daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 6 votes, 5.00 average.
Old November 10th, 2007, 02:32 PM   #101
times
Registered User

times's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Patryjota View Post
.......
Argument że trzeba mobilizować duża ilość sprzętu jest moim zdaniem nietrafiony - czy byśmy budowali ten węzeł w 24 miesiące czy w 17 to i tak musimy użyć do ego ogromne ilości sprzętu - dlatego tańsze oferty przedstawią tutaj J & P Avax i Alpine które już budują A1 - sprzęt mają na miejscu (zwłaszcza Grecy)...
Ja nie dopisałem a Ty opisałeś to zbyt ogólnie.
Mówiąc o sprzęcie - miałem na myśli sprzęt specjalistyczny tzn. palownice i pogłębiarki do ścian szczelinowych wraz ze stacjami bentonitowymi. Szczególnie tych drugich - nie jest zbyt wiele.
Z palownicmi nie będzie większego problemu, ale zarówno Alpine i J & P Avax nie wykonują ścian szczelinowych, a sprowadzenie dużej ilości sprzętu na krótki okres - to duże koszty.
Rusztowania i deskowania też stanowią niebagatelną ilość - pamiętajmy, że w tym czasie (gdy rozpocznie się ten kontrakt) będzie na tym terenie ROZPOCZĘTYCH kilka potężnych budów, nie wspominając już o tych REALIZOWANYCH.

ALE, ..............jak mawiali "starożytni Rosjanie" - We will see!

Sponsored Links
Old November 10th, 2007, 02:40 PM   #102
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by times View Post
Ja nie dopisałem a Ty opisałeś to zbyt ogólnie.
Mówiąc o sprzęcie - miałem na myśli sprzęt specjalistyczny tzn. palownice i pogłębiarki do ścian szczelinowych wraz ze stacjami bentonitowymi. Szczególnie tych drugich - nie jest zbyt wiele.
Z palownicmi nie będzie większego problemu, ale zarówno Alpine i J & P Avax nie wykonują ścian szczelinowych, a sprowadzenie dużej ilości sprzętu na krótki okres - to duże koszty.
Rusztowania i deskowania też stanowią niebagatelną ilość - pamiętajmy, że w tym czasie (gdy rozpocznie się ten kontrakt) będzie na tym terenie ROZPOCZĘTYCH kilka potężnych budów, nie wspominając już o tych REALIZOWANYCH.

ALE, ..............jak mawiali "starożytni Rosjanie" - We will see!
Problemy ze sprzętem - tutaj wraca do dziwnego dla mnie zaprzestanie inwestycji we własny sprzęt w firmach drogowych w połowie lat 9-tych teraz wiele mniejszych probuje to leczyć demobilem używanym z zachodu.

A co będzie jak w przyszłym roku daj panie Boże zaczniemy budowę A1 - Pyrzowice-Sośnica ?? - jak tak piszesz to się boję że nie będzie miał kto budować
Old November 10th, 2007, 03:03 PM   #103
times
Registered User

times's Avatar

@Krzyżak – jeśli nie będzie gotowy węzeł Sośnica to będzie zrobiony np. tymczasowy wjazd na odcinek Sośnica-Bełk i tym sposobem może on być użytkowany – oczywiście pod warunkiem, że J&P AVAX nie przedłuży terminu oddania kontraktu!?
Ponadto i tak pełen sukces będzie wtedy - gdy oddany zostanie odcinek ŚRODKOWY!

@Patryjota – wbrew pozorom, ale rok 2008 (jeśli zapowiedziane kontrakty się rozpoczną) będzie naprawdę bardzo trudny.
Old November 10th, 2007, 04:10 PM   #104
RaistlinJedyny
Registered User

Likes (Received): 20

Quote:
Originally Posted by times
(...)Ponadto i tak pełen sukces będzie wtedy - gdy oddany zostanie odcinek ŚRODKOWY!(...)
Przez rozbicie tego wątku nie umiem sie doszukać informacji jak wygląda sytuacja z tym odcinkiem.
Wiem tylko tyle że nadzór ma DTŚ, a reszta?
Jakby ktoś był tak miły i przypomniał
RaistlinJedyny no está en línea  
Old November 11th, 2007, 01:22 AM   #105
txk_pl
alien live form

txk_pl's Avatar

Likes (Received): 135

odcinek środkowy - wybrano nadzór nad inwestycją (DTŚ) i trwa przetarg na prace budowlane (koniec przetargu - wiosna 2008)

odcinek Świerklany - Gorzyczki - na dniach zostanie przekazany plac budowy i oficjalnie rozpoczną się prace budowlane.

Mój urban exploring: https://www.youtube.com/channel/UCKF...Npq_rcw/videos
txk_pl no está en línea  
Old November 11th, 2007, 12:35 PM   #106
txk_pl
alien live form

txk_pl's Avatar

Likes (Received): 135

Na stronie

http://www.forum.knurow.net.pl/viewt...=asc&start=255

pojawiły się nowe zdjęca estakady w Knurowie

Mój urban exploring: https://www.youtube.com/channel/UCKF...Npq_rcw/videos
txk_pl no está en línea  
Old November 11th, 2007, 02:20 PM   #107
Champion8787
Registered User

Zastanawia mnie fakt dlaczego nie budowano estakdy na pomorskim odcinku A1 w Żukczynie, Ulkowach czy Goszynie w ten właśnie sposób jak w Knurowie na ślaskim odcinku A1. Tam budowane było to metodą nauwania wydaje mi się ze był to wolniejszy system budowania niż ma to miejsce tutaj. Od czego to zaleźy niech ktos mi to wytłumaczy????
Champion8787 no está en línea  
Old November 12th, 2007, 09:00 AM   #108
Krzyżak
fortuna favet fortibus

Krzyżak's Avatar

Quote:
@Krzyżak – jeśli nie będzie gotowy węzeł Sośnica to będzie zrobiony np. tymczasowy wjazd na odcinek Sośnica-Bełk i tym sposobem może on być użytkowany – oczywiście pod warunkiem, że J&P AVAX nie przedłuży terminu oddania kontraktu!?
Ponadto i tak pełen sukces będzie wtedy - gdy oddany zostanie odcinek ŚRODKOWY!
nie znaczy to, że węzeł Sośnica nie jest na ścieżce krytycznej i niestety trzeba spróbować go zrobić jak najszybciej.
Poza tym takie tymczasowe zjazdy z autostrady to koszty i zabici - nasz sprawę tymczasowych organizacji ruchu i wiesz jak jest wypadkowość przy tych organizacjach.

A tak wróżąc z porannej kawy to widzę, że termin oddania odcinka Sośnica - Bełk będzie na 90% przedłużony.
Old November 12th, 2007, 12:15 PM   #109
basic
Registered User

Likes (Received): 233

Quote:
Originally Posted by Champion8787 View Post
Zastanawia mnie fakt dlaczego nie budowano estakdy na pomorskim odcinku A1 w Żukczynie, Ulkowach czy Goszynie w ten właśnie sposób jak w Knurowie na ślaskim odcinku A1. Tam budowane było to metodą nauwania wydaje mi się ze był to wolniejszy system budowania niż ma to miejsce tutaj. Od czego to zaleźy niech ktos mi to wytłumaczy????
Po pierwsze zwróć uwagę, że tu masz ustrój nośny zespolony (stalowe dźwigary + żelbetowa płyta pomostowa), a wiadukty pod Gdańskiem są betonowe.
Nasuwać można i jedno i drugie, a wybór konkretnej technologii najczęściej zależy od wykonawcy.
Parametrów jest kilka: geometria ustroju (przy nasuwaniu - stała), koszty, przeszkody terenowe, itp.
Z tego co widziałe, wiadukty na A1 pod Gdańskiem biegną nad dolinami, więc koszt rusztowań stacjonarnych musiałby być znaczny.

Metoda nasuwania podłużnego jest uznawana za szybką: w ciągu tygodnia powstaje 20-30 mb ustroju nośnego.
basic no está en línea  
Old November 12th, 2007, 03:21 PM   #110
wienio
Registered User

Quote:
Originally Posted by aqws9 View Post

Jak ktoś chętny to zeskanuję plan przebiegu DTŚ przez Rybnik.. tylko napiszcie w jakim wątku powinno się to znaleźć... bo ten dostatecznie zboczył z tematu A1
Witam no jak najbardziej jestem zainteresowany Mozesz nawet bez specjalnego rozpisywania się wkleić i na ten wątek .. a dalej nie będziemy go śrubować .. bylem zobaczył jak to pójdzie .. mieszkam koło rybnika > na południe> wiec to dla mnie ważny temat ..
wienio no está en línea  
Old November 12th, 2007, 04:45 PM   #111
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Originally Posted by basic View Post
Nasuwać można i jedno i drugie, a wybór konkretnej technologii najczęściej zależy od wykonawcy.
zależy zdarza sie że czasami projektant wymusi już sposób budowy !! choć z życia wiem że jakby co to jest omijane przez to zmiany w projekcie może dokonać nadzór
Old November 12th, 2007, 05:06 PM   #112
wienio
Registered User

Quote:
zależy zdarza sie że czasami projektant wymusi już sposób budowy !! choć z życia wiem że jakby co to jest omijane przez to zmiany w projekcie może dokonać nadzór
Różnie to bywa .. w przypadku WA 470 projektant nie narzucił wykonawcy technik budowy/ montażu estakady .. dlatego też grobla przez Moczury była projektem wykonawcy, oni też wykonali wszelkie uzgodnienia .. a co do zmian w projekcie to z tego co znam temat to Projektant bierze pod uwagę propozycje Nadzoru lub Wykonawcy ale żaden Inżynier Kontraktu nie pozwoliłby sobie na zmianę bez podkładki w papierze od Projektanta .. ktoś do sądu chodzi ..
wienio no está en línea  
Old November 12th, 2007, 05:25 PM   #113
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Originally Posted by wienio View Post
Różnie to bywa .. w przypadku WA 470 projektant nie narzucił wykonawcy technik budowy/ montażu estakady .. dlatego też grobla przez Moczury była projektem wykonawcy, oni też wykonali wszelkie uzgodnienia .. a co do zmian w projekcie to z tego co znam temat to Projektant bierze pod uwagę propozycje Nadzoru lub Wykonawcy ale żaden Inżynier Kontraktu nie pozwoliłby sobie na zmianę bez podkładki w papierze od Projektanta .. ktoś do sądu chodzi ..
Oczywiście zmian w projekcie w konsultacji z projektantem ale na żądanie wykonawcy , poparta przez nadzór w przypadku sposobu stawiania wiaduktu ,ale sam byłem świadkiem jak małe zmiany np(rodzaj kostki w chodniku) były dokonywane przez nadzór bez konsultacji z projektantem !!
Old November 12th, 2007, 06:33 PM   #114
aqws9
Registered User

aqws9's Avatar

Quote:
Witam no jak najbardziej jestem zainteresowany
Przeczytaj wątek troszkę w tył... zamieściłem to już ... jest link do tematu o DTŚ w 94 poście
aqws9 no está en línea  
Old November 12th, 2007, 10:09 PM   #115
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:

Jeśli chodzi o węzeł Sośnica to postaram się napisać coś więcej w przyszłym tygodniu, muszę szybko odnowić „kontakty” po dłuższej przerwie.
Times i jak są jakieś informacje ???
Old November 13th, 2007, 09:19 AM   #116
wienio
Registered User

Quote:
Originally Posted by aqws9 View Post
Przeczytaj wątek troszkę w tył... zamieściłem to już ... jest link do tematu o DTŚ w 94 poście
OK THX
wienio no está en línea  
Old November 13th, 2007, 12:18 PM   #117
times
Registered User

times's Avatar

Quote:
Times i jak są jakieś informacje ???
Jak narazie nic ponad to co napisałem po tym poście (nr 12) .
A pierwszą - najważniejszą informacją - był widok samego węzła (post nr 40), co do którego było tak wiele przypuszczeń
Teraz czekamy na oferty cenowe i w tym temacie - cisza, ale jak się coś więcej dowiem to z pewnością napiszę.
Old November 14th, 2007, 09:31 AM   #118
wienio
Registered User

Quote:
Cierpliwość to wielka cnota i zawsze się opłaca. Oto ten oczekiwany – Węzeł Sośnica!

Bardzo ładny jpeg ale nie można go otworzyć na fotosiku ;/ = czyli nie można go powiększyć .. masz na to jakąś radę ? czy po prostu źródłowo był takiej wielkości ??
wienio no está en línea  
Old November 14th, 2007, 10:50 AM   #119
Marcin - SJZ
Registered User

Marcin - SJZ's Avatar

Likes (Received): 31

poniżej ładujący się jpg węzła
Marcin - SJZ está en línea ahora  
Old November 14th, 2007, 10:52 AM   #120
Marcin - SJZ
Registered User

Marcin - SJZ's Avatar

Likes (Received): 31

Quote:
Na życzenie wklejam większą planszę węzła Sośnica

tu sie ładuje
Marcin - SJZ está en línea ahora  

Closed Thread

Tags
śląskie, Żory, a-1, autostrada, autostrada a1, autostrada-a1, bytom, e75, gliwice, jastrzębie-zdrój, jastrzebie, pyrzowice, rybnik, silesia, wodzisław, zabrze

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules