search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 12th, 2015, 10:50 PM   #661
Toye
Registered User

Toye's Avatar

Likes (Received): 6765

Dlaczego tak uważasz?
Toye no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 12th, 2015, 10:57 PM   #662
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6428

I jeszcze rezerwa wewnątrz. Na bogato.
Old May 12th, 2015, 11:18 PM   #663
peepe1
Registered User

Likes (Received): 959

No chyba mamy budowac drogę EKSPRESOWĄ! A nie jakąs popierdółkę, którą za kilka lat trzeba znow rozwalać.
peepe1 no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2015, 12:17 AM   #664
Maya83
Registered User

Quote:
Originally Posted by peepe1 View Post
No chyba mamy budowac drogę EKSPRESOWĄ! A nie jakąs popierdółkę, którą za kilka lat trzeba znow rozwalać.
A droga z rezerwą na trzeci pas od zewnątrz już nie jest drogą EKSPRESOWĄ? A czy droga bez rezerwy na trzeci pas w ogóle nie jest drogą EKSPRESOWĄ? Przeczytaj najpierw o co chodzi przedmówcom, postaraj się zrozumieć a dopiero później krytykuj.

michael_siberia liked this post
Maya83 no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2015, 11:09 AM   #665
Strzala
Registered User

Likes (Received): 8883

Budować 2x2, tworzyć ciągi którymi da się bezpiecznie i komfortowo podróżować,a nie popierdółki i prowizorki.

SenioritaMorena, Toye, Robzak, wujo, alkr liked this post
Strzala no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2015, 11:45 AM   #666
Toye
Registered User

Toye's Avatar

Dokładnie. Jak juz mamy budować to budujmy z głową a nie że wybudujemy 1 x 1 a za parę lat okaże się że trzeba drogę rozbudować
Old May 13th, 2015, 11:56 AM   #667
SRC_100
Registered User

SRC_100's Avatar

Likes (Received): 3058

Quote:
Originally Posted by peepe1 View Post
Quote:
Originally Posted by Strzala View Post
Budować 2x2, tworzyć ciągi którymi da się bezpiecznie i komfortowo podróżować,a nie popierdółki i prowizorki.
Quote:
Originally Posted by Toye View Post
Dokładnie. Jak juz mamy budować to budujmy z głową a nie że wybudujemy 1 x 1 a za parę lat okaże się że trzeba drogę rozbudować
Ale o czym Wy piszecie?! Przeczytajcie dokładnie o co chodzi! A chodzi o rezerwę pod trzecie pasy na każdej jezdni - droga będzie do razu budowana w profilu 2x2 - a nie o budowę jednojezdniowej ekspresówki!

Ws. rezerwy, szczególnie od wewnątrz pod trzecie pasy jestem zdecydowanie przeciw, bo to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto, ta rezerwa nigdy nie będzie na tym odcinku wykorzystana.

Last edited by SRC_100; May 13th, 2015 at 12:11 PM.
SRC_100 no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2015, 12:02 PM   #668
Toye
Registered User

Toye's Avatar

Nigdy nic nie wiadomo
Old May 13th, 2015, 12:09 PM   #669
Maya83
Registered User

Quote:
Originally Posted by SRC_100 View Post
Ale o czym Wy piszecie?! Przeczytajcie dokładnie o co chodzi! A chodzi o rezerwę pod trzecie pasy na każdej jezdni - droga będzie do razu budowana w profilu 2x2 - a nie o budowę jednojezdniowej ekspresówki!

