daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura kolejowa

Infrastruktura kolejowa Koleje

Reply

Thread Tools
Old March 16th, 2007, 10:04 PM   #1
DYZIO_MARZYCIEL
Registered User

Likes (Received): 16

[LK 14] Łódź - Tuplice

właśnie w lokalnych wiadomościach podano ze w 4 kwartale 2008 roku rozpocznie sie remont lini kolejowej Łódź- Kalisz i przystosowywanie jej do predkosci 160 km/h, ma sie to wiazac z wymiana podłoża , tarkcji, wszystkich zwrotnic, remontem wiekszych dworcow na trasie oraz wszystkich przejazdow
na trase po remoncie podobno maja wrocic 2 pociagi ekspresowe oraz ma byc jeden icek...
a własnie koniec prac przewidywany na maj 2012r

jesli ktos ma wtyki i wie cos wiecej to zachecam do rozwijania watku a na bank do konca remontu a naawet zanim on sie zacznie uzbiera nam sie wiele wiele stron

a teraz wiesc bardzo pesymistyczna tzn powiedziano rowniez ze trasa szybkiej kolei w ksztalcie litery ''y'' jest w fazie stadium wykonalnosci a jej budowa rozpocznie sie nie wczesniej niz w 2020r

.
DYZIO_MARZYCIEL no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old March 16th, 2007, 10:53 PM   #2
lodzer.m
I ♥ Boat City

lodzer.m's Avatar

Likes (Received): 1739

Co do trasy Y, to rzeczywiście studium wykonalności ma powstać prawdopodobnie w ciągu dwóch lat z pieniędzy unijnych. Termin 2020 rok jako początek budowy jest żałosny. Na szczęście już za 2,5 roku będą nowe wybory i nowy minister transportu. Proszę nie traktować więc roku 2020 jako realnej daty rozpoczęcia budowy polskiej szybkiej kolei. Jestem głęboko przekonany, że stanie się to wcześniej. Tylko wybierajmy mądrze...
lodzer.m no está en línea   Reply With Quote
Old March 16th, 2007, 11:37 PM   #3
lenin
Registered User

lenin's Avatar

Likes (Received): 220

pewnie kasa z koleji Y..przesunięta zostanie na sieć świątyń X..
lenin no está en línea   Reply With Quote
Old March 17th, 2007, 06:40 PM   #4
jester
jester

jester's Avatar

Likes (Received): 118

I dobrze, że Łódź-Kalisz będzie na 160 km/h. Na "Y" przyjdzie pewnie jeszcze trochę poczekać, a nawet jak juz powstanie stara trasa będzie pod pociągi towarowe/regionalne/osobowe jak znalazł.
jester está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 17th, 2007, 11:01 PM   #5
matej
BANNED

Likes (Received): 0

hahahaha Lenin dobiłeśś mety

wypijmy za nowy remont torów !!
matej no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2007, 12:01 AM   #6
lenin
Registered User

lenin's Avatar

mogę się napić jedynie wody święconej ze świątyni chytrości bożej
Old March 18th, 2007, 12:55 AM   #7
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Likes (Received): 775

Quote:
Originally Posted by matej View Post
hahahaha Lenin dobiłeśś mety

wypijmy za nowy remont torów !!
A dlaczego mamy pic za ochlapy??!! Dwa lata temu byl projekt szybkich kolei, wroclaw kalisz lodz warszawa z odnoga do poznania. Poczatek budowy kolo 2010 roku. Teraz dostalismy za to ochlap w postaci remontu torow do kalisza i mam za to pic? Za co, ze w 2010 rokju do Lodzi zawita jeden IC? Nie badz zalosny. Chyba jakis zart. Jak zamiast S8 wybuduja obwodnice pabianic i wymienia asfalt na DK 14 to tez mamy sie napic z radosci? Po prostu ktos nas zrobil w ch... i dal ochlap na pocieszenie. Skazal polska kolej na wegetacje bo tak nal;ezy rozumiec zarzucenie budowy szybkich kolei. Najwzniejsze na dzis by byl jednak tunel srednicowy w ramach tego remontu (choc watpie bo mysle ze by powiedzieli). Jezeli tak bedzie to moge sie napic.
Pocieszajace sa jedynie te nwoe wybory. byc moze bedzie nowy normalny rzad ktory zamiast wydawac kase na nierentowne kopalnie, zwiazki zawodowe, niepiotrzebne nikomu swinie wyda je na poprawe infrastruktury w tym na budowe szybkich kolei
Bartas2004 está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 18th, 2007, 12:59 PM   #8
lenin
Registered User

lenin's Avatar

bartas..przecież to jest projekt szybkiej kolei towarowej

co do nierentowności..to dodałbym jeszcze nierentowne:ministerstwa..departamenty..instytuty..centale..izby..agencje rozwoju i niedorozwoju..wszystko to co wchłania z budżetu 40mld pln..czyli stołeczność
Old March 18th, 2007, 01:17 PM   #9
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

no wlasnie. To mnie rozwala. Tu juz nie chodzi o skomunikowanie lodzi ale o cala kolej w polsce. Jest kupa kasy z UE, kupa mozliwosci a my inwestujemy w szybka kolej towarowa. Dzis UE dolozylaby do tej inwestycji z 75% czyli praktycznie zbudowaliby nam ja helmuty po 2020 pewnie bedziemy musieli to budowac glownie za swoje, a przynajmniej 75 % bedzie za nasze.

Troche mi to przypomina sytuacje z programem autostrad z lat 70. Byl program, koncepcja, zaczeli nawet budowac, i tez gora byli racjonalizatorzy, najpierw z A1 zrobuili tandetna gierkowke a potem stwierdzili ze to i tak za duzo i w dalszych latach w ramach "programu budowy autostrad" dobudowali na glownych jezdniach pobocza....

Po ch... ta trase robioc do 160? Skoro sie opracowuje rownolegle koncepcje na szybka kolej? Wystarczy 120 i stwierdzenie ze Y wchodzi na lata 2013 - 2020 jako glowny priorytet. Oby sie te kartoflano-burackie rzady jak najszybciej skonczyly! Kurwa mac!
Old March 18th, 2007, 01:17 PM   #10
okooko
BANNED

Quote:
Originally Posted by lenin View Post
wszystko to co wchłania z budżetu 40mld pln..czyli stołeczność

... a głosuje na to wszytko niedorozwinięta prowincja nastawiona socjalnie i roszczeniowo - poza tym w tych wszystkich ministerstwach pracują sami partyjni działacze terenowi którzy na święta do domu jadą 3 dni pociągiem i jeszcze 1 dzień furmanką
okooko no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2007, 01:19 PM   #11
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Quote:
Originally Posted by okooko View Post
... a głosuje na to wszytko niedorozwinięta prowincja nastawiona socjalnie i roszczeniowo - poza tym w tych wszystkich ministerstwach pracują sami partyjni działacze terenowi którzy na święta do domu jadą 3 dni pociągiem i jeszcze 1 dzień furmanką
o widze ze pan kryptokomunista wreszcie zrobil sobie odpowiedni avatar...
Old March 18th, 2007, 03:52 PM   #12
DYZIO_MARZYCIEL
Registered User

ja tam sie ciesze z tego remontu, szybka kolej bedzie zatrzymywala sie tylko w wielkich miastach czyli pewnie nie np w takiej Zduńskiej Woli czy Sieradzu a taka renowacja trasy da szanse InterCity i podroz 160 km/h z Wawy narazie do Kalisza a potem pewnie i Wrocławia...
taki icek Wawa -Wrocław przez Łódź dzis nie realne a po tym remoncie chyba jak najbardziej według zapowiedzi PKP
Old March 18th, 2007, 06:04 PM   #13
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Tez bym sie cieszyl gdyby nie to stwierdzenie ze szybkie koleje po 2020 zaczna dopiero budowac. Ciekawe czy dozyje prawdziwego szybkiego pociagu z Lodzi np. dop Pragi albo Berlina...
Old March 18th, 2007, 06:32 PM   #14
bvnor7
BANNED

Quote:
Originally Posted by Bartas2004 View Post

no wlasnie. To mnie rozwala. Tu juz nie chodzi o skomunikowanie lodzi ale o cala kolej w polsce. Jest kupa kasy z UE, kupa mozliwosci a my inwestujemy w szybka kolej towarowa. Dzis UE dolozylaby do tej inwestycji z 75% czyli praktycznie zbudowaliby nam ja helmuty po 2020 pewnie bedziemy musieli to budowac glownie za swoje, a przynajmniej 75 % bedzie za nasze.

Troche mi to przypomina sytuacje z programem autostrad z lat 70. Byl program, koncepcja, zaczeli nawet budowac, i tez gora byli racjonalizatorzy, najpierw z A1 zrobuili tandetna gierkowke a potem stwierdzili ze to i tak za duzo i w dalszych latach w ramach "programu budowy autostrad" dobudowali na glownych jezdniach pobocza....

Po ch... ta trase robioc do 160? Skoro sie opracowuje rownolegle koncepcje na szybka kolej? Wystarczy 120 i stwierdzenie ze Y wchodzi na lata 2013 - 2020 jako glowny priorytet. Oby sie te kartoflano-burackie rzady jak najszybciej skonczyly! Kurwa mac!
A ja sie bardzo ciesze że decydenci i politycy wyleczyli sie z choroby pod nazwa szybki "Y". Ten projekt spowodowałby całkowite położenie modernizacji pozostałych tras kolejowych, nie mówiąc o taborze. Trzeba byłoby równiez zabrac spore pieniadze z autostrad, esek, lotnisk, od rolników i dalej lac g.... do rzek zamiast oczyszczać. Nie powiem korzyści też by były, tacy jak Bartas smigneli by sobie czasami z Wrocka do Wawki za 300 Pln w jedna strone w 2/3 pustym składzie. Chyba że węglarki i cysterny zrobimy tez na 300km/h.

Bądzmy realistami, na każdym kroku są tysiące ważniejszych potrzeb które mozna sfinansowac za unijną kasę.
bvnor7 no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2007, 06:59 PM   #15
xkk
Buja mnie Łódź ;-)

xkk's Avatar

Likes (Received): 36

Quote:
Originally Posted by bvnor7 View Post
A ja sie bardzo ciesze że decydenci i politycy wyleczyli sie z choroby pod nazwa szybki "Y". Ten projekt spowodowałby całkowite położenie modernizacji pozostałych tras kolejowych, nie mówiąc o taborze. Trzeba byłoby równiez zabrac spore pieniadze z autostrad, esek, lotnisk, od rolników i dalej lac g.... do rzek zamiast oczyszczać. Nie powiem korzyści też by były, tacy jak Bartas smigneli by sobie czasami z Wrocka do Wawki za 300 Pln w jedna strone w 2/3 pustym składzie. Chyba że węglarki i cysterny zrobimy tez na 300km/h.
Bądzmy realistami, na każdym kroku są tysiące ważniejszych potrzeb które mozna sfinansowac za unijną kasę.

Dotychczas myslałem, że szkodliwy minimalizm to cecha typowo łódzka, teraz widzę, że cholerstwo to się po całej Polsce już rozsiało
xkk no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2007, 07:37 PM   #16
Bartas2004
Registered User

Bartas2004's Avatar

Quote:
Originally Posted by bvnor7 View Post

czlowieku, przestan pitolic ze nas nie stac na Y. Ja co chwile widze ze ten i pozostale rzady jak nie trzeba to maja szerki gest ale jak chodzi o infrastrukture jak drogi, autostrady, kolej lotniska to wtedy nagle nie ma kasy i trzeba oszczedzac. Nie dalej jak tydzien temu byl artykul ze Norwegia przezywa bum, poniewaz przyjechalo do niej kupa polakow ktorzy moga wreszcie realizowac inwestycje w infrastrukture dzieki czemu cala gospodarka rudsza z galopa. Dlaczego kurwa u nas nie moze. Dlaczego u nas predzej sie wyda 400 mln PLN na podwyzki dla gornikow albo now eministerstwa a nie na rozbudowe infrastruktuiry!?

Dyskusja o Y dzis przypomina mi dyskusje o autostradach sprzed 10 lat. Wtedy tez byla kupa "myslicieli" ktora twierdzila ze polsce nie sa potrzebne autostrady tylko remonty drog i obwodnice. Na szczescie nikt tych "geniuszy" nie posluchal. Polsce potrzebne sa i remontry normalnych drog kolejowych i Y tak samo jak potrzebne sa remonty zwyklych drog, obwodnice i autostrady. A kasa ma sie po porstu znalesc. Najwyzej gornicy nie dostana czternastki albo padnie kompania weglowa. Nikt nie bedzie plakac. Ewentalnie zwolni sie cala mase osob pracyjacych na jalowych etetach urzednbiczych.
Old March 18th, 2007, 09:50 PM   #17
okooko
BANNED

Quote:
Originally Posted by Bartas2004 View Post
czlowieku, przestan pitolic ze nas nie stac na Y. Ja co chwile widze ze ten i pozostale rzady jak nie trzeba to maja szerki gest ale jak chodzi o infrastrukture jak drogi, autostrady, kolej lotniska to wtedy nagle nie ma kasy i trzeba oszczedzac. Nie dalej jak tydzien temu byl artykul ze Norwegia przezywa bum, poniewaz przyjechalo do niej kupa polakow ktorzy moga wreszcie realizowac inwestycje w infrastrukture dzieki czemu cala gospodarka rudsza z galopa. Dlaczego kurwa u nas nie moze. Dlaczego u nas predzej sie wyda 400 mln PLN na podwyzki dla gornikow albo now eministerstwa a nie na rozbudowe infrastruktuiry!?

Dyskusja o Y dzis przypomina mi dyskusje o autostradach sprzed 10 lat. Wtedy tez byla kupa "myslicieli" ktora twierdzila ze polsce nie sa potrzebne autostrady tylko remonty drog i obwodnice. Na szczescie nikt tych "geniuszy" nie posluchal. Polsce potrzebne sa i remontry normalnych drog kolejowych i Y tak samo jak potrzebne sa remonty zwyklych drog, obwodnice i autostrady. A kasa ma sie po porstu znalesc. Najwyzej gornicy nie dostana czternastki albo padnie kompania weglowa. Nikt nie bedzie plakac. Ewentalnie zwolni sie cala mase osob pracyjacych na jalowych etetach urzednbiczych.

częsciowo się zgadzam ale nie do końca

oczywiście powinno się przestać wywalać pieniądze na górnictwo i ogólnie rozumiany socjał i urzędasów

ale jeśli już te pieniądze by się zaoszczędziło to powinny trafić do kieszeni tych którzy je wpłacają obecnie w postaci obniżki podatków

na pewno nie powinny być przesunięte z górnictwa na jakieś polskie TGV

ja nie chcę płacić ani na górnictwo ani na TGV - wole dostać swoją porcję (a w zasadzie jej nie oddawać) i sam wiem co z nią zrobić

tgv niech budują prywatne firmy jak to opłacalne, albo jak łodzianie chcą TGV przez łódź to niech sobie zorganizują fundację, zbiorą kasę i sami budują

ja chcę niskich podatków
okooko no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2007, 10:14 PM   #18
lodzer.m
I ♥ Boat City

lodzer.m's Avatar

Kto powiedział, że szybka kolej będzie budowana dopiero po 2020 r.? Proszę o podanie źródła tej informacji.
Old March 19th, 2007, 02:38 AM   #19
DYZIO_MARZYCIEL
Registered User

powiedział to dyrektor PKP regionu Łódzkiego czy jak mu tam bylo w wywiadzie telewizyjnym, a dokladnie powiedzial ze na kolej y znajda sie pieniedze z funduszy strukturalnych dopiero w 2020roku i ze teraz to tylko jest ona w fazie wstepnego stadium wykonalnosci
Old March 20th, 2007, 01:13 AM   #20
lodzer.m
I ♥ Boat City

lodzer.m's Avatar

Ale autorytet...

Reply

Tags
łódź, łódzkie, dolnośląskie, głogów, kalisz, kolej, lubuskie, wielkopolskie

Thread Tools