daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura kolejowa

Infrastruktura kolejowa Koleje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 22nd, 2013, 12:10 AM   #101
japaw
Miłośnik kolei

japaw's Avatar

Likes (Received): 13

Quote:
Originally Posted by polischmen View Post
www.rynek-kolejowy.pl
No No.. to może jak udało by się wreszcie zakupić pociągi z Zachodniej grupy zakupowej + te dwa zmodernizowane składy, to troche polepszyła by się jakość taboru na trasach zelektryfikowanych...

P.S. Ile jednostek EZT jest potrzebnych w Lubuskim? (ile jest wykorzystywanych)
To jest niestety nadal malowanie trupa, żeby ładnie wyglądał. Ile jeszcze będziemy jeździć tym złomem z napisem EN 57. Już dawno powinny znaleźć się w hucie tam gdzie ich miejsce i być przetapiane na puszki do dezodorantów.
japaw no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 22nd, 2013, 12:12 AM   #102
phantom23
Registered User

phantom23's Avatar

Likes (Received): 2692

Jest rozwiązanie! Przelej PRom 5 mld zł ze swojego konta w Szwajcarii, a na pewno kupią sporo nowych EZTów.

PS. Naprawdę nikogo, żadnej gazety itp. nie było na podpisaniu umowy na nowe SZTy?
phantom23 no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2013, 12:22 AM   #103
japaw
Miłośnik kolei

japaw's Avatar

Quote:
Originally Posted by phantom23 View Post
Jest rozwiązanie! Przelej PRom 5 mld zł ze swojego konta w Szwajcarii, a na pewno kupią sporo nowych EZTów.
Niestety nie mam drobnych..
Trzeba zaorać to dziadostwo i powołać nową firme lub jak najpredzej wpuscic tu Niemców.

Czyli będziemy mieli 4 nowe SA z czołem impulsa. Czyli kolejny prototypowy model. Czy my zawsze musimy pierwsi testowac sprzet? Jak jeszcze te nowe SA beda miały choroby wieku dzieciecego to juz epidemia bedzie..
Old January 22nd, 2013, 01:37 AM   #104
Lokomtywa
Registered User

Lokomtywa's Avatar

Likes (Received): 86

Może nie doszło do podpisania umowy ,choć wątpię aby się wycofali.
Dziwi mnie ta cisza , co prawda prasa branżowa sama nic nie napisze , czekają na lokalne publikacje.
Newag już raz nie podpisał umowy a oferta Pesy jest jeszcze aktualna bo w brew pozorom czasu na dostarczenie jest mało , w grudniu miały by już być i to gotowe na 100 % a to nowy model i wyjechać na tory powinien około października. Mam nadzieję że kabina jest już zaprojektowana resztę mogą przeszczepić z dotychczasowych szt o ile kadłub spełnia normy EBA. Według mnie czasu mają bardzo mało.
Lokomtywa no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2013, 02:19 AM   #105
phantom23
Registered User

phantom23's Avatar

Quote:
Originally Posted by japaw View Post
Trzeba zaorać to dziadostwo i powołać nową firme lub jak najpredzej wpuscic tu Niemców.
I myślisz, że oni na naszych stawkach dopłat i cenach biletów będą nie tylko jeździć, ale i kupować tabor? Marzyciel. Nie ma tak dobrze. Niemiecka jakość to też niemieckie ceny, a na te nie stać ani marszałka, ani pasażerów.

Last edited by phantom23; January 22nd, 2013 at 02:32 AM.
Old January 22nd, 2013, 07:37 AM   #106
japaw
Miłośnik kolei

japaw's Avatar

Quote:
Originally Posted by phantom23 View Post
I myślisz, że oni na naszych stawkach dopłat i cenach biletów będą nie tylko jeździć, ale i kupować tabor? Marzyciel. Nie ma tak dobrze. Niemiecka jakość to też niemieckie ceny, a na te nie stać ani marszałka, ani pasażerów.
Tylko wiesz.. ja nigdzie nie napisałem , że oczekuje taniości. Może być drożej ale niech w końcu jazda będzie, w godnych warunkach, punktualnie i bezawaryjnie, a przede wszystkim często. Cena jest dla mnie sprawą drugorzędną w tym momencie. Mogę płacić 7 zł więcej za bilet za takie rzeczy..
Old January 22nd, 2013, 01:09 PM   #107
przewoz
Registered User

