się że najlepszym wyjściem jest powstanie oddzielnego działu dla KM
- i moim zdaniem trzeba o to powalczyć !!

Tylko Iwan obecnie mamy paradoks - KM autobusowa jest w drogach a tramwaje w kolejach !! Poznań np. już wewnętrznie zdecydował że całość info o KM czy to autobusowa czy o tramwajach wrzuca do działu kolejowego. I inne miasta w których mamy autobusy i tramwaje też powinny sie zdecydować na coś podobnego - bo co jest jak mamy podwyżkę cen biletów w KM - dyskusja w autobusach i tramwajach ???? - trochę jakoś nie tak - dublowanie informacji
Old August 10th, 2007, 08:05 PM   #114
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Originally Posted by MarcinK View Post
To co napisze to pewnie bzdury bo nie mam pojęcia jak się porządkuje takie sprawy ale skoro jest deficyt propozycji
1.Połączyłbym wszystkie wątki z fotorelacjami niewykraczającymi poza dane województwo w 16 wątków
np. Górny Śląsk
Wątek o DK 81 zostawił bym jako oddzielny - choć nie wiem czy dobrze kojarzę - ale jakiś wątek jeszcze o Wiślance jest
Old August 10th, 2007, 08:13 PM   #115
MarcinK
Registered User

MarcinK's Avatar

Likes (Received): 4489

Quote:
Wątek o DK 81 zostawił bym jako oddzielny - choć nie wiem czy dobrze kojarzę - ale jakiś wątek jeszcze o Wiślance jest
To zrobiłem tak na szybko żeby był przykład Na pewno pare wątków pominąłem - musiałbym to robić dokładnie dla całego kraju na raz i jeszcze wiedzieć które fotorelacje (jak np w tym przypadku 81) chce mieć osobno w wątku z fotorelacjami z danej drogi przebiegającej przez kilka regionów. Niełatwo będzie. Każdy lubi ten dział przeglądać, nie każdy lubi go porządkować
MarcinK no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2007, 08:16 PM   #116
625
Administrator

625's Avatar

ale po co dzial KZ? zeby byl jeden post na dzien, jak w Technologii? i tak infra kolejowa jest mniesjza, wiec dodanie tam busow nic nie popsuje. zrobi sie Infra kolejowa + KZ i finito. tak jest chocby na glownym sky.
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!

Proszę o zgłaszanie do mnie wszelkich niewłaściwych materiałów na forum (szczególnie zdjęć o charakterze erotycznym).
Old August 10th, 2007, 08:18 PM   #117
Iwan
Registered User

Iwan's Avatar

Quote:
Zgadzamy się że najlepszym wyjściem jest powstanie oddzielnego działu dla KM
- i moim zdaniem trzeba o to powalczyć !!
Dokladnie!

Quote:
Tylko Iwan obecnie mamy paradoks - KM autobusowa jest w drogach a tramwaje w kolejach !!
Ten paradoks ma jakas tam podstawe - jaka - napisalem w poscie powyzej.

Quote:
Poznań np. już wewnętrznie zdecydował że całość info o KM czy to autobusowa czy o tramwajach wrzuca do działu kolejowego.
W ogole KM powinna byc w watkach miejskich. Bo co mnie obchodzi, jakie autobusy kupil sobie Kraśnik? Po pierwsze nie interesuje sie autobusami, a po drugie nie ma to nic wspolnego z koleja.

Quote:
I inne miasta w których mamy autobusy i tramwaje też powinny sie zdecydować na coś podobnego - bo co jest jak mamy podwyżkę cen biletów w KM - dyskusja w autobusach i tramwajach ???? - trochę jakoś nie tak - dublowanie informacji
Nie chce czytac o autobusach na kolei, tak jak nie chce czytac o tramwajach, ale nie walcze z tramami, bo to jednak transport szynowy. Autobusy to juz bedzie totalna padaka i zupelne OT.

Rozumiem Twoje stanowisko, ale wiekszym nieporozumieniem dla mnie bedzie wpychanie autobusow na kolej, niz pozostawienie ich w drogach i pogodzenie sie z rozbiciem dzielnicowym KM na busy w drogach i tramy w kolejach.

Najlepiej wywalic KM do miast, wszak Komunikacja Miejska jest dla kazdego miasta jak najbardziej on topic.

Sugestia - najlepiej wywalic KMy z infry, albo utworzyc dla nich osobny dzial.
Old August 10th, 2007, 08:24 PM   #118
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Ten paradoks ma jakas tam podstawe - jaka - napisalem w poscie powyzej.
No przewrotnie można napisać że tory tramwajowe są umieszczone w drogach
Quote:
W ogole KM powinna byc w watkach miejskich. Bo co mnie obchodzi, jakie autobusy kupil sobie Kraśnik? Po pierwsze nie interesuje sie autobusami, a po drugie nie ma to nic wspolnego z koleja.
Akurat interesuje się autobusami i jestem ciekaw co np. kupił Krasnik

Quote:
Nie chce czytac o autobusach na kolei, tak jak nie chce czytac o tramwajach, ale nie walcze z tramami, bo to jednak transport szynowy. Autobusy to juz bedzie totalna padaka i zupelne OT.

Rozumiem Twoje stanowisko, ale wiekszym nieporozumieniem dla mnie bedzie wpychanie autobusow na kolej, niz pozostawienie ich w drogach i pogodzenie sie z rozbiciem dzielnicowym KM na busy w drogach i tramy w kolejach.
Nie chcesz czytać o tramwajach ale akceptujesz - a ile by przybyło wątków w kolejach a autobusach 10 ?? - przecież wiele miast ma tam wątki o tramwajach połączyć tylko z autobusami
Old August 10th, 2007, 08:25 PM   #119
625
Administrator

625's Avatar

@Iwan: jak nie lubisz KZ, to nie powod, aby jej tu nie bylo - wtedy nie bedzie tu info o przebudowie torow tramwajowych.

Old August 10th, 2007, 08:30 PM   #120
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Originally Posted by MarcinK View Post
To zrobiłem tak na szybko żeby był przykład Na pewno pare wątków pominąłem - musiałbym to robić dokładnie dla całego kraju na raz i jeszcze wiedzieć które fotorelacje (jak np w tym przypadku 81) chce mieć osobno w wątku z fotorelacjami z danej drogi przebiegającej przez kilka regionów. Niełatwo będzie. Każdy lubi ten dział przeglądać, nie każdy lubi go porządkować
Bardzo trafne sugestie!!
najwięcej zadymy moim zdaniem właśnie robią foto-relacje dla których tworzy się oddzielny wątek - ma on z 5-10 wpisów i tyle gdzieś ginie w gąszczu innych wątków, oraz młodzi na forum którzy dla jakiejkolwiek informacji tworzą nowe wątki

Reply

Tags
skargi, wnioski

Thread Tools

Posting Rules