Ws. rezerwy, szczególnie od wewnątrz pod trzecie pasy jestem zdecydowanie przeciw, bo to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto, ta rezerwa nigdy nie będzie na tym odcinku wykorzystana.
Przecież nie powiedziałem nigdzie, że nie będzie układu 2x2, tylko śmieszy mnie rezerwa wewnątrz. Która w zasadzie nigdy nie będzie potrzebna.
Old May 13th, 2015, 12:12 PM   #670
SRC_100
Registered User

SRC_100's Avatar

Likes (Received): 3058

@Maya sorki, ale zacytowałem Ciebie przez pomyłkę, z tzw. rozpędu. Swojego poprzedniego posta już wyedytowałem
SRC_100 no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2015, 12:17 PM   #671
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Likes (Received): 6747

Nigdy, nie mówcie nigdy
Konstruktor no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2015, 12:25 PM   #672
Maya83
Registered User

Quote:
Originally Posted by Konstruktor View Post
Nigdy, nie mówcie nigdy
Niby tak, ale patrząc na natężenie ruchu pomiędzy Kraśnikiem a Sokołowem, to 2x2 to będzie aż nadto. Oczywiście nie jestem za prowizorkami pokroju 2+1, by nie było, że krytykuje
Old May 13th, 2015, 12:29 PM   #673
hokus-pokus
z Czechowa

Likes (Received): 111

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
Przecież nie powiedziałem nigdzie, że nie będzie układu 2x2, tylko śmieszy mnie rezerwa wewnątrz. Która w zasadzie nigdy nie będzie potrzebna.
Typowa ignorancja. Mówisz co ci się wydaje. Od dekad rośnie ruch samochodowy, a potencjał jest taki jaki widać w Stanach. Nie wiadomo, co będzie za 50 lat. Tylko głupi nie robiłby rezerwy dla głównej drogi międzywojewódzkiej i ważnego szlaku międzynarodowego.
Potem dobudowanie pasa od zewnątrz, łącznie z dodatkową pracą na nasypach, poszerzaniem mostów, wykupywaniem gruntów, wyburzaniem budynków, itd będzie wielokrotnie droższe niż zrobienie zapasu od razu i potem tylko położenie nawierzchni od środka. Nie mówiąc o zamieszaniu w planowaniu zabudowy wzdłuż trasy.

Strzala, Toye, Coolumboo liked this post
hokus-pokus no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2015, 12:37 PM   #674
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 2588

Ja jestem zdania, ze patrzenie w przód dalej jak 30 lat nie ma sensu w przypadku dróg, bo po prostu nie wiadomo jak się ruch rozwinie. Możliwe, że drogi nie będą już potrzebne. Możliwe? - Myślę, że tak.

Pytanie teraz co się będzie działo w najbliższych 30 latach. Jeśli (z naciskiem na "jeśli") Ukrainie uda się wyrwać z klinczu i wstąpić na drogę rozwoju, to S19 może okazać się całkiem przydatna. (pomimo faktu, że biegnie równolegle do granicy).

SenioritaMorena, hubertkm, rothax liked this post
Haveblue no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2015, 01:15 PM   #675
hokus-pokus
z Czechowa

Likes (Received): 111

Zauważmy, wiele odcinków to szlaki o dawnym rodowodzie, niekiedy średniowiecznym. Jak szlak komunikacji raz wrośnie w krajobraz i powstanie zabudowa, to potem trudno to zmienić. Tym bardziej trudno sobie wyobrazić, że współczesną autostradę będą rozbierać, by np. poprowadzić obok. Dlatego rezerwa pod 3 pas wg mnie jest prawidłowa.
hokus-pokus no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2015, 01:27 PM   #676
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by hokus-pokus View Post
Typowa ignorancja. Mówisz co ci się wydaje. Od dekad rośnie ruch samochodowy, a potencjał jest taki jaki widać w Stanach.
A jaki jest ten potencjał? Bo chyba nie porównujesz ruchu na przyszłej S19 z ruchem samochodowym w okolicach Los Angeles (12 milionów mieszkańców)?

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).

michael_siberia liked this post
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2015, 01:44 PM   #677
BR232
Czytam PHP dla beki

BR232's Avatar

Likes (Received): 1370

Quote:
Originally Posted by Haveblue View Post
Ja jestem zdania, ze patrzenie w przód dalej jak 30 lat nie ma sensu w przypadku dróg, bo po prostu nie wiadomo jak się ruch rozwinie. Możliwe, że drogi nie będą już potrzebne. Możliwe? - Myślę, że tak.

