search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 14th, 2017, 04:26 PM   #3061
hubi_wwa
Registered User

hubi_wwa's Avatar

Likes (Received): 10

Quote:
Originally Posted by ardjan View Post
Prace na obwodnicy Ryk już ruszyły, a dokładniej przy wycince drzew. Niestety są hamowane przez:

Poza tym na budowie w tym tygodniu pojawili się również saperzy.
Saperzy??? znaleźli coś?
hubi_wwa no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 15th, 2017, 03:44 PM   #3062
killkamill
Registered User

Likes (Received): 572

Quote:
Originally Posted by hubi_wwa View Post
Saperzy??? znaleźli coś?
Oj tam, przyjechali tylko się rozerwać
killkamill no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2017, 08:02 PM   #3063
michal18888
Registered User

Likes (Received): 61

Niewiem czy było, ale na DW807 na odcinku od Gończyc do Żelechowa wprowadzono zakaz poruszania się pojazdów ciężarowych >20t za wyjątkiem pojazdów z indetyfikatorem ZDW Otwock-Piaseczno. Podejrzewam, że dostawy kruszywa i piachu będą realizowane z pobliskich żwirowni. Ciekawi mnie tylko, czy w umowach jest możliwy zapis o naprawie dróg, które zostaną zniszczone przez ruch pojazdów obsługujących budowę? Ktoś wie jak to wyglądało w przypadku innych inwestycji w Polsce? W sumie DW807 już od dawna krzyczy o generalny remont, więc może to dobra okazja, żeby kosztem wykonawcy udało się również naprawić ten 10km odcinek? A jeżeli sugerować się znakami to inne pojazdy ciężarowe nie powinny spowodować pogorszenia się stanu tej drogi bo zakaz eliminuje ich ruch na tym odcinku.
michal18888 no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2017, 09:24 PM   #3064
Mariusz Cuch
Warsaw[S2][17][79]LNG/CNG

Mariusz Cuch's Avatar

Likes (Received): 249

Quote:
Originally Posted by michal18888 View Post
Niewiem czy było, ale na DW807 na odcinku od Gończyc do Żelechowa wprowadzono zakaz poruszania się pojazdów ciężarowych >20t za wyjątkiem pojazdów z indetyfikatorem ZDW Otwock-Piaseczno. Podejrzewam, że dostawy kruszywa i piachu będą realizowane z pobliskich żwirowni. Ciekawi mnie tylko, czy w umowach jest możliwy zapis o naprawie dróg, które zostaną zniszczone przez ruch pojazdów obsługujących budowę? Ktoś wie jak to wyglądało w przypadku innych inwestycji w Polsce? W sumie DW807 już od dawna krzyczy o generalny remont, więc może to dobra okazja, żeby kosztem wykonawcy udało się również naprawić ten 10km odcinek? A jeżeli sugerować się znakami to inne pojazdy ciężarowe nie powinny spowodować pogorszenia się stanu tej drogi bo zakaz eliminuje ich ruch na tym odcinku.
Jaki to ma związek z S17?
Dlaczego "kosztem wykonawcy"? To jakiś kolejny przejaw lewackiej "sprawiedliwosci społecznej"? Może powinien jeszcze podjazdy kolegow forumowiczów poprawić, pewnie stać go na to, kapitaliste.
Mariusz Cuch no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2017, 09:24 PM   #3065
jaroslaw_
Registered User

jaroslaw_'s Avatar

Likes (Received): 353

Wg kontraktu wykonawca jest zobowiązany do podpisania stosownych porozumień z zarządcami dróg, z których będzie korzystał w trakcie budowy. Co do zasady stosuje się odtworzenie stanu istniejącego, ale to oczywiście swoboda wykonawcy i zarządcy.
jaroslaw_ no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2017, 09:27 PM   #3066
Mariusz Cuch
Warsaw[S2][17][79]LNG/CNG

Mariusz Cuch's Avatar

Likes (Received): 249

Quote:
Originally Posted by jaroslaw_ View Post

Wg kontraktu wykonawca jest zobowiązany do podpisania stosownych porozumień z zarządcami dróg, z których będzie korzystał w trakcie budowy. Co do zasady stosuje się odtworzenie stanu istniejącego, ale to oczywiście swoboda wykonawcy i zarządcy.
Tutaj zgoda - odtworzyć/ przywrócić jak najbardziej, ale nic więcej.
Mariusz Cuch no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2017, 10:21 PM   #3067
jaroslaw_
Registered User

jaroslaw_'s Avatar

Likes (Received): 353

Z tym, że zarządca występuje często z silnej pozycji i może wymuszać pewne działania.
jaroslaw_ no está en línea   Reply With Quote
Old April 17th, 2017, 08:23 AM   #3068
michal18888
Registered User

Likes (Received): 61

Quote:
Originally Posted by Mariusz Cuch View Post
Jaki to ma związek z S17?
Dlaczego "kosztem wykonawcy"? To jakiś kolejny przejaw lewackiej "sprawiedliwosci społecznej"? Może powinien jeszcze podjazdy kolegow forumowiczów poprawić, pewnie stać go na to, kapitaliste.
Akurat nie trafiłeś, bo nie mieszkam przy tej drodze. Z lewactwem i kapitalizmem również chybiony strzał. OFFTOP

Chodzi o to, tak jak napisał Jarosław, przywrócenie stanu sprzed rozpoczęcia budowy, co akurat w tym przypadku wiązałoby się z naturalną poprawą stanu tej drogi, gdyż jakikolwiek remont będzie oczywistą poprawą tego odcinka, który już w obecnej chwili jest w stanie katastrofalnym. Wiem, że w podobnych przypadkach istniały porozumienia naprawy dróg, z których korzystają pojazdy obsługujące budowę. Jeżeli wprowadzono zakaz poruszania się wszelkich pojazdów ciężarowych OPRÓCZ tych identyfikujących się z budową drogi to sugeruje to, że tym odcinkiem właśnie będą poruszać się takie pojazdy jeszcze bardziej pogarszając stan tego odcinka, co powoduje, że jeżeli takie zapisy są wprowadzane w umowach to istnieje szansa na poprawę przez choćby asfaltową nakładkę.
michal18888 no está en línea   Reply With Quote
Old April 17th, 2017, 09:47 PM   #3069
Hubi2010
Registered User

Likes (Received): 452

Quote:

Budowa S17 w kierunku Warszawy. Szykują się duże utrudnienia dla kierowców

Pełną parą ruszają prace na tzw. starym odcinku „siedemnastki”, od Kurowa do Garwolina. A jeszcze w tym roku mają być podpisane umowy na S19, od końca zachodniej obwodnicy w Konopnicy pod Lublinem do granicy z Podkarpaciem.
Jadąc w kierunku Warszawy uwagę zwraca oczyszczony z drzew teren wzdłuż drogi. To właśnie początek budowy nowych odcinków S17. Inwestycja realizowana jest w najtrudniejszy z możliwych sposobów: „pod ruchem”.

– Na ponad 13-kilometrowym odcinku pomiędzy węzłem Kurów Zachód a przyszłym węzłem Skrudki trwa porządkowanie terenu po wycince. Drogowcy wzięli się także za ściąganie wierzchniej warstwy ziemi, czyli odhumusowywanie terenu oraz przebudowę kolizji z sieciami. Te prace realizuje firma Mota-Engil Central Europe – informuje lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Do robót szykuje się też firma PORR Polska Infrastructure, wykonawca kolejnego, ponad 20-kilometrowego odcinka - od granicy z woj. mazowieckim do węzła Skrudki. Lada moment ruszy wycinka drzew wzdłuż obecnej DK17, pomiędzy Parafianką a Moszczanką. Z tego powodu kierowcy muszą liczyć się z korkami na tym odcinku.

– Budowane będą także zjazdy na plac budowy. W miejscu prowadzonych prac, a także na drogach przecinających budowę przyszłej S17, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, czyli ograniczenie prędkości, zakaz wyprzedzania na odcinkach drogi w bezpośredniej strefie robót – dodaje GDDKiA.

A co na mazowieckim odcinku S17? Budimex, który zbuduje tam ok. 25,2 km drogi – od końca obwodnicy Garwolina do granicy województw – porządkuje teren po wycince i prowadzi prace ziemne. Efekty widać m.in. w okolicy przyszłego węzła Górzno. Pojawili się tam też archeolodzy – na wytypowanych wcześniej stanowiskach poszukują pamiątek przeszłości.

Na pozostałe odcinki w kierunku Warszawy toczy się postępowanie w sprawie zezwoleń na budowę: od węzła Lubelska do obwodnicy Kołbieli oraz od obwodnicy Kołbieli do obwodnicy Garwolina. Decyzję wyda Mazowiecki Urząd Wojewódzki.
http://www.dziennikwschodni.pl/lubli...000197788.html

michalwajdyk, Maximus2, Toye liked this post
Hubi2010 no está en línea   Reply With Quote
Old April 17th, 2017, 10:24 PM   #3070
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 2489

Duże utrudnienia to już są. Dzisiaj na trasie z Lublina do Warszawy mieliśmy jeden wielki korek. Po raz pierwszy przetrenowałem DW801. Osobiście nie polecam. Należy stosować tylko w skrajnym przypadku (jak dzisiaj).
Haveblue no está en línea   Reply With Quote
Old April 17th, 2017, 11:24 PM   #3071
jerzu
Registered User

jerzu's Avatar

Likes (Received): 605

Dlaczego DW801 nie polecasz? Ja kilka razy tamtędy jechałem i nie ma tragedii. Dodatkowo jest tam pusto i da się spokojnie jechać. Można też jechać DK79 przez Kozienice.