Likes (Received): 1400

Quote:
o, naiwności...
Jakoś do nas się nie garną, a ostatnio to i w towarach dają ciała co chwila.
Old January 22nd, 2013, 03:11 PM   #108
phantom23
Registered User

phantom23's Avatar

@japaw
1. W takim razie jesteś w mniejszości bo po wzroście cen ludzie przesiedli by się do busów.
2. Cena biletu by się raczej nie zmieniła, co innego waluta - z PLN na €.
3. A pewnie byłaby jeszcze wyższa bo chyba żadnego samorządu w /polsce nie stać na niemieckie dopłaty.
Old January 22nd, 2013, 05:21 PM   #109
japaw
Miłośnik kolei

japaw's Avatar

Właśnie siedzę w SA 133-008 z krzyza 16.19 i slysze ciekawa rozmowe kolejarzy. Mianowicie: newag jest na naprawie w rzepinie.jutro ma mieć przegląd. Panowie tutaj twierdzą że tego newagu nigdy nie naprawia, bo musieliby go rozebrać i od nowa złożyć. Mówią również że przyczyną awarii kibla w tymże jest za niski poziom wody w zbiorniku. czujniki nie wykrywają wody i blokują kibel. Takie newsy w skrocie.
Old January 22nd, 2013, 05:36 PM   #110
Lokomtywa
Registered User

Lokomtywa's Avatar

Sa133-008 Regio Kostrzyn-Krzyż

Sa133-008

Sa133-008

Sa133-008
Old January 22nd, 2013, 05:41 PM   #111
Lokomtywa
Registered User

Lokomtywa's Avatar

Sa134-020 Regio Krzyż-Kostrzyn

Sa134-020

Sa134-020

Sa134-020
Old January 22nd, 2013, 05:43 PM   #112
Kuba MK
Registered User

Likes (Received): 170

japaw wybacz ale takich pierdół i głupot to już cholera dawno nie słyszałem!
Skoro cena nie robi ci żadnej różnicy, to jeździj sobie prywatnym samochodem albo jeździj prestiżową gorzowską TLK z miejscówką a dalej z Krzyża Chrobrym, skoro cena nie robi ci różnicy!
Ceny za obecne osobówki oferowane przez Przewozy Regionalne i tak są dosyć wysokie, a tobie jeszcze mało? A może dasz w miarę godnie żyć ludziom, którzy codziennie korzystają z Regio do/z Gorzowa, a nie żądać niemożliwego w postaci niemieckiego przewoźnika?
Jeszcze raz powtarzam - przesiądź się na prestiżowe TLK/Ex/EIC i daj normalnie żyć ludziom. No takiego bełkotu to dawno nie słyszałem ! ....

A tak na marginesie - uwielbiam takie rozmowy "Panów kulejarzy", co to wszystkie rozumy pozjadały i znają się na rzeczy jak nikt inny, a w rzeczywistości nawet jakiejś durnej śrubki w SZT pewnie dokręcić nie potrafią.
Kuba MK no está en línea   Reply With Quote
Old January 22nd, 2013, 09:54 PM   #113
japaw
Miłośnik kolei

japaw's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kuba MK View Post
japaw wybacz ale takich pierdół i głupot to już cholera dawno nie słyszałem!
Skoro cena nie robi ci żadnej różnicy, to jeździj sobie prywatnym samochodem albo jeździj prestiżową gorzowską TLK z miejscówką a dalej z Krzyża Chrobrym, skoro cena nie robi ci różnicy!
Ceny za obecne osobówki oferowane przez Przewozy Regionalne i tak są dosyć wysokie, a tobie jeszcze mało? A może dasz w miarę godnie żyć ludziom, którzy codziennie korzystają z Regio do/z Gorzowa, a nie żądać niemożliwego w postaci niemieckiego przewoźnika?
Jeszcze raz powtarzam - przesiądź się na prestiżowe TLK/Ex/EIC i daj normalnie żyć ludziom. No takiego bełkotu to dawno nie słyszałem ! ....

A tak na marginesie - uwielbiam takie rozmowy "Panów kulejarzy", co to wszystkie rozumy pozjadały i znają się na rzeczy jak nikt inny, a w rzeczywistości nawet jakiejś durnej śrubki w SZT pewnie dokręcić nie potrafią.
Sorry kuba ale to Ty chrzanisz głupoty. I to właśnie Ty żadasz niemozliwego, czyli ciągłego podtrzymywania agonii PR które są bankrutem, zastrzykami z kropłówki marszałkowskiej. To Ty żądasz podtrzymywania działania "przewoznika", który nie ma prawa już istnieć, bo go na to poprostu nie stać. To Ty nie zauważasz, że działanie PRow jest kuriozum na skalę światową. To tak jakbyś Ty chciał zostać taksówkarzem i wypożyczałbyś taksę od Urzędu Miasta i żądał jeszcze dofinansowania na przewozy. PRy stają do przetargu chociaż nie mają ani taboru ani kasy. Widzisz to? Jak chcesz założyć firme taksówkarską z prawdziwego zdarzenia to bierzesz w leasing 20 samochodów , kupujesz kasy fiskalne paliwo i malujesz auta. Jesli Cie na to nie stać to nie zakładasz firmy..albo zostajesz prywaciarzem i ciułasz po 5 złotych za kurs co czwartą godzine, a cierpia na tym tylko pasażerowie.I tak jest w przypadku PRow. Robią coś na co kompletnie nie maja kasy i żądają pieniedzy na przewóz ludzi nie swoim taborem..Ludzie sa wozeni jak bydło do rzeźni w scisku i smrodzie i wszystko po to zebys miał bilet za 5 zł. i godnie żył.Jak sobie zalozysz firme kolejowa to tez bedziesz mogł sobie stanac do takiego przetargu.
Druga sprawa. Po co sa te 4 nowe szynobusy z dopuszczeniem do ruchu granicznego? Aż tak Wam to wjeżdza Gorzowiakom i Zielonogórzakom na ambicje i tak im ujmuje honoru ze przesiądą sie w Kostrzynie czy Żarach na pociagi i pokonaja 4 metry szerokosci peronu? I tu kolejne kuriozum. Ile to trzeba posiedzen zarządu i snucia długofalowych planów po to zeby skomunikowac ze soba 2 pociagi? Aż tak trudno to zrobić? Musi to zająć lata zeby dwa pciagi spotkały sie w kostrzynie?Jak nie potrafią to niech sie zwroca jakiegoś średnio rozgarnietego studenta matmy to im wyliczy czas tak zeby pomiedzy przyjazdem pociagu z Krzyza przesiadka a odjazdem pociagu do Berlina zajeło max 5 minut. Zamiast puszczac te szynobusy za granice, dokładac im kilometrow zrobiliby tak zeby chociaz co drugi pociag z berlina miał skomunikowanie z pociagiem do/z Krzyża. Oczywiscie to jest za trudne moze uda sie skomunikowac za 3 a moze za 8 lat. Jesli tak to juz lepiej niech wyłożą te 45 mln na dofinansowanie niemców..Podsumowując: jeśli chcesz jechać w scisku i smrodzie zepsutymi szynoszajsami w takcie 4 godzinnym ale miec bilet za 5 zeta to prosze bardzo.. Skoro taka polityka do pasazera Ci odpowiada to mozesz w tym tkwic. Mnie to nie odpowiada i jestem za kazdą zmianą (nawet drastyczna) na lepsze a nie na rokroczne reanimowanie trupa. Pozdrawiam.EOT

Iwan liked this post
Old January 23rd, 2013, 12:25 PM   #114
EZTDriver
Registered User

EZTDriver's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by japaw View Post
Druga sprawa. Po co sa te 4 nowe szynobusy z dopuszczeniem do ruchu granicznego? Aż tak Wam to wjeżdza Gorzowiakom i Zielonogórzakom na ambicje i tak im ujmuje honoru ze przesiądą sie w Kostrzynie czy Żarach na pociagi i pokonaja 4 metry szerokosci peronu? I tu kolejne kuriozum. Ile to trzeba posiedzen zarządu i snucia długofalowych planów po to zeby skomunikowac ze soba 2 pociagi? Aż tak trudno to zrobić? Musi to zająć lata zeby dwa pciagi spotkały sie w kostrzynie?Jak nie potrafią to niech sie zwroca jakiegoś średnio rozgarnietego studenta matmy to im wyliczy czas tak zeby pomiedzy przyjazdem pociagu z Krzyza przesiadka a odjazdem pociagu do Berlina zajeło max 5 minut. Zamiast puszczac te szynobusy za granice, dokładac im kilometrow zrobiliby tak zeby chociaz co drugi pociag z berlina miał skomunikowanie z pociagiem do/z Krzyża. Oczywiscie to jest za trudne moze uda sie skomunikowac za 3 a moze za 8 lat.EOT
Ale niech najpierw uruchomią bezpośrednie pociągi Gorzów-Zielona Góra a nie połączenie arcyważne Gorzów-Berlin. I tłumaczenie że nie ma pociągu łączącego dwóch stolic bo za mało taboru, za dużo chętnych itd. No to lepiej żeby te 4 szynobusy były właśnie na trasie Gorzów-Zielona Góra.

Poza tym skomunikowanie w Kostrzynie jest, pociąg do Berlina jeździ co godzinę, a w przypadku opóźnienia nieraz i pociąg NEB czeka na spóźniony szynobus. Ja nie widzę problemu w tym żeby zaczekać np. 20 minut na szynobus do Berlina w Kostrzynie, bo nie ma co robić skomunikowania na 5 minut, bo znając życie częściej nasz szynobus przyjedzie po planie...
EZTDriver no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2013, 03:20 PM   #115
kysiek666
Fotorelator kolejowy

kysiek666's Avatar

Likes (Received): 3102

Też jestem zwolennikiem dzielenia relacji zamiast pociągów bezpośrednich w relacjach transgranicznych. Przesiadki w Kostrzynie i Frankfurcie n. Odrą nie są wielkim problemem, ważne żeby poprawnie ułożyć kursowanie pociągów krajowych i wykorzystać te 4 pojazdy do poprawy warunków kursowania komunikacji w naszym województwie, która kuleje.

Polska to jedyny kraj, w którym kierowcy myślą, że gdy pociąg zwalnia przed przejazdem - to oni mają pierwszeństwo
kysiek666 no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2013, 03:46 PM   #116
Kuba MK
Registered User

Likes (Received): 170

Również zgadzam się z tym, że te 4 SZT powinny być przeznaczone na relacje wewnątrz województwa, a nie na prestiżowe połączenia z Berlinem.
japaw gwoli ścisłości na Kostrzyn-Krzyż mamy takt 2-godzinny, nie 4-godzinny.
Na szczęście większość pasażerów woli to co jest teraz, niż ewentualne prestiżowe Niemcy i prestiżowe, europejskie ceny.
I żeby nie było - nie jestem za PR, bo sam wielokrotnie jechałem SZT jak w jakiejś węglarce, ale z PR przynajmniej można w jakichś minimalnych kwestiach się dogadać. Np. teraz od lutego poranny szkolny z Krzyża do GW przesuną o 10 minut, bo po jaką cholerę być w GW o 07:20 ? Pisałem do nich w tej sprawie wielokrotnie i wreszcie się udało. Z PR można się jako tako dogadać, w przeciwieństwie do PKP IC, każde pismo z tej spółki śmierdzi betonem i niedasizmem. Oczywiście w PR jest dużo do zrobienia - za mało pociągów w szczycie porannym i popołudniowym (ale to jest wina UMWL a nie PR), za małe SZT, brak własnego taboru spółki, niebezpieczna jazda prowadzona przez maszynistów PR itd itd.... Ale mimo to wolę PR od betonu PKP IC
Kuba MK no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2013, 05:44 PM   #117
Lokomtywa
Registered User

Lokomtywa's Avatar

Quote:
niebezpieczna jazda prowadzona przez maszynistów PR itd itd....

Zawiadomiłeś prokuraturę o zaobserwowanym przez ciebie niebezpieczeństwie ?

A tak na poważnie to czy aby nie przymarzłeś troszkę gdzieś na peronie ?

Pozdrawiam i nie denerwuj się tak.
Old January 23rd, 2013, 06:41 PM   #118
japaw
Miłośnik kolei

japaw's Avatar

Przepraszam jesli kogoś uraziłem ale byłem po 9 godzinach jazdy i tak sie jakoś emocje zebrały. Generalnie nadal myślę jak napisałem ale zrobiłbym to teraz w łagodniejszym tonie.

A'propos IC od 10 lutego miejscówki we wszystkich TLK. Ciekawostka. Czyli hasło z mojego podpisu zniknie w tym dniu. Doczekałem sie.
Old January 23rd, 2013, 07:07 PM   #119
EZTDriver
Registered User

EZTDriver's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
brak własnego taboru spółki, niebezpieczna jazda prowadzona przez maszynistów PR itd itd
Brak taboru? A to EN57 to czyje? To że spółka nie ma pojazdów spalinowych nie oznacza że nie może użytkować czyjeś pojazdy na zasadzie użyczenia. Skoro PRy wygrały przetarg w Lubuskiem to Lubuski UM użycza pojazdy dla PRów. Myślę że jakby przykładowo przetarg wygrała Arriva to UM też by im pojazdy użyczył. I nie bronię tu Przewozów Regionalnych.

Niebezpieczna jazda? Wężykiem jadą? Prędkość przekraczają? Nie wiesz chyba jak wygląda praca maszynisty a to że ktoś czasem mocno hamuje to stara się aby Twoją personę dowieźć na czas, bo durnie układają tak rozkład jazdy.
Nie wiem co Ty rozumiesz pod pojęciem niebezpiecznej jazdy? To że czasem szarpnie EZT przy zatrzymywaniu się to często wina tego że jeden wagon luzuje szybciej, drugi wolniej. A to że szarpie przy rozruchu EZT to nie wina maszynisty, nie będzie przyhamowanym składem ruszać przecież.
EZTDriver no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2013, 08:00 PM   #120
Gorzowianin
Registered User

Gorzowianin's Avatar

Likes (Received): 23

Kibel to też moze szarpać z powodu wyrobionych zderzaków międzywagonowych i luzów na sprzęgach międzywagonowych. Wszystko zależy od stopnia zużycia jednostki.
Gorzowianin no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
gorzów, lubuskie, zielona góra

Thread Tools

Posting Rules