daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Czy jesteś za podziałem wątku?
Tak 34 40.96%
Nie 49 59.04%
Voters: 83. You may not vote on this poll

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old July 25th, 2007, 07:10 PM   #121
dominobb
Registered User

Likes (Received): 5165

Quote:
Originally Posted by AiRMech View Post
Jeśli dostali 177 tys 3 lata temu to spokojnie mogli sobie kupić mieszkanie w Grudziądzu, może nawet dom wybudować. Pewnie zwlekali a ceny poszły w górę. Szkoda ludzi ale też uważam że nie są bez winy, choć z drugiej strony GTC mogło by w geście dodać im ze 100 tys, co to dla nich, a prasa by była zupełnie inna.
to nie GTC odpowiadalo za wykup tego terenu tylko GDDKiA
wiec niby dlaczego mieliby dawac
dominobb no está en línea  

Sponsored Links
Old July 25th, 2007, 07:12 PM   #122
agios
Registered User

agios's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by AiRMech View Post
...GTC mogło by w geście dodać im ze 100 tys, co to dla nich, a prasa by była zupełnie inna.
W okolicy Grudziądza wysiedlono, bez sądowych przepychanek, za podobne pieniądze, więcej rodzin. Dorzucając kasy Cumbrowskim, zachęcamy kolejnych pieniaczy do podniesienia głów
agios no está en línea  
Old July 26th, 2007, 01:16 AM   #123
sly1979
Registered User

sly1979's Avatar

Likes (Received): 13

Quote:
Originally Posted by agios View Post
W okolicy Grudziądza wysiedlono, bez sądowych przepychanek, za podobne pieniądze, więcej rodzin. Dorzucając kasy Cumbrowskim, zachęcamy kolejnych pieniaczy do podniesienia głów
jak czytam takie pierdoly to az mi sie noz w kieszeni otwiera..... Ludzie co wy za bzdety wypisujecie, jakim jadem ziejecie Szkoda mi tych ludzi bo wiem ze ich OSZUKANO!!!!!!!!! No ale wiadomo wladza ma zawsze racje i wie najlepiej a szary obywatel nie ma nic do gadania a jak cos powie to widac po waszych wpisach co sie dzieje Jestescie beznadziejni.... zal mi was....
sly1979 no está en línea  
Old July 26th, 2007, 02:47 AM   #124
tempest3
Registered User

Quote:
Originally Posted by sly1979 View Post
wiem ze ich OSZUKANO!!!!!!!!!
Jeśli ich oszukano na pieniądzach (wysokości odszkodowania) to od tego mają sądy, żeby dostać swoje. Blokowanie budowy im w tym nie pomoże - a wręcz zaszkodzi, bo sędzia też człowiek i nie lubi pieniaczy.
tempest3 no está en línea  
Old July 26th, 2007, 04:05 AM   #125
sly1979
Registered User

sly1979's Avatar

Likes (Received): 13

Quote:
Originally Posted by tempest3 View Post
Jeśli ich oszukano na pieniądzach (wysokości odszkodowania) to od tego mają sądy, żeby dostać swoje. Blokowanie budowy im w tym nie pomoże - a wręcz zaszkodzi, bo sędzia też człowiek i nie lubi pieniaczy.
o tak sa jeszcze sady ale jakie one sa w naszym kraju karzdy wie...
sly1979 no está en línea  
Old July 26th, 2007, 08:46 AM   #126
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Likes (Received): 781

Quote:
jak czytam takie pierdoly to az mi sie noz w kieszeni otwiera..... Ludzie co wy za bzdety wypisujecie, jakim jadem ziejecie Szkoda mi tych ludzi bo wiem ze ich OSZUKANO!!!!!!!!! No ale wiadomo wladza ma zawsze racje i wie najlepiej a szary obywatel nie ma nic do gadania a jak cos powie to widac po waszych wpisach co sie dzieje Jestescie beznadziejni.... zal mi was....
Dziwne że media zawsze przedstawiają wysiedlanych jako ofiary a wysiedlających jako katów. Zanim do takiej sytuacj dojdzie to mija wiele lat od momentu rozpoczęcia rozmow na temat wykupienia nieruchomości. Jakoś przy budowie A1 w okolicy Świerklan kilkadziesiąt osób sprzedało swoje nieruchomości i są zadowolone, pobudowały nowe domy. Takich przypadków jest sporo więcej, ale jak się pojawi typ, który za wartość kurnik chce zbudować wille to się nie dziwię że w końcu dochodzi do eksmisji. Więc zanim obrazisz innych to pomyśl ciut bardziej analitycznie w temacie. Mi osobiście żal tych co dają się manipulować mediom.
Old July 26th, 2007, 10:04 AM   #127
tomasso
Registered User

Likes (Received): 1779

Quote:

oszustwo jest przestępstwem,( art. 286 kk). Jeżeli wiesz , że ich oszukano to złóż zawiadomienie i niech się tym zajmą odpowiednie organy.

W całej sprawie trzeba pamiętać że kwotę 177 tys oferowano im ponad 3 lata temu. Wydaje mi się, że za te pieniądze można było wówczas zbudować/kupić wcale nie gorszy dom niż ten w którym mieszkali.

Sam nie jestem fanem GDDKiA, toczę z nimi walkę o usytuowanie S7 którą sobie ktoś ostatnio wymyślił pod moim domem, ale nie można w każdym przypadku bezkrytycznie przyznawać rację "ciemiężonym" obywatelom.
tomasso no está en línea  
Old July 26th, 2007, 11:54 AM   #128
AiRMech
Registered User

AiRMech's Avatar

Likes (Received): 1

Media jak zwykle znowu wszystko wyolbrzymiają wieczorem oglądałem ten materiał w TVN24 i spodziewając się scen przynajmniej jak z ostatnich protestów pielęgniarek nic takiego nie zobaczyłem. Wszystko spokojnie, policjanci tylko stali zabezpieczali teren. Nie ma w tym żadnej sensacji, wszystko odbyło się zgodnie z prawem, już dawno powinni się stamtąd wyprowadzić.
Przecież ktoś to wyceniał więc rozumiem, że ich oszukali tak? Spisek jakiś? Przypominam, że to było za poprzedniej władzy i nie oskarżajcie i tym razem PiS-u, bo tu chyba można oskarżyć tylko jakiś tajemnicy tajny układ o którym oni tak mówią, bo nie wiem komu by zależało bardziej na tym by ich oszukać.

Na węźle w Rusocinie świecą już sie latarnie, wszystko wygląda jakby można już jeździć jednak z niewiadomych mi powodów tak się nie dzieje. Jechałem w nocy więc więcej nie widziałem poza tym że się świeci jak na Boże Narodzenie.

Last edited by AiRMech; July 26th, 2007 at 12:22 PM.
AiRMech no está en línea  
Old July 26th, 2007, 12:16 PM   #129
rispetto
Registered User

rispetto's Avatar

Likes (Received): 10899

Jeśli ktoś z Was wybuduje dzisiaj dom z działką za 170k złotych to ja zgłaszam się jako inwestor. Ludzie, co Wy poszecie? Pod Łodzią też tak było, że wysiedlili ludzi za psie pieniądze, a Ci, co mieli działki obok sprzedali je rok później za grube miliony pod inwestycje.
rispetto está en línea ahora  
Old July 26th, 2007, 12:29 PM   #130
agios
Registered User

agios's Avatar

Quote:
Ludzie co wy za bzdety wypisujecie, jakim jadem ziejecie
Bzdety? Jad? Człowieku, nie przesadzaj...

Ludzie wzięli kilka lat temu kasę. Zamiast wybudować nowy, pożądny dom, woleli "zainwestować" w prawnika, który wyciągnie więcej w sądzie. TO BYŁ ICH WŁASNY, ŚWIADOMY WYBÓR. Zły wybór.

Po ludzku, jest mi ich żal, ale jako obywatel cieszę się, że w końcu prawo zaczyna być egzekwowane.
agios no está en línea  
Old July 26th, 2007, 12:39 PM   #131
wiewior
Inżynier... Dźwięku

wiewior's Avatar

Likes (Received): 7999

@rispetto - ale oni mieli ten dom wybudować w 2004 roku!! I to na na wiosze, a nie w mieście (czy nawet pod miastem)!! I dlaczego dziwnym trafem tylko im nie starczyło na budowę?
Za tę kase w 2004 roku to i pod Gdańskiem by chałupę postawił (z kupnem działki włącznie).
wiewior no está en línea  
Old July 26th, 2007, 12:41 PM   #132
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Quote:
Originally Posted by agios View Post
Ludzie wzięli kilka lat temu kasę. Zamiast wybudować nowy, pożądny dom, woleli "zainwestować" w prawnika, który wyciągnie więcej w sądzie. TO BYŁ ICH WŁASNY, ŚWIADOMY WYBÓR. Zły wybór.

Po ludzku, jest mi ich żal, ale jako obywatel cieszę się, że w końcu prawo zaczyna być egzekwowane.
Zgadzam się z przedmówcą, rzeczowa i sensowna odpowiedź
Old July 26th, 2007, 01:23 PM   #133
rispetto
Registered User

rispetto's Avatar

Likes (Received): 10899

Mnie też cieszy, że budowa może iść dalej.
Trochę przekalkulowali.
rispetto está en línea ahora  
Old July 26th, 2007, 01:38 PM   #134
dominobb
Registered User

Likes (Received): 5165

czy stoi jeszcze dom Cumbrowskich, bo mieli go juz wczoraj wieczorem burzyc?
dominobb no está en línea  
Old July 26th, 2007, 02:35 PM   #135
Valdi_Brass
Zamiatacz chodnikow!

Valdi_Brass's Avatar

Likes (Received): 2

dzis rano w tvn24 pokazywali zdjecia z nocnej demolki.

http://www.tvn24.pl/12690,1515712,0,1,wiadomosc.html
ku błękitowi morza !
Valdi_Brass no está en línea  
Old July 26th, 2007, 02:42 PM   #136
wiewior
Inżynier... Dźwięku

wiewior's Avatar

Likes (Received): 7999

No to z tego artykuliku na tvn24 wynika, że oni te 178 tys. mogli dostać w 1999 roku. Wtedy to była ogromna kasa. Niech więc teraz nie p***, że zostali oszukani.
wiewior no está en línea  
Old July 26th, 2007, 02:50 PM   #137
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Quote:
Originally Posted by wiewior View Post

No to z tego artykuliku na tvn24 wynika, że oni te 178 tys. mogli dostać w 1999 roku. Wtedy to była ogromna kasa. Niech więc teraz nie p***, że zostali oszukani.
Ale dla zasady niektóre komentarze głośno krzyczały że rząd i dyrekcja postąpiły niezgodnie z prawem i oszukały porządnych obywateli
Old July 26th, 2007, 03:13 PM   #138
agios
Registered User

agios's Avatar

Relację TVN-u z eksmisji można by streścić tak:

Skoro świt kilkudziesięciu uzbrojonych po zęby policjantów wpadło do domu biednych ludzi i zmusiło do opuszczenia domu. Eksmitowani otrzymali śmieszne pieniądze za swój dobytek. Syn właściciela, pomstując oczywiście na TEN rząd (a jakże) zagroził samobójstwem...

Szanownym forumowiczom pozostawiam wnioski.
agios no está en línea  
Old July 26th, 2007, 03:27 PM   #139
ikrys
Registered User

ikrys's Avatar

Likes (Received): 202

no coz jak zwykle chodzi o pieniadze,rzeczoznawca wyceniajac nieruchomosc wycenia nawet drzewka, o golebiach nie wspominajac,nigdy nikt nie zgadza sie na proponowane pieniadze,takie eksmisje czesto sie zdarzaja
Ale obawiam sie ze swietle nowych przepisow ktore dopiero co zaczely obowiazywac,dopiero sie zacznie,mowie tu o przejeciu nieruchomosci bez wyplaty pieniazkow
Ci ludzie napewno mieli juz kilka terminow do wyprowadzki,ale nie zastosowali sie
ikrys no está en línea  
Old July 26th, 2007, 04:08 PM   #140
Proof21
inż. HiTec

Proof21's Avatar

Ale w nowych przepisach CHYBA nie chodzi o wywłaszczanie ludzi i pozostawianie z niczym, ale uproszczenie procedur wywłaszczeniowych. Tzn ludzie nie będą mieli wyboru czy zechcą czy nie, ale państwo przejmie ich ziemię pod ważną w skali kraju inwestycję wypłacając oczywiście odpowiednie odszkodowanie, bądź przekazując nieruchomość o podobnej wartości. Tak ja te nowe przepisy rozumiem.
Proof21 no está en línea  

Closed Thread

Tags
a-1, autostrada-a1, gdańsk, grudziądz, trójmiasto

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules