daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura kolejowa

Infrastruktura kolejowa Koleje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 27th, 2017, 01:26 PM   #7421
insi1
inseminator idei

insi1's Avatar

Likes (Received): 207

...,,Od nowego rozkładu jazdy z Tarnowa pasażerowie krócej pojada do stolicy Podkarpacia. Czas najszybszego połączenia z Tarnowa do Rzeszowa skraca się o 8 minut i wyniesie 1h 32 min"...

Pogratulować PLK profesjonalizmu dziennikarzy - trzeba wiedzieć o czym się pisze.

Naród dopóty dopóki nie pozna prawdziwej wersji swojej historii skazany jest na jej powtarzanie.
insi1 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 29th, 2017, 09:42 AM   #7422
kobra88
Registered User

Likes (Received): 1096

Na stronie tarnow.pl pojawił się artykuł o planach zagospodarowania w okolicach stacji Tarnów. Najbardzej zaciekawił mnie ten fragment:

Zgodnie z projektem przez teren dawnego zakładu poprowadzi piesza promenada oraz wysadzane drzewami aleje z placami publicznymi biegnące od ulicy Krakowskiej na wysokości kościoła w kierunku południowym, do terenów kolejowych. Teren ma być ogólnodostępny i łączyć się z plantami kolejowymi oraz z ulicą Spytki z Melsztyna.

Plan zakłada połączenie tej części miasta z częścią południową, znajdującą się za torami kolejowymi i obecnie praktycznie niedostępną. W tym celu powstać ma co najmniej jedna kładka nad torami kolejowymi, a pod nimi – przejazd dla samochodów na przedłużeniu ulicy Wita Stwosza, równolegle z budowanym właśnie przejściem pod torami dla pieszych.

Przedstawiona w projekcie zagospodarowanie terenu eksponuje istniejące obiekty zabytkowe, w tym między innymi objęty ochroną konserwatorską komin fabryczny i kolejową wieżę ciśnień...

Całość: http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualno...n-dla-Owintaru
kobra88 no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2017, 02:00 PM   #7423
golew
Registered User

golew's Avatar

Likes (Received): 9

Quote:
Originally Posted by kobra88 View Post
W tym celu powstać ma co najmniej jedna kładka nad torami kolejowymi, a pod nimi – przejazd dla samochodów na przedłużeniu ulicy Wita Stwosza, równolegle z budowanym właśnie przejściem pod torami dla pieszych.
Tam jest teraz budowane jakieś przejście pod torami?
Wiem, że to tylko plan zagospodarowania czyli nic pilnego, ale czy myślą, że nagle ktoś (PKP) im pozwoli budować coś pod torami tuż za stacją? No chyba, że to ma być słodka zemsta za sparaliżowanie Krakowskiej i Gumniskiej Zresztą komu miałby ten przejazd służyć?
Old November 29th, 2017, 02:38 PM   #7424
GN
Registered User

Likes (Received): 902

Quote:
Originally Posted by golew View Post
Tam jest teraz budowane jakieś przejście pod torami?
Wiem, że to tylko plan zagospodarowania czyli nic pilnego, ale czy myślą, że nagle ktoś (PKP) im pozwoli budować coś pod torami tuż za stacją? No chyba, że to ma być słodka zemsta za sparaliżowanie Krakowskiej i Gumniskiej Zresztą komu miałby ten przejazd służyć?
https://www.google.pl/maps/@50.00579...7i13312!8i6656

Przejscie jest i chyba zostało przebudowane wraz ze stacją
GN
GN no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2017, 05:50 PM   #7425
Michalus
Tak, to ja!

Michalus's Avatar

Likes (Received): 464

Dokładnie, chodzi o to przejście. Od dłuższego czasu jest otwarte dla pieszych, ale nie dla samochodów (postawiono betonowe zapory). Jak widać na starym zdjęciu ze Streetview, kiedyś była tam jednak możliwość przejazdu.
Old November 29th, 2017, 08:18 PM   #7426
klos
Registered User

klos's Avatar

Likes (Received): 54

mapki dostępne tu :

http://www.tarnow.pl/Miasto/Urzad-Mi...bwieszczenie10
klos no está en línea   Reply With Quote
Old November 30th, 2017, 01:53 PM   #7427
GN
Registered User

Quote:
Originally Posted by Michalus View Post
Dokładnie, chodzi o to przejście. Od dłuższego czasu jest otwarte dla pieszych, ale nie dla samochodów (postawiono betonowe zapory). Jak widać na starym zdjęciu ze Streetview, kiedyś była tam jednak możliwość przejazdu.
A jak to teraz wygląda z poziomu gruntu? Ja niestety widywałem je podczas przebudowy stacji z okna pociągu. Zmienił sie prześwit?

GN
Old December 2nd, 2017, 12:12 PM   #7428
BiiiRu
Registered User

Likes (Received): 285

Quote:
Originally Posted by GN View Post
A jak to teraz wygląda z poziomu gruntu? Ja niestety widywałem je podczas przebudowy stacji z okna pociągu. Zmienił sie prześwit?

GN
Prześwit pozostał ten sam lecz nawierzchnia drogi została zrobiona z kostki a nie tak jak przed remontem z asfaltu. Podejrzewam że tylko na papierze przeznaczenie przejazdu jest inne... pojazdy o DMRz do 3.5 t i tak by się tam nie zmieściły że względu na niewielki prześwit.
BiiiRu no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2017, 11:29 AM   #7429
tm78
Registered User

Likes (Received): 45

Quote:
Originally Posted by tm78 View Post
Witam, zdjęcia z wczoraj z rana, praca wre starałem się robić zdjęcia bez pracowników, stacja Ostrowiecko LK91 219,300 km budowa starej/nowej stacji.

https://plus.google.com/u/0/photos/1...CIjyssHm1qy9ZQ

Pzdr. Tomek
Witam

cd dalszy zdjęć, Ostrowiecko 219,300 km, praca wre, dostałem zgodę od panów na przystanku na zdjęcia, trochę już historyczne bo z 30 listopada b.r, bo u mnie mały remoncik

https://plus.google.com/u/0/photos/1...COPMzLuP4fyTBg

https://plus.google.com/u/0/photos/1...L7vvdyZjve6_AE

pzdr. Tomek

skejl, Marioosz, BiiiRu liked this post
tm78 está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 8th, 2017, 09:45 PM   #7430
Vonstock
Registered User

Likes (Received): 15

W Tarnowie w okolicach ul. Gumniskiej jeździmy już po wszystkich trzech torach. Pociągi wjeżdżające od strony Rzeszowa w kierunku dworca w Tarnowie mają dużo większą prędkość niż miało to miejsce do tej pory. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie patrząc na to ze swojego balkonu.
Vonstock no está en línea   Reply With Quote
Old December 10th, 2017, 02:34 PM   #7431
lmateusz
Registered User

Likes (Received): 2795

Nowych ELFów 2 nie widział ktoś? Wiem, że nr EN62A-103 pojechał po godzinie 9 rano do Przemyśla i że na Regio 39438 do Tarnowa miał jakiś jechać, ale coś nie pykło i jedzie EN57.

BTW pierwszy raz dzsisiaj gościliśmy w Rzeszowie śląskiego Impulsa z PGZ - przyjechał na Regio Karolinka z Rybnika, wraca o 13:45 do Ktowic. Pewnie będzie jeździł na zmianę z podkarpackim impulsem.
lmateusz no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2017, 11:02 AM   #7432
Strzelec_Mc
Registered User

Likes (Received): 542

Quote:
Originally Posted by BiiiRu View Post
Prześwit pozostał ten sam lecz nawierzchnia drogi została zrobiona z kostki a nie tak jak przed remontem z asfaltu. Podejrzewam że tylko na papierze przeznaczenie przejazdu jest inne... pojazdy o DMRz do 3.5 t i tak by się tam nie zmieściły że względu na niewielki prześwit.
A dokładnie wygląda to tak:

Szkoda, że w tej okolicy zostało dalej takie dziadostwo: skład złomu i te bocznice. Ten teren zasługuje na lepsze zagospodarowanie.

A inny temat: Neobus rozpoczął kursy Rzeszów - Jarosław - Przemyśl - Medyka. Oczywiście podkarpacki UM Medyke obsługuje 3 parami w dni robocze i dwiema w dni wolne. Ale przynajmniej w tym rozkładzie mamy pociągi Rzeszów - Medyka w rozkładzie jazdy a nie jak przedtem 2 relacje gdzie tylko skład przechodzi w Przemyślu.
Strzelec_Mc no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2017, 11:59 AM   #7433
Razio1
Registered User

Razio1's Avatar

Likes (Received): 345

Przy obecnie zrobionej linii takt osobówek między Przemyślem, a Rzeszowem powinien być równo co godzinę.

Co do Medyki, aktualnie ma słabą frekwencję. Sytuacja może się poprawić, kiedy w końcu zostanie zakończony przetarg na dobudowę trzech dodatkowych przystanków na trasie - bliżej zabudowań, centrów handlowych oraz punktu granicznego.
"Kiedy byłem jeszcze ledwie wyrostkiem, mój dziadek, Szparki Ptak, często brał mnie na kolana. Tłumaczył mi, że prawdziwy mężczyzna musi być dzielny. Więc dzieliłem wszystko: 8 przez 6, 13 przez 7, 7 przez 5, 14 przez 2. Dlatego dziadek pieszczotliwie nazywał mnie Najmniejszym Wspólnym Dzielnikiem."
Razio1 no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2017, 11:58 PM   #7434
GN
Registered User

https://zamowienia.plk-sa.pl/servlet...0819&expired=0

Czyżby kolejna ekranoza?

GN
Old December 19th, 2017, 12:45 PM   #7435
Vonstock
Registered User

Quote:
Originally Posted by Strzelec_Mc View Post
A dokładnie wygląda to tak:

Szkoda, że w tej okolicy zostało dalej takie dziadostwo: skład złomu i te bocznice. Ten teren zasługuje na lepsze zagospodarowanie.

A inny temat: Neobus rozpoczął kursy Rzeszów - Jarosław - Przemyśl - Medyka. Oczywiście podkarpacki UM Medyke obsługuje 3 parami w dni robocze i dwiema w dni wolne. Ale przynajmniej w tym rozkładzie mamy pociągi Rzeszów - Medyka w rozkładzie jazdy a nie jak przedtem 2 relacje gdzie tylko skład przechodzi w Przemyślu.
Znaki zakazujące wjazdu pod wiadukt jak i betonowe zapory zostały usunięte, można się teraz swobodnie poruszać samochodem pod tym "wiaduktem" .

BiiiRu liked this post
Old December 20th, 2017, 03:25 PM   #7436
BiiiRu
Registered User

Nie powiedziałbym, że mozna sobie tam tak swobodnie przejechac samochodem.
Old December 21st, 2017, 01:06 AM   #7437
Vonstock
Registered User

W niedzielny wieczór znaku informującego o ścieżce rowerowej jeszcze nie było
Old December 22nd, 2017, 08:41 PM   #7438
lmateusz
Registered User

Od niedzieli wchodzi korekta rozkładu jazdy. Pojawi się pociąg na 7:37 do Tarnowa. Mam nadzieje, że zostanie na dłużej, bo pociąg spokojnie może jeździć pełny - kapitalny czas przejazdu Dębica-Tarnów w porównaniu do samochodów i busów - 3 razy szybciej jak nie ma korków

To jest jedyny sensowny pociąg w tym rozkładzie. Ale uczniów i studentów powinien przyciągnąć. Pracujący nie mają jak wrócić, bo nie ma pociągu po 16 ani po 17, więc trzeba brać auto.

Dzisiaj pociągiem na 9 to do Tarnowa 20 osób dojechało. Ale jak już mówiłem - nowoczesne EZTy i infrastruktura to za mało. Muszą być jeszcze poważni ludzie w urzędzie marszałkowskim, a nie aktualni idioci.

I jeszcze fotka na dowód, że Impulsy z PGZ z różnych województw mogą jeździć bez problemów. Kiedyś się o to spieraliśmy

Regio Katowice-Rzeszów, zestaw wraca na tym pociągu co dojeżdża na 7:16 do Krakowa.

Jeżeli chodzi o infrastrukturę. W tamtym tygodniu coś posypała się SRK i jeździło wszystko z drobnymi opóźnieniami. Ale już wszystko ok. W rejonie p.o. Wałki kręcił się dźwig, chyba coś z ekranami jeszcze robili. Prace wykończeniowe cały czas, w sumie od roku te prace wykończeniowe.

cole85 liked this post
Old December 27th, 2017, 12:17 AM   #7439
BiiiRu
Registered User

Most na rzece Biała w Tarnowie (tor 2) oddany po raz kolejny do użytku.
Old December 27th, 2017, 12:48 AM   #7440
lmateusz
Registered User

Quote:
Originally Posted by BiiiRu View Post
Most na rzece Biała w Tarnowie (tor 2) oddany po raz kolejny do użytku.

Teraz zaczną się prace na torze 1 ?

Reply

Tags
bochnia, jarosław, kolej, kraków, małopolskie, podkarpackie, przemyśl, rzeszów, tarnów

Thread Tools

Posting Rules