michalwajdyk liked this post
jerzu no está en línea   Reply With Quote
Old April 18th, 2017, 06:12 AM   #3072
uranium
she's my wolf

uranium's Avatar

Likes (Received): 2520

Do Kozienic to jest droga dla czołgów.

vacat liked this post
uranium no está en línea   Reply With Quote
Old April 18th, 2017, 07:53 AM   #3073
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Quote:
Originally Posted by jerzu View Post
Dlaczego DW801 nie polecasz? Ja kilka razy tamtędy jechałem i nie ma tragedii. Dodatkowo jest tam pusto i da się spokojnie jechać. Można też jechać DK79 przez Kozienice.
Część (tak na oko to jakieś 65%) jest wyremontowana i można po nie już jechać, ale pozostałe fragmenty nadal przypominają odcinki specjalne WRC. Niestety moim autkiem (sportowa limuzyna) ciężko poruszać się po takich drogach.
Old April 18th, 2017, 09:02 AM   #3074
PlMichal
Registered User

Likes (Received): 87

Quote:
Originally Posted by Haveblue View Post
Duże utrudnienia to już są. Dzisiaj na trasie z Lublina do Warszawy mieliśmy jeden wielki korek. Po raz pierwszy przetrenowałem DW801. Osobiście nie polecam. Należy stosować tylko w skrajnym przypadku (jak dzisiaj).
Nie wiem dokładnie o które miejsca ci chodzi ale myślę że korek był głównie spowodowany powrotami ze świąt, na rondzie w Żyrzynie stałem 5 minut a od Warszawy samochodów nie było, ale normalnie nie ma tragedii
PlMichal no está en línea   Reply With Quote
Old April 18th, 2017, 09:42 AM   #3075
cabal
Registered User

cabal's Avatar

Likes (Received): 117

Quote:
Originally Posted by PlMichal View Post
Nie wiem dokładnie o które miejsca ci chodzi ale myślę że korek był głównie spowodowany powrotami ze świąt, na rondzie w Żyrzynie stałem 5 minut a od Warszawy samochodów nie było, ale normalnie nie ma tragedii
Moje doświadczenia są takie, że w czwartek przed południem [Warszawa -> Lublin, wyjazd o 9, czas akcji 3:30] było znacznie gorzej niż w poniedziałek przed południem [Lublin -> Warszawa, wyjazd o 10:20, czas akcji 2:15].
W poniedziałek nie było prac, wahadełek, poza nielicznymi przypadkami - ruchu ciężarowego.
Old April 18th, 2017, 10:05 AM   #3076
Maximus2
Registered User

Likes (Received): 1106

węzeł "Skrudki" - "Kurów Zachód"

Rozbiórka baru Belweder ( ~km 94+300, ~proj. km 20+600).

Rozbiórka baru Belweder ( ~km 94+300, ~proj. km 20+600)

Wykonywanie objazdu WED-4, odhumusowanie, mechaniczne usunięcie ziemi urodzajnej ( ~km 98+500 23+650, ~proj. km 23+650)

Przebudowa kolizji teletechnicznej - widok w kierunku Warszawy ( ~km 95+900, ~proj. km 22+000)

Tymczasowe płotki wygradzające dla płazów oraz zabezpieczanie drzew ( ~km 96+000, ~proj. km 21+000)

http://s17-skrudki-kurow.pl
Old April 18th, 2017, 10:36 AM   #3077
Mchl
Registered User

Mchl's Avatar

Likes (Received): 521

Wyjechałem z Lublina wczoraj ok 19:00, na Dworcu Wschodnim w Warszawie byłem o 22:00. Bez szału, ale i bez tragedii. Trochę się stało przed rondem w Żyrzynie, trochę w Rykach (ale objechałem przez Żytnią i Słowackiego), trochę w Gończycach i w Zakręcie. W Kołbieli było trochę kolejki, ale wystarczyło zwolnić, nie trzeba było stawać.
Poza tym na trasie wiadomo, sznur samochodów, jeden za drugim, ale ruch płynny. Chciałbym, żeby przez cały czas budowy były co najwyżej takie "utrudnienia"
Old April 18th, 2017, 11:14 AM   #3078
wgw
Registered User

wgw's Avatar

Likes (Received): 28

Quote:
Originally Posted by uranium View Post
Do Kozienic to jest droga dla czołgów.
Oj aż takiej tragedii niema jeszcze tam nie urywa się, aby dojechac do krzyzowki z 48 i jest git.
wgw no está en línea   Reply With Quote
Old April 18th, 2017, 12:07 PM   #3079
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Ja wyjechałem o 19.20 z ul. Baśniowej a na Rondo ONZ byłem o 21:40. Trasa jak już wspomniałem DW801.
Old April 18th, 2017, 12:28 PM   #3080
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Likes (Received): 6528

2:20 i wielki korek? coś tu nie gra
Konstruktor no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
ekspresówka-s17, lubelskie, lublin, mazowieckie, s17, warszawa

Thread Tools