SkyscraperCity Forum banner

[Zabrze] Infrastruktura drogowa

593K views 3K replies 134 participants last post by  Luki_SL 
#1 ·
Przy Makro (al. Korfantego) trwa budowa ronda.
Zdjęcia z wczoraj:



























 
See less See more
14
#132 ·
Gorący temat, aż ciężko ogarnąć tyle nowinek i informacji o remontach dróg w naszym mieście... Na 2 stronie tematu była dyskusja o Deguella, ktoś wspomniał o Piłsudskiego, potem o 3go Maja... czy ktoś ma jakiekolwiek pojęcie jak aktualnie się sprawy mają? Mamy luty 2011, DTŚka niedługo otwarta będzie a plany remontów głównych ulic pozostały dalej planami.
 
#133 ·
Nie chciałbym być złośliwy, ale istnieje szansa, że za niespełna cztery lata spotka nas jakaś "od lat wyczekana" inwestycja drogowa ;)

Z aktualnie realizowanych to jedynie droga dojazdowa do strefy ekonomicznej miedzy Mikulczycami a Rokitnicą. Nie wiem czy dzieje się cokolwiek innego, poza tym, że stan infrastruktury drogowej w mieście degeneruje się coraz bardziej...
 
#134 ·
Nie chciałbym być złośliwy, ale istnieje szansa, że za niespełna cztery lata spotka nas jakaś "od lat wyczekana" inwestycja drogowa ;)

Z aktualnie realizowanych to jedynie droga dojazdowa do strefy ekonomicznej miedzy Mikulczycami a Rokitnicą. Nie wiem czy dzieje się cokolwiek innego, poza tym, że stan infrastruktury drogowej w mieście degeneruje się coraz bardziej...
czy są już znane jakieś bliższe szczegóły tej inwestycji?
 
#137 ·
Przyjrzałem się "w terenie", droga będzie przebiegać wzdłuż krawędzi lasu aż do ul. Ziemskiej w rejonie szybu spółki Siltech.
Od strony ul. Ziemskiej prace także już się rozpoczęły - ułożono przepust z kręgów betonowych i wycięto drzewa.
Ślad drogi jest już widoczny chyba na całej jej długości - nie wiem czy nie zebrano już górnej warstwy ziemi.
 
#154 · (Edited)
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,72739,9271851,Przez_Bytomke_tylko_pieszo__ale_za_pol_roku_kierowcy.html

W Zabrzu rozpoczęła się budowa nowego mostu na ul. Trocera. Kierowcy powinni przygotować się na spore utrudnienia, które potrwają pół roku.
Poważne kłopoty z mostem nad Bytomką zaczęły się w 2001 roku. Miasto zleciło przeprowadzenie ekspertyzy technicznej i okazało się, że woda w rzece jest tak zanieczyszczona, że naruszona została zarówno betonowa konstrukcja mostu, jak i jego metalowe filary. Od tego momentu mogły tamtędy przejeżdżać tylko autobusy i samochody do 10 ton. Trzy lata temu ekspertyzę powtórzono i okazało się, że sytuacja jest jeszcze gorsza. Eksperci orzekli, że most trzeba całkowicie przebudować, a do tego czasu ruch samochodów i autobusów może odbywać się jednym pasem.

W styczniu tego roku miasto skompletowało dokumentację techniczną nowego mostu i uzyskało pozwolenie na budowę. Prace ruszyły kilka dni temu. Ul. Trocera została całkowicie wyłączona z ruchu, a policja wyznaczyła objazdy. Kierowcy jadący od strony Gliwic w kierunku Zabrza powinni korzystać z objazdu ul. Kondratowicza, a następnie ul. Pestalozziego do ul. Grunwaldzkiej. Natomiast dla jadących od centrum Zabrza proponuje się wjazd w ul. Dubiela, a następnie dotarcie ul. Niedziałkowskiego do ul. Grunwaldzkiej. Prace potrwają pół roku. Wykonawca zapewnia, że na ten czas wybuduje specjalną kładkę, po której będą mogli poruszać się piesi. Nowy most będzie miał 12 metrów szerokości, dwie jezdnie oraz nowe chodniki i balustrady.

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice

Więcej... http://katowice.gazeta.pl/katowice/...__ale_za_pol_roku_kierowcy.html#ixzz1GsRXIx2t
 
#162 ·
Info z dzielnicy Rokitnica.

Od wczoraj działa bypass na ulicy Ofiar Katynia, wybudowany w związku z budową drogi w okolicy przyszłej KSEE (jadąc od strony Mikulczyc, przed samą Rokitnicą).

W dniu wczorajszym drogowcy zaczęli prace nad remontem ul. Krakowskiej (DK94) w okolicy Gajdzikowych Górek. Wyfrezowano fragmenty uszkodzonej drogi, ustawiono światła dla wahadełka.
 
#164 · (Edited)
Mapki nie ma (nie widziałem)

Ale na zumi można sobie podejrzeć - układ będzie prosty jak unijny banan.
Droga pójdzie od Ofiar Katynia, pasowało by tutaj rondo, ale pewny nie jestem (link tutaj)
potem droga idzie wzdłuż krawędzi lasu w kierunku do ul. Szyb Zachodni (tu raczej będzie skrzyżowanie tradycyjne, link tutaj)

Prace są już zaawansowane, na ul. Szyb Zachodni jest przewężenie drogi w tym miejscu - jakiś czas temu budowali przepust i chyba kanalizę po stronie północno/zachodniej ul. Szyb Zachodni
Teraz walczą po stronie kopalni, też chyba z kanalizą.
Prace przy samej drodze też się posuwają...
 
#169 ·
Mapki nie ma (nie widziałem)

Ale na zumi można sobie podejrzeć - układ będzie prosty jak unijny banan.
Droga pójdzie od Ofiar Katynia, pasowało by tutaj rondo, ale pewny nie jestem (link tutaj)
potem droga idzie wzdłuż krawędzi lasu w kierunku do ul. Szyb Zachodni (tu raczej będzie skrzyżowanie tradycyjne, link tutaj)
Zrobiłem mapkę inwestycji drogowych Zabrza:)
https://picasaweb.google.com/michalgt86/Skypercity?authkey=Gv1sRgCLC064KM4_GQMg#5604639414302079506
z przebiebiem tej drogi
http://mapy.zumi.pl/,,,18.8197568,50.3374656,3,6,index.html
Mapę wykonałem samodzielnie:).
 
Top