daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura kolejowa

Infrastruktura kolejowa Koleje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 17th, 2010, 11:20 PM   #81
T-34
Registered User

Likes (Received): 1

Czyli linia z Widzewa do Zgierza nie będzie wykorzystana?
T-34 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 18th, 2010, 09:10 PM   #82
lodzer.m
I ♥ Boat City

lodzer.m's Avatar

Likes (Received): 7499

Więcej w temacie: [Aglomeracja Łódzka] Łódzka Kolej Aglomeracyjna + połączenie na Lotnisko im. Reymonta.

Linia Widzew-Zgierz również ma być w przyszłości wykorzystywana przez ŁKA, łącznie z nowymi lub reaktywowanymi (Radogoszcz, Arturówek) stacjami. Zresztą napisano o tym w zamieszczonym wyżej artykule. Możliwe, że powstanie północna łącznica przez Helenówek.

Last edited by lodzer.m; March 18th, 2010 at 09:17 PM.
lodzer.m no está en línea   Reply With Quote
Old March 21st, 2010, 07:44 PM   #83
Ahmed Al Bolandi
Registered User

Ahmed Al Bolandi's Avatar

Likes (Received): 4

Gdzie znajde zdjęcia dworca Lodz Zabieniec?Czytalem ostatnio artykul ze poczekalnia zostala wyremonotowana i ludzie sie oburzaja bo o 22 jest zamykana.
Jestem ciekaw jak to wyglada.
Ahmed Al Bolandi no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2010, 02:51 PM   #84
Dziubus
Registered User

Dziubus's Avatar

Likes (Received): 3314

Jeżeli to wszystko będzie wyglądało jak na planach to się popłacze ze szczęścia
Dziubus no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2010, 04:39 PM   #85
potwo-or
Registered User

potwo-or's Avatar

Likes (Received): 11628

Rynek Kolejowy jakiś czas temu napisał, a nie pojawiło się to na forum:

Wkrótce szybciej z Łowicza do Łodzi

31 marca 2010 PKP Polskie Linie Kolejowe i Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zawarły umowę na dofinansowanie modernizacji linii kolejowej nr 15 na odcinku Bednary – Zgierz w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na kwotę ponad 81 milionów zł.

Jednotorowa, zelektryfikowana linia kolejowa nr 15 z Bednar do Zgierza została wyłączona z ruchu pasażerskiego przez dwoma laty wskutek złego stanu technicznego. Od tej pory był tam prowadzony w niewielkim zakresie wyłącznie ruch towarowy. Plany modernizacji przewidują przywrócenie prędkości konstrukcyjnej 90km/h dla pociągów pasażerskich, co w konsekwencji spowoduje skrócenie czasu przejazdu pociągów na odcinku Łowicz – Łódź Kaliska z ok. 2,3 godziny do około 1 godziny.

Zakres prac na odcinku o długości 47 km obejmuje kompleksową wymianę nawierzchni torowej, wymianę 12 kompletów rozjazdów oraz modernizację 43 przejazdów drogowych. Nawierzchnia torowa będzie zabudowana nowymi szynami bezstykowymi i nowymi podkładami strunobetonowymi z przytwierdzeniem sprężystym. Istniejąca podsypka zostanie mechanicznie oczyszczona i uzupełniona, a po czym nastąpi mechaniczna regulacja toru w planie i w profilu.

Całkowita wartość robót wyniesie 120 mln zł, przy współfinansowaniu zadania z Funduszu Kolejowego w wysokości ok. 39 mln zł.

Podpisana z Urzędem Marszałkowskim umowa o dofinansowanie projektu stanowi punkt wyjścia do ogłoszenia przetargu na wykonawstwo robót i wyłonienie wykonawcy, który podejmie się realizacji przedmiotowego zadania. Rozpoczęcie robót budowlanych nastąpi na przełomie lipca i sierpnia br. i zgodnie z harmonogramem powinny zakończyć się w III kwartale 2011 r.

(źródło: PKP PLK, 31 marca 2010)
potwo-or no está en línea   Reply With Quote
Old June 15th, 2010, 03:29 PM   #86
przemook
Railwayman

Likes (Received): 340

Ukazał się przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót w km 9,900 - 56,800

Quote:
„Modernizacja linii kolejowej nr 15 na odcinku Bednary - Zgierz wraz z budową łącznika na Lotnisko im. W. Reymonta - etap I przebudowa nawierzchni kolejowej na odcinku Łowicz – Zgierz”.

W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi:

1. Sporządzenie niezbędnej dokumentacji projektowej dla zadania wykonywanego w systemie „projektuj i buduj” oraz uzyskanie wynikających z obowiązujących przepisów i Prawa Budowlanego, decyzji administracyjnych, opinii, zgód, uzgodnień w tym pozwolenia na budowę;

2. Prowadzenie działań informacyjnych dotyczących realizowanej inwestycji (tablice informacyjne;

3. Wykonanie robót budowlanych w systemie „projektuj i buduj”, na podstawie wykonanej dokumentacji projektowej zatwierdzonej przez Zamawiającego i uzyskanych decyzji administracyjnych; Wykonanie n/w robót budowlanych w systemie „projektuj i buduj”, na podstawie:

a) wykonanej dokumentacji projektowej uzgodnionej z Zakładami Linii Kolejowych oraz przyjętej przez Zamawiającego

b) uzyskanych decyzji administracyjnych w tym pozwolenia na budowę.

4.Dostarczenie Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej sporządzonej zgodnie z wymogami prawa budowlanego i geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej (w 5 egzemplarzach w wersji papierowej i elektronicznej).
przemook no está en línea   Reply With Quote
Old June 15th, 2010, 03:42 PM   #87
potwo-or
Registered User

potwo-or's Avatar

Termin składania ofert upływa 22 lipca. Jedynym kryterium ich oceny będzie cena.
(źródło: mg, Rynek Kolejowy, 15 czerwca 2010)
Old June 15th, 2010, 04:03 PM   #88
lodzer.m
I ♥ Boat City

lodzer.m's Avatar

Czekam na Łódź-Kutno. Albo niech EC BWE zacznie zatrzymywać się w Łowiczu, zamiast w Kutnie :P
Old June 15th, 2010, 09:26 PM   #89
potwo-or
Registered User

potwo-or's Avatar

Może bez zbytniego optymizmu. Prędkość 90-100km/h. Czas do Łowicza 1h. więc i tak przy dzisiejszym stanie torów szybciej dojechać do Kutna i tam na BWE. Poza tym remont do Kutna był jakoś niedawno (2-3lata i od tamtej pory zamiast 2,5 h jest 1,5h)

-----------------------------------------
Wynotowałem parę drobiazgów z dokumentacji przetargowej:

Termin składania ofert 22-07-2010
Czas wykonania: 12 miesięcy od podpisania umowy, ale 20 km trasy musi zostać oddane przed 31.12.2010
Postoje: ZGIERZ – Smardzew – GLINNIK – Swędów – STRYKÓW – Bartoszewice – GŁOWNO – Kamień Łowicki – DOMANIEWICE – Grudze – ŁOWICZ PRZEDMIEŚCIA
*CAPS LOCKIEM są zaznaczone stacje, pozostałe to przystanki
Rodzaj materiałów: Szyny i podkłady NOWE, urządzenia nowe
Prowadzenie robót: pon-pt (całkowite zamknięcie) w weekendy ma być przejezdne.
Prędkość 90-100km/h

Last edited by potwo-or; June 15th, 2010 at 10:20 PM.
Old June 15th, 2010, 10:18 PM   #90
lodzer.m
I ♥ Boat City

lodzer.m's Avatar

Quote:
Originally Posted by potwo-or View Post
Może bez zbytniego optymizmu. Prędkość 90km/h. Czas do Łowicza 1h. więc i tak przy dzisiejszym stanie torów szybciej dojechać do Kutna i tam na BWE.
Wiem o tym - tak też było od dawna planowane. To i tak gigantyczna poprawa, biorąc pod uwagę, że ostatnio pociąg z Łodzi Kaliskiej do Łowicza jechał ok. 3 godzin, a teraz w ogóle takiego połączenia nie ma (miłośnicy kolei nie zapewnili odpowiedniego obłożenia).

Quote:
Poza tym remont do Kutna był jakoś niedawno (2-3lata i od tamtej pory zamiast 2,5 h jest 1,5h)
Nie było. Nigdy pociąg z Łodzi do Kutna nie jechał 2,5 godziny
Old June 15th, 2010, 10:28 PM   #91
potwo-or
Registered User

potwo-or's Avatar

Quote:
Originally Posted by berger.m View Post
Wiem o tym - tak też było od dawna planowane. To i tak gigantyczna poprawa, biorąc pod uwagę, że ostatnio pociąg z Łodzi Kaliskiej do Łowicza jechał ok. 3 godzin, a teraz w ogóle takiego połączenia nie ma (miłośnicy kolei nie zapewnili odpowiedniego obłożenia).

