search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 14th, 2014, 05:07 PM   #81
CristianoD
Registered User

Likes (Received): 2

Będzie obwodnica Tomaszowa Lubelskiego!!

http://www.kurierlubelski.pl/artykul....html?cookie=1
Quote:
Elżbieta Bieńkowska zadeklarowała podczas ubiegłotygodniowego pobytu w Lublinie, że w programie budowy dróg na lata 2014-2020 znajdzie się m.in. dokończenie budowy drogi ekspresowej S-17 Lublin-Warszawa oraz S-19 Lublin-Rzeszów: - Będzie też kilka obwodnic, m.in. obwodnica Tomaszowa Lubelskiego - zapowiedziała.
Inwestycja od lat jest w pełni przygotowana do realizacji. Skompletowane są pozwolenia, wykupione działki. Na to wszystko wydano około 40 mln. zł. Jednak w 2012 roku rząd, mimo licznych protestów, "zdjął" inwestycję z listy priorytetowej. Złe wieści potwierdziły się 1 października 2013 roku, gdy rząd przyjął listę obwodnic, które mają być wybudowane w latach 2014-20. Tomaszowa Lubelskiego na niej nie było choć przez miasto od lat przejeżdża około 20 tysięcy pojazdów w ciągu doby. W październiku 2013 roku mieszkańcy miasta wyszli na ulicę i przez dwie godziny blokowali ruch na krajowej 17-stce apelując o odciążenie miasta.
Dziś radości nie kryją zarówno władze Tomaszowa jak i mieszkańcy: - Wreszcie! Większość tomaszowian czekała na obwodnicę od lat. Miasto jest przeciążone tirami jadącymi w kierunku Hrebennego i z powrotem - mówi Karolina Krajcarz z Tomaszowa. Nie wszyscy jednak są tak zadowoleni: - W centrum miasta jest wiele sklepów. Ich właściciele splajtują. To pewne - kwituje inny mieszkaniec miasta.

invi_, Narollo liked this post
CristianoD no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 9th, 2014, 01:51 PM   #82
Narollo
Registered User

Likes (Received): 93

Informacja o planie budowy dróg na lata 2014 -2020, od paru dni krąży po tym forum. W tym wątku jeszcze nic nie zostało upublicznione. Niniejszym to czynię, zwłaszcza że, ta informacja dotyczy bezpośrednio tego wątku.

No i ważniejsza informacja:

Czyli przy dobrych wiatrach powstanie do końca 2019 r.

Last edited by Narollo; November 9th, 2014 at 02:52 PM.
Narollo no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2014, 02:05 PM   #83
piotrekkk
Registered User

Likes (Received): 99

Możliwości na budowę tej drogi w obecnej perspektywie są pewnie żadne. Jednak dobrze, że nie zapomina się o niej i przynajmniej wiadomo, że jest brana pod uwagę jej budowa. Na liście nie znalazła się, np. S19 od Babicy do Barwinka - a patrząc na mapki z wcześniejszych lat, te dwie drogi były określane jako do budowy po 2035 roku.

Zastanawia mnie kwota, która została tu podana. Wychodzi 56 mln zł/km. Czy ta kwota obejmuje przekrój jedno czy dwujezdniowy? Nie jest to teren równinny i na trasie mamy co najmniej kilka dość znacznych wzniesień. Będą one wymagały sporych wykopów, nasypów i być może jakieś estakady mogą się tu znaleźć - co oczywiście zwiększa wartość prac.

Linkuję jeszcze do mapki z 2011 roku. Swoją drogą - na szczęście już mocno nieaktualna

HarryMiller liked this post

Last edited by piotrekkk; November 9th, 2014 at 02:12 PM.
piotrekkk no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2014, 10:57 PM   #84
kvmtas1869
Registered User

kvmtas1869's Avatar

Likes (Received): 37

Mocno chyba bardzo nie aktualna. Gdzie lub kiedy aktualizacja?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
kvmtas1869 no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2014, 09:25 AM   #85
Szymek Stw
Registered User

Szymek Stw's Avatar

Likes (Received): 309

Quote:
Originally Posted by kvmtas1869 View Post
Mocno chyba bardzo nie aktualna. Gdzie lub kiedy aktualizacja?
Tą mapkę oidp wymyślili sobie "inteligenci" z GW i ma tyle wspólnego z rzeczywistością co wszystkie ich artykułu. Co nie zmienia faktu, że ten fragment S17 jest na liście rezerwowej w bieżącej perspektywie (!)
Szymek Stw no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2014, 09:51 AM   #86
ronsko
Registered User

Likes (Received): 37

co nie zmienia faktu że szanse na realizację są równe zero (0).
Z pkt widzenia Lubelszczyzny priorytety "rezerwowe" to:
19 - Lublin-Lubartów
12 - obw. Chełma
2 - MM - Siedlce
ronsko no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2014, 10:13 AM   #87
koszatek
***** ante portas!

koszatek's Avatar

Likes (Received): 4455

Ale też czy ta droga jest taka pilna? Obwodnica Tomaszowa oczywiście na wczoraj, poza tym można by powoli zaczynać myśleć o odcinku stanowiącym obwodnicę Zamościa wraz z wioskami na wschodnim wlocie. Ale poza tym jakiejś tragedii nie ma, są w PL bardziej zatłoczone drogi.

baczek_23 liked this post
koszatek no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2014, 03:24 PM   #88
zylo
Registered User

Likes (Received): 50

A ja bym widział dla woj. Lubelskiego tak:
Lubartów - Lublin
Lublin- Kraśnik
Obw. Chełma
Obw. Zamościa
Obw.Tomaszowa
zylo no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2014, 05:07 PM   #89
piotre_kk
Registered User

Likes (Received): 30

Quote:
Originally Posted by zylo View Post
Lublin- Kraśnik
Droga Lublin-Kraśnik jest już zaklepana w ramach projektu Lublin-Rzeszów.
piotre_kk no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2014, 08:25 PM   #90
rafal3939
Registered User

Likes (Received): 7

.

Quote:
Originally Posted by zylo View Post
Lubartów - Lublin
Lublin- Kraśnik
Obw. Chełma
Obw. Zamościa
Obw.Tomaszowa
Co do obwodnicy zamościa to on już taką ma, i wydaje mi się ze jak na taki ruch jak jest w tej chwili to trasa zamość lublin jest w miarę wystarczająca, może w przyszłości przydała by się expresówka ale obecnie da sie normalnie jeździć.
rafal3939 no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2014, 08:40 PM   #91
koszatek
***** ante portas!

koszatek's Avatar

Quote:
Originally Posted by rafal3939 View Post
Co do obwodnicy zamościa to on już taką ma, i wydaje mi się ze jak na taki ruch jak jest w tej chwili to trasa zamość lublin jest w miarę wystarczająca, może w przyszłości przydała by się expresówka ale obecnie da sie normalnie jeździć.
Od północy jest ok, ale wjazd od wschodu jest nieco męczący. Ja bym to widział do budowy za jakieś 8-10 lat. Sporo też zależy od tego, co wyklaruje się z Ukrainą.
Old November 10th, 2014, 09:58 PM   #92
marcin1981
Registered User

Likes (Received): 167

m

nie rozumiem tych propozycji, nikt nie mowi o s12pulawypiotrkow a to podstawa poza wawa i rzeszowem

miras liked this post
marcin1981 no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2014, 03:32 PM   #93
Piotrek_Zmc
Registered User

Likes (Received): 20

Quote:
Originally Posted by koszatek View Post
Od północy jest ok, ale wjazd od wschodu jest nieco męczący. Ja bym to widział do budowy za jakieś 8-10 lat. Sporo też zależy od tego, co wyklaruje się z Ukrainą.
Wychodzisz z założenia, że nie robić tutaj nic bo Ukraina pokaże i kolejne lata mają być agonią tych regionów? Takie podejście do tematu jest idiotyczne i nie rozumiem, czemu się komuś ma należeć więcej a komuś mniej? Ragiony "dalekiego wschodu" naszego kraju bez inwestycji drogowych i kolejowych sam się wyludni bez względu na to czy na Ukrainie będzie wojna czy jej nie będzie.
Piotrek_Zmc no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2014, 03:41 PM   #94
Piotrek_Zmc
Registered User

Quote:
Originally Posted by rafal3939 View Post
Obwodnica to ona jest, ale tylko z definicji i nazwy na Wikipedii... jest to trasa kolizyjna z dużą ilością kiepsko oznakowanych rond na dodatek z przejściem kolejowym... uwierz mi, że jak trafisz na poranny przejazd 20 min ma z głowy, żeby przejechać cały oddzinek co jak co jedynie paru kilometrów. Cały ruch tranzytowy na Hrebenne i Zosin jest zmuszone przejechać przez tą obwodnice + miejscowi - obodnica w ciągu przyszłej S17 z węzłem na Zosin w Jarosławcu i 2 węzeł o ile się nie mylę w Łabuniach załatwia temat raz na dobre.

wuyek liked this post
Old November 12th, 2014, 04:11 PM   #95
koszatek
***** ante portas!

koszatek's Avatar

Quote:
Originally Posted by Piotrek_Zmc View Post
Wychodzisz z założenia, że nie robić tutaj nic bo Ukraina pokaże i kolejne lata mają być agonią tych regionów?
Polecam przede wszystkim czytanie ze zrozumieniem. Napisałem powyżej, że obwodnica Tomaszowa na wczoraj, do obwodnicy Zamościa (z przyległymi wioskami) należałoby się pomału przymierzać, a reszta jak na razie musi poczekać, bo są w Polsce pilniejsze drogi do budowy. Po zbudowaniu S17 Warszawa-Lublin, dokończeniu Południowej Obwodnicy Warszawy (wszystko w przetargu) i zbudowaniu tego, o czym piszę powyżej, realne będzie zrobienie trasy Warszawa-granica w 3 godziny z małym hakiem (a może i bez). Nie przesadzajmy więc z tą "agonią". Nie widzę tu za bardzo źródeł ruchu, który mógłby poważniej zatkać tą drogę. Ot będzie parę spowolnień w miejscach typu Izbica i tyle.
Old November 12th, 2014, 04:58 PM   #96
zetor2
Registered User

Likes (Received): 43

Quote:
Originally Posted by Piotrek_Zmc View Post
... i 2 węzeł o ile się nie mylę w Łabuniach załatwia temat raz na dobre.
Problem w tym, że nie wiadomo jaki wariant zostanie wybrany a ten proponowany przez projektanta łączy się z DK17 dopiero przy obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego
zetor2 no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2014, 04:43 PM   #97
Piotrek_Zmc
Registered User

Quote:
Originally Posted by zetor2 View Post
Problem w tym, że nie wiadomo jaki wariant zostanie wybrany a ten proponowany przez projektanta łączy się z DK17 dopiero przy obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego
Czy to przypadkiem nie zostało już określone ?
http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/8071/s17-piaski-hrebenne
http://www.gddkia.gov.pl/userfiles/a...i_hrebenne.pdf

2 węzeł to Łabuńki nie Łabunie...
Old November 13th, 2014, 07:50 PM   #98
Piotrek_Zmc
Registered User

Quote:
Originally Posted by koszatek View Post
Polecam przede wszystkim czytanie ze zrozumieniem.
Jeśli ktoś komuś ma polecać takie czytanie to chyba ja Tobie kolego... moim zamiarem było zwrócenie uwagi na fakt, że budowa dróg we wschodniej cześci naszego kraju nie może zależeć od sytuacji na Ukrainie... októrej sam napisałes "Sporo też zależy od tego, co wyklaruje się z Ukrainą. " to tak jakby powiedzieć, że budowa obwodnicy Warszawy jest na chwilę obecna zbyt ryzykowana bo idiota Władimir Żyrinowski opowiada, że Warszawa zostanie zrównana z ziemią... i co na tej podstawie mam twierdzić, że obwodnica Warszawy nie powinna być budowana? Chodzi o sam fakt, że budowa dróg we wschodniej części kraju nie może zależeć od takiego spojrzenia jakie napisaleś bo doprowadza to do coraz większej zapaści tej części kraju... sam fakt budowy S17 z Warszawy do Lublina spowodowało, że strefa ekonomiczna w Lublinie w tym roku wydała z tego co czytałem jakiś czas temu 27 pozowleń na budowe i jak myślisz czym to jest spwodowane ??? Bliskość lotniksa i dobry dojazd w bliskiej perspektywie Lublin - Warszawa oraz Lublin - Rzeszów... każda dobra sieć drogowa powoduje wzrost zainterosowania takim terenem do inwestycji... tylko, że od Lublina w kierunku Chełma, Zamościa tych dróg brakuje i te tereny sie dramatycznie wyludniają bo nikogo nie interesuje taki Zamość gdzie jest rownież strefa ekonomiczna tylko co z tego skoro inwestorów brak od 3 lat ? Bez urazy jeśli Ci czymś uraziłem przepraszam, zwracam uwagę na fakt, że drogi na wsodzie kraju są potrzebne na już i to było celem mojej wypowiedzi.
Old November 13th, 2014, 09:31 PM   #99
kamyktk
Godfather

kamyktk's Avatar

Likes (Received): 1539

No dobra, tylko zważ, że Polska nie jest krajem, który sobie może w kilka lat zbudować 100.000 km dróg szybkiego ruchu. Pytanie odnośnie budowy dróg szybkiego ruchu wciąż sprowadza się do pytania "gdzie budować?", a nie "czy budować?".

Póki co trzeba budować te drogi rozsądnie, czyli tam, gdzie są konieczne na wczoraj. Taka POW jest stokroć istotniejsza zarówno pod względem tranzytu, odciążenia innych dróg, efektów gospodarczych, natężenia ruchu, niż drogi w stylu S17 na wschód od Piask. Nie znaczy to, że tych dróg nie należy budować. Mając jednak ograniczony budżet, wolałbym (jako mieszkaniec woj. Lubelskiego, który trasą na Zamość jeździ dość regularnie), żeby w pierwszej kolejności zbudowano drogi, których budowa jest najbardziej uzasadniona ekonomicznie i najpilniejsza w skali kraju, a nie regionu.

Jak to naprawdę z Trybunałem było... czyli historia prawdziwa, spisana w 19 aktach.

koszatek liked this post
kamyktk no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2014, 11:22 AM   #100
Piotrek_Zmc
Registered User

Zgadzam się z Tobą, że powinno się realizować drogi priorytetowow, tylko ja zwróciłem uwagę koledze, który poszedł warianem "czy budować" ? bo jak można inacze interpretować słowa o tym, że będziemy myśleć o budowie jak sytuacja z Ukrainą się unromuje, a jak to potrwa kolejne 10 lat?

Rozumiem, że na chwilę obecną ważniejsza jest budowa S17 od Kurowa w kierunku Warszawy niż Piask w kierunku Hrebenne, tylko nie można zapominać o wschodniej części... ta mapka pokazuje jednąprawidłowość ... bynajmniej ja tak to widzę, że na wschodzie to nasz kraj kończy sięw Lublinie i Białymstoku a tereny przygraniczne to co?? już Ukraina? pokazała zima jak Pani Wojowoda miała w "tyłku" odśnieżanie rejonów Hrubieszowa... to tam już nie ma Polski ?? Jak takie tereny mają się rozwijać jak zapomina nawet w takich sprawach? Ile musiał Tomaszów Lubelski lobbować i protestować by obwodnica powstała ... był tam ktoś z tych urzędasów i widział jak wygląda tam każdy dzień? Wiadomo, to są polityczne rozgrywki i długo się nic nie zmieni bo tak w tym kraju się to odbywa, ale takie rzeczy mnie irytują i mam prawo o tym pisać jak każdy inny na tym formum. Mapka poniżej pokazuje moją irytację.
[IMG][/IMG]

klajdos liked this post

Reply

Tags
ekspresówka-s17, lubelskie, lublin, s17, zamość

Thread Tools

Posting Rules