daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 9th, 2016, 01:01 AM   #1921
ebveyrona

ebveyrona's Avatar

Likes (Received): 1221

Quote:
Originally Posted by tomasz777 View Post
I ja się z Tobą zgadzam w obu tych kwestiach. A4 jeździ się tragicznie - tam w wielu miejscach w okolicy Wrocławia potrzebny jest trzeci pas - i to też na wczoraj. Południowa część S11 jest bardzo ważna i tego też nie neguje tylko pamiętaj o tym, że piszesz to w sytuacji kiedy Poznań w ciągu najbliższych 2 lat będzie miał połączenia o standardzie S lub A we wszystkie cztery kierunki - A2+S5, a w tym samym czasie cała północno-zachodnia polska jest pozbawiona autostradową pustynią.
Mówiąc o S11 na południe od Kórnika, patrzy się z perspektywy Ostrowa, Kalisza, Kępna, Ostrzeszowa, Jarocina, Pleszewa, Kluczborka, Krotoszyna. To jest również autostradowa pustynia, lecz zamieszkała przez dużo większą liczbę osób, o dużo większej gospodarce - generującej większy ruch ciężki.
Piszesz o tranzycie, który ma A4 i będzie miał S5. Owszem, tranzyt tak. Tylko że w tym momencie już mało kto jedzie dk11 na całym odcinku od A2 do A4 - ruch to w większości pojazdy z/do ww. miejscowości.
ebveyrona no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 9th, 2016, 01:04 AM   #1922
Iktorn1
Registered User

Likes (Received): 98

Dyskutujecie o potrzebach w oderwaniu od realiów. Fakty są takie w ciągu 5 lat jeśli cokolwiek nowego będzie budowane to tylko odcinek Koszalin - Szczecinek + przy dużej dozie szczęścia obw. Ujścia-Piły.
Perspektywa rozpoczęcia budowy następnych odcinków to przynajmniej 7 lat (tworzenie STEŚiów + materiały do DŚU + KP - zgodnie z przetargami to 4-5 lat, krócej tylko dla odcinka obw. Obornik). Więc albo cokolwiek powstanie i się cieszymy że coś się dzieje lub marudzimy że to nie to co miało być i ogólnie jest do bani (takie typowo polskie podejście). Pretensje można mieć do GDDKiA o/Poznań i rządu, iż dla nich priorytetem było S5, a nie S11 (co w mojej opinie było błędem głupotą).
Z drugiej strony oddanie w perspektywie 2 lat większości S5 na odcinku Wrocław-Poznań ściągnie częściowo ruch z DK11, co przy jednoczesnym oddaniu części obw. Kępna i Ostrowa + obw. Jarocina poprawi sytuację do momentu wybudowania południowego odcinka.

Na zakończenie przypomnę niektórym, że GPR na odcinkach nie objętych automatycznym pomiarem ruchu może być znacząco przekłamany, zwłaszcza tam gdzie jest duża fluktuacja ruchu (czyli zwłaszcza dot. to ruchu turystycznego), wystarczy nie wstrzelić się w termin wzrostu natężenia ruchu i jest lipa. Kto nie wierzy niech zajrzy do metodologii sporządzania pomiarów (z tego co pamiętam jest tylko 10 czy 12 pomiarów w roku !). GPR powinien pokazywać wg mnie ruch minimalny, średni i maksymalny zbadany. SDR stały w okolicach 10-12k pojazdów na dobę droga jednojezdniowa przyjmie, ale SDR 8k, ale w praktyce przedziale 4-30k już nie.
Co do północnego odcinka to zapraszam w sezonie na odcinek Ujście (światła) + krzyżówka (DK11/10 w Pile - 1 światła jadąc od strony Poznania) - przy dobrych wiatrach 30 min można postać.

----
Co do autostradowej pustyni...ja bym powiedział co do gospodarczej pustyni. Na pd Wlkp bezrobocie jest niskie (lub bardzo niskie ->p. kępiński 2,3%) + opcja przelotu w S8 (z Kępna do Wrocka jest 30 min). Na północy bez S11 część inwestycji nigdy nie powstanie (informacje potwierdzone), bezrobocie duże, brak perspektyw, itp.

Last edited by Iktorn1; November 9th, 2016 at 01:10 AM.
Iktorn1 no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2016, 01:31 AM   #1923
ebveyrona

ebveyrona's Avatar

Likes (Received): 1221

Quote:
Originally Posted by Iktorn1 View Post
Dyskutujecie o potrzebach w oderwaniu od realiów. Fakty są takie w ciągu 5 lat jeśli cokolwiek nowego będzie budowane to tylko odcinek Koszalin - Szczecinek + przy dużej dozie szczęścia obw. Ujścia-Piły.
w tym momencie i tutaj niestety jest ryzyko.
Quote:
Perspektywa rozpoczęcia budowy następnych odcinków to przynajmniej 7 lat (tworzenie STEŚiów + materiały do DŚU + KP - zgodnie z przetargami to 4-5 lat, krócej tylko dla odcinka obw. Obornik). Więc albo cokolwiek powstanie i się cieszymy że coś się dzieje lub marudzimy że to nie to co miało być i ogólnie jest do bani (takie typowo polskie podejście)
Nie, absolutnie. Każda nowa droga jest bardzo ważna i bardzo dobrze, że powstaje.
Quote:
Pretensje można mieć do GDDKiA o/Poznań i rządu, iż dla nich priorytetem było S5, a nie S11 (co w mojej opinie było błędem głupotą).
S5 łączy 4 z 8 największych miast w kraju, jest szlakiem TEN-T - dużo ważniejszą drogą.
Quote:
Z drugiej strony oddanie w perspektywie 2 lat większości S5 na odcinku Wrocław-Poznań ściągnie częściowo ruch z DK11, co przy jednoczesnym oddaniu części obw. Kępna i Ostrowa + obw. Jarocina poprawi sytuację do momentu wybudowania południowego odcinka.
Guzik prawda, widać że nie znasz specyfiki ruchu na tych szlakach. S5 zmniejszy ruch na dw434, dk15, dk25, w bardzo małym stopniu na dk11.

Na najmniej uczęszczanym odcinku dk11 w okolicach Lublińca GPR to ok. 4000 pojazdów, więc odejmując ruch Lubliniec - GOP, Częstochowa, ten tranzyt to 1000 - 2000 pojazdów. Jego zdjęcie z takiego odcinka Jarocin - Kórnik sprawi, że będzie on miał i tak większy GPR, niż dowolny na trasie Oborniki - Koszalin.

Quote:
Na zakończenie przypomnę niektórym, że GPR na odcinkach nie objętych automatycznym pomiarem ruchu może być znacząco przekłamany, zwłaszcza tam gdzie jest duża fluktuacja ruchu (czyli zwłaszcza dot. to ruchu turystycznego), wystarczy nie wstrzelić się w termin wzrostu natężenia ruchu i jest lipa. Kto nie wierzy niech zajrzy do metodologii sporządzania pomiarów (z tego co pamiętam jest tylko 10 czy 12 pomiarów w roku !). GPR powinien pokazywać wg mnie ruch minimalny, średni i maksymalny zbadany. SDR stały w okolicach 10-12k pojazdów na dobę droga jednojezdniowa przyjmie, ale SDR 8k, ale w praktyce przedziale 4-30k już nie.
Założenia GPR wykluczają najruchliwsze dni - np wszystkie poniedziałki i piątki w okolicach długich weekendów właśnie dlatego, aby wyeliminować te wszystkie anomalia. Drogi nie służą wszystkim w podobnym jak tobie celu - wyjazdu do Mielna (fuj swoją drogą) czy na grzyby, ale też robieniu PKB, gdzie dużo ważniejsza jest południowa Wielkopolska.

Quote:
Co do północnego odcinka to zapraszam w sezonie na odcinek Ujście (światła) + krzyżówka (DK11/10 w Pile - 1 światła jadąc od strony Poznania) - przy dobrych wiatrach 30 min można postać.
o czyli jak w KAŻDE PIĄTKOWE POPOŁUDNIE w Jarocinie. Tak, wiem, że tutaj buduje się już obwodnica.
ebveyrona no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2016, 01:46 AM   #1924
tomasz777
Registered User

Likes (Received): 160

Quote:
Originally Posted by ebveyrona View Post
Na najmniej uczęszczanym odcinku dk11 w okolicach Lublińca GPR to ok. 4000 pojazdów, więc odejmując ruch Lubliniec - GOP, Częstochowa, ten tranzyt to 1000 - 2000 pojazdów. Jego zdjęcie z takiego odcinka Jarocin - Kórnik sprawi, że będzie on miał i tak większy GPR, niż dowolny na trasie Oborniki - Koszalin.
Uwielbiam takie wyliczenia
Jak już pisałem - kłamstwa, bezczelne kłamstwa, statystyki
tomasz777 no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2016, 02:21 AM   #1925
Iktorn1
Registered User

Likes (Received): 98

Quote:
o czyli jak w KAŻDE PIĄTKOWE POPOŁUDNIE w Jarocinie. Tak, wiem, że tutaj buduje się już obwodnica.
Jeszcze rok... ew. zna się Jarocin i się objeżdża korki. A w Pile czy Obornikach jeszcze długo.

Quote:
S5 łączy 4 z 8 największych miast w kraju, jest szlakiem TEN-T - dużo ważniejszą drogą.
Tylko niekoniecznie dla Wielkopolski...ale jak się ma dupy, a nie polityków umiejących walczyć o regionalne sprawy to tak jest (i się nic nie zmieniło w tej materii)

Quote:
Założenia GPR wykluczają najruchliwsze dni - np wszystkie poniedziałki i piątki w okolicach długich weekendów właśnie dlatego, aby wyeliminować te wszystkie anomalia. Drogi nie służą wszystkim w podobnym jak tobie celu - wyjazdu do Mielna (fuj swoją drogą) czy na grzyby, ale też robieniu PKB, gdzie dużo ważniejsza jest południowa Wielkopolska.
Co do Mielna to bez komentarza
Drogą na grzyby... ja zawsze jeżdżę lokalnymi drogami, no ale jak ktoś lubi skakać przez płot stając na eSce i iść szukać grzybów...cóż różne są fetysze
a PKB dają głównie usługi. Jadę gdzieś 5 czy 7h w korkach, to mam to w nosie, jadę tam gdzie z miłą chęcią mnie przyjmą i tam wytwarzam PKB.

Co do ruchu i przeniesienia ruchu - to tranzyt np. mój jadąc na Śląsk czy do Krakowa nie rozważy nawet DK11, tylko poleci S5 - szybciej, bezpieczniej i tylko trochę dalej.
Iktorn1 no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2016, 09:22 AM   #1926
marcin.poznan
Moderator

Likes (Received): 5199

@tomasz777
No, ale to też zadałem pytanie:
- czy należy budować drogi gdzie są one potrzebne na już (a właściwie na wczoraj, skoro się zatkały, te co obecnie istnieją),
- czy też budujemy je na tych "pustyniach", gdzie dotychczasowa sieć wystarcza i jeszcze wystarczy na dobry wzrost +50% ?

Naprawdę S5 i A2 nie rozwiązuje problemów woj. wielkopolskiego, w którym masa przemysłu jest rozsiana "po landach', a nie, wbrew pozorom, tylko wokół Poznania.
Old November 9th, 2016, 12:07 PM   #1927
cotinus
zarejestrowany użytkownik

cotinus's Avatar

Likes (Received): 734

Quote:
Co do autostradowej pustyni...ja bym powiedział co do gospodarczej pustyni. Na pd Wlkp bezrobocie jest niskie (lub bardzo niskie ->p. kępiński 2,3%) + opcja przelotu w S8 (z Kępna do Wrocka jest 30 min). Na północy bez S11 część inwestycji nigdy nie powstanie (informacje potwierdzone), bezrobocie duże, brak perspektyw, itp.
Na resztę postu już odpowiedziano. Ja odniosę się więc do tego kawałka.
Zgodnie z Twoim rozumowaniem jak powstanie droga to będą inwestycje.
Według mnie nic bardziej mylnego.
Tam nie ma inwestycji bo:
- niewykształcona siła robocza
- brak ludzi ogólnie (bardzo niska gęstość zaludnienia)
- niesprzyjające warunki geograficzne (masa lasów, obszarów chronionych, jezior i innych przeszkód dla przemysłu)

Bark drogi to element układanki o pomijalnym znaczeniu. Dlaczego? Bo właśnie tam gdzie to bezrobocie jest niskie a przemysł bardzo rozwinięty (np. Kępno) dróg ekspresowych nie było przez 25 lat, a jednak powstały duże i prężne "generatory PKB". Czyli brak infrastruktury nie był problemem.

Teraz mamy sytuację taką że Ty chcesz zaktywizować drogą region w którym nie ma ludzi i żadnych zarodków przemysłu (oprócz fabryki żarówek w Pile i kiełbachy od Stokłosy), blokując rozwój przedsiębiorstw na południu wielkopolski, które już teraz ogromnie obciążają ruchem ciężarowym niewydolną DK11. Przy czym przekonanie że S11 zaktywizuje ten północny region, jest myśleniem stricte życzeniowym.
Gdy w Jarocinie stoisz te pół godziny w piątek, w Kępnie 15 minut codziennie, Ostrów przejeżdżasz ponad pół godziny - to widzisz wokół siebie tylko Tiry. Gdy stoisz w Ujściu - auta osobowe z pluszowymi misiami na tylnej półce.
Kto bardziej potrzebuje wsparcia? Rodzina na wakacjach czy przemysł? Mieszkańcy trzęsących się od tirów kamienic w Ostrowie, Jarocinie, Kępnie czy mieszkańcy 10 domów w Ujściu gdy mijają ich osobówki?

I żeby nie było że jestem Kępnofilem. Ja uważam że na dzień dzisiejszy priorytet powinny mieć odcinki Poznań - Oborniki oraz Kórnik - Ostrów z odnogą S25 na Kalisz. Ostrzeszów przeżyje jeszcze trochę ze stanem aktualnym a Kępno właśnie się dorabia (miejmy nadzieję całej) obwodnicy.

Last edited by cotinus; November 9th, 2016 at 12:13 PM.
cotinus no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2016, 12:55 PM   #1928
tomasz777
Registered User

Quote:
Originally Posted by marcin.poznan View Post
@tomasz777
No, ale to też zadałem pytanie:
- czy należy budować drogi (a właściwie na wczoraj, skoro się zatkały, te co obecnie istnieją),
- czy też budujemy je na tych "pustyniach", gdzie dotychczasowa sieć wystarcza i jeszcze wystarczy na dobry wzrost +50% ?
Zadajesz pytania wplatając z nie błędne tezy.
1) "gdzie są one potrzebne na już" i "skoro się zatkały" - odpowiedź tak, teza błędna
2) "budujemy je na tych pustyniach" i "wystarcza i jeszcze wystarczy na dobry wzrost" - ponownie odpowiedź tak, teza błędna

Quote:
Naprawdę S5 i A2 nie rozwiązuje problemów woj. wielkopolskiego, w którym masa przemysłu jest rozsiana "po landach', a nie, wbrew pozorom, tylko wokół Poznania.
No to jedź na północną wielkopolską i pomorze i tam im powiedz, że "nie dla psa kiełbasa" i niech zapomną o jakiejkolwiek ekspresówce, bo Poznań się zapycha i Wam jedna autostrada wschód-zachód i jedna ekspresówka północ-południe to za mało

Sgeezus liked this post
Old November 9th, 2016, 12:59 PM   #1929
marcin.poznan
Moderator

Odpowiadasz w wymijający sposób, a zadałem Ci fundamentalne pytania rozwojowe. Sprowadzają się one do tego, czy więcej korzyści dla kraju per saldo da doinwestowanie dobrze rozwiniętych terenów, żeby jeszcze przyspieszyć rozwój, czy też inwestować w tereny, które obecnie gospodarczo wyglądają słabo i liczyć, że coś tam powstanie.

Rozumiem, że jesteś za tym drugim wariantem, chociaż ja uważam osobiście, że lepiej na obecnym etapie rozwoju kraju pomagać tym, którzy dają nam już w tej chwili duży dochód narodowy, niż tym, którzy dopiero mają nam dać.

Argument, że ktoś poczuje się pominięty, jest istotny społecznie, ale dotyczy mniejszej ilości ludzi, niż w obszarach gęściej zaludnionych, które się "duszą" z powodu złych dróg.
Old November 9th, 2016, 01:03 PM   #1930
johny.f
Registered User

johny.f's Avatar

Likes (Received): 7074

Quote:
Na zakończenie przypomnę niektórym, że GPR na odcinkach nie objętych automatycznym pomiarem ruchu może być znacząco przekłamany, zwłaszcza tam gdzie jest duża fluktuacja ruchu
No wlasnie, pod wzgledem wynikow pomiaru ruchu zastanawiaja mnie okolice Bobolic. Bo wynika z nich, ze ruch lokalny Bobolice <-> Bialy Bor i Bobolice <-> Szczecinek jest wyraznie wiekszy, niz Bobolice <-> Koszalin. Suma ruchu z DK25 i DK11 na poludnie od Bobolic to ok. 9500 poj/doba, a DK11 na polnoc od Bobolic to ok. 7500 poj/doba. Biorac pod uwage, ze relacja poludnie - wschod jest w Bobolicach malo uzywana, wyniki wydaja mi sie dziwne. DW171 i 205 nie maja raczej wplywu na wyniki, tam SDR krazy w okolicach 1000 poj/doba. Odcinek polnocny sprawia wrazenie niedoszacowanego. Moje subiektywne odczucia z jazdy DK11 (takze w dniach zdecydowanie pozaszczytowych i pozasezonowych) sa takie, ze miedzy Szczecinkiem a Bobolicami jest dosc pusto, a dalej na polnoc ruch mocno rosnie. Bardzo latwo utknac tam za wolniejszym pojazdem. Szczegolnie, ze na dlugich odcinkach nie ma tam mozliwosci wyprzedzania.

Quote:
Originally Posted by cotinus View Post
Kto bardziej potrzebuje wsparcia? Rodzina na wakacjach czy przemysł?
Zle porownanie. Jak porownujesz rodzine na wakacjach, to z kierowcami tirow. Jak przemysl, to z branza turystyczna. Wszyscy utrzymujacy sie z turystyki wymagaja mniejszego wsparcia, niz przemysl?

Turystyka na Pomorzu jest po czesci odpowiednikiem przemyslu w poludniowej Wielkopolsce. A sezon, nawet nad zimnym, polskim morzem, wydluza sie.

We are escalator walkers
In the brand new temple

Sgeezus liked this post
johny.f no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2016, 01:12 PM   #1931
tomasz777
Registered User

Quote:
Odpowiadasz w wymijający sposób, a zadałem Ci fundamentalne pytania rozwojowe.
Odpowiedziałem na wszystkie, tylko problemem jest to że ciągle zadajesz pytania zawierające błędne tezy, które de facto są Twoimi prywatnymi opiniami w powyższym poście znów to zrobiłeś:

Quote:
czy więcej korzyści dla kraju per saldo da doinwestowanie dobrze rozwiniętych terenów, żeby jeszcze przyspieszyć rozwój, czy też inwestować w tereny, które obecnie gospodarczo wyglądają słabo i liczyć, że coś tam powstanie.
Old November 9th, 2016, 01:32 PM   #1932
Szymek Stw
Penerskie Safari

Szymek Stw's Avatar

Likes (Received): 1060

Quote:
To jest typowy przykład postrzegania problemu budowy sieci autostrad z poziomu "grzybiarza"
Dojazd do domu zajmuję mi godzinę, zbudujcie mi autostradę!! Dojazd na grzyby zajmuje dwie godziny, zbudujcie autostradę!! Dojazd na stok zajmuje pięć godzin, zbudujcie autostradę!! Itd, itd...
Sieć dróg szybkiego ruchu przeznaczona jest do dobrego skomunikowania międzyregionalnego, a nie szybkiego dojazdu na te "grzyby"
Szczerze mówiąc nie wiem jak się do tego bełkotu ustosunkować nie sądziłem że można zwykła wypowiedź tak bardzo zmanipulować i zmienić jej przekaz Czy gdybym napisał że jestem przedsiębiorcą i jechałem z towarem do klienta w Kępnie i straciłem na to cały dzień to cokolwiek by to zmieniło? napisałem jedynie że mój spontaniczny i jednorazowy wyjazd w tamte okolice uświadomił mnie jak spory ruch panuje na tej drodze i z jakimi problemami komunikacyjnymi (a także pośrednio środowiskowymi i zdrowotnymi) zmagają się mieszkańcy miejscowości znajdujących się w wzdłuż niej... I szczerze mam to w nosie że w niedalekiej odległości, równolegle do niej powstaje S5, a jeszcze dalej S3...

marcin.poznan, HiT Transport liked this post

Last edited by Szymek Stw; November 9th, 2016 at 01:41 PM.
Szymek Stw no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2016, 01:41 PM   #1933
marcin.poznan
Moderator

Quote:
Odpowiedziałem na wszystkie, tylko problemem jest to że ciągle zadajesz pytania zawierające błędne tezy, które de facto są Twoimi prywatnymi opiniami w powyższym poście znów to zrobiłeś:
Czy Ty rozróżniasz pytanie od tezy?

Byłbyś więc łaskaw odpowiedzieć na to pytanie? Ewentualnie jeśli uważasz, że istnieje inna alternatywa, to czy możesz ją przedstawić?

Zaprzeczanie faktom, jakoby droga DK11 na południu Wielkopolski się nie zapchała pozostawiam bez komentarza.
Old November 9th, 2016, 03:25 PM   #1934
cotinus
zarejestrowany użytkownik

cotinus's Avatar

Likes (Received): 734

Quote:
Originally Posted by johny.f View Post
Zle porownanie. Jak porownujesz rodzine na wakacjach, to z kierowcami tirow. Jak przemysl, to z branza turystyczna. Wszyscy utrzymujacy sie z turystyki wymagaja mniejszego wsparcia, niz przemysl?

Turystyka na Pomorzu jest po czesci odpowiednikiem przemyslu w poludniowej Wielkopolsce. A sezon, nawet nad zimnym, polskim morzem, wydluza sie.
Oczywiście że branża turystyczna wymaga wielorazowo mniejszego wsparcia niż przemysł. Ty piszesz o wydłużającym się sezonie. OK. Ale nadal to tylko 3 miesiące w roku. A fabryki mebli w powiecie kępińskim pracują od czerwca do końca września, czy cały rok?
Tysiące tirów zaopatrujące w meble m.in. IKEĘ na cały świat też jeżdżą tylko 3 miesiące w roku?
Poza tym coś czuję, że jedna taka fabryka generuje przychód roczny na poziomie całej nadmorskiej miejscowości. A fabryk mebli w powiecie kępińskim jest około 600... Oczywiście niewiele jest tak dużych, ale skalę zapotrzebowania na transport powinno Ci to pokazać.
cotinus no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2016, 03:34 PM   #1935
Tocik
Registered User

Likes (Received): 291

Ogólnie zgadzam się z tym, że S11 potrzebna jest bardziej na południu, ale nie chciałbym deprecjonować roli takiej drogi w kontekście rozwoju przemysłu. Piła to już powoli nie tylko żarówki i kiełbasy senatora. W wielkich bólach, ale jednak rodzą się inwestycje w podstrefie ekonomicznej, ostatnio Thule zapowiedziało budowę fabryki, wczoraj pojawiły się informacje o parku technologicznym, a i są zaawansowane plany stworzenia kolejnej podstrefy. Co więcej, nie można zapominać, że Philips pośrednio daje pracę tysiącom podwykonawców. Impuls dał na pewno nowy prezydent, bo poprzednia władza zasiedziała się już na stołkach i aż się prosi właśnie o jakąś inwestycję, która wspomoże te starania o inwestorów. Czy to S11, czy S10, byleby Piła zaistniała w świadomości przedsiębiorców, jako miasto przyjazne do prowadzenia biznesu.
Tocik no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2016, 03:43 PM   #1936
rysiowatyy
Registered User

Likes (Received): 11

droga S11 jest potrzebna na całej długości, zarówno S5, jak i inne drogi w naszym kraju.
Uważam, że bardzo dużo się zmieniło.
Jestem kierowcą TIR-a i wg mnie każdy wybudowany kilometr drogi cieszy - bez względu, czy to autostrada, czy ekspresówka. Mamy duże zaległości, ale dużo już się zmieniło.
Co do obwodnic chociażby Ostrowa czy Jarocina pozwoli to na wyrzucenie ciężkiego ruchu z miast, a nam zaoszczędzi trochę czasu (małym mobilom też)
Mam nadzieję, że dożyję chwili, gdy pojadę całą (albo prawie) S11....

Nowy Pirx, Innuendowro, Odil liked this post
rysiowatyy no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2016, 04:02 PM   #1937
marcin.poznan
Moderator

Ale nikt nie ma wątpliwości, że cała S11 jest potrzebna, poza niektórymi zadrośnikami, którzy nie lubią południa Wielkopolski , raczej chodzi o to, że zaczyna się jej budowę od odcinka najmniej obciążonego ruchem.

Co do Piły, to na początek wystarczy obwodnica Obornik dociągnięta do ZOP. Po drodze do Piły jest kilka mniejszych stref przemysłowych, np. koło Chodzieży, ale póki co DK11 na dobre 10 lat wystarczy. Nie jestem więc zatwardziałym lokalnym patriotą i nie uważam np., że odcinek Poznań-Piła trzeba budować i basta, bo leży w Wielkopolsce. Wcześniej może nawet powstać odcinek Jastrowie-Koszalin, jeśli to coś ma pomóc środkowemu Pomorzu.
Old November 9th, 2016, 04:51 PM   #1938
Tocik
Registered User

Likes (Received): 291

Też uważam, że odcinek Oborniki - Piła na te 10 lat wystarczy, bo ta droga jest bardzo ciężka do "zapchania". Głównie przez brak skrzyżowań i dużą szerokość. W stronę Poznania ułatwiają jeszcze dwa krótkie odcinki na których DK11 ma dwa pasy, co umożliwia wyprzedzenie TIRów.
Chodziło mi bardziej o to, żeby wykorzystać impuls do rozwoju Piły, a jakaś droga z pewnością by pomogła (jest to jednak tylko moje jakieś tam życzeniowe myślenie, niż poparte faktami żądanie), tym bardziej gdy co chwila się słyszy, że Philips się zwija. Jeśli by tak się stało to obawiam się, że bez nowych inwestycji bezrobocie sięgnie spokojnie 15%. Ale to w sumie temat nie na ten wątek.
Tocik no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2016, 04:42 PM   #1939
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Likes (Received): 30974

gr.woj - obw. Tarnowskich Gór (STEŚ)

Zmienili termin składania ofert na 17.11.2016
źródło: GDDKiA o/Katowice

PYJTER liked this post
Kazusik no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2016, 12:00 AM   #1940
zabbii
Registered User

Likes (Received): 12

Quote:
Originally Posted by Darole View Post
Prosze
Dziękuję! O to właśnie chodziło!
zabbii no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
bytom, droga ekspresowa, ekspresówka-s11, kołobrzeg, opolskie, poznań, s11, wielkopolskie

Thread Tools

Posting Rules