Pytanie teraz co się będzie działo w najbliższych 30 latach. Jeśli (z naciskiem na "jeśli") Ukrainie uda się wyrwać z klinczu i wstąpić na drogę rozwoju, to S19 może okazać się całkiem przydatna. (pomimo faktu, że biegnie równolegle do granicy).

Patrzenie "30 lat do przodu" nie musi być równoznaczne z megalomanią.

A prawda jest taka, że nawet "jendojezdniowa prowizorka" ( ) jako S19 byłaby całkowicie wystarczająca - oczywiście z już przygotowaną rezerwą pod ewentualną drugą jezdnię.

Zejdźcie na ziemię, obecnie są w Polsce autostrady bez 3 pasa i pasa awaryjnego, znacznie bardziej obciążone ruchem niż S19 kiedykolwiek będzie. A za każdym razem jak widzę taką megalomanią, to jedyne co mi przychodzi na myśl to: "Ej, Janusz, dawaj jeb*** tutaj ekspresówkę, hajsy z unii są!"

A potem płacz, że fragmentami budują, i że "czemu tak drogo!!11!"

Najlepsze jest to, że obecnie cały ww. odcinek i tak jest w dobrym stanie - szerokie pobocza, omijanie większości wsi, ograniczenia w zabudowanym do 70 a nie 50... i ruch na tej drodze jest daleki od dużego, co potwierdzają pomiary GDDKiA.
BR232 está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 13th, 2015, 02:25 PM   #678
kaktus
Obcy Astronom

kaktus's Avatar

Likes (Received): 1285

Quote:
Originally Posted by BR232 View Post
Najlepsze jest to, że obecnie cały ww. odcinek i tak jest w dobrym stanie - szerokie pobocza, omijanie większości wsi, ograniczenia w zabudowanym do 70 a nie 50... i ruch na tej drodze jest daleki od dużego, co potwierdzają pomiary GDDKiA.
Ja dziękuje za taki niezły stan, Niezły stan to jest A2, A4, S3 a nie DK19.
Znasz aktualne pomiary ruchu? Bo SDR to chyba ostatni z 2010.
kaktus no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2015, 02:25 PM   #679
pancz
Registered User

Likes (Received): 212

Quote:
Originally Posted by BR232 View Post

Najlepsze jest to, że obecnie cały ww. odcinek i tak jest w dobrym stanie - szerokie pobocza, omijanie większości wsi, ograniczenia w zabudowanym do 70 a nie 50... i ruch na tej drodze jest daleki od dużego
Chyba w jakiejś alternatywnej rzeczywistości. Tam gdzie jest dobra nawierzchnia rzadko jest szeroko (np. między Kraśnikiem a Modliborzycami). Tam gdzie jest szeroko to nawierzchnia jest fatalna (np. lasy Janowskie). Jeśli jeździsz w środku nocy, to może dużego ruchu nie ma, ale ja chyba mam pecha, bo jak jeżdżę tą trasą, to całkiem sporo widzę samochodów.
Old May 13th, 2015, 02:36 PM   #680
Piekarz
HD Rider

Piekarz's Avatar

Likes (Received): 874

Trzeba pamietać, że S19 przejmie też sporo ruchu z DK9, a docelowo niektóre odcinki rownież pewien ruch z DK74, gdzie planowany jest ekspresowy łącznik (GP w standardzie S) od Krasnika do obwodnicy Opatowa. Być może za szybko z rezerwy nie skorzystamy, ale powinna być.

Czy koszty rezerwy wewnątrz są dużo wyższe niż na zewnątrz? Wiadomo, że obiekty mostowe o tak trzeba wtedy budować w docelowym kształcie.
Piekarz no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
janów lubelski, kraśnik, lubelskie, lublin, nisko, podkarpackie, rzeszów, s-19, s19

Thread Tools

Posting Rules