Nie było. Nigdy pociąg z Łodzi do Kutna nie jechał 2,5 godziny
Co do minut nie będę się spierał. Na 100% ponad 2 godziny jechałem. Poza tym teraz mam wrażenie, że mniej trzęsie w tym pociągu. Ja mam nadzieje, że w czasach ŁKA będzie Łowicz 1 godz, Kutno 1godz. i takt 20 min. Ale niestety boje się, że zaraz ktoś mnie uświadomi dlaczego tak nie będzie.
Old June 15th, 2010, 10:47 PM   #92
J.T.Fly
Ja jestem Miasto

J.T.Fly's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Postoje: ZGIERZ – Smardzew – GLINNIK – Swędów – STRYKÓW – Bartoszewice – GŁOWNO – Kamień Łowicki – DOMANIEWICE – Grudze – ŁOWICZ PRZEDMIEŚCIA
Bratoszewice i Łowicz Przedmieście

A wiadomość bardzo dobra - nareszcie!
J.T.Fly no está en línea   Reply With Quote
Old June 15th, 2010, 11:24 PM   #93
potwo-or
Registered User

potwo-or's Avatar

Quote:
Originally Posted by J.T.Fly View Post
Bratoszewice i Łowicz Przedmieście

A wiadomość bardzo dobra - nareszcie!
Oczywiście. Pomyłka, bo przepisywałem ze skanu PKP. Mnie tylko zastanawia, czy potrzeba jest aż tak wielu stacji na tej trasie. Ale tak było przed zamknięciem linii.
Te 20 km to domyślam się, że od strony Zgierza. Aby zapewnić dojazd do Strykowa towarowym. (przy dużym ruchu towarowym, a pod Strykowem zapewne taki będzie obawiam się o wielogodzinne postoje towarów - ze względu na jednotorowość)
Poza tym projekt zakłada likwidację paru rozjazdów, co w przyszłości (ŁKA) może negatywnie wpłynąć na takt (linia pozostaje jednotorowa i w/w Stryków i towarowe).
Zastanawiam się kiedy będą jakieś przecieki dotyczące ile par pociągów i jakich relacji będzie jeździło.
Poza tym ciekawe, czy gminy wyremontują dworce/przystanki na tej linii. - Jakby ktoś miejscowy coś wiedział to pisać - w końcu to największa inwestycja kolejowa w Łódzkim od lat...
Old June 17th, 2010, 12:13 AM   #94
lodzer.m
I ♥ Boat City

lodzer.m's Avatar

Pierwsza regionalna Nie zapominajmy o modernizacji linii Łódź-Warszawa.
Old June 17th, 2010, 02:21 PM   #95
potwo-or
Registered User

potwo-or's Avatar

^ Fakt. Ja bardzo czekam na budowę, a właściwie modernę do 200 łącznika CMK z Łodzią przez Opoczno. Ta linia odżyje, bo sądzę, że poza KDP pojawią tam się zwykłe regionale do 160. Tylko niestety obawiam się, że ta moderna będzie odwlekana do samego KDP, a już teraz miała by sens.
Old June 17th, 2010, 04:21 PM   #96
J.T.Fly
Ja jestem Miasto

J.T.Fly's Avatar

Quote:
^ Fakt. Ja bardzo czekam na budowę, a właściwie modernę do 200 łącznika CMK z Łodzią przez Opoczno.
A ja kibicuję pomysłowi spięcia CMK z Łodzią przez Piotrków Trybunalski i dalej do Łodzi wzdłuż pasma osadniczego (Tuszyn, Rzgów). Wbrew pozorom to całkiem realny pomysł, wpisany m.in. do studium zagospodarowania przestrzennego województwa.
Old June 17th, 2010, 04:38 PM   #97
potwo-or
Registered User

potwo-or's Avatar

Ja obawiam się, że niestety niezbyt realny. Ale miło było by gdyby w ramach ŁKA dobudowano choćby zwykłą 100km/h trasę do Tyszyna i Rzgowa. Tylko, że obawiam się, że to absolutnie nierealne.
Old June 17th, 2010, 06:43 PM   #98
lodzer.m
I ♥ Boat City

lodzer.m's Avatar

Dlaczego niby nierealne? Nie mniej realne, niż budowa np. S-14.
Old June 17th, 2010, 07:06 PM   #99
J.T.Fly
Ja jestem Miasto

J.T.Fly's Avatar

No więc w obecnym położeniu jest to całkiem realne.
Old June 17th, 2010, 07:36 PM   #100
lodzer.m
I ♥ Boat City

lodzer.m's Avatar

No to bardzo dobrze A jakie to mamy obecne położenie?

Reply

Tags
łódź, infrastruktura, kolej, sieradz, stryków, wieluń

Thread Tools

Posting Rules