search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 9 votes, 5.00 average.
Old July 25th, 2006, 09:19 AM   #161
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Originally Posted by DJRexxx
A czy tam droga bedzie pociągnieta jako S aż do Srody Wielkopolskiej ??? po drodze nie ma w zasadzie żadnego miasteczka i nic nie stoi na przeszkodzie zeby 2 pasmowa droga klasy S dotarła az do Srody.
w planach do 2013 jest przewidziana dobudowa drugiej jezdni do rozwidlenia z DK15. A co do warunków: rzeczywiście, zabudowań przy drodze niewiele, a trasa raczej prosta, łuki nieznaczne.
Quote:
Originally Posted by Patryjota
Smar powrócił!
przepraszam za nieobecność
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 6th, 2006, 07:14 PM   #162
Poz83
Registered User

Likes (Received): 2

To głównie fotorelacja dla osób, które wiedzą o co chodzi i znają te okolice bo inaczej nie można sobie wyobrazić jak wielka jest ta inwestycja W każdym razie - zdjęcia z 1 sierpnia 2006r. Sorry za jakość, ale robione z autobusowego okna...

Zjazd do Borówca - nareszcie będzie jakiś porządny bo wcześniej to był niezbyt ciekawy, no i poza tym sama droga będzie super!!!

I budowa jednego z kilku zupełnie nowych i jakże potrzebnych wiaduktów (a zarazem węzłów bezkolizyjnych) nad "11". Ten jest w najbardziej zaawansowanej fazie budowy i znajduje się jeszcze/już w Poznaniu ok. 500m od innego wiaduktu (starego, ale niedawno zbudowanego od nowa po tym jak go rozwalił tir), a który znajduje się jeszcze bliże autostrady A2 - ok. 400m.
Poz83 no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2006, 07:18 PM   #163
Poz83
Registered User

PS. Co prawda na razie jeździ się jednym pasem w obydwie strony, ale i tak jeździ się o wiele lepiej, a jak oddadzą cały odcinek to bedzie git bo:
1) zupełnie nowa trasa (od podstaw, nie tylko nawierzchnia),
2) kilka zupełnie nowych (takich których w ogóle nigdy nie było) zjazdów bezkolizyjnych,
3) w każdą stronę dodali po jednym pasie ruchu (czyli 3 w jedną stronę),
4) względy estetyczne (np. nowe krawężniki) sprawiają, że jedzie się o wiele przyjemniej!!!
Poz83 no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2006, 02:12 PM   #164
Pulse
Electromagnetic Pulse

Pulse's Avatar

Likes (Received): 199

Trzymajcie się chłopaki!

Pulse no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2006, 12:07 AM   #165
Pemo
Registered User

Pemo's Avatar

Likes (Received): 19

Troche zdjec z Niedzieli 20 sierpnia

Jedziemy od Poznania

Pierwszy modernizowany odcinek przyszlej S11 - nowa nawierzchnia nie jest jeszcze 100% rowna - mysle ze naloza jeszcze jedna warstwe asfaltu - co najmniej

Montaz ekranow akustycznych

W poblizu tej kladki zamontowali fotoradar

I drugi modernizowany odcinek - tutaj nowa nawierzchnia jest juz w miare rowna

Tu bedzie wezel laczacy budowana obwodnice Kornika z S11

I koniec drugiego odcinka
4. Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza.(BT)
Pemo no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2006, 12:17 PM   #166
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Originally Posted by Pemo
Tu bedzie wezel laczacy budowana obwodnice Kornika z S11
kurde, nie byłbym taki pewny (chociaż juz sam nie wiem ). Widziałem plan zagospodarowania gminy Kórnik i obwodnica dochodzi tylko do DW 431 (później wrzucę ten skan).
Mi się wydaje, że to będzie przejście dla zwierząt. Co o tym sądzisz Pemo?

ps. Pemo poproszę zdjęcia obwodnicy Kórnika
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama

Last edited by smar; August 23rd, 2006 at 01:13 PM.
Old August 23rd, 2006, 11:52 PM   #167
Pemo
Registered User

Pemo's Avatar

Likes (Received): 19

Hmmm, o kladce dla zwierzat to nie pomyslalem....
Ale z drugiej strony lokalizacja tego wiaduktu mniej wiecej zgadza sie z projektowanym wezlem.
No i czy karczowaliby tyle lasu dla jednej kladki dla zwierzat, widac to na ponizszym zdjeciu z 25 czerwca. Nie wiem w koncu

p.s. Smar mam kilka fotek z okolic obwodnicy Kornika(skrzyzowania z drogami lokalnymi)- ale takie sobie w sumie - umieszcze je w stosownym watku
4. Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza.(BT)

Last edited by Pemo; August 23rd, 2006 at 11:59 PM.
Pemo no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2006, 12:15 AM   #168
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Wklejam wyszukane przeze mnie (na stronach Kórnika) studium przestrzenne obwodnicy Kórnika z 2005, a więc w momencie wydawania pozwoleń na budowę:

jak widac brak bezpośredniego połączenia tej drogi (cienka, przerywana linia) z S11 - ale jak to będzie, to na 100% przekonamy sie już niedługo
Old August 24th, 2006, 12:42 AM   #169
BinioII
niezależny człowiek

Likes (Received): 54

Jak studium nie uwzględnia to właściwie w najbliższym czasie nie ma co liczyć, co nie znaczy że nigdy
Old August 28th, 2006, 11:55 PM   #170
Przem
Registered User

Likes (Received): 53

Tego artykułu jeszcze chyba nikt nie wkleił:

"Modernizacja "jedenastki" między Poznaniem i Kórnikiem to po budowie autostrady A2 najważniejsza realizowana inwestycja w Wielkopolsce. Na odcinku 14 kilometrów ma powstać dwujezdniowa droga ekspresowa S11. Odnowionych zostanie także około 150 km jezdni. Budżet na tegoroczne zadania inwestycyjne wynosi 750 mln zł z czego połowę pochłonęła budowa A2. Ekspresowa S11 Poznań-Kórnik powstanie na etapami. Do końca tego roku gotowe mają być dwa 2,5-kilometrowe odcinki poszerzonych i wzmocnionych jezdni. Pierwszy między granicą Poznania w Krzesinach a Koninkiem, drugi za wiaduktem w Gądkach, od Robakowa/Borówca do Skrzynek. Wykonawcy ("Skanska", oddział poznański i "Strada" z Palędzia) w tym roku nie podejmą najtrudniejszych fragmentów budowy - dwupoziomowych węzłów na skrzyżowaniach w Koninku oraz przed i za wiaduktem w Gądkach. Powstanie jedynie kładka dla pieszych w Jaryszkach-Krzesinkach oraz drogi współpracujące na odcinkach Jaryszki-Koninko i Koninko-Gądki. Jeszcze tej jesieni na być ogłoszony przetarg na wykonanie drugiego odcinka S11 od Skrzynek do Kórnika, tak by prace mogły się rozpocząć zimą.

"Największym problemem tej budowy są wlokące się wykupy gruntów - przyznaje Marek Bereżecki, z-ca dyr. oddziału poznańskiego GDDKiA. Aby poszerzyć pas drogowy, trzeba uszczuplić ponad sto działek, których właściciele drożą się i zwlekają ze sprzedażą. To sprawia, że wykonawcy pracują tam, gdzie mogą, a nie tam, gdzie wymagałby tego harmonogram. Nie ma jednego pozwolenia na budowę, trzeba występować o szczątkowe pozwolenia, na drobne fragmenty zadań."

Według długofalowych planów S11 od węzła Krzesiny, na skrzyżowaniu z A2, do końca obwodnicy Kórnika ma być gotowa do końca przyszłego roku. To jednak zależeć będzie od kwot pieniędzy przyznanych na przyszłoroczne zadania (co ma się rozstrzygnąć po uchwaleniu budżetu państwa, zapewne w lutym 2007 roku). "

Ale to już naprawdę jest fascynujące - nie mają pozowlenia na budowę na cały odcinek . I jak tu myśleć o zakończeniu robót w terminie, tj. 06.2007r. Szykuje sie kolejne kilkumiesięczne opóźnienie.
Przem está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 29th, 2006, 12:15 AM   #171
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Tak bardzo nie przejmowałbym się tymi pozwoleniami-bardziej "drżę" o budżet...
Poza tym termin ukończenia to nie czerwiec, tylko listopad/grudzień 2007, a jeśli jakaś część drogi przesunie sie na wiosnę 2008, to też nie podetnę sobie żył
Quote:
Wykonawcy (...) w tym roku nie podejmą najtrudniejszych fragmentów budowy - dwupoziomowych węzłów na skrzyżowaniach w Koninku oraz przed i za wiaduktem w Gądkach. Powstanie jedynie kładka dla pieszych w Jaryszkach-Krzesinkach...
a to dziwne, bo na 100% powstają dwa inne obiekty inżynieryjne: (chyba) przejście dla zwierząt koło Skrzynek i (chyba) węzeł za wiaduktem w Gądkach - następnym razem postaram się to sfocić.
Old August 29th, 2006, 12:37 AM   #172
Przem
Registered User

Quote:
Originally Posted by smar
Poza tym termin ukończenia to nie czerwiec, tylko listopad/grudzień 2007, a jeśli jakaś część drogi przesunie sie na wiosnę 2008, to też nie podetnę sobie żył
Termin zakończenia 06.2007 zaczerpnąłem ze strony www.nowedrogi.pl, a tam raczej podają wiarygodne i sprawdzone informacje - skąd masz ten termin listopad/grudzień 2007r.
Old August 29th, 2006, 01:09 AM   #173
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Termin zakończenia 06.2007 zaczerpnąłem ze strony www.nowedrogi.pl, a tam raczej podają wiarygodne i sprawdzone informacje - skąd masz ten termin listopad/grudzień 2007r.
w zasadzie wszystkie poniższe źródła podają koniec 2007 lub październik, ja ten termin urealniłem, a raczej 'zoptymizowałem'
1) http://www.skyscrapercity.com/showpo...2&postcount=81
2) http://www.skyscrapercity.com/showpo...9&postcount=86
3) http://www.skyscrapercity.com/showpo...6&postcount=98

z drugiej strony Skanska podaje termin koniec czerwca 2007, tyle że tam jest mowa o 9 km, a modernizowane ma być 14 km :/
W każdym razie czerwiec 2007 to nierealny termin na skończenie całej S11 - do zrobienia pozostają choćby węzły w ilości pięciu i dobudowa drugiej jezdni na około 1,5 km...

EDIT: i podstawowe źródło czyli GDDKiA

Last edited by smar; August 29th, 2006 at 01:28 AM.
Old August 29th, 2006, 07:16 PM   #174
Przem
Registered User

Quote:
Originally Posted by smar
w zasadzie wszystkie poniższe źródła podają koniec 2007 lub październik, ja ten termin urealniłem, a raczej 'zoptymizowałem'
1) http://www.skyscrapercity.com/showpo...2&postcount=81
2) http://www.skyscrapercity.com/showpo...9&postcount=86
3) http://www.skyscrapercity.com/showpo...6&postcount=98

z drugiej strony Skanska podaje termin koniec czerwca 2007, tyle że tam jest mowa o 9 km, a modernizowane ma być 14 km :/
W każdym razie czerwiec 2007 to nierealny termin na skończenie całej S11 - do zrobienia pozostają choćby węzły w ilości pięciu i dobudowa drugiej jezdni na około 1,5 km...

EDIT: i podstawowe źródło czyli GDDKiA
Myślę, że jest to tak: cały projekt przewidujący budowę S11 na odcinku
Krzesiny - Kórnik podzielono na dwa etapy, oto cytat ze strony poznańskiego oddziału GDDKiA "Przewidziano dwa etapy budowy: pierwszy (mający kosztować 115 mln zł) od węzła Krzesiny do końca lasu w Skrzynkach i drugi od tego miejsca do wylotu z Kórnika na Środę". Pierwszy etep realizuje SKANSKA i ma na to czas oficjalnie do czerwca 2007r. Na drugi etap już dawno miano rozpisać przetarg, ale tak się nie stało, a teraz znowu są problemy z kasą w budżecie na 2007r. Całość projektu miała zakończyć się pod koniec 2007r. Oczywiście żaden z tych terminów na dzień dzisiejszy nie jest już realny. Skanska nie zdąży do czerwca 2007r. (nie do końca ze swojej winy, bo ona nie opowiada za uzyskanie pozwoleń na budowę) i będzie dobrze jak zmieści sie do końca 2007r. Drugi etap będzie sukcesem jak budowa ruszy w II kwartale 2007, o ile wogóle ruszy. Znowu mamy typowy polski obrazek - jeden wielki b....
Old August 31st, 2006, 09:57 AM   #175
TF
TF

TF's Avatar

Likes (Received): 0

Wielkopolanie walczą o budowę drogi ekspresowej S11. Wczoraj, w Jarocinie spotkali się samorządowcy z powiatu jarocińskiego oraz gmin Nowe Miasto nad Wartą, Dobrzyca, Koźmin Wlkp. Przywieźli prawie 6000 podpisanych petycji do rządu, by ten wsparł budowę trasy łączącej Kołobrzeg z Pyrzowicami koło Katowic. – To jeszcze nie wszystkie, kolejne wkrótce dostarczymy – twierdzą. Na apel "Głosu" odpowiedziała także gmina Czermin, która nadesłała nam podpisane petycje.
Droga ekspresowa S 11 ma połączyć Kołobrzeg z Pyrzowicami koło Katowic. Prawdopodobnie w przeważającej mierze jej przebieg pokrywać się będzie z obecną drogą krajową nr 11, która obsługuje około 8 milionów ludzi, jest niewydolna i niebezpieczna co potwierdzają statystyki policyjne. Mimo tego tej drogi ekspresowej zabrakło wśród priorytetów rządowych. Jednak samorządy czterech województw – wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, śląskiego i opolskiego – nie chcą czekać. Wzięły sprawy w swoje ręce i założyły Stowarzyszenie "Droga S11", by lobbować na rzecz budowy tej drogi. "Głos" wspólnie z Radiem "Merkury" wsparli akcję samorządów. W tej sprawie napisaliśmy petycję do rządu. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda się nam osiągnąć cel.

Nie budujcie tylko na wschodzie
Wczoraj, w Jarocinie odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział: Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina i jego zastępca Witosław Gibasiewicz, Jarosław Ratajczak, zastępca burmistrza Koźmina Wlkp., Aleksander Podemski, wójt gminy Nowe Miasto nad Wartą, Franciszek Reszel, sekretarz gminy Dobrzyca i Walenty Kwaśniewski, wójt gminy Kotlin. Przywieźli ze sobą podpisane petycje. W sumie było ich 5845.
– To jeszcze nie wszystkie – zapewnia Aleksander Podemski. – Firmy transportowe, które działają na naszym terenie nadal zbierają podpisy.
Jarosław Ratajczak potwierdza, że petycje jeszcze spływają i dodaje: – Mieszkańcy uważają, że budowa drogi ekspresowej przez Poznań jest bardzo ważna. My będziemy budować obwodnicę miasta.
Budowa trasy S11 ułatwi nie tylko szybsze i bezpieczniejsze przemieszczanie się. Gminy położone wzdłuż niej są przekonane, że będzie ona impulsem do rozwoju gospodarki i innych dziedzin życia.
– Chodzi o to, żeby nie tylko drogi na wschodzie kraju były budowane – mówi Adam Pawlicki. – Petycje przekażemy do Warszawy. Wtedy posłowie wszystkich opcji politycznych powinni zrobić użytek z naszej pracy.

Z północy na południe
Droga ekspresowa S 11 o długości 600 kilometrów przebiegać będzie przez cztery województwa: zachodniopomorskie, wielkopolskie, opolskie i śląskie. Lokalnie przejmie funkcje obwodnic Szczecinka, Obornik, Poznania, Kórnika, Jarocina, Ostrowa Wielkopolskiego. Powstanie również wiele bezkolizyjnych skrzyżowań. Dla wielkopolskich gmin powstanie tej trasy to kolejni przedsiębiorcy, którzy skuszeni dobrym połączeniem zechcą tutaj zainwestować swoje pieniądze. Niestety, rządowe priorytety są inne. Wśród nich znalazły się budowa autostrady A1, kontynuacja A2 i A4, drogi ekspresowe: S3 (Szczecin-Gorzów Wlkp.-Zielona Góra-Legnica), S 19 (Suwałki-Białystok-Lublin-Rzeszów) oraz rozpoczęcie prac przygotowawczych dla S 8 (Wrocław-Łódź-Warszawa). Zabrakło S 11. Dlatego Wielkopolska postanowiła walczyć o swoje. Do Stowarzyszenia "Droga S11" przystąpiło 17 samorządów, a 50 złożyło listy intencyjne. Wielkopolanie zbierają podpisy pod petycją do rządu. "Głos" i Radio Merkury przez cały czas wspiera tę akcję. Liczymy, że kolejne gminy przyłączą się do nas.
Bogna Kisiel

Adam Pawlicki
burmistrz Jarocina
Nasze gminy od zawsze walczą o remonty i budowę drogi nr 11. Skuteczność jednak oddziaływania jednego samorządu jest mała. Ważne, że wszystkie gminy połączyły siły i walczą o wspólny cel. Dziękujemy "Głosowi" za akcję zbierania podpisów pod petycją do rządu.

Franciszek Reszel
sekretarz gminy Dobrzyca
Nasza gmina bezpośrednio nie przylega do trasy nr 11, ale inną drogą nie dojedziemy do Poznania. Budowa trasy ekspresowej jest ważna dla mieszkańców i firm, które funkcjonują na naszym terenie.

Aleksander Podemski
wójt gminy Nowe Miasto nad Wartą
Musimy przekonać rząd o potrzebie budowy tej trasy. Ona powinna się znaleźć wśród inwestycji drogowych Polski.
TF no está en línea   Reply With Quote
Old September 3rd, 2006, 04:08 PM   #176
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Dziś jechałem tą trasą i kolejny odcinek został przygotowany do przeniesienia ruchu i rozpoczęcia przebudowy.
Za karę , że nie miałem aparatu, sporządziłem mapkę:

legenda:
- w przebudowie (właściwie gotowa jedna jezdnia),
- przygotowanie do przebudowy
- później (chyba zima/wiosna 2007) + dobudowa drugiej jezdni
Old September 6th, 2006, 12:50 PM   #177
szn
Hanseatic ˈʂt​͡ʂɛt​͡ɕin

szn's Avatar

Likes (Received): 0

Sprytna mapka
Przydałyby się jeszcze naniesione węzły, dasz radę?
Co oznacza ta przerywana linia zaczynająca się na płn. od Skrzynek i biegnąca na płd. po zachodniej stronie J. Skrzyneckiego i Kórnika? Czy to jakaś (porzucona) koncepcja zachodniego obejścia Kórnika?
Old September 6th, 2006, 02:20 PM   #178
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Originally Posted by szn
Sprytna mapka
Przydałyby się jeszcze naniesione węzły, dasz radę? ?
dam radę, postaram się nawet obfocić miejsca węzłow

Quote:
Co oznacza ta przerywana linia zaczynająca się na płn. od Skrzynek i biegnąca na płd. po zachodniej stronie J. Skrzyneckiego i Kórnika? Czy to jakaś (porzucona) koncepcja zachodniego obejścia Kórnika?
tak, to miejsce, gdzie budowana jest zachodnia obwodnica Kórnika, ale nie w całości - w poscie #168 jest plan tejże obwodnicy
Old September 6th, 2006, 10:15 PM   #179
adas
Konserwatysta

adas's Avatar

Likes (Received): 40

Czy mógłbym prosic poznaniaków o fotorelacje z ul.Krzywoustego od węzła "Krzesiny" w strone centrum???
adas no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2006, 11:57 AM   #180
Valdi_Brass
Zamiatacz chodnikow!

Valdi_Brass's Avatar

Przepraszam, ale nie przesledzilem calego watku.
Czy jest plannowane bezkolizyjne skrzyzowanie drogi 434 z S11 w Korniku, bo bardzo czesto jezdze tedy z Gniezna na Mosine? Jezeli bylo to poruszane to poprosze o link do tego postu.

Dziekiuje
ku błękitowi morza !
Valdi_Brass no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
ekspresówka-s11, kórnik, poznań, s11, wielkopolskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules